Originally Posted by
techlinkit
Da je cijena visestruko manja pa da covjek uzme u razmatranje. Ovako se ne isplati. Za iste pare moze coek da uzme toplotnu pumpu, uz solarne kolektore i velike bojlere, da rijesi grijanje/hladjenje za sva vremena, i poslije sigurna usteda. Ovako kod solarnih panela moras da razmisljas hoce li biti suncevih zraka ili ne, koja ce biti jacina suncevog zracenja, a uz to ne dolaze baterije, sto jos vise cini sistem besmislenim. Sto se desava ako dodje do prekida na mrezi, pa nema covjek gdje da isporuci datu elektricnu energiju. Da je sistem od 7 KW 2000-2500 EUR, sa baterijama, e to bi vec bila druga prica za pocetak. Ovako djeluje kao sema da navuku ljude (na konto smanjenja racuna, ustede i sl.), a ono sarena laza, a njima trostruka zarada, i uz to odredjena kolicina elektricne energije za dzabe, koju ce da prodaju za x10 na trzistu.