Results 1 to 10 of 10

Thread: Ginekolog

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ginekolog

    Koliko cesto?
    Muski ili zenski?
    Neke bitne info?
    Preporuke?

    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    redovna kontrola svakih 5-6 mjeseci, ako osjetim da nesto nije u redu ne cekam kontrolu...
    zena- lagodnije se osjecam a i lakse mi je sa njom o svemu da pricam... valjda zbog utiska da kao zena bolje zna kako se ja osjecam od bilo kojeg muskarca
    sta su bitne info?
    preporuke- obavezne ali ti na kraju ipak sam aodaberes ko ti najbolje odgovara... valjda
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Na kontrolu idem svakih mjesec i po - dva, tj. svaki put kad odem doma jer imam moju doktoricu koja me prati od samog pochetka i koju ne bih mijenjala ni za brdo kinder jaja!
    Ono bez chega ne smijem da odem na pregled je kalendarchicj. Redovno biljezhim ciklus jer sam imala problema sa tim ranije (genetski), tako da sam postala jako disciplinovana.
    Pregleda se uopshte ne plashim i ne trebaju mi nikakve psihichke pripreme za isti. Neshto sasvim normalno, bezbolno (mada malo neprijatno, iako godinama idem kod iste doktorice), i na kraju krajeva - neshto bez chega se ne mozhe.



    Mademoiselle.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma redovno, znaci svakih skoro pola godine bez ako ne primijetim neke promjene koje treba provjeriti. Uvjek idem sistemom - bolje sprijeciti nego lijeciti.
    Takodje, iako za neke to moze da zvuci panicarski, treba otici i kad su najsitnije promjene u pitanju jer nesto ozbiljno moze stojati iza toga. A nase tijelo dosta cudno zna da funkcionise i samim tim, promjene mjesta, sredine, ishrane, itd. mogu da se manifestuju na razlicite nacine.

    Sto se ginekologa tice, preporuka je dosta bitna (hvala zippy sto je mi je preporucila sjajnu doktorku u CG! ), a pol vec ne toliko, zavisi od vaseg licnog opredjeljenja. U Torontu sam imala muskog ginekologa, ovdje je to zenski, ali mi je najvaznije da je dobar.

    Bitne informacije? Hmmmmm
    Smatrati to sasvim normalnim procesom (sta i jeste), doduse, uvjek je malo neprijatan, i ne bojati se postavljati pitanja, ma koliko glupo ona vama zvucala i ne ustrucavati se traziti dodatne informacije ili pojasnjenja. Od viska znanja, glava nece boljeti sigurno...

    Najvaznije je biti seksualno obrazovan i poznavati svoje tijelo.
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    i ne bojati se postavljati pitanja, ma koliko glupo ona vama zvucala i ne ustrucavati se traziti dodatne informacije ili pojasnjenja.


    Ovo je stvarno neshto najbitnije, jer doktori nemaju sposobnost chitanja misli.



    Mademoiselle.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kikili, zasto tako cesto na preglede?
    McGirl, nema na cemu
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Jelena Savojska.

    Quote Originally Posted by zippy
    Kikili, zasto tako cesto na preglede?
    Zbog toga shto je ovdje sve drugachije - pochevshi od vazduha (smog, gliiiiib :twisted: ), vode... Nachin ishrane otkad sam odvojena od roditelja da ne pominjem. :-? A kako sve te promjene utichu na organizam (a zna se da chim padne imuni sistem vecja je mogucjnost dobijanja raznih infekcija i chuda), tako mi je lakshe da idem redovno na preglede nego da gatam.
    A i prelezhala sam kandidu za koju stvarno ne bih voljela da mi se vrati (inache se vracja u 90% sluchajeva :cry: ), pa redovno to kontrolishem...
    Last edited by kIkICa; 31-05-05 at 09:36.



    Mademoiselle.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strasno rijetko idem kod ginekologa(jednom sam bila!), stvarno cu morati tu naviku da promijenim!
    Kod doktora sam posla 2 puta u zivotu, popila ukupno 4 tablete u svom zivotu, primila 1 inekciju (i preplakala je kao malo dijete!) i tako..zdravo dijete dok me nedje ne pukne pa bude da se ne dizem iz kreveta poduze vrijeme!
    Jedino sto redovno posjecujem je zubar i idem na preglede za oci (komp me kaznio na to!)...
    Last edited by ^Tijana^; 31-05-05 at 18:31.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tijana, o ginekologu razmisljaj kao o zubaru... kontrole su obavezne!
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toliko sam ga chesto vidjala u prethodnoj godini da me zadugo nece gledati...
    svejedno, mushkarci su pazhljiviji pri pregledu, a zhena, opet, zna dati dobre savjete iz lichnog iskustva...
    preporuka? odem jednom, ako vidim da je ok onda i nastavim da dolazim... ako ne, uvijek postoji sledeci grad... za sada je tivat ok...
    ne znam ni ja shta ti je ovo "bitne info"...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •