Page 11 of 70 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1741

Thread: Zasto ste otisli u drugu zemlju?

  1. #251
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I ja sam radio po 10-12 sati za 300 eura tamo, koje bi mi se obicno isplatile za 2 mjeseca sto ispadne po 150 eura na kraj. A odje cim sam doshao posle 10 dana sam dobio 75.000$ godisnje.
    Ego moj dobri kao što sam ti rekao ranije svaka ti čast na hrabrosti da odeš, a ne kao forumaši da pričaš o tome i sjediš guzicom tamo gdje jesi

    Što se tiče tih 75.000$ godišnje
    Vi tamo računate godišnju zaradu računaju u BRUTO vrijednosti.
    A imaju ubjedljivo najvisočije poreze na planeti zemlji (ti reče da plaćaš 30~40%)
    Odbij od 75.000 minimalni porez (koji je po tebi 30%) a pošto živiš u Kaliforniji ne plaćaš minimalni već maksimalni porez(ali ti obračunavam minimalni) ostaje ti 50.000 i tih 50.000 umanji za medicinsko osiguranje(PO ČIJOJ VISINI JE USA POZNATA U SVIJETU) recimo da ti NETO ostaje čak 40.000(što je ako računamo minimalni porez )

    Stan plaćaš 1500$ mjesečno (to si ti rekao). znači stan te dođe 18.000 godišnje i ostaje ti za trošenje 22.000, AKO RAČUNAMO DA PLAĆAŠ MINIMALNI POREZ, ŠTO TI U KALIFORNIJI SIGURNO NE PLAĆAŠ (22.000 $ je po najvećem kursu $<->€ do sada 17.000 € )
    Poenta je da je tebi čisto ~1500 € mjesečno UZ NJIHOVE CIJENE (ja ovdje ne osjetim koliko potrošim na cigare, a pušim Malboro Flavor dok bi tamo prilično osjetio).

    Jeste da je život tamo bolji u smislu da je zemlja generalno gledano razvijenija i da ima daleko više mogućnosti u smislu da kao što neko reče postoje zatvoreni bazeni na svakih par kilometara, kvalitetniji putevi, da u nekim gradovima postoje i aquaparkovi itd... ali sa primanjima kakva ti imaš(75.000$) o životu na visokoj nozi nema ni govora. Ti si jedan od rijetkih koji se snašao u USA, jer se velika većina vrate podvijenog repa


    Kao što napisah ZVANIČNU STATISTIKU, 2010 god. svaki 7-mi građanin amerike je živio na ivici gladi, a u zvaničnu statistiku se ne ubrajaju ilegalci (kakvi bi u početku bili Crnogorci). Ovdje je prosječna plata NETO 500 i kusur €, realna prosječna plata je ~300 i veoma su rijetki ljudi koji žive na ivici gladi.
    Ovdje te ako nemaš socijalno neće ostaviti da crkneš kao pseto ispred bolnice.

    Sve u svemu činjenica je da se u inostranstvu živi bolje nego u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Makedoniji, a Srbiji pogotovo ali ja lično da mi se ide iz CG nikad ne bih izabrao da živim u USA. Standard u razvijenim Evropskim zemljama je daleko veći nego tamo.

    Znači život u Švedskoj, Norveškoj, Danskoj, Britaniji, Njemačkoj, Austriji je daleko bolji nego u USA
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #252
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Odavno nisam procitao nesto "ovako".

    "Mogao si, je l'"? Vidim ti godiste na profilu... Mogao si jer si svojim krvavim radom to sebi obezbijedio, ili si se ipak malo "slepao"?! Mogao bih se kladiti da si pripadnik DPS familije...
    "Ako nekome treba neki poseban razlog da napusti domovinu (koja god ona bila), onda taj neko ne treba ni iz kuce da izlazi." - sramna izjava. Pljunuo si na mnoge nase pretke koji su zivote dali da opstane ovaj krs... Da, treba poseban razlog. Zato i dalje zivimo u ovoj zemlji. Inace bi imala 0 stanovnika.

    Zasto ti i dalje zivis u Crnoj Gori me ne zanima, iskreno, ali sam siguran ce domovina mirnije spavat sad kad zna da ti cuvas njene pretke i njene krse od neprijatelja poput mene.

    Ja tebi ne vidim godiste na profilu, tako da ne znam kako bih te uvrijedio sad. Mozda da zakljucim nesto o tebi na osnovu svojih frustracija i fantazija? Ili da projektujem na tebe neke svoje zivotne neuspjehe, da se mozda izlijecim malo preko ovog foruma?

    Aj neki drugi put...
    I am the one who locks.

  3. #253
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Znaci dobro sam procijenio...

  4. #254
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ne znam šta će vam ovo prepucavanje i vrijeđane. Svako bira mjesto gdje mu je bolje. Neko sve što želi može naći u CG, dok drugi to stvore u inostranstvu. Najvažnije je da ste kao osoba srećni nebitno da li živite u mjesto gdje ste rođeni ili ne. Treba poštovati porijeklo, ali daleko od toga da trebamo biti robovi istog.

  5. #255
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Neko bi rekao - zbog odliva mozgova.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #256
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Neko sve što želi može naći u CG, dok drugi to stvore u inostranstvu. Najvažnije je da ste kao osoba srećni nebitno da li živite u mjesto gdje ste rođeni ili ne.
    upravo tako ali me malo iritiraju oni koji idu, a nikako da odu već ima se sav njihov odlazak svodi ostajanje ovdje i pljuvanje po CG. Ne paše ?? Široko im polje niko nikoga ne zadržava (niti to može)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #257
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Neko bi rekao - zbog odliva mozgova.
    Na šta bi neko odgovorio (u 80% slučajeva sa pravom) mozak u CG u većini slučajeva ne može da uspije. ŠTO JE TAČNO
    Sa druge strane ostali smrtnici mogu da odgovore "mozgovima" "da li mi treba da popravljamo zemlju da bi vašem dupetu bilo ugodno, mogli bi i vi malo da se potrudite". ŠTO JE TAČNO
    Pa onda mozgovi odgovore "Vaša generacija se usrala u nju, neka je i popravlja" . ŠTO JE TAČNO

    Beskonačna petlja u kojoj su obje strane u pravu

    Prema tome ko hoće da ide neka ide, a ko bi išao i čitavo vrijeme sjedi ovdje pametnije mu je da ćuti o toj temi već da pokuša da iskoristi svoj potencijal i proba da popravi stanje u zemlji.

    ILI IDEŠ ILI NE IDEŠ, NEMA TREĆEG
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #258
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    upravo tako ali me malo iritiraju oni koji idu, a nikako da odu već ima se sav njihov odlazak svodi ostajanje ovdje i pljuvanje po CG. Ne paše ?? Široko im polje niko nikoga ne zadržava (niti to može)
    Slažem se i ja sa tobom. Tu kategoriju ljudi uopšte ne cijenim, jer se kod njih sve svodi na priču "trava je zelenija preko grane" ali ništa ne rade po tom pitanju da kroče nogom tamo.

  9. #259
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ja baš mislim da najbolji ostaju. Tamo đe sve izgleda na prvi pogled nemoguće, a u stvari je toliko jednostavno... Stvarno da sam mogla ne znam šta da promijenim kod svog života i da to i uradim sa svojom prošlošću, nikad ne bih promijenila zemlju u kojoj sam rođena. Doduše, s ove distance ne bih ništa ni od ostalog, ali... Ono najbolje kod mene je tu zbog Crne Gore, gena (karme, koje sam morala da ''pročistim'', ali OK), podneblja... A nikad niti sam voljela, ni vaspitavana (samovaspitavana, uglavnom) da volim išta što dolazi lagano. Rad je ono što oplemenjuje čovjeka. Ako nije fizički uvijek, onda umni... Kod nas u CG imaš sacršenu slobodu da to dvoje, apsolutno (ne)opterećen(a) kombinuješ u onoj mjeri u kojoj ti odgovara, uz samo malo samokontrole i kontrole situacija, događaja a to opet bez samokontrole ne može niđe, pa ni kod nas.

    I uvijek ću poštovati one koji su ovdje i nalaze za pravo da pljuju po CG (onome što realno ne valja, tj onome što bi nam smetalo i da smo neđe drugo u toj drugoj zemlji), dok one koji odu a krenu pljuvati po CG ničim drugim do prezrenjem ne mogu udostojiti. Nije im valjalo, u redu, otišli su. Ne okreći se, sine. Nemoj nas ođe, pljuvanjem, uznemiravat. Toliko dostojanstva sačuvaj, radi sebe, jer nama ionako puca onaj mantrak za tako neobjektivan sud.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #260
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    The Wire
    Posts
    912
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedan od razloga zasto te toliko volim.

  11. #261
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo malo poezije vezane za temu specijalno za Raquel(pošto je ona pjesnički duh CdM-a
    Proljeće (od Vita Nikolića)

    Tamniji za tamu ove jeseni tmaste
    i grublji za zimu ove zime prošle
    ja vam ovog proljeća neću mahati, laste
    i neću vam opet reći: Doprodošle!

    Vrapcima ja moram, nežno, kao otac
    reći nešto toplo u ovaj dan plavi
    vrapcima - tom sitnom zrnevlju života
    što je cvokotalo s nama na mećavi.

    Dok ste vi negdje ispod tuđeg neba
    izvodile svoje igre vragolaste
    ne, vaš mi cvrkut sad zbilja ne treba
    razmažene gospođice laste.

    Oni su s nama zebli ispod streha
    oni su voljeli i ovo golo granje,
    zato, moj pozdrav, vesela grudvo smjeha
    gospodo vrapci, moje duboko poštovanje!!!



    PS.
    Ja lično prezirem poeziju
    Last edited by Rakun; 05-07-12 at 21:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #262
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Al voliš sve nikšićko, i to te čini boljim. Pa ti idi slobodno ako ti ođe ne valja, Rakuniću, sivi tiću.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #263
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    ti si mene alo pomiješala sa nekim, ja sa Nikšićem dodirnih tačaka nemam ??
    Taj nikšićanin sa kojim si me pomješala mora da je izuzetno pametan momak.


    EEEE da Nikšić ima ovakve kao što sam ja gdje bi mu kraj bio
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #264
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mislila sam da ideš iz CG, tvoju lokaciju vidim u gornjem desnom uglu.
    Ti imaš ljubav kao dodirnu tačku.. Drugi se poštuju, Nikšić se voli.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #265
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kako me izgubi na brzinu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #266
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,416
    Thanks Thanks Given 
    754
    Thanks Thanks Received 
    2,225
    Thanked in
    1,685 Posts

    Default

    Pa Crnogorci i jesu migratorno stanovnistvo....zamisli koliko bi nas bilo , kad bi svi ostali u CG
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #267
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam jedan koji se rodio migratorno van Crne Gore(kolonasko) pa sam se vrnuo prije 15 godina u Crnu Goru.

  18. #268
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,456
    Thanks Thanks Given 
    3,003
    Thanks Thanks Received 
    1,444
    Thanked in
    776 Posts

    Default

    Храбро.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #269
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,416
    Thanks Thanks Given 
    754
    Thanks Thanks Received 
    2,225
    Thanked in
    1,685 Posts

    Default

    Hrabro, Boga mi.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #270
    Join Date
    May 2004
    Location
    New York, New York, United States
    Posts
    1,085
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I ja sam radio po 10-12 sati za 300 eura tamo, koje bi mi se obicno isplatile za 2 mjeseca sto ispadne po 150 eura na kraj. A odje cim sam doshao posle 10 dana sam dobio 75.000$ godisnje.

    I kad vidim odje da placam 150$ za ciscenje bazena (po sat nedjeljno 3-4 sata mjesecno) i dnevnice po 500$ za elektricara (i to je jeftno spustili cijene zbog krize) i sl onda mi je postalo jasno sto se tu radi.

    Jedna grupa tajovih sinova (mada ti sinovi sad su ofrknuli i postali stari panjati sa svojim novim sinovima) koja svjesno nipodastava i onemogucava narodu da se razvije, jer kad bi se narod razvio i imao svijesti o sebi oni shanse nikakve nebi imali u bilo cemu. Zato je bilo potrebno radijeliti narod na gluposti i navuci ih da rade za par stotina eura dok oni peljeshe i rasporodaju drzavu. A ove koji znaju ceraju da idu otale, vidite i sami, jer im samo probleme prave i uce narod da mogu bolje.

    Ali ide im na ruku i to sto ne vole ljudi da se bude iz iluzije.

    Pa neka onda, nemojmo ih buditi.

    Neka spavaju svi oni zajedno u toj Iluziji.

    Priroda je svemu naredna.
    a brate oli mi reci kako posle 10 dana si dobio $75000 da i ja dodjem tamo.. Zivim u NY 8 godina, zavrsio sam jedan od najboljih fakuteta u NY i ne primam toliko plati na godisnjem nivou. Tako ne zelim da kazem neshto ali ne prdi svega ti. Kakav porez 40% bolan? o cemu ti to prichas? Kako moze porez na srednju i siromasnu klasu da bude porez 40%? Svaka drzava placa drugaciji porez. Florida ne placa federalnu i state taxu, kao i Delaware. Porez za bogate shto znachi ko zaradjuje preko 250 000 je drugachiji.

    Otishao sam u srednju shkolu i jebiga odoh na fax odje i ostadoh, mada ne mogu da kazem da necu da se vrnem dolje.
    ------------------
    Niksic-Crnogorski Detroit

  21. #271
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pozdrav svima....

    moze li mi neko ko zivi i radi u luksemburgu reci kakve su sanse da se sa djecom pode tamo -djeca znaju jezike i vec su povelika, tako da bi se tamo nastavila skola.a takode i kava je procedura za odlazak i pronalazenje nekog posla-bilo kakvog koji bi obezbijedio pristojan zivot

  22. #272
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam se ponekad i sam pitao sto odoh i nijesam bas znao dobar razlog, ali.... Malo prije mi objasnise da je to da sacuvam zivu glavu

  23. #273
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zbog sistema vrijednosti.

  24. #274
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG-Zabjelo
    Posts
    1,574
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Isplati li se otici u USA preko Work and Travel Agencije?
    "We have got the best young player this country has seen for the past thirty years" SirAlexFerguson

  25. #275
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by -The_Cl|mber- View Post
    a brate oli mi reci kako posle 10 dana si dobio $75000 da i ja dodjem tamo.. Zivim u NY 8 godina, zavrsio sam jedan od najboljih fakuteta u NY i ne primam toliko plati na godisnjem nivou. Tako ne zelim da kazem neshto ali ne prdi svega ti. Kakav porez 40% bolan? o cemu ti to prichas? Kako moze porez na srednju i siromasnu klasu da bude porez 40%? Svaka drzava placa drugaciji porez. Florida ne placa federalnu i state taxu, kao i Delaware. Porez za bogate shto znachi ko zaradjuje preko 250 000 je drugachiji.

    Otishao sam u srednju shkolu i jebiga odoh na fax odje i ostadoh, mada ne mogu da kazem da necu da se vrnem dolje.
    On živi u Dženetskoj Americi gdje je sve idealno. Hvala murici što se nađe neko ko mu je komšija da kaže par riječi o tom idealu koji Ego... prosipa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 11 of 70 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 06-04-13, 18:40
  2. IZVOZ auta iz CG u neku drugu zemlju
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-11, 13:37
  3. K: maticnu ASUS M2N, ili neku drugu am2
    By alien in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 31-07-10, 11:50
  4. Farbanje u drugu boju ?
    By JOLE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 17-05-10, 21:21
  5. Fenixu drugu mome
    By montenegrina in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 13
    Last Post: 29-05-08, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •