Apple event 09.09 u 10AM po Cali vremenu.
Za sada se zna sljedece:
Veca baterija (PM 5000 mA);
Kamera-guba po cijeloj sirini;
QI reverse charging;
3000 nits;
Nove boje za Pro i PM.
https://i.postimg.cc/xd2RXNpR/IMG-1906.jpg
Printable View
Apple event 09.09 u 10AM po Cali vremenu.
Za sada se zna sljedece:
Veca baterija (PM 5000 mA);
Kamera-guba po cijeloj sirini;
QI reverse charging;
3000 nits;
Nove boje za Pro i PM.
https://i.postimg.cc/xd2RXNpR/IMG-1906.jpg
Pocophone u akciji.
Xiaomi njih iskopirao prije 5 godina [emoji1787]
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Prva serija koju necu kupit'. Bjezi bre vise.
Dako bude iduce godine fold neki.
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Pitam se da li bi Jobs ovo odobrio ...
Nadam se da industrija nece da strijemi ka fold prici. Jedino ako izmisle sistem da se taj fold ne primjecuje kad se rasklopi ni mikroskopom...
Elektricna auta i fold telefoni su najvece tehnoloske prevare 21. vijeka.
Cera li nas ko da ih kupimo?
Sent from my SM-A566B using Tapatalk
Da, ceraju, u nekim djelovima svijeta porezi na auta sa unutrasnjim sagorijevanjem su toliki da jednostavno se ne mogu voziti, pa si prisiljen da predjes na EV.
Ne maštaj...
Prvo priča je o iPhone.
Drugo biće fold model za koju godinu.
Ti ćeš isti taj model kupiti koju godinu poslije izlaska [emoji6]
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Uskoro pocinje event
https://www.youtube.com/live/H3KnMyojEQU
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, kaze "awe-dropping" event...a ja sam siguran da ce biti prdnjava.
ne fali ništa ovoj mojoj 14ici :joy: ako bude fold ka' što najavljuju, e onda će se razmisliti o kupovini.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Trajenje bateririje na Apple watch-u ?
17PRO "Best battery ever " ?
https://x.com/MKBHD/status/1965471160948375646
Sent from my iPhone using Tapatalk
Obicni 17 konacno 120hz
17 air fenseraj, titanijum, tanko, slaba baterija
17 pro i max nisu vise titanijum nego aluminijum
Cijene za pro skocile tj. povecali su da je minimalno 256gb po proslogodisnjim cijenama za povecanu memoriju od 256.
U sustini ima vise memorije koja se vise placa, ako nesto budem kupovao to ce biti 17 ili 17 air.
Watch ultra 3 i serija 11, sve isto.
Slusalice samo novi model pro 3 koji uzivo prevodi sagovornika koji prica drugim jezikom, a ono sto ti kazes prevede tekstualno na telefonu. Cijena 300+ eura.
Ali da nema crne i tamno sive boje...
Bzv
Sent from my 24115RA8EG using Tapatalk
Air izgleda odlicno ali ta guba je bas lose ispala.
I dajte mi telefon koji je cijeli 5.5mm bez gube.
Pitanje: koliko će držati baterija na iPhone 17 air.
Odgovor od Apple: all Day.
Ranija priča, 3 kamere, to je prava stvar, zato je PRO najbolji...
Sadašnja priča: dovoljna je jedna kamera, ona sve završi.
Jak marketing, [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
All day, ali who’s day?
Meni bi mozda izdrzala od 8 do 2:30.
Bitno je da je paleta proizvoda siroka pa svako bira sta mu odgovara . Realno u 5mm sve ovo spakovat je ozbiljan domaci zadatak za konkurenciju
Ono sto mene najvise brine je na pro modele kuciste od aluminijuma , koje je na ranije modele bilo poprilicno osjetljivo na udare i grebanje/guljenje . 13 i 14 pro su bas precvrsti i macurine , takodje 15/16 em laki em cvrsti … e sad vidjecemo kako ce to biti sa 17pro
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne vidim šta su uradili a da Samsung nije prije pola godine?
Samsung ima deblje kućište 0.2mm i lakši telefon 2g.
U to ima 2 kamere, jednu od 200mpx i to sa Ultre.
Slažem se da je izbor bitan, ali da telefon od 1000e (i kusur) eura ima jednu kameru i bateriju od par sati je po meni takav dealbraker.
Tanak telefon ne znači ništa, ako nema podršku hardvera.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Pps. Ovaj Air me podsjeca na iphone 6 koji je inace bio jedan od ljepsih telefona za ruku i dzep . Ako mu baterija bude valjala , mislim da ce da prolazi bas dobro
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nikad nije bilo lakše odlučiti se za osnovni model
Pri cistoj svijesti izjavljujem kao veliki fan da nikada necu kupiti “fold” tip iPhoneta. A imam ih skoro sve od prvog modela iz 2007.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Takodje.
Ja ne smijem rec da ga necu kupiti [emoji23] i ako za Foldom nemam bas ni 1% potrebe (sto sam dokazao sebi sa Samsunog Fold) ….
Ali bolest …. [emoji23]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam uvjek bio tech head ali mogu reci da telefoni napreduju toliko da je 13 pro i danas odlican telefon...
Iphone Air 5.6mm
Samsung EDGE 5.8mm
Razlika je oko 3%.
Ako gledamo dijagonalu ekrana onda je
iPhone Air 6.5"
Samsung EDGE 6.7"
Razlika je takođe 3%.
Ako. Upoređujemo rezoluciju ekrana onda je
iPhone Air 460ppi
Samsung EDGE 513ppi
Razlika je 11%
Ako upoređujemo kamere
IPhone Air 48mpx
Samsung EDGE 200mpx
Razlika 500%
Ako upoređujemo bateriju
IPhone Air ima 3150mah
Samsung EDGE 3900
Razlika je 24% veći kapacitet Samsung
I ti onda kažeš da je 3% tanji telefon vrijedi 25% manje baterije i 4x lošije kamere i da je ovo ozbiljan zadatak? Pa konkurencija je napravila bolje prije pola godine [emoji6]
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
E ako mi vjerujes prvi put cujem za s25 edge … ja sam ga uporedio sa s25
Sent from my iPhone using Tapatalk
I Edge ima krš bateriju. I krš punjenje.
Meni je sada iPhone 17 Classic najljepši.
Nevjerovatno je šta napraviše.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............