Page 4 of 70 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #76
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    najvece naselje u pg
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u luksemburg ako imas 1 dijete svaki mjesec ti kapa 800-1000 eura. jos ako imas vise djece da zivis ka car. a plate nisu ispod 2000 eura, najjaca zemlja.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vratih se iz Svice prije 3-4 dana.Fina zemlja, moram priznati...Smjestaj u krv ( 1000-2000 mjesecno , zavisno od kvadrature), ali plate ne manje od 4000 eura...Sve je kao pod konac, moze se naci posao, online aplicirati isl..Neki su imali srece pa se zaposlili samo sa Engleskim jezikom. Imam kombinaciju da odem, ali moram da se posvetim Njemackom jeziku...Otisao sam tamo turisticki na nedjelju dana, smjesten u Cirihu, bio malo do Geneve, posjetio sajam automobila, malo do Luzerna...Opasno mi se svidjelo, moram da priznam, ali mi se isto vracalo u CG poslije 3-4 dana... Sve je to isto..jebeni beton, brdo para i nikog da popricas sa njim. Ni druga ni prijatelja. Jebe mi se za tih njihovih 10k+ mjesecno kad ja tamo psihicki prsnem poslije 3 dana.
    Taj jezik mi ne predstavlja barijeru da odem, znam da ga mogu savladati za pola godine, ali ja ne patim za tim zivotom kuca-pos'o, brdo para i no social life...Da je kod nas standard "samo" 2 puta jaci nego sad, bili bismo gospoda za citav svijet.
    Greota je da Crna Gora, koja ima stanovnika koliko i Cirih, sa svim ovim prirodnim ljepotama i morem, ne moze da bude razvijena ni kao 20i dio tog Svajcarskog grada....Pregrdnog...bas je Grdan.
    Jednostavno, nijesam toliko prazan da bih mogao da napustim porodicu, prijatelje i PSA radi "lagodnijeg" zivota, koji je FAKE.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je prelijepa zemlja da se razumijemo(i da ignorisemo smece pored ulice).ali mislim da je ipak ljepse da zivis u neku "normalnu" drzavu(svica naprimijer),okjes malo crnjak zato sto covek mora raditi cijeli dan ali mu se to isplati.ima cak i trinaestu platu.mislim da je ipak lakse u ovoj drzavi(CH)imati dijete i pruziti sve sto mu treba bez da te nocne more napadnu tipa: hocu li moci dijete da nahranim,stan da platim,struju,itd.crnagora kakva je sad sluzi i banja je samo onima koje je posjecuju jednom godiste .ljeti.mada kad pomislim na cijene tamo za "odmor".pitam se zasto nebi posla u Spaniju ili u Italy za te pare i da se kupam slobodno na more bez da gledam(kao sto mi se desilo)da zajedno samnom,go*no pliva pored mene.sad vec prelazim u politiku,ali kakva Crna Gora ima SVE da,mogla bi biti mali Monaco.ali nazalost vladaju njom kriminalci.a to je BAS zalosno.
    Last edited by _naja_; 27-03-12 at 04:11.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _naja_ View Post
    Crna Gora je prelijepa zemlja da se razumijemo(i da ignorisemo smece pored ulice).ali mislim da je ipak ljepse da zivis u neku "normalnu" drzavu(svica naprimijer),okjes malo crnjak zato sto covek mora raditi cijeli dan ali mu se to isplati.ima cak i trinaestu platu.mislim da je ipak lakse u ovoj drzavi(CH)imati dijete i pruziti sve sto mu treba bez da te nocne more napadnu tipa: hocu li moci dijete da nahranim,stan da platim,struju,itd.crnagora kakva je sad sluzi i banja je samo onima koje je posjecuju jednom godiste .ljeti.mada kad pomislim na cijene tamo za "odmor".pitam se zasto nebi posla u Spaniju ili u Italy za te pare i da se kupam slobodno na more bez da gledam(kao sto mi se desilo)da zajedno samnom,go*no pliva pored mene.sad vec prelazim u politiku,ali kakva Crna Gora ima SVE da,mogla bi biti mali Monaco.ali nazalost vladaju njom kriminalci.a to je BAS zalosno.
    PLEASE posle tacke stavi veliko slovo plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  5. #80
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ha.izvinjavam se.

  6. #81
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Bombarder View Post
    ali plate ne manje od 4000 eura
    bitch please
    zavisi od radnog stazha i kolko godina imash
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  7. #82
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bitch, please, tu platu ima zena od 45 godina, koja nema zavrsen fakultet i ima jedan od slabije placenih poslova u Cirihu. Znam da sa fakultetom, ne mozes imati manje od toga. Inzinjerima telekomunikacija plata ide i do 17k CHF.
    Ne mislim ja da idem tamo bez spec. diplome, par zavrsenih kurseva itd..

  8. #83
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    malo je to, bash malo....posebno za cirih
    sa fakultetom, bilo kojim, mozes rachunat duplo toliko
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  9. #84
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja velim da je minimum 5k chf i da inzinjeri imaju po 17k chf .

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Bombarder View Post
    Vratih se iz Svice prije 3-4 dana.Fina zemlja, moram priznati...Smjestaj u krv ( 1000-2000 mjesecno , zavisno od kvadrature), ali plate ne manje od 4000 eura...Sve je kao pod konac, moze se naci posao, online aplicirati isl..Neki su imali srece pa se zaposlili samo sa Engleskim jezikom. Imam kombinaciju da odem, ali moram da se posvetim Njemackom jeziku...Otisao sam tamo turisticki na nedjelju dana, smjesten u Cirihu, bio malo do Geneve, posjetio sajam automobila, malo do Luzerna...Opasno mi se svidjelo, moram da priznam, ali mi se isto vracalo u CG poslije 3-4 dana... Sve je to isto..jebeni beton, brdo para i nikog da popricas sa njim. Ni druga ni prijatelja. Jebe mi se za tih njihovih 10k+ mjesecno kad ja tamo psihicki prsnem poslije 3 dana.
    Taj jezik mi ne predstavlja barijeru da odem, znam da ga mogu savladati za pola godine, ali ja ne patim za tim zivotom kuca-pos'o, brdo para i no social life...Da je kod nas standard "samo" 2 puta jaci nego sad, bili bismo gospoda za citav svijet.
    Greota je da Crna Gora, koja ima stanovnika koliko i Cirih, sa svim ovim prirodnim ljepotama i morem, ne moze da bude razvijena ni kao 20i dio tog Svajcarskog grada....Pregrdnog...bas je Grdan.
    Jednostavno, nijesam toliko prazan da bih mogao da napustim porodicu, prijatelje i PSA radi "lagodnijeg" zivota, koji je FAKE.
    Bogami kad turistički ideš do Ciriha, nije tebi ni loše ovdje tako da pušti me tih priča... Ja turistički ne mogu poć ni do Danilovgrada.


  11. #86
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Bombarder View Post
    Vratih se iz Svice prije 3-4 dana.Fina zemlja, moram priznati...Smjestaj u krv ( 1000-2000 mjesecno , zavisno od kvadrature), ali plate ne manje od 4000 eura...Sve je kao pod konac, moze se naci posao, online aplicirati isl..Neki su imali srece pa se zaposlili samo sa Engleskim jezikom. Imam kombinaciju da odem, ali moram da se posvetim Njemackom jeziku...Otisao sam tamo turisticki na nedjelju dana, smjesten u Cirihu, bio malo do Geneve, posjetio sajam automobila, malo do Luzerna...Opasno mi se svidjelo, moram da priznam, ali mi se isto vracalo u CG poslije 3-4 dana... Sve je to isto..jebeni beton, brdo para i nikog da popricas sa njim. Ni druga ni prijatelja. Jebe mi se za tih njihovih 10k+ mjesecno kad ja tamo psihicki prsnem poslije 3 dana.
    Taj jezik mi ne predstavlja barijeru da odem, znam da ga mogu savladati za pola godine, ali ja ne patim za tim zivotom kuca-pos'o, brdo para i no social life...Da je kod nas standard "samo" 2 puta jaci nego sad, bili bismo gospoda za citav svijet.
    Greota je da Crna Gora, koja ima stanovnika koliko i Cirih, sa svim ovim prirodnim ljepotama i morem, ne moze da bude razvijena ni kao 20i dio tog Svajcarskog grada....Pregrdnog...bas je Grdan.
    Jednostavno, nijesam toliko prazan da bih mogao da napustim porodicu, prijatelje i PSA radi "lagodnijeg" zivota, koji je FAKE.
    Kakva kompenzacija sa samim sobom. Klasicna iskompleksirana prica lika ciji odbrambeni mehanizam radi punom parom da bi mogao da prezivi u CG. Nidje veze. Otrcane fraze koje nikakve veze nemaju. Od tebe zavisi oli bit socijalan, pa dje god da si.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lijepa je svajcarska, utegnuta i sve to al nikad ne bi zivio tamo. Da se razumijemo, volim da je sve pod konac, al ga oni tamo debelo preceruju... moze se slobodno rec da su robotizovani
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  13. #88
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok čitam ove postove , ja već odlutah preko grane i vec mi nedostaje moja zemlja.
    Ludilom maskiram dosadu

  14. #89
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakva kompenzacija sa samim sobom. Klasicna iskompleksirana prica lika ciji odbrambeni mehanizam radi punom parom da bi mogao da prezivi u CG. Nidje veze. Otrcane fraze koje nikakve veze nemaju. Od tebe zavisi oli bit socijalan, pa dje god da si.
    Fino od tebe, bogomi. Znas kako, nije sve u novcu i luksuzu, makar je to moje misljenje. Sve je to od co'eka do co'eka. Neko se ne vezuje za ljude i sredinu u koju zivi, a nekom to igra kljucnu ulogu u donosenju odluka. Postujem ja ambiciozne ljude i sve to, ali na "luksuz" da zivim "preko" bih pristao samo u slucaju da MORAM to da uradim i da nemam drugog izbora da se izborim za licnu egzistenciju. Ja bez razumjevanja i internog humora uzeg kruga ljudi oko mene, ne mogu normalno da funkcionisem. Nije lako sve ostaviti i za sebe i uputiti se u nepoznato. I kad kazem da je sve to "isto", izvini ,ali ja tako mislim i o$ecam. Nijesam se naputovao Bog zna sta, ali za svoje godine jesam dosta. I $ecam se dobro mog odusevljenja arhitekturom i sistemom razvijenih drzava, u koje prvi put dodjem. Sad kad nedje otputujem tesko me sta impresionira i ostavi jak utisak na mene. Uopste ne patim od nekih visokih ciljeva, lagodnog zivota i miliona, i nijesam spreman da se odreknem mog trenutnog statusa u CG zbog toga, pogotovo sto vjerujem da iste te pare mozes i odje zaraditi, nego je nas mentalitet "A odje se nista ne radi, nema posla.Treba da se ide "preko" da se nesto radi". Kome se ide neka ide, srecan mu put, samo neka ne osudjuje, kao ti, ove sto ne preferiraju taj zivot vani. Nije tamo bas med i mlijeko kao sto mi mislimo, ali uvijek sam za to da treba otic na pola godine-godinu i probati. Ako se ne naviknes, rikverc, ako se naviknes, jos bolje, ne mozes biti u minusu.

  15. #90
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Bogami kad turistički ideš do Ciriha, nije tebi ni loše ovdje tako da pušti me tih priča... Ja turistički ne mogu poć ni do Danilovgrada.
    Ako imas neku visoku strucnu spremu, upoznaj jezik ciljne drzave, apliciraj na 4-5 mjesta, otidji na razgovor...Uz malo srece, eto te kao najveci gospodin kroz mjesec dana posla. Najlakse je govoriti "Ne mogu otic' do Dg-a" i cekat da Rusi dodju da kupe neku zemlju sto je djed ostavio.

  16. #91
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Bombarder View Post
    Imam kombinaciju da odem, ali moram da se posvetim Njemackom jeziku...
    S obzirom na to da su Šviceri dosta pooštrili pravila za dobijanje radne dozvole i uopšte sve po pitanju gastarbeitera,
    voli bih da nam malo obrazložiš tu kombinaciju.

    Jebe mi se za tih njihovih 10k+ mjesecno kad ja tamo psihicki prsnem poslije 3 dana.
    Gle, nije problem u Švici. Odgovori se nalaze u crnogorskoj/ balkanskoj (ne)kulturi življenja. Ako nisi fleksibilan, i ne poštuješ uređenje zemlje gdje si došao po hljeb, onda tamo nemaš što ni tražit.

    Taj jezik mi ne predstavlja barijeru da odem, znam da ga mogu savladati za pola godine,
    Ne znam koji stepen znanja njemačkog jezika posjeduješ, s obzirom na kompleksnost jezika, od početnog niva ne možeš u tako kratkom vremenskom periodu napredovati do traženog nivoa za zanimanja sa spec diplomom. Dakako, potreban ti je i sertifikat.


    ali ja ne patim za tim zivotom kuca-pos'o, brdo para i no social life...Da je kod nas standard "samo" 2 puta jaci nego sad, bili bismo gospoda za citav svijet.
    Greota je da Crna Gora, koja ima stanovnika koliko i Cirih, sa svim ovim prirodnim ljepotama i morem, ne moze da bude razvijena ni kao 20i dio tog Svajcarskog grada....Pregrdnog...bas je Grdan.
    S takvim stavom njenih građana, ova zemlja nikad, ali nikad neće stati rame uz rame sa naprednim državicama zapada, već će ostati mala prljava provincija na periferiji Evrope. Na kraju, to i zaslužuje.
    Od prirodnih ljepota se ne živi, već od reda i discipline - atmosfere u kojoj se zakoni efikasno provode, i isti su za sve; gdje se cijeni rad, a gdje identitetska pitanja i ideološka ispravnost pojedinca nije konstantno pod lupom.

    Jednostavno, nijesam toliko prazan da bih mogao da napustim porodicu, prijatelje i PSA radi "lagodnijeg" zivota, koji je FAKE.
    Coca Cola, Marlboro, Suzuki
    diskoteke gitare Buzuki
    to je zivot to nije reklama
    nikom nije lepse nego nama


    ...i onda se vrnemo doma kod staraca u gajbu, na spavanje i hranu, tu i tamo tražimo koju kintu za faks, kafenisanje i dr potrepštine.
    Meanwhile, in the land of chocolate naši vršnjaci (koji su inače odavno odlepršali iz roditeljskog gnijezda i svili svoje), furaju svoj FAKE Life punim plućima, ispunjavajući sve potrebe dostojen čovjeka.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #92
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    You must spread some Reputation around before giving it to starwalker again.

  18. #93
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Izvinjavam se radnom narodu Crne Gore, ali Crna Gora jeste raj za dokolicare. Traze posao, a mole da ga ne dobiju, tako da uopste ne iznenadjuju pojedini komentari.
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  19. #94
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Da li bi se vratili i pod kojim okolnostima?

    Iskreno...
    Otisla sam da studiram...
    Ne znam sta znaci "vratiti se".. U CG se moze samo dobiti klaustrofobija. Nema autoputa, putevi sa previse nepotrebnih krivina, lose uradjenih previse, rupe, krpljavine, nema dobrih avio konekcija, nema opere, nema kvalitetnih muzeja, nema kvalitetnog pozorista, jad od galerija, koncerne dvorane nema, nema mnogo cega..Aaaaaaaaaaaa ima 1 (slovima jedan) trzni centar... HA! Roba u ponudi je "znj" kvaliteta iz ko zna kojih kombinacija. Klima je OK. Neuredno, prljavo, kese i otpaci svuda.. Lomi se i ono sto se postavi.. Kuburi se sa strujom za obicno kucno koristenje. Vode nema ni tamo gdje od vode grad zivi.. Da je CG priblizno uredjena- slicna gradovima O.C. ili nekim iz Swiss, da je PG slican Becu ili Berlinu, ili da ima bar jedan park slican recimo (ajd najblizi Kosutnjak) i sve da je u minijaturi, pa i da pomislim...Mislim da bi u tom slucaju u CG zivjelo minimum 4 miliona ljudi.. Opet kontam.. Da bi se covjek "vratio" mora misliti o porodici, djeci.. O kvalitetnom skolovanju, o njihovoj sigurnosti i ukupnom mentalitetu u kojem bi odrastali, o sebi dakako.. Jednostavno da se covjek uplasi od te pomisli. Bar, mislim na one koji su dugo vremena vani i znaju sta nudi koja Drzava i drustvena zajednica. Losa osiguranja-nesigurnost, suda da se neko dofati da mora racunati na civilizovano postovanje zakona-e tu i Bog u pomoc, zastita imovine haos, postovanje prava-uh, nepristojnost u obracanju u javnom sektoru.... Mentalitet nabusit i agresivan, a na drugu stranu dobar k'o hleb.. Ekstremi u mnogo cemu.
    Ovako.. huuu daleko od civilizacije. Zaostalo, i sto je najgore i ne zele naprijed ka civilizaciji nikako..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-03-12 at 18:15.

  20. #95
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Непотребне кривине?
    Мајо па нисмо ми мађарска, него се саплићемо о планинчине.
    Иначе остало има смисла.
    Ја се враћем свакако.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #96
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    454
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    S obzirom na to da su Šviceri dosta pooštrili pravila za dobijanje radne dozvole i uopšte sve po pitanju gastarbeitera,
    voli bih da nam malo obrazložiš tu kombinaciju.


    Gle, nije problem u Švici. Odgovori se nalaze u crnogorskoj/ balkanskoj (ne)kulturi življenja. Ako nisi fleksibilan, i ne poštuješ uređenje zemlje gdje si došao po hljeb, onda tamo nemaš što ni tražit.



    Ne znam koji stepen znanja njemačkog jezika posjeduješ, s obzirom na kompleksnost jezika, od početnog niva ne možeš u tako kratkom vremenskom periodu napredovati do traženog nivoa za zanimanja sa spec diplomom. Dakako, potreban ti je i sertifikat.




    S takvim stavom njenih građana, ova zemlja nikad, ali nikad neće stati rame uz rame sa naprednim državicama zapada, već će ostati mala prljava provincija na periferiji Evrope. Na kraju, to i zaslužuje.
    Od prirodnih ljepota se ne živi, već od reda i discipline - atmosfere u kojoj se zakoni efikasno provode, i isti su za sve; gdje se cijeni rad, a gdje identitetska pitanja i ideološka ispravnost pojedinca nije konstantno pod lupom.



    Coca Cola, Marlboro, Suzuki
    diskoteke gitare Buzuki
    to je zivot to nije reklama
    nikom nije lepse nego nama


    ...i onda se vrnemo doma kod staraca u gajbu, na spavanje i hranu, tu i tamo tražimo koju kintu za faks, kafenisanje i dr potrepštine.
    Meanwhile, in the land of chocolate naši vršnjaci (koji su inače odavno odlepršali iz roditeljskog gnijezda i svili svoje), furaju svoj FAKE Life punim plućima, ispunjavajući sve potrebe dostojen čovjeka.
    1. Sve zavisi koliko je koji kadar trazen i kod koga ides.
    2. Nije problem u sistemu i drugacijoj kulturi zivljenja nego u mjenjanju sredine.Govorim za moj slucaj.
    3. Sve se moze kad se 'oce, pogotovo ako tamo odes da usavrsavas jezik.
    4. Nidje nijesam rekao da moze da se zivi od prirodnih ljepota nego sam ciljao na nasu "nemogucnost" da iste bolje iskoristimo.
    5. Totalno si promasio.Makar mene i moj stav prema svemu ovome.
    6. Zavisi kolike su cije potrebe. Ako je nekom prijeko potreban automobil od 50k+ i plata 10k+ da bi bio ispunjen, neka ide i trazi svoju srecu tamo dje to moze ostvariti.
    Nijesmo svi isti, novac nekom ne igra presudnu ulogu u zivotu.
    A to da identitetska pitanja i ideoloska ispravnost nijesu konstatno "pod lupom" u "razvijenim" zemljama, vjeruj mi, ako si idje "pod lupom", tamo si, pogotovo mi Balkanci.

    I reci cu ti jednu stvar, najvise naseg mentaliteta nose ti ljudi koji pate za zemljama tipa "Svice". Zbog kompleksa nize vrijednosti se otisnu u bijeli svijet, i nakon sto se situiraju tamo, nipodastavaju svoju drzavu i svoj narod ,noseni stavom "Mi odje kraljevi, mi odje Bogovi, u CG se nista ne radi", a opet im je najmilije doc odje tih mjesec dana da im rodbina i narod zavide kako su oni, coce, dosli iz Svice.
    Sigurno nas tamo ne mrze zbog Pink Pantera i ostalih faktora zute stampe nego zbog nase seljanije koja se nakotila tamo , u to budi siguran.
    Gori su ovi sto tamo odu nego ovi sto su ostali da rade za 500 eura u Cg, poslusaj ti mene ludog. 99% ih je otislo tamo iz pogresnih razloga,a to je ekvivalencija novca sa srecom.
    Last edited by Crni Bombarder; 30-03-12 at 00:36.

  22. #97
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Bombarder View Post
    1. Sve zavisi koliko je koji kadar trazen i kod koga ides.
    S tim da iza sebe moraš imati impresivne rezultate, a koji mogu zasjeniti kandidate iz 'pitomijih' zemalja (članice EU), jer kandidati iz takvih zemalja na konkursima - imaju prednost.

    Info sa hrvatskog sajta:

    Nove radne dozvole
    Hrvatski državljani u pravilu ne mogu dobiti novu sezonsku niti stalnu radnu kao niti boravišnu dozvolu u Švicarskoj. Novu radnu i boravišnu dozvolu mogu još iznimno dobiti samo osobe koje imaju posebno traženo zanimanje u Švicarskoj.
    [/SIZE][/FONT]
    http://www.croatia.ch/socijala/boravisne_dozvole.php
    Dodajmo i to, da je hrvatska putovnica miljama ispred u odnosu na crnogorski pasoš.

    A to da identitetska pitanja i ideoloska ispravnost nijesu konstatno "pod lupom" u "razvijenim" zemljama, vjeruj mi, ako si idje "pod lupom", tamo si, pogotovo mi Balkanci.
    Ne čitaš pažljivo. Govorim o 'skeniranju' domicilnog stanovništva. Konkretno u Švici, sasvim je irelevantno jesi li iz njemačkog, francuskog, italijanskog ili retoromanskog govornog područja,. Smatraju to kulturnim bogatstvom (ne smo deklarativno), ponosom i neraskidivim dijelovima njihove države. Za strance se slažem.

    5. Totalno si promasio.Makar mene i moj stav prema svemu ovome.
    Ako ti tako kažeš, nek' t bude. No, izneseno ostavlja drugačiji dojam.

    Uf Widerluege!
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post

    Ne čitaš pažljivo. Govorim o 'skeniranju' domicilnog stanovništva. Konkretno u Švici, sasvim je irelevantno jesi li iz njemačkog, francuskog, italijanskog ili retoromanskog govornog područja,. Smatraju to kulturnim bogatstvom (ne smo deklarativno), ponosom i neraskidivim dijelovima njihove države. Za strance se slažem.

    !
    Nije bas tako ali lijepo zvuci...

    Hvala Lepo

  24. #99
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Od prirodnih ljepota se ne živi, već od reda i discipline - atmosfere u kojoj se zakoni efikasno provode, i isti su za sve; gdje se cijeni rad, a gdje identitetska pitanja i ideološka ispravnost pojedinca nije konstantno pod lupom.

    ...i onda se vrnemo doma kod staraca u gajbu, na spavanje i hranu, tu i tamo tražimo koju kintu za faks, kafenisanje i dr potrepštine.
    Meanwhile, in the land of chocolate naši vršnjaci (koji su inače odavno odlepršali iz roditeljskog gnijezda i svili svoje), furaju svoj FAKE Life punim plućima, ispunjavajući sve potrebe dostojen čovjeka.
    Touche! Svaka chast za ova dva pasusa.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam do 32 godine zivio kod roditelja dok nisam otishao iz CG. Ne sto sam stio no sto nisam imao druge opcije. Cak mi je Majka prodala vaucer da bih imao za kartu!

    Zaradjiva sam po 300-400 eura u prosjeku mjesecno. Mozda i manje.

    Kad sam otishao od tamo sam sam placao rentu cim sam poceo da radim (nasao sam posao posle 10 dana). A to je bilo prvo 1000 pa 1650$ mjesecno kad sam sam uzeo stan. U prosjeku svaki mjesec 2000$ samo za utilities i rent.

    Sve sto sam imao, bio je sto sa kompjuterom i ekranima. Spavao sam na pod u pocetku dok nisam kupio namjestaj.



    Niko me nije castio niti me je ucjenjivao za koga cu glasati. Do sad me niko nije prevario, da sam radio a da nisam placen i to u roku! A tamo i dan danas imam neke koji mi duguju.

    Pa kad sam josh zaradio uzeo sam auto, a dvije godine sam biciklom ishao na posao. I ne da mi se nisu sprdali no su mi rekli kako je to Evropejski da vozim bickilo i sa divljenjem su razmislajli o tome kako je zdravo vozit biciklo. Naravno nisu oni znali odakle sam ja doshao, a ni ja im nisam dao razloga za podcjenjivanje. Jer odje ljudi jedni druge cijene po radu a ne po prici.

    A znash li kad bih to u CG napravio?

    Nikad! I to zajedno sa sprdnjom.

    Ali su zato ovi vashi prevaranti uz vashu pomoc, zaradili dosta, no ce im to djavo ponijet.
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-04-12 at 04:29.

Page 4 of 70 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •