Results 1 to 7 of 7

Thread: Molim Vas za pomoć o Diseq motoru

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Molim Vas za pomoć o Diseq motoru

    Danas sam postavio Diseq motor marke Moteck digipower SG-2100A i podesio 0 - nulti satelit Astra 19,2 E.
    Podesio sam motor prema skali LATITUDE a ne prema skali ELEVATION. Našao 0 satelit ASTRA 19,2 E koji je za moju lokaciju Longitude: 19.3536° najpribližniji. Sam držač motora ima dvije skale : LATITUDE i ELEVATION. Ovako su mi kazali da treba pošto moj motor ima 2 skale. A neko mi je ipak kazao da treba da podesim prema skali ELEVATION, pa Vas molim ako znate Vi šta treba tačno da se podesi.
    Dakle na skali LATITUDE sam podesio 43.3614° koja je za Pljevlja. Ako neko tačno zna neka mi kaže da li treba da ovaj broj 43.3614° podesim na skali ELEVATION ili LATITUDE?

    E sad ima malo problema oko jačine signala:

    Sad su mi kanali Digital ALB na 16 E malo slabiji signal oko 77-79 a prije su bili više dok sam imao multifeed sa 3/1 switch ( ASTRA 19,2 E Eutelsat 16 E i Hotbird 13 E ).
    Na Hotbirdu su mi izgleda zbog jačine samih kanala ( odnosno samog satelita ) vjerovatno ista jačina signala jer nisam primjetio kočenje slike i sporo otvaranje kanala kao kod gore pomenutog Digital ALB paketa.
    Na Thot 0,8 W su mi kanali iz Digi TV dobri ali bi trebalo biti još bolji signal. A nordic paket na Thoru sam čuo da treba veću antenu od recimo 1,2 do 1,5 metara, a moja je nepunih 90 cm.
    Sad je kasno pa ću sjutra još malo probati doraditi na anteni da bih popravio signale na 16 E i 0,8 W.

    Kako da podesim antenu za ove satelite zna li neko? Šta da podesim, antenu to jest ugao antene ili motor?

    Ja mislim da motor ne treba dirati, jer je on podešen prema mojoj lokaciji, nego samu antenu to jest nagib antene ( naginjanje ili podizanje antene ).

    Molim Vas koji znate bolje da mi pomognete, da ne bih šta pokvario.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Moras i LNB malo da okrenes, http://www.dishpointer.com/

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko i u koju stranu?

    I zasto to mora se okretati LNB ?

    Ako okrenem LNB naprimjer kad je na nultom 0 - satelitu a to je meni Astra 19,2 treba li i na njemu i na svim ostalim satelitima da bude LNB okrenut malo? Na ovoj stranici ne mogu naci koliko i na koju stranu treba da se okrene

  4. #4
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preneseno sa drugog foruma

    Pre postavljanja morate ucvrstiti nosac motora na zid,ogradu ili neki drugi predmet.Osnovno je da taj nosac mora biti pod uglom od 90 stepeni.Nakon toga sledi postavljanje antene na motor.Proverite da li se motor nalazi u nultom polozaju(skala sa podeocima).Najbolje ce biti ako antenu postavite da lezi vodoravno i da obezbedite pristup radi montiranja motora.Pre same montaze potrebno je podesiti elevaciju,tj nagib motora.Sa obe strane drzaca motora nalaze se skale(LATITUDE i ELEVATION).Podeok na strani LATITUDE trebalo bi da se poklapa(u stepenima) sa geografskom sirinom vaseg mesta.Kada ste to uradili,stegnite sva cetiri zavrtnja na motoru.Zatim sledi centriranje tanjira i motora.Motor se mora nalaziti tacno na sredini tanjira.Da biste bili sigurni da je u centru posluzite se metrom.Udaljenost od npr. desnog kraja tanjira do desne ivice motora mora biti jednaka istoj udaljenosti na levom kraju motora.Posle tacnog centriranja, stegnite zavrtnje na anteni i postavite motor zajedno sa antenom na nosac.Povezite LNB sa risiverom(najbolje sa nekim starim analognim), te usmeriteantenu zajedno sa motorom u pravcu satelita koji odgovara vasoj geografskoj sirini.Za podrucje bivse Yugoslavije to iznosi od 14 do 22 stepena.Kada uhvatite signal sa tog satelita stegnite antenu i ostaje vam samo da podesite elevaciju antene.Izaberite neki slabiji transponder sa tog satelita i pokusajte naci polozaj antene takav da dobijete sto cistiju sliku.Potom stegnite antenu i smatrajte da ste obavili najtezi deo posla.Ostaje vam samo da podesite risiver.Prespojte kabl sa LNB na motor, a izlaz sa motora na risiver.Ukoliko u blizini antene postoji zid ili neka druga prepreka potrebno je podesiti vrednost istocnog ili zapadnog limita, tj. krajnjeg polozaja antene.To je potrebno da biste izbegli ostecenje motora, mada vecina savremenih motora ima ugradjen i mehanicki limiter.Izaberite npr. opciju zapadnog limita.Pomocu levog dugmeta na daljinskom upravljacu vrsi se pomeranje antene do krajnje zapadne tacke.Kada ste dosli do tog polozaja,stanite i memorisite taj polozaj kao zapadni limit.Isto uradite i za istocni limit.Posle toga potrebno je podesiti pozicije za ostale satelite.U meniju izaberete drugi sateliti selektujete neku frekvenciju sa tog satelita.Pomicite antenu pritiskajuci desno dugme, sve dok ne dobijete najjaci signal.Memorisite tu poziciju.Isto uradite i za bilo koji drugi satelit.Osnovno je da znate da li se taj satelit nalazi levo ili desno od vaseg referentnog satelita.Ukoliko sa svakog satelita mozete primati signal, antena je dobro postavljena.U suprotnom moracete da uradite korigovanje elevacije antene - ne motora.
    Thank`s to @vrabac

  5. #5
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam problem sa svojim motorom, pa me interesuje da li ima neko da ih popravlja, ili ugradjuje drugi. ako moze neki kontakt osobe koja se time bavi. (izvinjavam se sto pisem na ovom postu, ali predpostavljam da je su i ovdje potrebni kontakti osoba koji se bave ovom problematikom)

  6. #6
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nazovi Sat tract ili Dejnik firmu oni ce ti dati najbolju informaciju.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala na odgovoru

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Tanjir za satelitsku + 3 lnb-a + drzac + diseq
    By laciale in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 25-11-11, 09:27
  2. Nokia-Dbox2 ne pamti pozicije na DiseqC motoru!!!
    By kosovac in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 0
    Last Post: 06-11-11, 16:41
  3. molim pomoć :-(
    By Godrafcf in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 20-12-09, 08:58
  4. Inf o motoru
    By kvarni in forum Motociklizam
    Replies: 6
    Last Post: 19-08-09, 22:27
  5. Cagiva Raptor 125 - misljenja o ovom motoru?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 22
    Last Post: 30-10-08, 14:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •