A ne može čorba na Žabljaku da bude 4,5 eura. Ne može
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Printable View
A ne može čorba na Žabljaku da bude 4,5 eura. Ne može
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Nisam nikad žalio pare na hranu i piće. Posebno na ovo drugo. Hranu mogu i sam odlično da spremim. Žena još bolje. Ali u nekolike zadnje godine su cijene bezobrazno skupe. Dijelom smo i mi sami krivi. Počeo sam da razmišljam i da idem na mjesta koja su povoljnija. A nikad više para u životu nisam imao nego sad. Ali ne želim da me ljudi kradu i da plaćam neka pića kao da su majčino mlijeko. Kad mi budu odlično i od onih dosta jeftinijih pića na jeftinija mjesta. A možda je sve ovo do godina. [emoji846]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ja u Troju u tuzi prije neku noć,porcija pilećeg filea,4 popeka(2x2),paradajz salata i 2 koka kole oko 38e…
Ti pričaš o picu,ja o hrani. Cijene su toliko podigli mnogi da je to nerealno,kad sam u istu Troju vidjeo da je 10 cevapa 8 eura…neće me više gledat tamo
Sent from my iPhone using Tapatalk
Samo neka dižu cijene ako mogu da prodaju. Nikakav problem. Samo što ja neću to da plaćam.
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ne dižu cijene iz zabave no iz nevolje.
Ne znam što je tu nelogično kad je osnovica svega otišla u Q ne može se sad od tih nekih očekivati da se samoubiju nego imaju računicu.
Cijene svega su otišle dabl gotovo ali to je globalno.
godinu ipo dižu cijene radi rata u UKR, sad veli dižemo cijene jer je gorivo skuplje. ima lopova svuda, al malo ih je ka kod nas
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da ponovim jos jednom, reda radi. Stop inflaciji je pokazalo da su cijene visoke iz samo jednog razloga, pohlepe trgovinskih lanaca
Ne može da bude nevolja čorba na fucking Žabljak 4,5 eura. Ne može.
To da imaju računicu se slažem.[emoji846]
Ranije neđe pominjah slane palačinke sa šunkom u Host 4,8e. Espresso 1.5e. Nevolja? E nije meni nevolja da platim doručak i kafu za nas dvojicu skoro 20e. Rakija šljiva po 5, 6 i skuplje eura. Ma neka. Pekli ja i kumara od šljiva iz Srbije. Nije me litar ispao ni 4 eura. A ne boli glava ujutro ni posle litra. Al zato Jelički u diskont 50 eura. Ma neka. Plaćao sam plaćaću i opet ali ne kao ranije. Jer nema smisla. Pravim od kombija kamper i odoh u šumu. [emoji846]
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Eto tako
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Reka bi coek svaki dan te ceraju da im harac platis :)
Ti da si vlasnik restorana, sigurno bi gledao na naplatis svoje usluge sto je vise moguce, a ne da zaradjujes manje nego sto mozes.
Ako mu se moze da naplacuje koliko naplacuje i da je rentabilan, odlicno, znaci da zna sto radi, a ti mlatis u prazno.
Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Kako se živi ne umiralo se.
Ka što rekoh neđe ranije, ima logike da porastom kvaliteta rastu i cijene, a kod nas je na većinu mjesta kvalitet opao, a cijene otišle u nebo.
Doručak za dvoje 20€+, ručak 60€+, napit se 50€+.
Sent using Tapatalk
Žale se uvoznici da im je brašno u nabavci poskupilo 10 eura po toni, ili 1 cent po kilu...a kad skoči maloprodajno skoči po 30 centi.
Vazda im malo bilo.
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
https://m.youtube.com/watch?v=m1igtCJ9xfU
Sramota šta sve ovaj narod dopusta,šta sad kad ne bude Stop inflaciji,gorivo skače,ako se bude Lidl čekao… u svakoj normalnoj državi se protestuje,kod nas je to nezamislivo izgleda,kao da nas je sramota da izadjemo zbog toga…
Sent from my iPhone using Tapatalk
Vi ako mislite da ce lidl da dodje i da stavi cijene kao i drugim drzavama i da mu cijene budu nize po 50% od lakovica i volija se grdno varate. Kad vide da moze podice i oni.
Nas narod ne umije da se pobuni, da se organizuje totalni bojkot svih tih marketa na samo jedan dan vjerujte mi da bi se krenulo ka resenju.
primarnije je blokirat semafore na poziv koalicije dps/df jbg [emoji4]
već su počeli da pričaju kako radi povećanja goriva moraju cijene gore [emoji3]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Jes ali samim dolaskom Lidl-a ili apsolutno bilo koga drugog se i Lakovicu i Voliju dnevni promet smanjuje jer ljudi i za istu cijenu ce poci nedje drugo(a pretezno to bude i zbog dostupnosti artikala). Samim tim, da bi vratili ljude kod sebe morace da smanje cijene
Lidl = Čekajući Godoa 🫤
Sent from my Kinensko Mudovište
Ja sam Lidl onako pomenuo,i da ga već sad imamo ne bi se puno promijenilo vjerovatno.
Ali ono sto je najgore je sto ovaj narod koliko god da kuka da se loše živi ne izlazi da protestuje,evo kao na primjer sad za cijenu drva,niko izac neće da se zapita zašto su te cijene (i dalje) a mislim i prošle godine onako bezobrazno podigli da nam svima treba po najmanje 400,500e da se “preživi” ta zima…
Nadam se da će nova vlada imati sluha za ovakve stvari,jer su ga pressrali mnogi
Sent from my iPhone using Tapatalk
Postavi stvari u drugačiju perspektivu. Voli & co. će i dalje biti u prednosti iz jednog prostog razloga, nude tradicionalni vid trgovine tj. imaju uslužni sektor (delikates), zastupnici su vodećih marki na koje je narod navikao i trudiće se da konstantno unaprijeđuju asortiman te privuku i zadrže kupce loyalty programima, raznim pogodnostima i akcijama. Dakle, dolazak Lidla će ih potaknuti na poslovnu transformaciju poput zapadnih lanaca ali pod tim se ne podrazumijeva smanjenje cijena. S druge strane Lidl kao kanal za sirotinjsku robu može pružiti nekakav osjećaj spasa za niskoplatežnu populaciju no to znači i odricanje od kvaliteta uz naravno više cijene nego u držvama gdje već posluju.
Mislim da u principu dok god farmeri,stocari... se ne uzdignu iz nekog mrtvila,poljoprivreda ne bukne prcace nas ko stigne nece pomoci i 100 lidla...
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
dove kupka 750ml u voli 7.09€, u njemackoj 3.95, nemojte me zaebavat.
isto kao da neko sjedi, radi kalkulacije i lupa cijene
Delete
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Ništa dok Gando ne pozove na proteste :D
Stvarno je bezobrazluk šta se radi, od trgovina do uslu*nih objekata
Posrali smo se po svemu u drzavi, ostalo je samo prirodu dokrajcit.
Edit: misljah da je tema o jezeru no dobro, ne mari procitat na vise mjesta.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...17648ae06e.jpg
Zadnji put je kod nas ovo pakovanje bilo 7 i nesto.
To su ti kalkulanti, ne moze komad 50 centi no ga stavi euro i po.
Cak mislim da i ovakvi na komad sto vise po kartonima uopste ne moraju kostati euro i nesto.
Kad njima komad ispada 0.38, mozes mislit kolika je nabavna.
I opet da ponovim, na takav standard.
obrnite te kese praska za ves, glavu dajem da su sa kosova
gorivo je skuplje pa mora i prašak
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad je gorivo prije neđe poskupljalo meni veli frizer tu ispred zgrade što drži radnju Mora sam podić cijenu, sad je 5 eura (bilo je 4). Doduše na Stari aerodrom, 7 eura je tamo put centra šišanje (tamo je gorivo još skuplje).
Nego, viđeste li ovo, kivi 6,60 eura kilo.
https://voli.me/proizvod/3168
Evo već su spuštili...
Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Što se tiče ugostiteljski objekata, skoro sve razumijem.
Nemate pojma koliko su otiše u nebo nabavne cijene. Pored njih, dodaj na to još mali milion državnih mjesečnih harača i eto ti đe smo.
Odvoz smeća u sezoni 100 eura
Taksa na terasu
Taksa na muziku
Industrijska cijena vode, struje i interneta
Plin komad skuplji nego prije godinu-dvije
Akciza na gazirane sokove
Akciza na sladoled
Pretplata za fiskalni sistem
Atesti opreme, svako malo neka nova izmišljotina
Kilo lolo verde salate 3,7 eura
Sirevi za pice poskupili 50%
Meso vidite i sami kakve su cijene
Ulje i brašno da ne pričam
Čaše i tanjiri preko 200% zadnje dvije godine, Saturnia koja je srednja klasa sa 2.5 eura na 6 i kusur po komadu. Čaše za vodu sa 0,3 na 0,8 eura. Znate li koliko se toga slomi svaki dan.
I na kraju radna snaga: em što neće niko da radi za 500-600 eura, a svaki sezonac traži da mu se plati smještaj, dva obroka, da ne pominjem sve troškovi prijave radnika (ljekarski pregled, slanje raznoraznih potvrda iz mjesta stanovanja, troškovi prevoza, sanitarna knjižica, radna dozvola). Znači 650-700 eura plata, troškovi prema drzavi još jedno 100 i smještaj i hrana ne može ispod 400 po glavi - trika nema. Ispada bruto 5 eura satnica za nekoga ko još uči tacnu da nosi, ne umije kafu da napravi, sporo radi, zaboravlja narudžbe - hoću da kažem da takav radnik još i napravi štete nekoliko stotina svaki mjesec, ali to narod zaboravlja.
Samo se sjetite prije nekoliko godina kad je kafa bila ispod eura:
Litar mlijeka je bio 0,65€
Kilo dobre kafe je bilo 14-18€, danas je najlošija 12€, solidna 23-4€, dobra 28-29€
Struja je bila jeftinija.
Što se Lidla tiče, ljudi očekuju mnogo, ali kad uđu i vide hiljadu i jedan nepoznati brend ima da budu razočarani. Samo gledajte koliko će se kafana snabdijevati generičkim stvarima od tamo. Po HR sam gledao espresso kafu u zrnu za 9,90€, samo toliko, eto.
Neko pomenu sirotinjski proizvodi, važi Miki, jesu li već počeli da nas klepaju kompleksi od kupovine u Lidlu i u startu nemamo namjeru da idemo tamo da nas ko ne bi vidio i pomislio kako smo pusta sirotinja? Jesmo, izgleda, i to prvo moralna, pa onda svaka druga.
Složiću se sa Zumom, što pomenu trgovinu na povoljnijim mjestima, jer se stvarno osjećam kao da me pljačkaju kad uđem u Voli ili ne daj Bože Aromu (City Market). Bezobrazno, bezobrazno, bezobrazno. Jelički Dukat je 38€ eura bio svojevremeno bratski. Za 50 ću radije Glenfidič da pijem, a ne šljivu, pa neka je Monika Beluči nosila u dekolteu da sazri 18 godina.
Mislim da boljeg upoznavanja sa ugostiteljima nije bilo od onoga kada je pdv na hranu pao sa 21% na 7%
Da se ne trošimo više o motivima
A kako li svak brani svoju branšu, ovaj razumije ugostitelje jer vjv drži nešto dolje, drugi razumiju IT sektor jer malo tržište...
Samo još čekam nekog Bokanovog menadžera da nam javi da su gužve na granicama jbg...
Zaštititi kmečanje pohlepnih cg. ugostitelja kao nematerijalnu kulturnu baštinu![emoji38]
Vele neće niko da radi za 500e (u ambijentu gdje je sve skočilo x3).
The Gazde bi profi radnika za sezonu od 3 mjeseca, ostalih 9 ko ga yebe.
I onda se bune što im je najveći domet u lovu na radnu snagu školarac ili student bez iskustva kojeg ionako škartiraju čim opane promet umjesto da ga nauče poslu i sačuvaju za dogodine (ugovorom o stalnom sezoncu koji ima određena primanja 12 mjeseci).
Ali to košta, treba od sezone kupiti džipA, stan u Begišu, razmetatati se na Inta storyju životom na viskoj nozi...[emoji38]
Na sreću ili na žalost polako na naplatu, na ovaj ili onaj način, dolazi dosadašnja poslovna praksa - crne knjige, duple kase i nefiskalni računi kao i nepošten odnos prema zaposlenicina koji imaju tretman potrošne robe kroz neplaćanje prekovremenih sati, zakidanje slobodnih dana, prijavu na minimalac, neuplaćivanje doprinosa.....)
Ko nije u stanju da servisira obaveze prema državi i zaposlenima na jedan dostojanstven način, ne treba ni da se bavi privatnim biznisom.
I zaista, ni nepalsko niti filipino roblje nigdje više ne crnči za magičnih 500, tako da the Gazde mogi slobodno da se skinu narodu s neke stvari s tom kuknjavom.
______________
U vezi boldovanog, primjedba se odnosila na kvalitet robe koju plasira pomenuti lanac i čija je ciljna grupa ovdje na Zapadu populacija sa nižom platežnom moći ili ljudi koje ne zanima šta jedu sve dok je jeftino. U praksi je to domaća socijala, Afrika, Azija i balkanski gastosi koji preživljavaju na pašteti da bi se šepurili u novom BMW kad dođu na ferije. [emoji38]
Nikakvi kompleksi, samo prezentacija realnosti. [emoji6]