Results 1 to 10 of 10

Thread: Sudar, osiguranje, naplata štete, majstor za popravku

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default Sudar, osiguranje, naplata štete, majstor za popravku

    Zdravo drugari.
    Imao sam saobraćajni udes skoro, i automobil je prilično dobro oštećen. Osiguranje drugog učesnika ("izazivača sudara") mi plaća štetu, i predlaže mi njihovog majstora, Voja Simonovića (kod Titeksa). Da li iko ima iskustva sa tim majstorem, i da li treba da tražim nekog mojeg.
    Rekli su mi ako pođem u Rokšped da ga popravljam, biće totalna šteta, i nije im isplativo da ga tako popravljam.

    PS. Dobrodošli su i savjeti u vezi sa osiguranjem, da li da idem do kraja i ovo istjeram preko suda, ili da jednostavno popravim to kod "njihovog" majstora?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ima li mi ko reć išta o stručnosti ovog majstora? Ima li iko kakvih iskustava sa njim? Hitno mi je, treba da odlučim đe auto da popravljam.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ja nemam pojma kakav je limar, meni je jednom vario plastiku, i nisam uopste bio zadovoljan njihovim radom, plus pristup je bio krajnje neprofesionalan, i nevjerovatno su bili skupi... To su moja iskustva sa njima...

    A sto se tice tvoje situacije...ja mislim da bi ti trebao sam da izaberes majstora, jer se onda mozes dogovarati sa njim, tipa da ti uveca fakturu za 10%, što ceš naplatiti od osiguravajuce kuce i cak zaraditi.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Nije mi to problem, znači, sad mi je samo neophodno da se auto kvalitetno popravi, tj. da znam da se na njega mogu oslonit, da se ne bi suturao neđe.
    Imate li bilo kakve preporuke za majstora u PG ili NK?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Zvanicni servis ili limari u tuzi. Po fiskalnom racunu moraju da ti ispolate kompletan trosak.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Ok. Raspitao sam se. Odlučio sam da popravljam kod Jokovića u NK.
    Hvala na odgovorima.

    PS. Možete iskoristit ovu temu za slične probleme ... (ne desili se)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rokšped da ga popravljam, biće totalna šteta, i nije im isplativo da ga tako popravljam.

    Moze li da mi pojasni neko ovo ? Sto tebe boli ona stvar je li njima isplativo ili nije ? Oni moraju da plate stetu i najbolje je da se to uradi u ovlasceni servis sa originalnim djelovima,u tvom slucaju ROKSPED ? NEgo te salju kod nekog njihovog nazovi majstora sa kojim imaju neki smijesni ugovor vjerovatno ..

    Znaci udari te neko i njegovo osiguranje ti nudi njihovog majstora,a ti ne mozes da ga popravljas u ovlasceni servis jer to "njima" nije isplativo .. Ne razumijem ..

    I o kom osiguranju je rijec ?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Koliko ja shvatih, fora je sljedeća. Meni je auto 3ipo-4 godine staro, od njegove vrijednosti (17700€) kad sam ga kupio, poslije prve godine ono vrijedi 30% manje, a svake sljedeće po 10%, što sad ispada oko 9000.
    I onda ako šteta bude 7000€-7500€ (što je po meni nemoguće, sem ako rokšped papreno ne naplati djelove), nije kao isplativo da se popravlja, prograšava se da je to totalna šteta, i onda su to valjda neki uslovi koji njima više odgovaraju, i čini mi se da manje novca tad daju (možda za 30% manje), ali nebitno. Neće mi oni reć što ću sa svojim autom, stvarno.
    Biće da je to samo priča osiguranja, tako da ću ja vjerovatno ić do kraja i istjerat svaki cent za popravku, pa i preko suda ako treba. Ionako idem pješke na posao.

    Delta osiguranje je. Makar su učtiviji od onih penala iz SAVA osiguranja.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    nemoj da vodis auto kod majstora da ti ga krpe, nego u ovlasceni servis!!!!!!

    Ja trenutno vodim jedan spor sa Lovcen Osiguranjem,otvoricu topik za koji dan i sve detaljno objaviti.

    Za početak, povedi auto u ovlasceni servis neka ti procijene štetu i nek ti daju ponudu za popravku.Ako je popravka 10.000 odbije ti se amortizacija, osiguranje ti isplati recimo 6000e i ti onda idies i popravljas auto dje oćeš, a ovako će ti samo unakazit auto ti njihovi mjastori.
    Last edited by kEDOWN; 14-03-12 at 00:04.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Bitno je da procjenitelj iz osiguranja napise sto realnije i navede SVE sto treba da se radi, jer se na osnovu tog dokumenta radi obracun.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: majstor za popravku TV
    By Thor in forum Ostali oglasi
    Replies: 24
    Last Post: 12-01-11, 15:10
  2. Poplave nanijele ogromne štete privrednicima
    By Ćipur in forum Ekonomija
    Replies: 23
    Last Post: 25-12-10, 07:23
  3. Naplata wi-fi
    By John Doe in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 19-07-08, 00:20
  4. servis za popravku zvucnika
    By Duka Bazuka in forum Hardware
    Replies: 6
    Last Post: 21-07-07, 10:55
  5. E-mail naplata
    By Undead in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 8
    Last Post: 30-01-05, 04:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •