Results 1 to 2 of 2

Thread: Price iz dijaspore...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Price iz dijaspore...

    Vjerujem da svako od nas (vani) ima neki lijep, smiješan ili tužan doživljaj iz zemlje u kojoj trenutno živi. Bilo bi lijepo da ga podijeli sa nama.... da se nasmijemo, da saučestvujemo, možda i da nam bude lakše.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Evo jedne moje sa samog pocetku:

    Kada sam doselio ovdje (Melbourne, AU) prve 3 nedjelje sam zivio u hostelu i trazio stan za narednih 6 mjeseci.
    Poceo sam da trazim u krugu 2-3 km oko centra i nakon 10-tak podnesenih aplikacija poceo da primam ljubazna objasnjenja da moja aplikacija nazalost nije prihvacena, da ne odustajem, i tra la la.
    Tada mene malo uhvati panika i pocnem da apliciram na bukvalno sve stanove koje sam pogledao. Nekoliko dana poslije, dobijam poziv da mi je odobreno useljenje i dodjem sjutra dan i potpisem ugovor. E sad, ja sam bio potpuno zaboravio o kojem se to stanu radi i rekao agentu: OK, prihvatam samo mi recite tacnu adresu toga stana. Kada sam saznao adresu, ja ne budem lijen i podjem da obidjem to mjesto opet i vidim kakve su komsije. Kad tamo, sve neke nakaze nadrogirane da se sav najezis. Toliko sam se bio prepao da sam odmah nazvao agenta da otkazem.
    Kad sam se malo ohladio, rekoh sebi: nema sanse da ti mozes naci stan ovdje i udjem u prvi tramvaj prema periferiji grada. Nakon sto smo se vozili 40-tak minuta tramvaj stade i ja pomislih ovo mora da kraj grada. Izadjoh i ubrzo nadjoh agenciju za iznamljivanje preko koje sam nasao prvi stan.
    Nekoliko dana kasnije sam ukapirao da se moj stan nalazi u sirem centru grada a do periferije ima jos nekih 30-tak kilometara
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uloga dijaspore na referendumu
    By MNIP in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 181
    Last Post: 10-03-06, 07:51
  2. EA Crnogorske dijaspore
    By dijaspora in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-04, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •