Ekipo,
Vidim imaju Multictom, Tehnomax itd... Ima li neko sa jos boljom ponudom? :)
I imate li neku preporuku, da li neki od osvih Samsunga po 300eur, ili Xiaomi za iste pare? :)
Ili neki treci? Dajte neku dobru preporuku :)
Hvalaaaa :)
Printable View
Ekipo,
Vidim imaju Multictom, Tehnomax itd... Ima li neko sa jos boljom ponudom? :)
I imate li neku preporuku, da li neki od osvih Samsunga po 300eur, ili Xiaomi za iste pare? :)
Ili neki treci? Dajte neku dobru preporuku :)
Hvalaaaa :)
Ovo ti sve zavisi koji tel koristis pa vidis sta da uparis s tim,npr jeftin(spram konkurecnije 150-170€) a dobar za android je Huawei GT Active
Sent from my iPhone using Tapatalk
Za sta ces da koristis pametni sat, da li ti je prioritet da ti je sto operativniji za upotrebu telefona (pozivi, poruke (prijem/odgovor) ili za npr vjezbanje...
Ja uzeh samsung r800 330 sam ga platio odlicsn sat po meni.
Mads ni ovi xiomi nisu losi.
Sent from my SM-G610F using Tapatalk
Koliko obično traju baterije na ove novije satove... Vidim onaj Xiaomi novi u Multicom da može 20ak dana, al mislim da je to samo u režimu sata, bez konekcije sa tel...
Sent from Tapatalk
20 dana kad bi se zezali. Moze oko 4-5 dana samsung r810 npr uz full koriscenje
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Meni tri do cetri dana.
Mada vecinom mi je povezan sa telefonom ,a cesto i wi fi na njega.
Mada sigurno moze i vise jer sam ga tek kupio pa ga non stop cackam.
Ovo za 20 dana ne bih komentarisao.
Sent from my SM-G610F using Tapatalk
Kad je povezan jedan dan baterija,kad nije povezan moze tri dana max.
Sent from my SM-N960U using Tapatalk
Ništa dok ne naprave neki da može bar 10ak dana trajat baterija... I Suunto kad punim mi je smor svako 20-25 dana, a ne svaki drugi dan...
Sent from Tapatalk
Huawei GT Active 7 dana baterije non stop na tel konektovan,dok npr Apple Watch 2-3 najvise
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bih ja precrtao Amazfit GTR po pitanju baterije... BIP je isto bio po tom pitanju odlican...
Meni bi bez dileme bio povezan 24/7 ... to mu je u mom slucaju glavna funkcija... :)
Znaciiii, konacna odluka cijenjenih kolega sa foruma ide zaaaa?
Ovaj Samsung R800/81o iliii .... Ove Xiami AmazFIt GTR etc skuplje varijante?
I usput jos par pitanja...
Posto pricamo o potrebnoj konstantnoj povezanosti sa telefonom... kako to funkcionise?
WI FI? kako dje nema WIFI?
BlueTooth? Koliko moze biti udaljem od telefona itd... mislim sva sustina kod mene se svodi na tu povezanost, pa bih rado cuo vas sa smart satom kako se to sve rijesava :)
BT uglavnom... 10-ak metara... Obavezno chekiraj prije trgovine, posto ti je to prioritet, koja je funkcionalnost - kako prikazuje notifikacije, sa kojih aplikacije i koliku interakciju mozes da ostvaris (mozes li odgovoriti na poruku, javiti se/odbiti poziv i sl)...
Inace ne postoji opcija Smarta ili postoji sa ingerisanom SIM karticom? Ne zbog SIM kartice kao kartice, vec zbog neometane konekcije, ukoliko se npr udalji od telefona itd... ?
P.s. Oni su na Playstoru za aplikacije ili? Mislim mogu instalirati WhatsApp i slicne aplikacije?
Meni moj Fitbit traje 5 dana
Imate text o tome cemu sluze bluetooth:
4.2 i 5.0, do 4 se islo na brzini i stednji baterije, a vec od 5 krece se na promjenu frekvencije i dometu koliko se sjecam i vise od 100 m, upravo u intresu uredjaja poput sata... Gdje se radi o povremenim malim kolicinama podataka i nije potrebna konstantna konekcija...
Ja sam uzeo djeci xiaomi band3, lagano im traje 20 dana, kupanje y more i sve. On stvarno nema nesto opcija... Sad sam porucio mi band 4 i honor band 5,
Poslano sa mog smeca od izvikanog p30 koristeći Tapatalk
Bluetooth 5 kažu do 100M
Xiaomi za praćenje aktivnosti sigurno 20 dana, a ono tipa totalni smart sa velikim displejem ne znam moze li koji duže od 5-6 dana...
Znaju da brljave sa konekcijom na novije verzije androida (na samsung teleefonima) zbog stednje baterije na tel. Preporuka bluetooth iskljuciti sa power save rezima a mozda i još neki servis. Tada ne gubi konekciju nikad.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk
ne bih se razmisljao,samsung galaxy watch je daleko najbolji od gore pomenutih,nebitno sa kojim ga android telefonom povezes
Ja se razmisljam izmedju galaxy watch 46 (r800) i galaxy watch active 2 (r820). Ima li gdje kod nas active 2 jer hocu uzivo da vidim kako izgleda. Ovaj 46 mi je malo preglomazan kada sam ga probao.
Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Huawei watch GT 2 ubjedljivo najljepsi i najbolji :-) bolja baterija itd...
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Samsung je koliko sam citao po funkcijama najbolji.
Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Ja uzeo Whithing Sport HR.
Ljepši sat nisam gledao sa Smart funkcijama
Kupio i dvije narukvice
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...897a4e7682.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...8a38934788.jpg
Tek sad vidjeh temu...
Vidim mnogi pisu uopsteno informacije za bateriju kao da svakom satu baterija isto traje i kao da to trajanje ne zavisi od toga koliko se cesto cacka, koliko se cesto povezuje sa telefonom, mjeri puls itd. itd.
Ja nisam nikad bio fan pametnih satova i do sada sam koristio MiBand narukvice ali bih probao a za sad mi je najprivlacnija opcija Amazfit GTR koji je 160e u Tehnoplus-u i 170e u Multicom-u (razlicita 'boja')
ZeFit ti je toliko napolju pa nemam sto da se preslikavam ovo su derikoze, ne mora na tvojim sajtovima da bude sve jeftino (u filadelfiji sam ga druze kupio ne trgujem ja iz stolice kao TI
https://www.mykronoz.com/eu/en/zefit3.html
Jel' ti kapiras DRUZE da mi pricamo o Amazfit GTR satu a ti o nekoj ZeFit narukvici?
Jel' ti kapiras da su to dvije potpuno razlicite stvari sa potpuno razlicitim cijenama i da tvoje lupanje moze samo nekog da dovede u zabludu da je cijena tog sata 30e a ne moze se naci ispod 100-injak eura ni u Kini ni u Hong Kongu ni u Filadelfiji.
radza-madza se zacudio cijeni u Telenor-u jer je ocekivao da ce biti vise od toga, s' obzirom da je u pitanju placanje na 12/24 rate, cije cudjenje razumijem i dijelim.
Savjet: citaj malo pazljivije, razmisljaj malo duze prije pisanja.
Pošto računam da smart watchu baš pada brzo vrijednost ne daje mi se 150-160€ za ovaj Amazfit, iako mi se baš svidja.
Imate li kakav predlog sa Alija tu do 50-60€ da je ok. Po mogućnosti da nije pravougaonog oblika[emoji3]
Ne mora biti sa Alija... može i po PG, samo ne znam kakav im je izbor.
Ili pak ako oćeš ovako nešto se čovjek mora otvoriti tih 160€ jer je ovo jeftinije smeće koje ili ne radi dobro ili je svaku noc na punjaču?
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja nemam iskustva sa pametnim satovima pa ti ne bih mogao mnogo pomoc'.
Ipak, imam iskustva sa Xiaomi-jem i znam da vrijedi svaki euro, makar u vecini slucajeva, kad je vecina proizvoda u pitanju... Ne bih rekao da im vrijednost bas toliko brzo opada, da ne idem sad u detalje i uporedjivanje svake prethodne generacije, cijena pri izlasku i cijena danas. Cak i ove MiBand narukvice su obicno 30-ak eura kad izadju a nakon par godina su 20-ak eura...
Ja znam neke ljude (ukljucujuci i mog starog) koji su kupovali tako neke jeftinije brendove, bilo da je zbog ustede ili zbog hitnosti i makar iz njihovog iskustva - precizno se 100% njih zayebalo. Ili je aplikacija koju taj sat koristi katastrofalna ili GPS ocajno radi ili baterija traje dan ili je fizicka izrada losa i prsne u komade, obicno najprije kais pa onda i fizicki dugmici na satu itd.
To ne znaci da nema nekih solidnih opcija za pomenutih 50-60e ali ja za njih ne znam i dobro bi ih 'proucio' prije nego bi ih narucio.
E sad sto se mene licno tice, ja sam vec vezan za Xiaomi i MiFit aplikaciju tako da svakako ne bi ni razmisljao o nekoj drugoj osim eventualno nekom drugom modelu ali nakon dosta gledanja i citanja, mislim da je Amazfit GTR mozda i najbolja opcija.
Evo Stratos 3 sad izlazi (ili je vec izasao?) pa ce mozda on bit' jos bolja opcija ali ne vjerujem da ce bas uskoro bit' dostupan kod nas a i cijena ce bit' iznad pomenute za GTR (trenutno 160/170e kod nas).
Mozda ce izlazak tog modela (Stratos 3) spustit' cijene ovih dosadasnjih ali ce razlika vjerovatno bit' mala a kod nas vjerovatno i nepostojeca, makar dok fizicki ne dodje u CG. Mozda ce izac' i neki novi naslijednik GTR-u ali to je vec prica o tehnologiji i nemogucnosti da se bude u korak sa njom... Ako cekas da necemu padne cijena, obicno ce to bit' onda kad je novi model na pomolu (koji je po skoro svemu bolji od prethodnog) i onda bi uzeo njega ali je skup pa cekas da njemu padne cijena i tako u krug... :)
https://gearbest.app.link/jCCdGDoLK1
Ovaj je jako izdrzljiv i dobar sat,vodootporan,ima dosta funkcija,malo je slabija vidljivost na suncu ali sve u svemu dobar sat...
Sent from my iPhone using Tapatalk