Results 1 to 17 of 17

Thread: Odgovornost..

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Odgovornost..

    Da li i vi uvidjate koliko je sve manje i manje odgovornih ljudi? Cini mi se da je nekako postalo moderno da se bude neodgovoran...

    Zasto je to tako? Moze li se to promijeniti?
    Koliko vama znaci i vasa a i tudja odgovornost?
    A koliko vas nervira kada je neko neodgovoran?

    Odgovornost Sebi i prema Drugome.

    Shoot.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgovornost - jedna od osnovnih stvari koju ocekujem da moj partner ima.

    I ne da bi me nerviralo sto je nema, vec mislim da ne bi ni mogli opstati zajedno.

    I ne, ne uvidjam manje odgovornih ljudi, makar u mom drustvu.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    neodgovoran prema sebi, poprilicno odgovoran prema drugima.. [da ne ispane da se falim]

  4. #4
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    neodgovoran prema sebi, poprilicno odgovoran prema drugima.. [da ne ispane da se falim]
    po meni, ovo je isključivi akt faljenja

  5. #5
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Da li i vi uvidjate koliko je sve manje i manje odgovornih ljudi? Cini mi se da je nekako postalo moderno da se bude neodgovoran...

    Zasto je to tako? Moze li se to promijeniti?
    Koliko vama znaci i vasa a i tudja odgovornost?
    A koliko vas nervira kada je neko neodgovoran?

    Odgovornost Sebi i prema Drugome.

    Shoot.
    Uviđam i ponekad me to strašno nervira. Ne znam da li je postalo moderno, a i dosta toga što je danas moderno ne 'upotrebljavam'.
    Dosta sam odgovorna i slabo mogu da trpim neodgovorne osobe, ali imam strpljenja i tolerancije dovoljno. Pa ko prećera, gotov je



    A ako je partner neodgovoran, ne bi se puno zadržao pored mene
    Last edited by moonchie; 15-03-12 at 13:50.


  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uh ne nacinjite pomlatio bi po naroda oko sebe ...............
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hahaha, a opet neće postati odgovorni, pa i ako ih umlatiš


  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Kad bi smo svi mogli da budemo odgovorni prema sebi(najčešće) pa svima i svemu oko nas u svakom trenutku,u svakoj situaciji,svakog dana,svake noći,svakog mjeseca,svake godine,decenijama i sve do poslednjeg daha....bio bi to raj na zemlji i stvarno ne mogu da ga zamislim,mada pokušavam.
    Ne zavaravajte se da postoji toliko odgovorna osoba da negdje neće znati da omane,posebno se ne zavaravajte vi kome su svi oko vas neodgovorni a vi niste da ustinu ne znate da budete u nečemu neodgovorni,da to niste znali ili da nećete znati...I neodgovorna osoba jednom ce biti odgovornija od svih odgovornih.
    Ne očekujem nikakvu odgovornost od partnera prema meni,svaki vid ponašanja prema meni produkt je njegovih misli,želja,raspoloženja,sveobuhvatno emocija prema meni.Dr riječima ne grli me jer to moraš,grli me jer to želiš.Onaj ko zna da vas voli pokazaće svoju ljubav na milion raznih načina bez tog osjećaja odgovornosti-samo slobodna i čista volja i želja da bude tu za vas.
    (ako ko razumije)



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Odgovornost je jedna jako pozitivna osobina, a samim tim znači da smo spremni da stanemo iza naših djela i preuzmemo odgovornost za isto, u bilo kom životnom segmentu da se radi. Neodgovorni ljudi me iritiraju, jer ne samo što sebi iskomplikuju život zbog sopstvene neodgovornosti , nego i vas uvuču u njihove probleme koji ne bi postojali da su u početku odgovorno postupili kao bilo koja zrela osoba.

    Odgovornost nije obaveza partnera da radi nešto što ne osjeća (kao neki rob) , da bude sa vama ako vas ne voli, jer bi samim tim taj partner prvenstveno bio neodgovoran prema sebi...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Za sve je on odgovoran.

    Hvala Lepo

  11. #11
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Odgovornost je jedna jako pozitivna osobina, a samim tim znači da smo spremni da stanemo iza naših djela i preuzmemo odgovornost za isto, u bilo kom životnom segmentu da se radi. Neodgovorni ljudi me iritiraju, jer ne samo što sebi iskomplikuju život zbog sopstvene neodgovornosti , nego i vas uvuču u njihove probleme koji ne bi postojali da su u početku odgovorno postupili kao bilo koja zrela osoba.

    Odgovornost nije obaveza partnera da radi nešto što ne osjeća (kao neki rob) , da bude sa vama ako vas ne voli, jer bi samim tim taj partner prvenstveno bio neodgovoran prema sebi...
    Tacno tako. Posebno zadnji dio.

    Dakle, odgovornost za svoje postupke koja proizilazi iz iskrene zelje, iz svojih osjecanja, a ne neke nametnute, to se podrazumijeva.
    Meni ta odgovornost ukljucuje i vjernost, i jak karakter i zrelost, sve u svemu jedan jak oslonac i svakako jednu neizbjeznu osobinu kod partnera, a i mene same, i samo takav spoj moze biti sto posto uspjesan.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Da li i vi uvidjate koliko je sve manje i manje odgovornih ljudi? Cini mi se da je nekako postalo moderno da se bude neodgovoran...

    Zasto je to tako? Moze li se to promijeniti?
    Koliko vama znaci i vasa a i tudja odgovornost?
    A koliko vas nervira kada je neko neodgovoran?

    Odgovornost Sebi i prema Drugome.

    Shoot.
    Ne podnosim neodgovornost. I zbilja mi skachu po zhivcima oni koji nijesu spremni da preuzmu odgovornost za svoje postupke.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram se uozbiljit, vakat mi je..

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    shto je do mene, zavrsheno ti to ostalima na obraz.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post

    Dakle, odgovornost za svoje postupke koja proizilazi iz iskrene zelje, iz svojih osjecanja, a ne neke nametnute, to se podrazumijeva.
    Meni ta odgovornost ukljucuje i vjernost, i jak karakter i zrelost, sve u svemu jedan jak oslonac i svakako jednu neizbjeznu osobinu kod partnera, a i mene same, i samo takav spoj moze biti sto posto uspjesan.


    Dobro,tvoje vidjenje je OK,ali ako je odgovornost nešto što se podrazumijeva u skladnom obostranom ljubavnom odnosu da li se podrazumijeva i ljubav onoga prema kome mi gajimo ljubav?Da li si razmišljala o tome koliko je danas sparenih u kome jedno uvjek viče na drugoga "ti si neodgovoran" ...prosto jer nema istu viziju ljubavi kao što je ima taj koji viče,a što sigurno neće uroditi plodom da budu bliskiji,da se ta dva svijeta približe jedno drugom,pretvore ga u jedan.E onda to "jako neodgovorno biće" krene dalje i spari se sa nekim ko umjesto da mu nametne svoju viziju(da bi se mogao pohvaliti da ima jednu od najuspješnih veza) s njime prosto diše slobodu odnosa,razgovara i upoznaje ga,voli ga takvog kakav on jeste...i gle on joj postaje toliko posvećen i odgovoran prema njoj i njihovoj vezi da ga ona prva,što nije mogla bez vike,ne bi ni prepoznala....
    Svijet je ustvari pun ljudi koji nešto očekuju većma od drugih nego od sebe,i to se krije iza sve priče o odgovornosti.
    Da bi ti veza bila uspjesna potrebno je predhodno da znaš da od većine stvari koje nabrajaš za uspjesnu vezu neke će opcije jednog dana prosto da padnu u vodu,a uspjeh ćeš da mjeriš uglavnom po sopstvenoj snazi i pameti da se izboriš sa problemima koji naidju,a naidju,i sve ono što vrijedi kao prava mala ratnica održiš i sačuvaš.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Dobro,tvoje vidjenje je OK,ali ako je odgovornost nešto što se podrazumijeva u skladnom obostranom ljubavnom odnosu da li se podrazumijeva i ljubav onoga prema kome mi gajimo ljubav?Da li si razmišljala o tome koliko je danas sparenih u kome jedno uvjek viče na drugoga "ti si neodgovoran" ...prosto jer nema istu viziju ljubavi kao što je ima taj koji viče,a što sigurno neće uroditi plodom da budu bliskiji,da se ta dva svijeta približe jedno drugom,pretvore ga u jedan.E onda to "jako neodgovorno biće" krene dalje i spari se sa nekim ko umjesto da mu nametne svoju viziju(da bi se mogao pohvaliti da ima jednu od najuspješnih veza) s njime prosto diše slobodu odnosa,razgovara i upoznaje ga,voli ga takvog kakav on jeste...i gle on joj postaje toliko posvećen i odgovoran prema njoj i njihovoj vezi da ga ona prva,što nije mogla bez vike,ne bi ni prepoznala....
    Moguce, svakako. I mislim da je ovaj iz tvog primjera iskreno volio tu prvu curu bio bi i odgovoran prema njoj, ako vec ima tu odgovornost u sebi koja se kasnije javlja.
    Ne mozemo je mi nikome nametnuti, ako taj neko sam ne osjeca potrebu za tim.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #17
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Oni koji ne osjećaju odgovornost za svoje postupke obično i ne odgovaraju a to je većina...u manjini su oni koji se uvijek kažnjavaju za svaki pogrešan postupak odnosno samo za neodgovornost prema drugima!
    Last edited by Beli vuk; 19-03-12 at 08:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Liberalna partija - odgovornost i smisljenost
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 17-07-06, 07:55
  2. Odgovornost
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 27-03-05, 03:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •