Results 1 to 7 of 7

Thread: dvd + komp

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default dvd + komp

    http://www.att.is/images/Kworld_TV878.jpg

    Imam ovu tv karticu (odma da napomenem batalite se prica kakvog je kvaliteta itd jer me to ne zanima) i ineteresuje me kako mogu da iskoristim ovaj video in, jeli se tako zove taj ulaz? Znaci sto mogu na njega da spojim da bi dobio sta?

    Onda, imam mali dvd player sa sopstvenim ekranom, te sam pokusao njega spojiti preko te tv kartice da dobijem izlaz na monitor. Upravo sam u taj ulaz spojio cinc zuti znaci video, dok su popularna crvena i bijela za zvuk ostale da vise jer njih inace nemam dje da prikljucim. Zvuk sam spojio sa bananom kablom na oba kraja, i ubacio ga u komp tamo dje su mi inace zvucnici od kompa klasicni, a drugi dio kabla sam ubacio u dvd player, jer je on bananica kao i video kabal koji je zut. Kad sam skenirao programe nisam dobio sliku nidje, ali sam dobio zvuk iz kompa na dvd sto nisam ocekivao i sto mi nije trebalo ustvari. Ocigledno imam i na dvd audio out i na komp takodje pa me to zeznulo.

    Nisam puno upucen u ove stvari, znaci eksperimentisem, pa me zanima da li ikako mogu da spojim dvd na komp, da sliku dobijem na monitor i da dobijem zvuk (eo sjetih se za zvuk da samo spojim direktno zvucnik na dvd sto ce raditi 100%) znaci ostaje pitanje samo kako sliku dobiti na dvd. Imam tu kworld tv karticu i graficku geforce4 ako vam sto znaci...
    Samsung Galaxy S7

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kruzim
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako sa te ja dobro shvatio ti si zabo kabl u komp dje inace bodesh zvucnike. To ti je AUDIO OUT sa zvucne na kompu. Pronadji AUDIO OUT na dvdju (najvjerovatnije chinch (RCA)konektori) i nabavi kabl koji na jednom kraju ima 2xchinch(RCA) a na drugom malu stereo bananu(3,5mm TRS), koju zabodi u AUDIO IN na kompu. Josh morash sredit setovanja u mixeru zvucne i dobicesh zvuk na kompu. VIDEO OUT (zuta je uvijek video) spoji na VIDEO IN na Kworldu ali ne skeniraj kanale jer ne uzimash signal sa TV TUNERa vec sa VIDEO INa. Tu i nema skeniranja jer imash samo jedan VIDEO signal, vec na setovanjima TV karte izaberi COMPOSITE. Obicno imash 3 opcije (Tuner, Composite, S-Video).

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica - Montenegro
    Posts
    1,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sliku neces dobiti skeniranjem, jer on ne skenira Composite kabal, desni klik na sliku i imas: "Video Source" i tu selektuj "Composite"

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AwAsH
    Sliku neces dobiti skeniranjem, jer on ne skenira Composite kabal, desni klik na sliku i imas: "Video Source" i tu selektuj "Composite"

    Ne mogu desni klik na sliku...



    Quote Originally Posted by Boskovic
    Tu i nema skeniranja jer imash samo jedan VIDEO signal, vec na setovanjima TV karte izaberi COMPOSITE. Obicno imash 3 opcije (Tuner, Composite, S-Video).
    Ovo nisam bas razumio, a i cini mi se da ja nemam ovoliko opcija pri setovanju tv kartice...
    Samsung Galaxy S7

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj u video settings kad otvoris program od tv kartice dje gledas kanale i probaj nac video source tako nesto i pisace ti da biras,antena,cable itd i tu bi trebalo da pise composite(kompozitni ulaz tj video in)
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma djaole, desni klik na desktop, tamo dje biras pozadinu i screen saver, i tu imas i opcije za graficku. Trebalo bi da tu mores da namjestis taj dja'o
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da na tu karticu mozes da gledas tv kanale preko njenog tjunera a da bi vidio sliku sa vide sourcea moras da koristis neki capturing program koji si vjerovatno dobio sa cdom gdje su i bili drajveri za video capture. Znaci nesto kao "expert dvd maker" ili slicno se zove program, mada moze i neki ozbiljniji tipa vegas i sl. Dakle prvo instaliras drivere za video capturing (ako nisi) pa onda pokretanjem tog programa dobijas prozor sa slikom sa video izvora i mozes da snimas, u izabranoj kompresiji naravno...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KOMP via TV
    By clockwork in forum Hardware
    Replies: 62
    Last Post: 04-04-07, 20:34
  2. komp se čudno ponaša poslije...
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-05, 15:06
  3. komp vs mob
    By Fools and Horses in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-05, 10:52
  4. Kako da prebacim slike iz telefona na komp. preko IRDE?
    By Fabia_Elegance! in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 5
    Last Post: 09-02-05, 13:49
  5. BASKET
    By Grofica in forum Ostali sportovi
    Replies: 9
    Last Post: 17-07-04, 21:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •