Kako sklepas te lazanje za jos jednog mrcenog studenta :D
Printable View
Kako sklepas te lazanje za jos jednog mrcenog studenta :D
Moj recept je ovakav (za mrčenoga studenta:mrgreen: ) pa neka ti Krkna da i njen
Kupi paklo od 250 gr lazanja, pola litra paradajza tomatino ili tomatelo, jedno tetrapak 250 ml bešamel sosa gotovoga (imaš sve ovo u Voliju), 250 gr mljevenoga mesa, 250 gr sira trapista, 1 glavicu luka crnoga, začine.
Meso prodinstaj na malo ulja i sa glavicom luka, samo da boju promijeni, dodaj malo soli, malo vegete (svega po pola kašičice), malo suvih začina (peršuna, bibera, bosioka, papra)
stavi red lazanja ali da ti se ne dodiruju (lakše se tako ispeku) na dno manjeg pleha (jedno 2 ili 3 lazanje, zavisi koliki ti je pleh, uostalom, imaš 4 reda pa to što ti dodje u pakovanje podijeli na 4 dijela) preko njega stavi pola mesa, zalij ga sa malo tomatele, onda opet složi lazanje preko mesa, pa pospi sa pola bešamela i trapist rezani složi na bešamel i pospi origanom, onda opet red lazanje, meso opet zaliveno sa malo tomatele, pa opet red
lazanje, pospi sav paradajz preostali po zadnjem sloju lazanja, onda stavi bešamel, pa dosta trapista i dosta origana, zavuci u rernu na neku osrednju temperaturu i peci jedno 30- 40 minuta zavisi od rerne. Kad probodešš nožem lagano, gotovo ti je.
Odje imaš da jedeš 2 dana ja za svu porodicu pravim sve duplo od ovoga;)
Prijatno:)
ovo ti je za sve, samo ne za studenta :p
besamel je lako napravit'.
^ Ja ovo skuvam u "Maxi-ju'' bas cesto..
A kako stoje stvari, vidim da ce kod mene na meniu biti anoreksija..Bre ni to dinstanje ne mogu da odradim korektno!
Mislim da cu morat da nabavim serijal ''Nasa kuhinjica'' ili tome slicno..
:)) Samo neka je funkcionalna. Osnove i to. Ali da mi prodaju poneki trik, ako moze.
Danas salata:
Piletina pechena u foliji (prethodno odstojila u marinadi), svjezh kupus, kuvana rizha, isprzhena jaja, crni luk. Sve to isitnjeno i izmijeshano. Malo soli, malo vegete. Hljeb ispod sacha.
Prelijepo i lagano.
Divno zvuci ta ''danas salata'', ali uglavom kupim sve te sastojke gotove (osim luka,mada imam zelju da se naviknem na njega,nekad odsadpanadaljeiubuduce).
Prvo moram da izvucem na papir sve nepoznate rijeci iz ovih prethodnih recepata,a onda cu da vidim vec...to planiram u novembru.:)
Mada mislim da bih mogla da zabrkam proju (jer je omiljena) i solidno mazem palacinke. Eto. Na granici sam beznadeznog.
Bitan je potencijal, a njega ima svako. Spremanje hrane umije biti jako zanimljiva stvar, kad si neopterecen rokovima... prava mala umjetnost. Nashem sparcu bi se digla kosa na glavi da vidi shta sam sve izmijeshala, ali.. za njega cemo prashkove i neka mi bilduje.
previse lagano za moj ukusu, sparco voli komplikacije od hrane nastale besomucnim mixanjem po cijeli dan
Nije problem izvjestit se i eksperimentisat i to skoncentrisano - iza sebe imam izvjestan broj kuhinjskih akcidenata :(, a sa opasnim hemikalijama baratah savrseno... Problem je u mom nezrelom stavu prema domacinstvu uopste (osim kad treba da se burgija ili bilo sta vezano za bijelu tehniku). Meni tesko mozes dokazat da treba da se izdvoji vrijeme za to, bez obzira na sve meni jako dobro poznate prednosti. Jos sam mala..
Prijatno.:)
kad covjek prihvati to sa strascu i kao jedan divan kreativni proces, nikakvo vrijeme ne treba , sve moze da bude leteci brzo a opet ukusno i slatko , samo nauciti multitasking i simultano sve odradjivati
takodje preporucujem ulazak u carstvo zacina , gdje najprostija stvar moze biti delikates samo takav ; )
Mmmmmda. Posvecujem se drugim kreativnim procesima, a ovo mi predstavlja: stavljanje hrane u sebe, pranje sudja i izbacivanje sekundarnih proizvoda iz sebe a onda moram da brinem i o wc-u i kruzenju materije u prirodi. Jednom cu se i ja obradovati kuhinji...
Moji drugovi guraju bosiljak u sve..Nisam presrecna zbog toga..
hehehe ja volim kreativnost na svim zivotnim poljima, covjek treba sebi da ugodi gdje god moze, zadovoljan sitan coek je nasmijan na sve drugo sto ga muci, s toga kreativnost u kihinji je najbitnija
s obzirom da volim boje, jutrosnja rukotvorina u 5 sati kada sam ustao je bila ovo :
10 jaja , sve bjelanca,
crvene paprike
praziluk
svjezi sampinjoj
bijele paprike
sargarepa super sitno u kockicama
piletina super sitne kockice
sir usitnjen
zacini : vegeta , persun suseni, majoran, neke mexicke biljkice crvene ljute, ruzmarin , i jos dva mixa posebna mexicki i indijski
na teflonu dva put prevrnuto , na tanjir premazano nekim super malo masnim sosom, po zelji paradajz sa bosijlkom , il ukraseno cherry tomatom i slicno ;0
uz cijedjenu pomorandzu i miran do dorucka ;p
Hahah bas maloprije multitaskingovah pa su mi sve 4 ploce upaljene bile istovremeno jer volim brzinski spremiti nesto sareno :D
Hladna salata: tjestenina, piletina, kukuruz, crveni pasulj, sargarepica, kiseli krastavci, pavlaka, majonez, so, biber, chili itd sve po zelji smuckati i ohladiti.
Ako neko gaji zacine u saksiji nek mi prenese iskustva, imam namjeru da nabavim mini cili papricice. :butterfly:
Attachment 66772
cuvaj se tih djavola, to je najljuca stvar na planeti da znas odma, cherry paprikice, predivan su ukras zaisto, imaju i zute manje oblije
danas suljPa kod mene, na ovu zimoću, ljepota! inače pitanje za sve:
dje ima da se kupi crvenoga pasulja?
i dodje li ka na pjacu, ili u konzervi???
Crveni pasulj kupujem u konzervi, imas ga u manjim i vecim pa po zelji :D
A na pjacu da li ima to ti ne bi znala reci s obzirom da ne trgujem tamo :)
konzerve gdje god zelis, crveni moras po pijaci shnjuvati nadje se
Sparco, pise li ono 10 jaja u tvojoj rukotvorini? U 5 am? Sa bosiljkom po zelji. Bez bosiljka ni preddorucak u 5 covjek ne moze obavit..
Pa ja 10 jaja ne pojedem ni za 2 mjeseca..A desavalo se da zaboravim da postoje,pa bi prolazile i godine..Kako prezivis 10 jaja..
Lako, to su samo bjelanca (zumanaca se bilderi chuvaju). A i plus - mushko je, njima pristoji :)
A sta znaci ''super malo masni sos''? :)
Ahahahaha :****
Bivša cimerka i ja imamo iskustvo s istima. Iz tog iskustva mogu ti reći da uginu ako ih ignorišeš 3-4 nedelje. http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
Dok je bilo inflacije za mene nije bilo ukusnih priloga uz prženi krompir i paštetu, finih novih patikica, sira bilo kakve vrste i čokolade.
Kompenzacija za te kupovne čoko bakrače bila je neka domaća varijanta čokolade, recept je jednostavan, evo vam ga ođe - > http://www.vijesti.me/zivot/domaca-c...a-clanak-40569
Dugo je nisam jeo do prije par dana, uglavnom jer jednog sastojka nije bilo ni za lijek da se kupi.
Pošto smo se svi u familiji koji smo sličnih godina trovali time, neki dan je iz Bara zvala rođaka koja je našla mlijeko u prahu (proizvod koji je u vrijeme nestašice bio široko rasprostranjen, sad ga ima jako malo u prodaji) u prodavnici zdrave hrane neđe dolje. Cimnem se ja do ove podgoričke prodavnice i na moje egzaltirano oduševljenje - naletim na puno mlijeka u prahu. Doduše, od soje ali ko mu j*be mater. Donesem to fino staroj uz jedno pakovanje kakaoa (kakaa?, whatevs) i uljudno je zamolim da zabrka smjesu i da je ostavi da se ohladi.
To je bilo u petak. I tako, drugi pleh lagano prolazi.
Par savjeta - izbjegavajte Vitalov margarin i pecka pakovanja kakaa (kakaoa?, whateva), kupite neki fini. Margarinom samo premažite plehić, ne morate ga dodavat' u smjesu. Izbjegnite lješnike i mljevene latice ruže i ostala sra*ja koja se pominju u ovom receptu iz vijesti, ne trebaju vam.
Ukus je jedinstven, zrnast, bogat i predobar, znaćete ako ste se zajebali.
nauzeja istina je to za 10 jaja, i samo bjelanca, pa se lako vari lako i padne i zdravo je
a malo masni sosovi bilo koja paradajz varijanta sa zacinima da ima ispod 10 grama masti na 100 grama proizvoda ;)
a pri tome paradajz i sosevi su zdravi zbog likopena, jakog antioksidansa ;)
Ra-zumem!
a da bude jos razumemnije po tebe ;p
albumin iz jaja, protein je najlakse dostupan i najbrze varljiv protein u ishrani, ;) eto
ja ovakve omlete obozavam, imam i opciju kad ga napravim umijesam dva zumanca i 7 8 9 bjelanaca , potpim ovsene pahuljice sitnog lista u to sve sacekam da se nadusi i odstoji, zacinim travkicama, najcesce vlascem , ispecem to na teflonu sa dvije strane dok ne porumeni tj pobraoni
skinem ubacim takvu pogacicu u tanjir premazem nekim dukatela sirnim namazom i uzivas , uz dvije cijedjene pomorandze, posle zasladis mixovanim sumskim vockicama i imas tone energije za cio dan
ovo je opcija strogo i samo za dorucak
Sad shvatam monotoniju svog zivota. Meni su zacin bili izduvni gasovi..
Doslo vrijeme za travkice i miksovane sumske vockice, bjelanca sa ovsenim pahuljicama (sitng lista) koja treba peci na teflonu da dobijes pogacicu. Odsad razmisljam u tom pravcu i nista me nece zaustaviti!
Crni sparco, jesi li svjestan da 'si' radiš više štete no koristi
Ja sam svoju 'pazio', pa je svejedno riknula. Izgleda da ne voli puno vode, a ni sunca.
Mlijeko u prahu je u CG zdrava hrana??
a kako to moj starwalkeru ?
Sam podatak da neko upražnjava 'preddoručak', a još ovako obilan je dovoljan za onakav zaključak.
Pored sviježeg povrća uključuješ i vegetu. Pobogu zašto? Vegeta je sve, samo ne zdrava. Njenom primjenom smanjuješ vrijednost obroku. Čitaj deklaraciju. Inače, taj sušeni peršun je takođe sadržan u vegeti, zar ne?Quote:
vegeta, persun suseni, majoran, neke mexicke biljkice crvene ljute, ruzmarin , i jos dva mixa posebna mexicki i indijski
na teflonu dva put prevrnuto , na tanjir premazano nekim super malo masnim sosom,
Hm! Super malo masniji sos! Šta on radi u zdravom obroku?
Prženo na teflonu!!
ya ya ya nemoj da ja tebi nabrajam sta je mnogo gore od svega sto ljudi dnevno unose ;) a plus nekad moras se malo i opustiti
večeras spremam slane i slatke palačinke da se ta utakmica isprati kako treba :)