Tomas Man - Tonio Kreger
Printable View
Tomas Man - Tonio Kreger
moj muž - rumena bužarovska
Herman Hese - Sidarta. Opučio me.
"Malog princa" za sat vremena.
Sidarta i Stepski Vuk dvije najbolje knjige svih vremena.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Paulo Koeljo - Anđeo čuvar
Pročitah je u tri noći, doduše nema nego 196 strana
Sad ću "Igru đinđuvama", pa ću, ako me opuči, tj smori, opet doći da se požalim ovđe.
Da se razumijemo, drago mi je što pročitah "Sidartu", ali je to zadovoljstvo došlo tek na kraju.
Taman na stogodisnjicu rodjenja
https://www.knjiga.ba/media/catalog/...tog_zivota.jpg
Umjece ratovanja...
Attachment 171405
"Ptica na vetar" Vesna Aleksić
Seobe, treci put u zivotu.
Majstor i Margarita, meni jedna od omiljenih.
Žao mi je što Bulgakova nismo imali za lektiru umjesto tihog Dona i ostalih monotonija,ali bilo je sve dostupno i mimo programa.
Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
Koliko sam nekad volio da citam, od osnovne do nedje pola fakulteta, nije bilo dana da makar 30 listova nijesam procitao..., toliko sad ne mogu, misli mi odlutaju pa se vracam da citam stranice iznova... Zadnje oko korone procirah Lovac na zmajeve- ok i po treci put Ponizeni i uvrijedjeni
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Čini Jakša Judištiri: koja je najveca misterija?
Judištira: svaki dan milioni umiru, a ostali nastavljaju da žive kao da su besmrtni.
Sase ovog sjetig. Peti post od jutros. i am on fire [emoji3][emoji3590]
Sent from my iPhone using Tapatalk
The Philosophy Book: Big Ideas Simply Explained - Kako dobra knjiga o istoriji filozofije i konceptima svih poznatih teorija.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...99d0fbbc19.jpg
Trenutno
Sent from my iPhone using Tapatalk
Simply Philosophy - DK, dobra knjižica.
Ne znam šta od njega nisam pročitala od kolumni preko knjiga no sad je na Korčuli u "izolaciju" svašta nešto novo ima u planu.
https://www.ljevak.hr/2089-dragan-markovina
Sve mi je bilo jasno kad je izgovorio Marksizam je popušio i dodao da je dovoljno vrćeo ploču u ovu bandu i gleda drugi pristup.Iz ugla običnih ljudi još pomenu erotiku.Jedva čekam da se raspiše tamo na..Korčuli.
Da pobjegne od svega ovoga đe se slažem s njim i stavovima u "upoznam" ga u senzibilitet.
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
Sun Cu - Umijeće Ratovanja
Ova knjiga koja je inače napisan pne, kroz 13 poglavlja objašnjava dobre taktike, tehnike i savjete kako da se bude uspješan u ratovanju, ali sve se nešto bazira na obmani, prevari, podmuklosti, neljudskosti i zbog toga mi je nekako tužna knjiga. Ali istovremeno nenaormalno realna priča i ova pravila ratovanja su dosta zastupljena i dan danas u u tom brutalnom svijetu ratovanja i geopolitičkih previranja.
Recimo da te kapiram i recimo da je realna i da dodam ti još jedan momenat jer znam da voliš dokumentarce o životinjama da borbe među mravima su zapanjujuće slične ljudskim vojnim operacijama.
____________
Ja i dalje čekam da prevedu Murakamijevu posljednju knjigu na tu temu đe je on meni onaj pisac što "vija rane".
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
Da, čuo sam za tog Murakamia, samo što ja slabo čitam beletristiku, više filozofiju i tako neku malo stručniju literaturu, ali valja s vremena na vrijeme razbit tu dosadu realizma sa nekim dobrim romanom.
Što znam ako voliš Mijazakija voljet ćeš i njega.Ni ja nešto ne volim beletristiku ali mi on prija od Kafke na obali mora preko Tvrdo kuhane zemlje dosta je i lucidan.Valja nekad pobjeći od realizma.
Inače Haurijev Pokretni Zamak je klasičan anima anti-ratni film neću da pominje roman po kojem je rađen jer Mijazaki je tu dobrano dodao svog uma.
I jedna zanimljivost oko Murakamija njegova djela su kao borba između zapada i japanske kulture u njemu samome đe su te dvije kulture sudar svjetova.
Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
https://cdn.tiramisuerp.com/s3.novak...4_3595686.webp
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Ova knjiga je pokazatelj da dobra ocjena na Amazon ne znači da je knjiga dobra.
Ovdje autor sve prezentovao super, napravio neke dobre analze, lijepo napisao knjigu itd. ali čini mi se da je promašio temu :D.
Ono, poštujem trud koji je uložio u pisanju knjige, ali čini mi se da je taj trud bio uzaludan.
https://i.imgur.com/x6Ney5S.jpeg
Dosta dobra.
https://i.imgur.com/i104O3E.jpeg
Kratka, ali izuzetno dobra knjiga o logičkim greškama sa kojima se susrećemo u svakodnevnom životu.
Neki to rade u cilju manipulacija, ali dosta njih su i obični ljudi i donose loše zaključke zbog toga što su glupi.
https://i.imgur.com/T3hXRTU.jpeg
Morao bih neđe ponovo da pročitam par poglavlja iz ove knjige, jer zna da bude dosta dubiozno.
https://i.imgur.com/RksZ1a1.jpeg
Pročitah ovu knjigu, koja pripada kategoriji rijetkih novijih knjiga koje su mnogo popularne, a pritom izuzetno dobre:
https://i.imgur.com/Ul35NP7.jpeg