Od danas One UI 7 beta i na Fold 6.
U aprilu official verzija.
https://news.samsung.com/global/sams...galaxy-devices
Printable View
Od danas One UI 7 beta i na Fold 6.
U aprilu official verzija.
https://news.samsung.com/global/sams...galaxy-devices
Stigao na fold 6
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d9dc0e6e75.jpg
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
Kod tebe ili neđe drugo?
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Stigao i meni na Fold 6
https://i.postimg.cc/yNCRs8nH/Screen...are-update.jpg
Mi koji hoćemo da snimamo razgovore moramo josda čekamo na update :)
Sent from my S24 ultra tastature
I mi koji ne snimamo isto cekamo tako da nije ti do promjene CSC koda :)
Super je sto je stigao update ali ne daje automatsku notifikaciju nego ga moras potraziti :-)
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
Ima li nekih dobrih stvari?
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Meni bateriju trosi kao lud nakon update-a. Sigurno 20-30% brze.
Jedva cekam novi fold da izadje...kakva brukica :-)
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
Šta se očekuje od novog?
Ako ne bude debljina ispod 10mm ni ove godine, onda su zaista u inženjerskom haosu.
Kinezi već imaju 3 brenda koja rade tanje telefone sa istim kapacitetom baterije.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Quicky Q,
Radi li ko od ovih servisa za mobilne zamjenu zaštitne folije na inner ekranu? (fold 5)
Hvala!
*Koliko znam, za spoljni -ko bilo, standardno. E unutrašnji.. druga priča skroz.
Počela je da se odljepljuje na preklopu pri vrhu telefona i koliko sam vidio po netu, može telefon da se koristi i bez nje, al nešto mi žao to tako.. mastit..
Ovlašteni?
Đečević ili Roaming?
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Imaš jednu zamjenu free ako je pod garancijom.
Jesi to naglasio?
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Hvala i na toj informaciji, ali nije.
Vrlo me prijatno iznenadio, da budem iskren. Evo do sad, koliko već ga koristim, ovo mu je prvi "kvar". Apsolutno bez ikakvih problema i zahebancija, bilo hardware-skih, bilo software-skih.
Što je za preklopnu džidžu ove vrste izuzetno.
Pa realno ja sam koristio Fold 3 i Fold 5. Zajedno neka bude 30 mjeseci.
Jedini kvar koji sam imao je ta folija nesrećna.
Nevjerovatno kako su uspjeli da riješe velike probleme (sam taj ekran na savijanje, kao i šarku), a ne mogu foliju.
Ko zna koliko je ekrana u svijetu zamijenjen o zbog te folije o trošku Samsunga.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
a cemu sluzi zastitna folija na unutrasni ekran?
inace, kakva vam je situaciaj sa baterijom nakon update-a na ui7? ja 2 ili 3 puta dnevno moram punit telefon
Probaj wipe cashe, na jedno 30% slučajeva pomaže.
Ako ne pomogne clean insall.
Štonse tice folije, ona pomaže da staklo koje je u stvari ekran ne pukne.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
https://youtu.be/bWiqpWDdUrg?si=u5OCoOV-fVjLiiOs
Sent from my iPhone using Tapatalk
Fold 7
+
Predobar dizajn. Tanak, onako kako se očekivalo od Samsunga napokon.
Ekran unutrašnji 8inča, ne postoji bolji tablet na tržištu.
Ekran spoljni napokon da se telefon može koristit komforno i kada je zatvoren.
Kamera od 200mpx prebačena iz S25u.
Sklopljen ne debeo kao Pro Max od iphone.
Težina od samo 215g. Lakši je od iPhone.
-
Mala baterija, tj ista od 4400mah. Kinezi u ovakvo kućišće guraju 30% veći bateriju.
Osnovna verzija treba da ima više rama.
Mogli su ubaciti titanijumsko kučište.
Ne vidim podržava li punjenje od 45w. Na GSM arenu piše 25W. Ako je tako to je baš sramotno u 2025 godini.
Flip 7
+
Baterija skoro kao u fold. Još veći razlog i dokaz da je Fold 7 mogao imati veću bateriju.
Ekran unutrašnji okriman.
Spoljni već ima 4". (za poklonike Stiva Jobsa idealna veličina ekrana)
-
Exynos. Ko još gura Exynos u preklopne telefone? Zašto? Niti dobro drže bateriju, niti imaju dobra termička svojstva.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ciganski.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
brutalan je Z fold 7
Nije mi jasno zašto se i dalje odupiru silicijum-karbonskim baterijama?
Kad naredne godine ubace nove baterije ali i exynos. Nikako da odrade godinu da sve najbolje imaju odjednom.
Zadali su domaci zadatak ostalima i svaka cast da su upakovali tri ekrana , plocu i bateriju i sve to u 8,9mm
Uz ovaj veci spoljasnji ekran i ovu debljinu vec mislim da ce povuc dosta korisnika sa S serije
Sent from my iPhone using Tapatalk
Slabija bat=veci broj punjenja =brze slabljenje baterije =zelja za promjenom tel cim izadje nova verzija [emoji2369]
Sent from my iPhone using Tapatalk
To je i moje mišljenje, nego je pitanje vezano za ovo objašnjenje oko zakonskog limita u USA i EU. Doduše, neka je i pet puta veća, to je dvije iljade eura za telefon...
Uzmeš Sikicijumsku bateriju od 3000Mah i svaiš dvije.
Zauzimaju prostor kao jedna litijumska od 5000Mah.
Svaku od te dvije silicijumske puniš brzinom od 25W. Dobijaš kombinovano punjenje od 50w, bateriju od 5000Mah i nisi povrijedio nikakve zakone i ne plaćaš neke penale.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Zar preklopnjaci svakako ne dolaze sa dvije baterije?
Koriste dvije Litijumske koje se pune zajedno sa 25w.
Treba da stave dvije silicijumske koje će u istom prostori dobiti 30% više kapaciteta i da a ih napajaju odvojeno sa po 25w.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Na iphone je unazad 2-3 modela baterija podijeljena u dvije baterije manje , vj. koriste neku od tih fora za punjenje ili im je mozda lakse bilo da ih tako pakuju jer je jedna malo veca od druge
Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo da se I ja prikljucim diskusiji o preklopnjacima. Koristio sam Fold 6 od avgusta prosle godine pa do januara ove godine, kada sam presao na Mate X6. Ukratko: neuporediv sa Samsungom. Mongo bolja baterija (baterija traje dan ipo), neuporedivo bolja kamera, nema bagova, nema stekanja. Uspio Sam cak da iskopiram iclass karticu za pristup poslovnoj zgradi na telefonu. Elegancija na visokom nivou. Svi Google servisi rade odlicno, a instalirao Sam in preko G Boxa. Mane: Telefon ne podrzava nasu 5G mrezu iako ima 5G chip. Jedino radi u Kini sa 5G. Naravno, u pitanuju su sankcije koje te ogranicavaju u koristenju 5G u Evropi I SAD. Takodje, mana je sto su ogranicili upotrebu bill kakvog wallet a, ne samo Googlovog. To pak ogranicenje je postavio Sam Huawei. Sve u svemu, nisam imao bolji telefon a imao Sam in dosta.
Meni već to što ne radi Google Wallet odbija od same pomisli za taj telefon.
Ja recimo (prosječno) imam 3 transakcije na Google Wallet.
Novčanik se ponekad zapamtim jesam li ga izgubio jer pojma nemam đe je.
Zašto nijesi uzeo V3 (mislim da V5 tada nije bio dostupan)? On ima sve kako treba da radi na našim EU mrežama.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Jer nekako Honor i dalje gledam(o) kao midle seriju Huawei iako sve rade u paraleli sa njima. Bice zanimljiv kraj godine kada ističe sporazum Honora i Huawei. Slažem se sa tobom da mi smeta tj nedostaje wallet, ali to je politika kineza a ne posledica sankcija. Kada sam bio u Kini, placanje kartica sam obavljao samo u hotelu i rijetko kojem butiku. Sve se olaca preko we chat ili Ali oay.
Elem, u poredjenju sa mnogim prednostima u odnosu na paralelne modele konkurencije, to je sitnica. Telefon je zaista masina.
Kakav sporazum? Honor je od 2020 skroz nezavisna firma, prodat je tada nekom kineskom gigantu kako bi se spasio sankcija i da bi mogao nesmetano da koristi Qualcomm čipove, Google servise.
Ne bi trebalo nikakve veze Huawei više da ima sa Honorom, eventualno moguće da dijele neki DNA vezano za Harmony/MagicOS.