Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 371

Thread: Podgorica se truje!

  1. #26
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovi , sto su ga palili - palili su

    http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/316...eljavanja-Roma
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #27
    Join Date
    May 2010
    Posts
    3,821
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    ti kontejneri sa klimom ne postoje,da postoje sparco bi ih do sad vec vidio...

  3. #28
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo sam sad slikao..

  4. #29
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Jesi zvao vatrogasce/policiju? Zašto ne prijavljujute takve stvari kad vidite?
    Iskreno, ja nešto ne osjetih to zagađenje, mada nisam ni izlazio u večernjim satima ovih dana. Inače, baš obožavam onaj "lagani", večernji zimski smog u Podgorici, prelijep miris
    In vino veritas

  5. #30
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Dzaba si vrijeme gubio po smetlistu sa aparatom, moraju ih pustit nekako da zaradjuju ovi mengasi iz vlade.
    Nego mene zanima, sto ce klima u kontejner?
    Iskljucenje mozga samo osta.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Belgrade, Montana
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Pale i kablove da bi izvadili vadili bakar... 7-8 eur/kg
    A PVC jedan od najotrovnijih kancerogena...Pa sa srecom ga udisali!

  7. #32
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    28.4


  8. #33
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iza Cemovskog Polja na Stari Aerodrom ( iza stadiona ) trenutno gori velika vatra,dakle ogroman crni dim prekriva nebo Podgorice zvao sam vatrogasnu i nisu reagovali,cekao sam da vidim da li ce da reaguju i nisu disli (moram da napomenem da nisu reagovali ni kad sam prijavio ovaj dim na sliku iznad,inace ovo je mala beba za ono sto sad gori) onda zvao sam ih drugio put da pitam zasto ne reaguju i bilu su jako neprijatni covjek je bio grub i poceo je da mi trazi moje podatke ko sam i slicno, kaze kako ne znaju dje je vatra a dobro se vidi dje je nego ocigledno je njima tesko da dodju da vide,jasno je kakva je vatrogasna i o cemu se ovamo radi drzava ocigledno ima koristi od ovih cigana,sramota,skupio sam sve dokaze koji su mi potrebni da ovo prijavim Evropskoj Uniji.
    Last edited by :)); 01-05-12 at 00:04.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemaju kad od stonog tenisa i tw-a
    ---Chelsea Fc---

  10. #35
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo slikao

    ovo nije ona vatra o kojoj sam pisao gore naravno ima ih na stotine,oni koji zive na stari mogu da izadju napolje da vide kakav je vazduh,nisam siguran koliko se osjeca preko morace mislim da se trenutno ne osjeca.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Berlin
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    poceli smo da ih ceramo ove sto pale gume itd... uglavnom sve ovo rade cigani na konik

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije neki dan sam bio kod vulkanizera i došli cigani i on im poklanja 50ak starih guma koje više ne može da proda. I pita jedan momak što je tu bio, gazdu servisa, što će ciganima te gume? Veli gazda da ih valjda pale da bi izvukli žice iz njih zbog prodaje. Ne znam je li to tačno a i ža mi je cigana što su siromasi. Ali ako je to tačno prvo bi ih trebalo dobro prebit a onda zabranit servisima da im poklanjaju te gume. No je naša svijest milion godina od takve kulture. Iznervirah se kad sam čuo da pale jednu čitavu gumu od kola ili čak kamiona da bi dobili 200-300 ili po kila grama željeza. Ima Mugi pravo što im je prijetio
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  13. #38
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dervish_spahija a ko ih to cera?
    BrunoX ne razumijem kakvo ti je ovo pitanje "ako to rade" pa zar ne vidis da rade,evo veceras gori iza cemovskog polja iza stadiona cak se i od volija vidi kakva vatra,dim...a niko nista ovaj narod je ovamo stvarno lud a ja nemam namjeru vise da zovem vatrogasnu da mi se deru kao da ih ja palim evo malo prije sam prolazio pored nje,bacili ljudi noge na sto i geldaju total tv,pih kako stari smrdi trebao bi ovo neko da zovne ove vatrogasce.

  14. #39
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default Svaka cast :))

    Ovako, prvo da pohvalim covjeka koji je odlucio da na bilo koji nacin reaguje na ovu pojavu. Svaka cast.
    A komentare onih kojima je ovo sprdnja ili nebitna stvar treba ignorisati.

    Vec sam otvarala slicnu temu koja nije naisla na odaziv> https://forum.cdm.me/showthread.php?...ice&highlight=

    Zivim na Starom Aerodromu godinu dana i zbog ovog dima svakodnevno imam probleme.
    Odgajanje djece ili setnja ovim dijelom grada ne moze biti zdrava. Skoro svaku, ako ne vec svaku noc
    ovim dijelom Podgorice dimi i to smrad kao da pale leseve, toliko odvratan da je gori od onog proslogodisnjeg
    zagadjenja dimom od pozara.
    Posto ipak nismo u prilici da se preselimo, kako neki predlozise, vec da zivimo tamo gdje imamo nesto svoje, pridruzujem se
    ako treba potpisati neku peticiju ili prijaviti vatrogasnoj i komunalnoj kada osjetim dim.

    Ocigledno niko ne intervenise kako treba jer ovo traje i traje godinama.
    O tome svjedoci i slika sa GE
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  15. #40
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma zbog tog dima i stanovnici Konika su se zalili preko televizije pa nista. Jos je taj Rom izmrsikao i novinare i te sto su ga prijavili, bilo na Atlas cini mi se.
    Last edited by CurvaNord; 02-05-12 at 00:26.

  16. #41
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  17. #42
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zao mije sto nisam mogao sve da slikam sta sam nocas vidio.. zbog mraka.
    primjetio sam da oni velike vatre pale tek posle nekih 22:00 casa.
    Mogu vi samo reci da sam takve vatre gledao samo preko televizora u Kuvajt kada je ono ulje gorelo kada su amerikanci bombardovali..

    mogu vi reci evo nekoliko dana dok je bila ona kisa i vjeter je bilo nekako dobar vazduh ali nocas opet ista prica.!!
    nocas je bilo najmanje 20 pozara i to samo da ih vidite.!!

    trenutno evo i jedan mali video sto sam snimio pored puta na stari aerodrum blizu konika kod cigana.!!!




    Mene fata Horror,Panika kada pomislim da ce ubrzo ljeto i da moram svaku noc da udisem ovaj gadni smrad.!!
    defenitivno cu izgleda da se selim opet tamo okle sam dosao.
    jer vidim da vecini to ovdje ne smeta jer su navikli da se truju ali izgleda ce ovdje medicina dosta zaraditi od pacienata koji ce se od raka razboljeti.!!!!

    poz.!!!!!
    Last edited by :)); 02-05-12 at 01:15.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Video mozda nema veze s temom, ali se na par mjesta pominje i cuveni dim od guma

    !
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #44
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ako neko moze da ih kontaktira (te ljude sto pale gume) mi sa foruma cemo im davat po 5e mjesecno (zavisi koliko se prijavi/vise manje) samo da prestanu da rade to. Ja sam za takvu akciju, posto od ovih slika i price nista nema.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pale se i sundjeri ali dobro oni pale sve sto stignu,ne vjerujem da ce iko davat pare da to vise ne rade a i da im se daje opet ce oni to da rade inace ne radi to samo par ljudi nego svi romi sa konika,ovoj drzavi treba jedan zakon koji zabranjuje paljenje guma,plastike i svih materijala koji ugrozavaju ljudsko zdravlje i prirodu jednostavno kao sto je u svake normalne zemlje tako,a na ovaj video mogli su bar prikazat kako gore ovako nista..

  21. #46
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by :)) View Post
    pale se i sundjeri ali dobro oni pale sve sto stignu,ne vjerujem da ce iko davat pare da to vise ne rade a i da im se daje opet ce oni to da rade inace ne radi to samo par ljudi nego svi romi sa konika,ovoj drzavi treba jedan zakon koji zabranjuje paljenje guma,plastike i svih materijala koji ugrozavaju ljudsko zdravlje i prirodu jednostavno kao sto je u svake normalne zemlje tako,a na ovaj video mogli su bar prikazat kako gore ovako nista..
    Nikakvi zakoni ovoj drzavi ne fale, imamo ih za izvoz. Ono sto fali je sprovodjenje istih. Sigurno je da su ovim paljenjem guma i cuda prekrseni na desetine zakona, a sve to znaju ovi iz nadleznih sluzbi, ali ih ne zanima da reaguju. Svako iz opstine zna za to, ali nema niko da to pogura da se pocne rjesavat. Rjesavanja ovoga bi poteglo mnoga druga pitanja, tako da bi ciklicna reakcija uslijedila, a trenutno ne postoje uslovi i nikog ne zanima da se cima oko RAE populacije.

    Ti ovo jedino mozes rijesit ako imas nekog od glavnih u inspekciju da znas, ili da imas uticaja na Gojka Kacina ili Maurera. A i oni to znaju isto, ali ih ne zanima, nije jos na red doslo. Ne bih da te obeshrabrujem, ali ili ces se morati naviknut na ovo, ili da se vratis odakle si dosao, a vjerujem da si iz neke civilizacije dosao, cim ti je ovo za oko zapalo. Ljepse ce ti biti tamo, ovo se ovdje nikad nece promijenit.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Romi većinom nemaju kućnu adresu, ličnu kartu i slično što je potrebno da bi im se prijava napisala. Osim toga samo Rom može da ga ocinkari a on to neće uradit. Treba sračunati koliko oni imaju materijalne dobiti od jedne gume pa, ako recimo imaju 1€, da se organizuju otkupne stanice i da im se daje 1,5 ili 2€ po komadu. Te se gume i recikliraju samo ne znam imaju li naši tu mašineriju ali ako ništa drugo, ušteđeli su gorivo koje vatrogasci i policija potroše, njihovu radnu snagu i vrijeme, zaštitili su stanovnike toga dijela grada i na kraju i sredinu. Vidim da ovđe ima voljnih, i ja sam jedan od njih iako živim na drugi kraj grada, ali mislim da se bez opštine ništa tu napravit ne može. Jedino možemo da pokrenemo neku inicijativu i ako ima neko neku pametnu ideju, možemo da je pošaljemo opštini. Vjerujte da nijesu toliko nezainteresovani nego ne znaju kako da riješe taj problem
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  23. #48
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by :)); 03-05-12 at 10:45.

  24. #49
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Berane
    Posts
    383
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dakle stavljaju klimu u kontejnere?
    Last edited by tritripet; 03-05-12 at 10:46.

  25. #50
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa stvarno trenutno ni ja nemam nikakvo ozbiljno resenje ali ovo je stvarno katastrofa.!!

    I ubjedjen sam kada bi gradjani bili svjesni koliko te taj dim opasan po zdravlje i koliko izaziva rak.!

    drugacije bi reagovali To nije Otrov samo za za podgoricu nego za citavu crnugoru.!! mnogi misle ne zivim tu ma mi nije bitno
    ali taj dim ne stoji samo tu nego ga vjetar nosi...

    Glupe su mi ove organizacije hajde da vozimo bicikla hajde da stedimo struju Kupujte stedne lampe radi Planete.!!!!!!! RADI PLANETE.!!!!!!

    A nijesu Svjesni da od jedne Gume izadje toliko otrova a ne ja sam svojim ocima vidio po 1000 guma gde se pale da me srce zaboljelo od muke.!!!

    I stvarno je jadno i gadno da se dozvoli nekim gadovima da to rade.!!!!

Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica-Bratislava-Podgorica
    By markoni_91 in forum Putovanja
    Replies: 9
    Last Post: 16-09-13, 20:35
  2. PMF - Podgorica
    By emanuil in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 25-06-11, 00:15
  3. Luka Bar truje Bar!
    By Luka Bar truje Bar in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 17-06-11, 21:42
  4. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •