Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 42 of 42

Thread: Mulo

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by innominato2
    Kustova skola radice po principu "master klas". Neko od velikih imena svjetskog filma drzace kurseve polaznicima koji su vec zavrsili neku od evropskih filmskih skola. Elem, moras da imas neko filmsko obrazovanje, pa kod Kusta na "specijalizaciju." Diplome nemaju vaznost fakultetske diplome.
    Nego, o mulu je rijec. Ne znam da li znate podatak da su Njemci,pri povlacenju iz Novog, minirali mulo . Nekoliko mina na glavu od mula je puklo, a mulo ni da cuje. Austrougarska gradnja. Dzabe mine. Ostale mine nijesu uspjeli da aktiviraju, a i bice da su se deshperali kad su vidjeli da se mulo ne da.
    Ono sto nijesu uspjeli Njemci, ucinjela je nebriga poslijednjih decenija.
    I zato je za svaku pohvalu odluka gradskog menadzmenta i sponzora da revitalizuju i spasu dio "dushe grada".Sad cujem da se radi i Karacha, obnavalja se teren i okolish, a briga o Karachi povjerena je Zorzu Vukovicu, autenticnom Novljaninu, bivsem kosarkasu,jednom od "legendi" Belaviste i Karache.
    Za Mulo i Karachu pozitivna brojanja za Predsjednika od grada i one koji su akciju pokrenuli i realizovali.

    Da li si siguran da ta ustanova nece imati veze sa faxom normalnim .. Rezija recimo ?
    ...

  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dok se ne otvori necemo znati,Kusturica je vec nekoliko puta mjenjao planove sta tacno da radi sa njom,ne generalno vec je svaki put mjenjao neke detalje,vejrovatno ce mu to sluziti da ima stalni priliv novca,zgrne koji milion i to je to
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  3. #28
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Soul, siguran sam. Da bi nesto funkcionisalo kao faks potrebno je brdo komplikovanih procedura, vaspostavljanje nastavnog sistema i logisticke podrske, milion peripetija sa Zakonom o skolstvu, obaveznih i propisanih predmeta itd.. Kusto, s pravom, nece da se bavi svim zezalicama, a i sto bi? Na Mokroj gori je vec krenula ta njegova skolica, po principu majstorskog kursa. Tako ce da bude i u Novom..
    Rezija, filmska, od ove godine će da bude na Cetinju, ako je nekome do redovnog studiranja i fakultetske diplome filmskog reditelja. Katedru za filmsku i tv reziju vodice reditelji i profesori Branko Baletic i Stanko Crnobrnja.
    Izvinjavam se sto malo skrenusmo sa teme mula,ali, pitao me lijepo covjek, a posto se nesto malo razumijem u to...
    antiki fijamanti novi

  4. #29
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje da odmah shvatite da ce taj objekat sluziti za zgrtanje para,malo ce biti nasminkan kao filmska skola i tako toa u stvari ce biti masina za pravljenje novca,nije ni kusturica sisao vesla
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nije,ali zbog čega bi to moralo da bude zgrtanje para?
    Ipak je to Kusta.A ne neki bilo koji lik...

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa oni koji ga znaju malo bolje znaju o cemu govorim...majstor je za novac,uostalom zar ti podatak da ce u okviru objekta postojati i kafic i restoran,i kino sala i prodavnica cd-ova ne govori nesto?
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Budapest - BG - HN
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    DAJTE ZERU SLIKA OD MULA DA VIDIMO I MI SHTO SE TO ZBIVA, FALA VI...
    www.cafe-hn.tk
    odkako sam dosho do slave i para, pushtaju me preko reda da kupim cigara!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    hmmmm, tu iza tebe
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN]
    Ipak je to Kusta.A ne neki bilo koji lik...
    upravo zato ce i bit obrtanje para...
    This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit

  9. #34
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas tako,a sada zamislite Skver sa Sport Cafeom i otvorenom zeljeznikckom stanicom,i svim ukrasavanjima koja ce uslediti posle toga,inace zanima me posto ce u okviru objekta raditi i kino sla kako je vase misljenje,hoce li biti dobro posjecenja,u stvari da li ce te vi posjecivati to kino?
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vidim zashto bi mene to trebalo da boli... ako ce covek da "zgrce" lovu pa nek je tako, ja time nishta ne gubim... bitno je da se neshto deshava u ovom gradu, da ima neshto shto ce privuci ljude.
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novske fobije

    Quote Originally Posted by HaL[1338]
    ne vidim zashto bi mene to trebalo da boli... ako ce covek da "zgrce" lovu pa nek je tako, ja time nishta ne gubim... bitno je da se neshto deshava u ovom gradu, da ima neshto shto ce privuci ljude.
    Upravo tako! To je jedan od nasih problema. Stalno se plasimo da ce neki furest da "zgrce" pare u nasem gradu. Pa neka ga! Ako tim svojim aktivnostima ne narusava ni na koji nacin izgled grada, prirodu, kao i kulturni identitet, vec kao u ovom slucaju ga na neki nacin promovise ali i obogacuje kulturnu ponudu u Novome, sto bi nam to smetalo?
    Ja nikada nisam bio preveliki obozavalac Kusturice ali on je definitivno reziser svetske reputacije u sta sam se uverio i ove godine, kada je bio "prva faca" zirija na Kanskom Festivalu.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cemu ova 'alabuka. Neko u pjacu rece da ovaj objekat nije ni kupljen nego poklonjen. Neka covjek donese malo kulture ovom gradu. Bolje da se nesto desava i nadam se da ce novski Skver da ozivi ne samo u dva ljetnja mjeseca.
    Sto se tice love, neko ce vazda da zgrce. Ako ne Kusto bice neko drugi. Ipak je dobro da je ovaj objekat uzeo covjek svjetskog renomea nego neki ljigavac tipa....( Bolje da ne spominjem nekoliko imena sto se cesto cuju kada se govori o objektima uz more)

  13. #38
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde da ne diskutujemo o glupostima,ja sam hteo da vas pitam,imajuci u vidu da se radi o Skveru kakva su vasa razmisljanja o tome sta bi mogao da nam donese ovaj objekat?Po nekim misljenjima mogao bi da dopsinese potpuno revitaliziranju hn i njegovog srvstavanja medju kulturne turisticke destinacije,drugi kazu da se nece nista promjeniti,pa me sada zanima sta vi mislite
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  14. #39
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da bi trebalo da se otvori lokal sa zivom muzikom iz paracina a ne kino sala i takve gluposti..
    Cilj NE opravdava sredstva!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thalasoma
    Upravo tako! To je jedan od nasih problema. Stalno se plasimo da ce neki furest da "zgrce" pare u nasem gradu. Pa neka ga! Ako tim svojim aktivnostima ne narusava ni na koji nacin izgled grada, prirodu, kao i kulturni identitet, vec kao u ovom slucaju ga na neki nacin promovise ali i obogacuje kulturnu ponudu u Novome, sto bi nam to smetalo?
    Ja nikada nisam bio preveliki obozavalac Kusturice ali on je definitivno reziser svetske reputacije u sta sam se uverio i ove godine, kada je bio "prva faca" zirija na Kanskom Festivalu.

    ^word!

    Ma sve može,samo da se ne otvori još jedna kladionica!!!

  16. #41
    kravac Guest

    Default

    A sta kazete na ovo:... to je ona – Kusturičina slika svijeta?!
    – Nju oštrim već tridesetak godina i primjenjujem u svim oblastima gdje mogu ostaviti svoj trag. Pa i pod ovim krovom u Novom, gdje će Crna Gora biti u prilici da već na jesen ugosti Johna Wooa, Katiu Lund, Spikea Leeja...
    odlomak iz intervjua sa njim u hrvatskim novinama

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kravac
    A sta kazete na ovo:... to je ona – Kusturičina slika svijeta?!
    – Nju oštrim već tridesetak godina i primjenjujem u svim oblastima gdje mogu ostaviti svoj trag. Pa i pod ovim krovom u Novom, gdje će Crna Gora biti u prilici da već na jesen ugosti Johna Wooa, Katiu Lund, Spikea Leeja...
    odlomak iz intervjua sa njim u hrvatskim novinama
    Super ako se ostvari.I to kino bi moglo biti dobra stvar.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •