Page 13 of 70 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #301
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Kome ne smeta sta se radi u ovoj drzavi,ja mu zavidim.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  2. #302
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nikome dovoljno ne smeta ocigledno, cka stavise pomalo prija, cim nisu otisli
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #303
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Zbog čega onaj kome se ide ne ode već samo priča o tome ? Svakome ko nalazi da bi mu bilo bolje u inostranstvu I KO ZAISTA ODE svaku sreću želim ali mi dosadiše oni u mojoj bilizini koji bi išli a nikako da odu. Meni bi da želim da odem negdje USA i Kina bile zadnje destinacije, najradije bih otišao u neku od zemalja Beneluksa(Danska,Švedska,Finska,Holandija) ili Kanadu
    Last edited by Rakun; 17-08-12 at 10:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #304
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Kome ne smeta sta se radi u ovoj drzavi,ja mu zavidim.
    Da se nadovezem... jeebem toga Kome ne smeta sta se radi u ovoj drzavi...
    Tu es mon héro!

  5. #305
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma otisao bi no sve milicja oko kuće pa mu ne da

  6. #306
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Bogme ako si inzinjer ili ljekar one CG plate od 500eura izgledaju kao neka uvreda u odnosu na 2500eura ili vishe shto bi imao u njemackoj. Ti sigurno mislish neke bez shkole na gradilishtu. Ako ti je 5 puta veca neto plata neisplativa onda neznam. Cijene u kaficima i radnjama su iste. Stanovi u vecini gradova chak isto ko u CG po kvadratu.
    Ali shvatam te nekako se moraju nalazit argumenti za odluku neodlazhenja tamo. Ali ko shto onaj prije reche rad od jutra do uveche nije jer ponavljam da neznam nijednog inzinjera koji radi vishe od 8 sati na dan. A za nenalazhenje posla cu smatrati u zemlji ispod 5% nezaposlenosti da to nije problem ako znash svoj posao.
    Izgleda da srednja klasa koja je odje po CDMu smatra da im je 500e dosta, jer znam mnogo ljudi bez fakulteta shto su otishli i pokushaju danas po nekih azila i rada na crno da ostanu odje. I srecno sa pizza majstrima, i nek ubuduce tako radni i vrijedni uvijek imali u CG vece plate od ljekara i inzinjera. Ja to ne bih ochima mogo gledat.

    Pa čekaj malo, ako sam te dobro razumio, tu platu od 2500e imaju inžinjeri i ljekari... A s obzirom da strašno potcjenjuješ mesare i pica majstore, pretpostavljam da u Njemačkoj, đe se sistem "vrijednosti" poštuje, oni, i uopšte oni bez škole, imaju znatno manja primanja...

    Ne znam kad si ti otišao i u kakvom si stanju ostavio zemlju, ali i u CG inžinjeri (istina pojedini, koji su uspjeli da se zaposle u Telekom, EPCG, RAE, i sl), nemaju baš mnogo manja primanja nego u Njemačkoj, tako da im je prosječna plata neđe blizu 1500e, a pojedinci imaju i po nekoliko puta više...
    Ljekari i neijesu baš previše plaćeni, ali i njihova prosječana primanja su oko 1000e, a oni koji drže privatne prakse bi se, bogme,samo slatko nasmijali kad bi im se spomenula cifra od 2500e...

    Čisto da se razumijemo, ne tražim ja nikakva opravdanja zbog toga što živim u zemlji koju volim... U inostranstvu (pojedinim zemljama), se sigurno živi bolje nego ovđe... Ali priče da tamo pare vise po drveću, da se poslodavci lome oko tebe i takmiče ko će ti dat veću platu, su priče za malu đecu...
    A sve mi se nešto čini da upravo ovi iz inostranstva traže opravdanje zbog toga što su otišli tamo, pa pišu razne bajkice...
    Sve je to lijepo, neka piše svako što hoće, ali stvar je u tome što možda neki nezaposleni i ne previše inteligentni klinac od 18 godina ovo čita, pa se odluči da krene na neku putešestviju đe će ga dočekati potpuno drugačije stvarnost od ove kakvom je vi opisujete...

    Nego, ti meni ne odgovori kolko imaš kuća i bazena...

  7. #307
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ma otisao bi no sve milicja oko kuće pa mu ne da
    You must spread some Reputation around before giving it to Hari Krisna again.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #308
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    nikome dovoljno ne smeta ocigledno, cka stavise pomalo prija, cim nisu otisli
    Ne mora niko da ide. Mozemo da ostanemo ovdje,da promijenimo stvari na bolje. Nego nekima izgleda odgovara da stvari ostanu ovakve kakve su sad. Vole te pare,to je chudo,vole novac vise od cestitog zivota.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #309
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Čisto da se razumijemo, ne tražim ja nikakva opravdanja zbog toga što živim u zemlji koju volim... U inostranstvu (pojedinim zemljama), se sigurno živi bolje nego ovđe... Ali priče da tamo pare vise po drveću, da se poslodavci lome oko tebe i takmiče ko će ti dat veću platu, su priče za malu đecu...
    Price za malu djecu su kad kazu da se u ovoj zemlji postuje zakon. Da ljudi imaju neku ''svijest'' sta se moze a sta ne moze. Ovdje se sve moze.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  10. #310
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Zato shto sistem vrijednosti funkcionishe - samo zato bi otisho. Da ne gledam da neki mesar ili pizza majstor ima vishu ili istu platu. Jer oni treba da rade za mene, zashta radim stresniji posao sa mozgom.
    Ti radiš stresniji posao mozgom, a oni rade generalno teži i važniji posao.Nije mesar u rangu čistačice ili portira.
    Zbog čega u CG više zarade Majstori nego fakultetski obrazovani. Zakon ponude i potražnje, CG u ovom trenutku ima 25.000 studenata, a zanatlija hiljadu-dvije, tri maksimum
    Last edited by Rakun; 17-08-12 at 10:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #311
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ada jes brateee,MAJSTORI se ubijaju od para kod nas. AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAH evo idem sad da pitam oca dje su mu te silne pare,on sve veli da nema!!!! :mrgreen:
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  12. #312
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Ovo sto rakun kaze ti je ziva istina, dobar majstor masu para uzima... Primjer, komsija, 27 god, vrhunski majstor za fasade i sve ostale poslove gradjevinske, poceo da radi prije nekoliko god, sad ima svoju grupu, nema dana da odmori, svak ga trazi, ali zato ima para pun ****. Bukvalno je fuliran i mogu ti reci gospodin.
    Tu es mon héro!

  13. #313
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ziva istina koja ne vazi svugdje. Recimo,u PG vazi,a u UL ne vazi. Sve zavisi od vrste posla,od mjesta. Odoh sad,sjedim na temi e'o pola sata ...
    Last edited by SpellStealer; 17-08-12 at 10:41.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  14. #314
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    P
    Ne znam kad si ti otišao i u kakvom si stanju ostavio zemlju, ali i u CG inžinjeri (istina pojedini, koji su uspjeli da se zaposle u Telekom, EPCG, RAE, i sl), nemaju baš mnogo manja primanja nego u Njemačkoj, tako da im je prosječna plata neđe blizu 1500e, a pojedinci imaju i po nekoliko puta više...
    Ljekari i neijesu baš previše plaćeni, ali i njihova prosječana primanja su oko 1000e
    Zabluda za inzinjere. Znam jednog u telekom koji ima ihaaa godina i dobija 800e. A koliko dobijaju u manjim firmama u Cg mozhesh da zamislish.
    I doktori da mogu doci do 1000e ali da umru od dezhurstava za to. Mislim praktichno se ne michu iz bolnice. Realno mnogo manje ako hoce da imaju zhivot.
    Da ne upisujete iinzinjerske faxove bezveze, realnost je da vecina posla nema, pa onda rade kod domacih firmica za 400e ako se zaposle- ponovo primjer shkolskog druga.

    Ponovo se smijem na prosjechnu platu inzinjersku od 1500. To jedva da imaju u sloveniji.
    Last edited by West; 17-08-12 at 10:46.

  15. #315
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ziva istina koja ne vazi svugdje. Recimo,u PG vazi,a u UL ne vazi.
    Ima istine u tome što kažeš. Ali znam da House Majstor neprekidno zovu iz drugih gradova CG, a kriminalno su skupi. Moj drug iz Kolašina neprekidno radi i nije ga nije muka otići do Podgorice (pošto smo u velikom deficitu sa majstorima). Kad sam trebao da opremim stan u Baru čekao sam 15 dana na majstora, ali je napravio fantastično i veoma povoljno tako da ću da ga zovem za sve što mi bude trebalo TAKO SE RADI, A NE KAO NEKI MAJSTORI KOJIMA JE CILJ DA TI SKINU KOŽU SA LEĐA I IZGUBE POTENCIJALNO STALNU MUŠTERIJU
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #316
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne znam kad si ti otišao i u kakvom si stanju ostavio zemlju, ali i u CG inžinjeri (istina pojedini, koji su uspjeli da se zaposle u Telekom, EPCG, RAE, i sl), nemaju baš mnogo manja primanja nego u Njemačkoj, tako da im je prosječna plata neđe blizu 1500e, a pojedinci imaju i po nekoliko puta više...
    Ljekari i neijesu baš previše plaćeni, ali i njihova prosječana primanja su oko 1000e, a oni koji drže privatne prakse bi se, bogme,samo slatko nasmijali kad bi im se spomenula cifra od 2500e...
    To za inžinjere je nerealno rijetki su slučajevi da neki ima 1500€ platu, ali za doktore realno pa čak i manje od stvarnog stanja stvari. U CG je dozvoljeno da doktor radi u državnoj bolnici i kad stigne da odradi par tura nedjeljno u nekoj privatnoj ambulanti
    Last edited by Rakun; 17-08-12 at 10:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #317
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Problem sa Crnom Gorom je sto nema dovoljno posla za inzenjere. A da bi postao dobar inzenjer moras osim fakulteta da najmanje 5 godina radis u struci.
    E u tome je kvaka, jer kako da postanes strucnjak ako nema sanse da radis u struci vec te uglavnom zaposlljavaju na nekakva upravna mjesta ili radis posao obicnog tehnicara.
    Osim toga, Balkanci nemaju nikakvu kulturu i tradiciju kada je biznis u pitanju. Poslodavci misle da ako te placaju 1000 eura mogu da ti rade sto pozele za vrijeme a bogami i poslije zavrsetka radnog vremena. Meni su cak najbolji prijatelji govorili: sto se ti jadan bunis kad primas hiljadarku? Ljudi su suvishe dugo zivjeli tesko da im je pod kozu usao taj neki robovlasnicki odnos

    To je bio glavni razlog mog odlaska.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #318
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Opet kažem, pojedini inžinjeri, koji su uspjeli da se zaposle u pomenutim firmama/agencijama...
    Inžinjer u EPCG mi je pričao, da mu plata, sa radom na terenu, izađe min 1350e...
    Ima naravno i onih koji rade u neke druge firme za 500e, kao i onih koji ne mogu uopšte da se zaposle (mahom oni koji su fakultet završili u 33-oj, pravdajući se kako su tehnički fakulteti preteški...)

    A evo i jedna članak o RAE:
    http://www.vijesti.me/vijesti/od-rac...i-clanak-84814

    Nego, West, evo po treći put, KOLIKO IMAŠ KUĆA I BAZENA U CRNOJ GORI ???

    Slobodno kaži, nemoj da se bojiš, jes da je CG obrezla u kriminalu, ljudi ne mogu bez straha na ulicu da izađu, ali valjda ti niko neće reket opalit...

  19. #319
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    problem sa crnom gorom je pokorni mentalitet nista drugo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #320
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Kome ne smeta sta se radi u ovoj drzavi,ja mu zavidim.
    nije onima koji vole da ostanu u CG, po defautu milo što imamo nezrelo društvo. Naravno da mi smeta, ali sam i ranije rekla, milije mi je ovdje 500 eura, nego u inostranstvu 1000..što opet ne znači da ne bih pošla ako bi mi se ukazala dobra prilika da svojoj porodici obezbijedim egzistenciju.
    Nikad ne bih pošla onako napamet, pa što me snađe, samo na sigurno, a to su ipak rijetki slučajevi!

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ada jes brateee,MAJSTORI se ubijaju od para kod nas. AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAH evo idem sad da pitam oca dje su mu te silne pare,on sve veli da nema!!!! :mrgreen:
    da ne ispadne da ti nešto na račun majstorstva tvog oca insinuiram, ali zbilja ljudi koji su dobri majstori svog posla dobro zarađuju...evo sticajem okolnosti meso trgujem u mesaru Šahović i auto popravljam u servis Šahović...oprosti brate, ja nešto ne mislim da je Šahovićima krivi dio što su zanatlije...svakome tako "loše" bilo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #321
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ako bog da u decembar i zvanicno cu se preselit u Svajcarsku pa da vidimo to mucenje i maltretiranje o kojem vi pricate.

  22. #322
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    udajes li se sa srecom ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #323
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    udajes li se sa srecom ?
    aahahahahhahahahha ako mi ne uspije ovo sto sam zavsio i to cu ako bude moralo

  24. #324
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    No vec kad smo kod ove price da je tamo strasno i dobro,kad sam obrnuo put ovamo majka je suze ronila no kako vrijeme promice a ja pricam na skajp sa njom zeni je svaka druga ''sine moj ako mozes ostat slobodno se odje nemas sto vracat''.Jer tamo punih godinu i po posao nijesam mogao naci a ni moje drustvo ne stoji dobro sa tim kako oni kazu kad pricam sa njima.Ovaj forum ili je pun ambasadora i bankara ili ja zivim na vrela ribnicka
    Last edited by PrijekiLijek; 17-08-12 at 13:10.

  25. #325
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ako bog da u decembar i zvanicno cu se preselit u Svajcarsku pa da vidimo to mucenje i maltretiranje o kojem vi pricate.
    Srećno bilo! Nešto što je meni mučno, tebi ne mora biti...a ako ideš na sigurno, sa već dogovorenim poslom, ne znam zašto bi se mučio?
    mučićeš se ako ne budeš mogao da nađeš posao pa ako ti kao inžinjer (lupam, samo uopšteno govorim, nemam pojma čime se baviš), ne možaš da nađeš taj posao pa u Švici prihvatiš bilo što dok nađeš posao u svojoj struci, pa nemaš da platiš stan a Švajcarska skupa kao đavo...ali ti ćeš nam pričati svoja iskustva koja uopšte ne moraju da budu ni slična ovima dosadašnjima ovdje
    Mislim da je samo pitanje koliko je ko od nas spreman da se upusti u bilo kakav rizik i eventualnu nesigurnost...ja nijesam i zato bi za mene bilo mučenje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 13 of 70 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •