Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 143

Thread: CRNOGORCI NISU UCESTVOVALI NA KOSOVSKOM BOJU !

  1. #101
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Bitka za Skadar 1912...
    To je za tebe kontraargument, jer je ta bitka dokazala tadasnje neprijateljsko raspolozenje zvanicne Srbije prema drzavi Crnoj Gori.

    Crnogorci su trazili pomoc od Srba sto se tice stiskanja obruca oko Skadra, posto su ovi to odbili Crnogorci su trazili da im Srbi pomognu topovima jer ionako se nalaze u blizini Skadra i nemaju trenutnu upotrebu za njih. Srbi su to odbili pod izgovorom da im to nije nacionalni interes (okupacija Skadra). Zamisli ti tu zajednicku bitku kad nam nijesu sceli ni topove pozajmit koje trenutno nijesu upotrebljavali.

    Bonja, bez uvrede, ali mi se cini da lupas bez veze.

  2. #102
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ko je zauzeo Skadar? Srbi ili Crnogorci?
    Crnogorski Srbi.
    Ulazili su u Skadar sa pjesmom vozdu Karadjordju na usnama, koju je pola vijeka prije toga napisao vladika Njegos
    Vecina ljudi je zla

  3. #103
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Ali je tek odje evidentno koliko je glupo postavljeno pitanje. Od XVI vijeka - naovamo se govori o zajednickim aktivnostima juznih slovena protiv Turske... I sad ovaj cipurak pokusava da to svede na nivo bitaka?
    Ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori.

  4. #104
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    To je za tebe kontraargument, jer je ta bitka dokazala tadasnje neprijateljsko raspolozenje zvanicne Srbije prema drzavi Crnoj Gori.
    Crnogorci su trazili pomoc od Srba sto se tice stiskanja obruca oko Skadra, posto su ovi to odbili Crnogorci su trazili da im Srbi pomognu topovima jer ionako se nalaze u blizini Skadra i nemaju trenutnu upotrebu za njih. Srbi su to odbili pod izgovorom da im to nije nacionalni interes (okupacija Skadra). Zamisli ti tu zajednicku bitku kad nam nijesu sceli ni topove pozajmit koje trenutno nijesu upotrebljavali.
    Krsto - pitao si da li je postojala zajednicka bitka protiv Turaka. Dobio si odgovor.
    Ako hoces da analiziras odnose Srbije i Crne Gore u kontekstu zajednickih vojno-diplomatskih akcija protiv Otomanskog cartsva ili medjusobnih netrepeljivosti/odnosa - onda go ahead. Ali ne mijesaj babe i zabe
    Vecina ljudi je zla

  5. #105
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Crnogorski Srbi.
    Ulazili su u Skadar sa pjesmom vozdu Karadjordju na usnama, koju je pola vijeka prije toga napisao vladika Njegos
    Ko je pjeva tu pjesmu? Osim sprdanja od tebe se odje nista ne moze naucit. Bez uvrede, ali ako ne namjeravas da polemises o istoriji sto radis na ovaj podforum?

  6. #106
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Crnogorski Srbi.
    Ne bih rekao, slagao si to, tako si mogao napisati da su to uradili i Jugosloveni. Crnogorci su tada bili takodje i vatreni Jugosloveni.
    Bolje receno lazno su ti to predstavili, a ti automatski prihvatio.

  7. #107
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Krsto - pitao si da li je postojala zajednicka bitka protiv Turaka. Dobio si odgovor.
    Odgovor je netacan.

  8. #108
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Reče li Bonja da su se neki Srbi borili za Skadar?

    • Veli Nidžda kad treba da se gine, u vrijeme balkanskih ratova, kad treba da se krv prolijeva, veli svojim vojnicima: "Crnogorci moji"!
      Sad su ovom proglasu samo badnjaci srpski, kad treba da ginu Crnogorci, onda samo u vjerskom smislu srbuje!

      http://img201.imageshack.us/img201/9...jvojscilb3.jpg
    Last edited by Ćipur; 31-01-07 at 16:56.

  9. #109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Ja sam ti napisa da ti je odgovor netacan, ako treba skeniracu izvor onoga sto sam napisa objasnjavajuci da se nijesmo zajedno borili na Skadar.
    Krsto, ja vidim da ti se to ne svidja. Ne svidja se ni meni - ali sto cu.
    Vodjen ovom tvojom logikom - mogu ja sad da kazem da ni Venecijanci nisu ratovali zajedno sa Austirjancima u nizu ratova tokom XVII vijeka - jer su se uzasno slagali i jedva su cekali da podmetnu nogu jedni drugima.
    Vecina ljudi je zla

  10. #110
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Krsto, ja vidim da ti se to ne svidja. Ne svidja se ni meni - ali sto cu.
    Ne razumijem, sto mi se ne svidja?

  11. #111
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Savrseno.
    Ovo je i definicija tvoje bolesti.
    Ajde jado ne opterecuj se toliko drugima
    :blah:
    Pa ti rece da moji argumenti ne mogu da uticu na nikoga?
    Uostalom to nijesu moji argumenti, to su samo fakta koja ja predstavim.:twist:

    Da li stvarno mislis, iskreno, da nista iz crnogorske istorije ne treba prikazat Crnogorcima, osim Njegosa i Nikole?
    Da li stvarno zelis povratak u komunisticko doba kad su se u CG ucile strane i strane o Ceru i Kolubari, a par recenica o Grahovcu, Fundini, Krusima, Martinicima ... ?
    Iskreno to zelis?

  12. #112
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Cipur (Dukljanin)
    Vasilije Tepavcevic, Golija, Montenegro

    Vasilije Tepavcevic, Golija, Montenegro (Photo Image)
    Quote Originally Posted by Pavle
    I really appriciate the manifest you sent me about my great-grandfather Vasilija Tepavcevic. It is nice information to have for my family tree, Pleme Orlovici Bratstvo Tepavcevici 1410. Puno vam hvala Dukljanin.
    Quote Originally Posted by Cipur (Dukljanin)
    OK

    So remember one thing!
    Serb clans doesnt exist! There is only montenegrin clans.
    Like Scots and English.
    Scots have clans, English no.
    There is no clans in Šumadija, Mačva, Kosovo, Južna Srbija ...
    Montenegrin and Serbs are difrent nation, like zou can se from historical map.
    Quote Originally Posted by Pavle
    I do understand. I always thought that. But here in America there are Serbs and Croations. Not many old " Yugoslavians " taught us that. You were either Orthodox ( Serbian ) or Catholic ( Croation, Slovenian ) and that was it. I will teach my daughters Anastasija and Sofija that their last name is Crnogorac and to be very proud of it and to be proud also of their mother who is Polish. She converted to Orthodox so we can get married. I guess that makes her a Crnogorca. Dovidjenja!
    Svaka cast, Cipure!
    Last edited by Admiral Krsto Djurovic; 31-01-07 at 17:24.

  13. #113
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Svaka cast, Cipure!
    To su normalni ljudi, odrasli u normalnim sredinama, interesuje ih istina, NE MITOVI. To je vrlo lako kad se barata cinjenicama. Ali nasi ljudi nece da vjeruju dokumentima, faktima, istini, hoce da vjeruju mitovima i bajkama.

    Na tog Tepavcevica i dalje imaju ogroman uticaj srpski popovi u USA, ali kad je vidio kako mu se pradjed deklarisao, to je napravilo prelom u njegovoj glavi.
    Nasim osrbljenim Crnogorcima da prikažeš video zapis dje im se pradjed deklarise kao Crnogorac, oni bi se odrekli prađeda, rekli bi da nije zna što je, da bole Risto Ćirov zna.
    Jednostavno svijest im je kontaminirana, kao kad nuklearna bomba komntaminira neko područje.
    Svijest im je kontaminirana prije svega, jer su sve činjenice od njih bile ukrivene u periodu kad su formirali svoju svijest. Sve su činjenice bile ukrivene od njih osim Njegoša, bajki o Kosovu, narodnih pjesama o Marku Kraljeviću, Strahin Banu, Srđi Zlopogleđ i slično ...

    Da li su USA imigraciona dokumenta validna ili ne, najbolje pokazuje reakcija samog A M E R I K A N C A, tog Tepavčevića.
    Mislim ja u rubriku broj 9. nikada nijesam ni 1 promil posumnjao, ali mnogi čak i Crnogorci nijesu sigurni da li je rubrika broj 9 označavala etničku/narodnosnu pripadnost. Svetosavske bajke i mitovi su strahovito jake, u stanju su da pomute i nazdravija razmišljanja.
    Mi smo bombardovani neprestano svetosavskim bajkama i mitovima.

  14. #114
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default ja sam dobar, pa ću Bonji objasniti poentu!

    Crnogorci i Srbi, za 600 godina koliko su Turci bili na Balkanu nikada se zajednički nijesu borili protiv Turaka, ni u jednoj bitci!

    Ova nevjerovatna, dobro ukrivena činjenica nam puno toga kazuje.
    Brojni srpski šovinisti, bezbrojni, tvrde da su Crnogorci i Srbi jedan narod, i to tvrde samo na osnovu vjere, religije.
    Istina, imamo istu vjeru i Srbi su donijeli pravoslavlje u Crnu Goru, ali isto tako su Turci donijeli islam u Bosnu, pa ipak mislim da Bošnjaci nijesu Turci, zar ne?
    Recimo, predsjednik Srbije Tadić, prije referenduma je rekao da Crnogorci i Srbi dijele zajedničku istoriju. Neće biti, slagao je to, iako mislim da je demokrata, i da je on OK, onda možete misliti koliko tu laž promovišu bezbrojni srpski šovinisti.
    Nevjerovatna činjenica da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka, kazuje nam da Srbi i Crnogorci imaju potpuno različite istorije.
    Takođe Srbi nikada nijesu ratovali protiv Napoleona, nikada nijesu ratovali protiv Mlečana, kao mi, a mi nikada nijesmo ratovali protiv Madjara, a Srbi jesu ...
    Inače ova činjenica da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka, nevjerovatna ja samo u tome što je brižno sakrivena. Srpski istoričari naravno znaju za ovu činjenicu, i ne pada im na pamet da je promovišu, a naši ubogi, nesrećni istoričari, pojma nemaju o ovoj činjenici, jer prije svega logika im nije jača strana.


    Dakle,

    :arrow: Srbi i Crnogorci (Zećani) nikada se u nijednoj bici nijesu zajednički borili protiv Turaka.
    :arrow: Srbi i Crnogorci imaju različite istorije
    :arrow: Ne postoji jedan narod sa dvije različite istorije unutar njega, tako nešto je nemoguće!

    Vujaklijin rječnik stranih riječi i izraza kaže da je
    nacija: društvena zajednica ljudi koji govore istim jezikom, koji su zajednički proživjeli politički i kulturni razvoj i koji su prožeti sviješću o uzajamnoj pripadnosti i cjelovitosti u odnosu prema drugim nacijama.

    Prema tome, poenta je za Bonju, jer poentu ne moze da uhvati, a stalno je traži, završio je fakultet Istorije, al svetosavski mitovi ne daju mu da racionalno razmišlja. Bonja, poenta je:

    :arrow: Crnogorci NIJESU "zajednički proživjeli politički i kulturni razvoj" sa Srbima!

    Bonja, jesi li sada shvatio poentu ove teme?

    Misliš li zaista, da ove činjenice, ovu temu ne treba iznijeti na sunce interneta? :ass:

    Pitanje za Bonju.
    Bonja, zasto ove cinjenice, niko ne zna u Crnoj Gori, zasto 2% ljudi zna samo da Balsici nijesu bili na kosovskom boju, i zasto samo 50 ljudi koji dolaze na ove forume znaju da se Crnogorci i Srbi nijesu nikada zajednicki borili protiv Turaka? Da građani Crne Gore znaju ove cinjenice, da li bi svijest ljudi u CG, bar za 1% bila drugacija, da li bi malo različnije, bar za 1% razmisljali?
    Molim odgovor, ja sam poentu ove teme dao.

  15. #115
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bitka kod Nikopolja, o kojoj Srbi nisu učili ništa, dešava se dakle sedam godina nakon Kosovskog boja. Do tog trenutka sultan Bajazit (ili, kako bi bilo tačnije izgovarati, Bajazid) pokorio je Srbiju i Bugarsku, i sada ga historija zatiče kako nadire na vrata Ugarske. Sigismund, ugarski kralj, okuplja vojnu alijansu sastavljenu od francuskih, njemačkih i engleskih vitezova. To je NATO tog vremena, i Sigismund je pun nade pred moćnom vojskom od 120 000 ljudi. Dok čitava kršćanska Evropa gleda u njega i moli se da njegova snaga bude dostatna da zaustavi nadiranje Turaka, Sigismund se u Nikopolju priprema za krvavu bitku.

    Naša predstava o srednjovjekovnim bitkama uveliko je stvorena filmskim prikazima tih klanica. Objektivna slika bila je još surovija. Stotine hiljada tijela u sudaru za sobom su ostavljale rijeke krvi, koje su se kod Nikopolja ulile u plavi Dunav, raskomadana ljudska tijela po poljima i smrt, dokle god je, kroz dim spaljenih kuća i krike unesrećenih, dosezao ljudski pogled.

    Na trenutak se činilo da će kršćani, vođeni hrabrošću, prije svega francuskih vitezova, ostvariti veliku pobjedu protiv Bajazita, zvanog Jildirim - Munja i tako odbraniti "kršćansku Evropu". Ali sultan je bio briljantan strateg, koji je u odsudnom trenutku potegao svoje skriveno, a najmoćnije oružje. Na vrhuncu bitke on na kršćane pušta svoju "elitnu vojsku" - pet hiljada srpskih vitezova na čelu sa Stefanom Lazarevićem. Srpskim despotom,a njegovim vazalom". Hroničar dalje piše: "Dio kršćanske vojske koji uteče pokolju, potopi se u Dunavu, a dio dopade Turskoga ropstva". Pozivajući se na američku historičarku Barbaru Tuchman i njenu knjigu Daleko ogledalo, Lovrenović ovako opisuje posljedice trijumfa srpskog oružja kod Nikopolja: "Cijela tri vijeka od tada, sve do Jana Sobieskoga i bitke pod Bečom 1683, neće Zapad uspjeti sakupiti snage ni sloge da se odupre Osmanlijama".
    BITKA KOD NIKOPOLJA , 1396.
    Krajnje je jasno da su Srbi narod patoloskih psihopata koji lazu sami sebe da su pobijedili na Kosovu,a redom poklani bili,da je kraljevic Marko bio najveci borac protiv Turaka,a kraljevic Marko bio turski vezir,da su "pravoslavci" branili "krscansku Evropu" ,a ti isti "pravoslavci" za Turke ratovali 500 godina.U tu svrhu kao najbolji primjer treba uzeti "Bitku kod Nikopolja" koja se odigrala sedam godina poslije Kosovske bitke...Sa jedne strane krscanska evropska vojska,a sa druge Turci i Srbi.

    Cuveni južnoslovenski historičar i intelektualac Ivan Lovrenović u eseju Lament nad Beogradom piše o bitci kod Nikopolja, na bugarskoj obali Dunava, godine 1396. Ta bitka, iako za evropsku povijest kudikamo bitnija od one Kosovske, kod Srba je sistematski prešutkivana. Lovrenović piše kako je boj na Kosovu, kojim su Srbi (i svi drugi u bivsoj Jugoslaviji) bombardovani iz svih izvora saznanja, od školskih udžbenika, preko televizije do usmenog predanja, "realno, tek jedna od etapnih bitaka u silnom nadiranju osmanslijske vojske i ekspanziji osmanlijske države u jugoistočnoj Evropi, koja je u opštoj istoriji tog vremena zabilježena tek kao oveća fusnota".

    Bitka kod Nikopolja, o kojoj Srbi nisu učili ništa, dešava se dakle sedam godina nakon Kosovskog boja. Do tog trenutka sultan Bajazit (ili, kako bi bilo tačnije izgovarati, Bajazid) pokorio je Srbiju i Bugarsku, i sada ga historija zatiče kako nadire na vrata Ugarske. Sigismund, ugarski kralj, okuplja vojnu alijansu sastavljenu od francuskih, njemačkih i engleskih vitezova. To je NATO tog vremena, i Sigismund je pun nade pred moćnom vojskom od 120 000 ljudi. Dok čitava kršćanska Evropa gleda u njega i moli se da njegova snaga bude dostatna da zaustavi nadiranje Turaka, Sigismund se u Nikopolju priprema za krvavu bitku.

    Naša predstava o srednjovjekovnim bitkama uveliko je stvorena filmskim prikazima tih klanica. Objektivna slika bila je još surovija. Stotine hiljada tijela u sudaru za sobom su ostavljale rijeke krvi, koje su se kod Nikopolja ulile u plavi Dunav, raskomadana ljudska tijela po poljima i smrt, dokle god je, kroz dim spaljenih kuća i krike unesrećenih, dosezao ljudski pogled.

    Na trenutak se činilo da će kršćani, vođeni hrabrošću, prije svega francuskih vitezova, ostvariti veliku pobjedu protiv Bajazita, zvanog Jildirim - Munja i tako odbraniti "kršćansku Evropu". Ali sultan je bio briljantan strateg, koji je u odsudnom trenutku potegao svoje skriveno, a najmoćnije oružje. Na vrhuncu bitke on na kršćane pušta svoju "elitnu vojsku" - pet hiljada srpskih vitezova na čelu sa Stefanom Lazarevićem. Srpskim despotom,a njegovim vazalom". Hroničar dalje piše: "Dio kršćanske vojske koji uteče pokolju, potopi se u Dunavu, a dio dopade Turskoga ropstva". Pozivajući se na američku historičarku Barbaru Tuchman i njenu knjigu Daleko ogledalo, Lovrenović ovako opisuje posljedice trijumfa srpskog oružja kod Nikopolja: "Cijela tri vijeka od tada, sve do Jana Sobieskoga i bitke pod Bečom 1683, neće Zapad uspjeti sakupiti snage ni sloge da se odupre Osmanlijama".



    BITKA NA KOSOVU NIJE BILA SRPSKA BITKA
    Bitka na Kosovu nije bila srpska bitka,to je u stvarnosti bila bitka velike vojne koalicije raznih naroda: (Albanaca,Bosnjaka,Madjara,Grka) protiv Turaka
    Jedino sto su Srbi jedini bili redom poklani i ono sto je jedino pozitivno u cijeloj prici jeste da od tada Srbija ne postoji.

    Bosanska drzava je imala itekako razloga da ucestvuje sa svojom vojskom u toj medjunarodnoj vojnoj koaliciji protiv Turaka,jer je turska vojska bila dopirala cak do Huma gdje ju je bosanski knez Vlatko Vukovic pobijedio,a koliko znamo ni na Kosovu bosanska vojska nije ni blizu izginula,kao recimo srpska.

    U svojoj knjizi "Tito,and the rise and fall of Yugoslavia",koju je napisao Roger West (New York,1995) u poglavlju pod nazivom "The history of the South Slavs" na stranici 9 se kaze:

    ".....On St.Vitus`s Day,28 June 1389,a Turkish army confronted a grand alliance of Serbs,Bosnians,Hungarians,Greeks,Bulgarians and Albanians at Kosovo Polje,the Field of Blackbirds,in what was at that time the largest battle ever fought in Europe...."

    Sto u prevodu na naski znaci:

    ".....28. juna 1389,turska vojska se suprostavila velikoj koaliciji od Srba,Bosnjaka,Madjara,Grka,Bugara i Albanaca na Kosovu polju,sto je u to vrijeme bila najveca bitka ikad vodjena u Evropi...."

    O toj velikoj medjunarodnoj vojnoj koaliciji koja se suprotstavlja Turcima na Kosovu polju,28.juna 1389 govori se npr. i u knjizi britanskog historicara Freda Singletona,pod naslovom:"A Short History Of The Yugoslav Peoples",(Cambridge University Press,1989)..Takodjer,o bitci na Kosovu govori se u detalje i u knjizi Mirande Vickers "Between Serb and Albanian - A History of Kosovo"(Columbia University Press,1998)



    U poglavlju I ove knjigeu podnaslovu "The battle of Kosovo",Miranda Vickers o ucesnicima bitke na Kosovu,kaze sljedece:

    "But in spite of this a large coalition army led by Serbian, Hungarian, Bulgarian, Bosnian and Albanian nobles gathered on the wide plain of Kosovo to confront the Ottoman army. Albanian princes were at that time close allies of the Serbs, the result of their shared desire to oppose the Ottomans."

    sto u prevodu na naski znaci:

    "Ali uprkos tome, velika vojna koalicija predvodjena Srpskim,Madjarskim,Bugarskim,Bosanskim i Albanskim velikasima okupila se na Kosovu polju u cilju suprotstavljanja Otomanskoj vojsci,Albanski princevi su u to vrijeme bili vrlo bliski saveznici sa Srbima,sto je bio rezultat njihove zajednicke zelje da se odupru Otomanima"




    Malacko daljnje edukacije :

    http://72.14.203.104/search?q=cache:...&ct=clnk&cd=17
    Last edited by Zvek_Zivi; 01-02-07 at 09:39.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #116
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj poslednji post je izuzetno teško i nezahvalno objektivno komentarisati, ali da da pokušam... Kao prvo, u bitci kod Nikopolja nije moglo učestvovati 120.000 hrišćana. Smanji,imaš odakle. Kao drugo Marko Mrnjavčević(to je njegovo prezime, a nikako "kraljevič", jer se ovdje valjda bavimo istorijom, a ne mitovima) nije bio vezir, nego vazal i nosio je titulu kralja, naslijeđenu od oca Vukašina. Vezir je sasvim nešto drugo i tu titulu su mogli nositi samo Osmanlije, a kasnije i poturčenjaci. Trebalo bi da znaš ovu razliku, ukoliko već diskutuješ o ovoj temi. Dalje, bitku na Kosovu prvo predstavljaš kao "etapnu bitku, zabilježenu samo u fusnotama", da bi je kasnije u jednom citatu okarakterisao kao, "najveću,ikad vođenu do tad u Evropi". Prvo se dogovori sam sa sobom u koju od ove dvije tvrdnje vjeruješ, pa da onda idemo dalje. I na kraju i najbitnije od svega kažeš da je izuzetno pozitivno to što su Srbi, kako ti kažeš "poklani" i što je Srbija prestala da postoji kao slobodna država. Ovo o državi neću da komentarišem, ali ću ti samo postaviti jedno pitanje: Kakva to osoba može vidjeti išta pozitivno u "pokolju" bilo koga? Ukoliko tebi "pokolj" može da donese bilo kakvu satisfakciju, svaka čast majstore!

  17. #117
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Kako sam ga sredio, ćuti kao zaliven!

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Crnogorci i Srbi, za 600 godina koliko su Turci bili na Balkanu nikada se zajednički nijesu borili protiv Turaka, ni u jednoj bitci!




    Ova nevjerovatna, dobro ukrivena činjenica nam puno toga kazuje.
    Brojni srpski šovinisti, bezbrojni, tvrde da su Crnogorci i Srbi jedan narod, i to tvrde samo na osnovu vjere, religije.
    Istina, imamo istu vjeru i Srbi su donijeli pravoslavlje u Crnu Goru, ali isto tako su Turci donijeli islam u Bosnu, pa ipak mislim da Bošnjaci nijesu Turci, zar ne?
    Recimo, predsjednik Srbije Tadić, prije referenduma je rekao da Crnogorci i Srbi dijele zajedničku istoriju. Neće biti, slagao je to, iako mislim da je demokrata, i da je on OK, onda možete misliti koliko tu laž promovišu bezbrojni srpski šovinisti.
    Nevjerovatna činjenica da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka, kazuje nam da Srbi i Crnogorci imaju potpuno različite istorije.
    Takođe Srbi nikada nijesu ratovali protiv Napoleona, nikada nijesu ratovali protiv Mlečana, kao mi, a mi nikada nijesmo ratovali protiv Madjara, a Srbi jesu ...
    Inače ova činjenica da se Crnogorci i Srbi nikada nijesu zajednički borili protiv Turaka, nevjerovatna ja samo u tome što je brižno sakrivena. Srpski istoričari naravno znaju za ovu činjenicu, i ne pada im na pamet da je promovišu, a naši ubogi, nesrećni istoričari, pojma nemaju o ovoj činjenici, jer prije svega logika im nije jača strana.


    Dakle,

    :arrow: Srbi i Crnogorci (Zećani) nikada se u nijednoj bici nijesu zajednički borili protiv Turaka.
    :arrow: Srbi i Crnogorci imaju različite istorije
    :arrow: Ne postoji jedan narod sa dvije različite istorije unutar njega, tako nešto je nemoguće!

    Vujaklijin rječnik stranih riječi i izraza kaže da je
    nacija: društvena zajednica ljudi koji govore istim jezikom, koji su zajednički proživjeli politički i kulturni razvoj i koji su prožeti sviješću o uzajamnoj pripadnosti i cjelovitosti u odnosu prema drugim nacijama.

    Prema tome, poenta je za Bonju, jer poentu ne moze da uhvati, a stalno je traži, završio je fakultet Istorije, al svetosavski mitovi ne daju mu da racionalno razmišlja. Bonja, poenta je:

    :arrow: Crnogorci NIJESU "zajednički proživjeli politički i kulturni razvoj" sa Srbima!

    Bonja, jesi li sada shvatio poentu ove teme?

    Misliš li zaista, da ove činjenice, ovu temu ne treba iznijeti na sunce interneta? :ass:

    Pitanje za Bonju.
    Bonja, zasto ove cinjenice, niko ne zna u Crnoj Gori, zasto 2% ljudi zna samo da Balsici nijesu bili na kosovskom boju, i zasto samo 50 ljudi koji dolaze na ove forume znaju da se Crnogorci i Srbi nijesu nikada zajednicki borili protiv Turaka? Da građani Crne Gore znaju ove cinjenice, da li bi svijest ljudi u CG, bar za 1% bila drugacija, da li bi malo različnije, bar za 1% razmisljali?
    Molim odgovor, ja sam poentu ove teme dao.
    Dva dana kasnije, naš vrli istoričar Bonja, diplomirani istoričar, zamukao je, nema nikakav kontrargument. Isjekao sam ga na komadiće, priča o naciji, a ne zna ni definiciju nacije!
    Mat.




    p.s.
    Ako poslije ovoga bude nešto komentarisao, to nema poentu više.

  18. #118
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post


    BITKA NA KOSOVU NIJE BILA SRPSKA BITKA
    Bitka na Kosovu nije bila srpska bitka,to je u stvarnosti bila bitka velike vojne koalicije raznih naroda: (Albanaca,Bosnjaka,Madjara,Grka) protiv Turaka
    Jedino sto su Srbi jedini bili redom poklani i ono sto je jedino pozitivno u cijeloj prici jeste da od tada Srbija ne postoji.



    Malacko daljnje edukacije :

    http://72.14.203.104/search?q=cache:...&ct=clnk&cd=17
    Hvala ti na edukaciji, ti se slobodno edukuj i dalje tamo gde je jedina pozitivna stvar što su Srbi redom poklani, a ja ću ipak prekočiti tvoje postove od sada.

  19. #119
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stanjo View Post
    Ovaj poslednji post je izuzetno teško i nezahvalno objektivno komentarisati, ali da da pokušam... Kao prvo, u bitci kod Nikopolja nije moglo učestvovati 120.000 hrišćana.


    TO TI ZBORIS TI I NIKO DRUGI ,OVO JE IZVADJENO IZ ISTORIJSLIJEH DOKUMENATA NO SAVOVE BAJKE I PJESMICE KA PO OBICAJU VELE MIMO DRUGIJEH !

    Smanji,imaš odakle. Kao drugo Marko Mrnjavčević(to je njegovo prezime, a nikako "kraljevič", jer se ovdje valjda bavimo istorijom, a ne mitovima) nije bio vezir, nego vazal i nosio je titulu kralja, naslijeđenu od oca Vukašina.

    Krajnje je jasno da su Srbi narod patoloskih psihopata koji lazu sami sebe da su pobijedili na Kosovu,a redom poklani bili,da je kraljevic Marko bio najveci borac protiv Turaka,a kraljevic Marko bio turski vezir,da su "pravoslavci" branili "krscansku Evropu" ,a ti isti "pravoslavci" za Turke ratovali 500 godina.U tu svrhu kao najbolji primjer treba uzeti "Bitku kod Nikopolja" koja se odigrala sedam godina poslije Kosovske bitke...Sa jedne strane krscanska evropska vojska,a sa druge Turci i Srbi.


    Vezir je sasvim nešto drugo i tu titulu su mogli nositi samo Osmanlije, a kasnije i poturčenjaci.


    PA NO STO JE BIJO MA$A KRALJEVIC NO TURCKI PODANIK HAHAHAHAHAHA !



    Trebalo bi da znaš ovu razliku, ukoliko već diskutuješ o ovoj temi. Dalje, bitku na Kosovu prvo predstavljaš kao "etapnu bitku, zabilježenu samo u fusnotama", da bi je kasnije u jednom citatu okarakterisao kao, "najveću,ikad vođenu do tad u Evropi".

    DA TI PROSTUDIRA ONI LINK TE GA POTURIH MNIM E BI SAZNA O KOME CEMU KOGA STO ,NO OVAKO NISTA !


    Prvo se dogovori sam sa sobom u koju od ove dvije tvrdnje vjeruješ, pa da onda idemo dalje. I na kraju i najbitnije od svega kažeš da je izuzetno pozitivno to što su Srbi, kako ti kažeš "poklani"



    OBRAZATI DOKLE CES /TE DA IZIGRAVATE ZRTVE A ???? JA NE KAZEM NISTA O POKOLJU NO JE VAMA SERBALJIMA TO VRLO TESKO NACRTAT JERBO VI SAMO ZNATE SERBSKI JEZIK PA SE NESTO SLABO RAZABIREMO !!!!!

    i što je Srbija prestala da postoji kao slobodna država. Ovo o državi neću da komentarišem, ali ću ti samo postaviti jedno pitanje: Kakva to osoba može vidjeti išta pozitivno u "pokolju" bilo koga?



    MOZE EO VELJESERBI I OSEREBLJENI ZAUVIJAJU PO FORUMIMA I DICE SE TIJEM STO POKLASE 300000 LJUDJI ZENA DJECE ITDS ITD U POTONJIJEM RATOVIMA ! KO O CEMU ***** O POSTENJU !


    Ukoliko tebi "pokolj" može da donese bilo kakvu satisfakciju, svaka čast majstore!


    BLAGOS BLAGOS KAKO SMO MI CRNOGORCI KRVOLOCAN NAROD DOK VI SERBALJI I OSEREBLJENI STE DIKE ZIVE ,NO REKNI TI NAMA STO BI ONO U BOSNU KOSOVU RVACKOJ A ????? JELI SE ONO BJESE SIGRALA ARMADQA DO ZUBA NAORUZANIJE MONSTRUMA SA MASOVNIJEM GROBNICAMA SLEPERIMA PUNIJE LESEVA ITD ITD A ??? MA NE TO VE SVIJET SAMO MALACKO MRZI ! AJ SAD ZDRAO BIJO I VESO !


    .....................................
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  20. #120
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hvala ti na edukaciji, ti se slobodno edukuj i dalje tamo gde je jedina pozitivna stvar što su Srbi redom poklani, a ja ću ipak prekočiti tvoje postove od sada.


    Misim stvarno misim znas ,dje ti to profesotre vidje da se ja "radujem" e su serbalji "poklani" a ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????+ preskaci kumim te kapicom !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  21. #121
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Misim stvarno misim znas ,dje ti to profesotre vidje da se ja "radujem" e su serbalji "poklani" a ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????+ preskaci kumim te kapicom !
    Sve je u redu, u pravu si, svoj posa.

  22. #122
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    KRALJEVIC MARKO JE KRVAVO DOSAO DO SVOJE TITULE TURSKOG VEZIRA


    Koliko su Srbi samo zamlaceni sopstvenim lazima o samima sebi,najbolje govori cinjenica da redom vjeruju da je njihov mitski "junak" kraljevic Marko,najveci borac protiv Turaka,dok je stvarnost upravo suprotna.kraljevic Marko se je borio na strani Turaka,a ne protiv njih.Kraljevic Marko se tako zestoko borio za Turke da je dogurao i do titule turskog vezira.

    VIDI OPSIRNIJE O TOME NA SLJEDECEM LINKU:

    http://www.znanje.org/lektire/i22/02...%20licnost.htm

    Marko Kraljevic rodjen je sredinom XIV vijeka kao sin kralja Vukasina, gospodara Prilepa, i velikog dijela Makedonije, i majke Jevrosime. Otac, kao vladar tog dijela Makedonije, opremio je vojsku sa bratom despotom Ugljesom. Ta vojska trebala je da sprijeci dalju najezdu Turaka na Balkansko poluostrvo i porobljavanje Srbije. Dok su bili utaboreni na obalama rijeke Marice, u noci 1371. godine, Turci su ih bez najave napali i napravili pravi masakr. U bici na Marici poginuo je Vukasin i njegov brat a njegova zemlja pala pod tursku vlast. Marko, kao prestolonasljednik,postaje turski vazal. To je podrazumjevalo i njegovo angazovanje u vojnim operacijama turske vojske. Ubrzo se dokazao kao snazan i sposoban borac pa je dosao do titule turskog vezira, sto je prestavljalo visok polozaj u turskom drustvu. Njegovo omiljeno oruzje je, bas kao i u narodnim pjesmama, bio topuz kojim je vjesto baratao. Sudbina mu je odredila da izgubi zivot u bici na Rovinama i to na strani vojske koja je pogubila njegovog oca i okupirala njegovu zemlju. Dakle, njegova prava istina o njegovom zivotu je dosta surova i daleka od prica iz narodnih pjesama, koje su ga velicale kao "najveceg srpskog junaka".U stvarnosti,kraljevic Marko je bio turski vezir.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #123
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Following the Kosovo battle where Prince Lazar had perished, his son Stefan, still a minor, inherited rule over Serbia. After a Hungarian raid on Serbia in late 1389, his mother, acting as regent on his behalf, accepted a vassal relationship with the Turks.

    In that capacity Stefan later diligently fought at Rovine (1395) against the prince of Wallachia Mircea, and at Nikopolis (1396) against the Crusaders, and the sultan - now his brother-in-law - duly rewarded him for these services with Vuk Brankovic's possessions. With him Stefan was later also in the famous Battle of Angora (1402), where the Turks were defeated by the Mongols under Tamerlane, and Bayezid himself captured, despite Stefan's valiant attempts to save his lord.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #124
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, moj Zveku. Ja sam mislio da je ovo istorijski podforum i da ćemo na njemu sučeljavati različita mišljenja i stavove. Ali,očigledno sam se prevario. Neću ući na tvoj teren i diskutovati na nivou ličnih uvreda i primitivizma. Nažalost, tebi je izgleda jedini argument bezgranična i nepresušna mržnja prema čitavim narodima(ili možda bolje da kažem jednom narodu). Za mene je srećom, govor mržnje stran pojam i ne postoji u mom rečniku. A sadržaj tvojih postova bi se u svakom drugom, civilizovanom društvu okarakterisao jedino i isključivo kao FAŠIZAM

  25. #125
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Stanjo Stanjo nesto ni je poznat vaski vid demokratije ,tj o$etismo na nasku capru to ,posebito kad ni se misljenja razilaze ! Sviras nesto o necesovijem "uvredama " itd itd ,no ja i dalje nemam pojma o cemu ti to ,a to "primitivizam" to smo vi davno provalili ,nepali vise nidje !!!
    Pa dalje fino li me ti okarakterisa a ??? Fasista ,nacista itd itd ali o uvredama nista ????????? Mene dome nijesu krvlju zadojili ka vas ,i ja trazim ono te je moje vazda bilo i vazda ce bit ,ne trazim vase i ne interesuje me nimalo no necu ve cekat da visim po lipa Cetinjskijeh ka ni preci ,zato dome moj nemo se cudit sto ve siptari i talijani ne vole ,sto ve rvati i holandjani ne vole ,sto ve slovenci i madjari ne vole ,sto ve makedonci i bosnjaci ne vole ,sto ve Crnogorci ne vole ,sto ve swedjani norvezani francuzi spanci njemci amerikanciitd itd itd. ne vole i sto nece da lijegaju sa vama ,ali da ve mrze e tije ima ponedje ali ja nijesam vi /ti ja nemam kad mrzjet nekoga ,ali zato sa uspjehom mogu prezirat !
    Last edited by Zvek_Zivi; 04-02-07 at 00:19.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •