Sa Leonom smo juce zavrsili. Malo je lud grad, ili malo vise, tripuju se previse na ratnike i revolucije.
Preksinoc je bila neka parada kroz grad, ljudi na konje, festa, muzika, pije se pusi se... mi śeli u lokal na trg, gledamo sto se desava.
Kad odjednom krenuse ljudi da trce i da se micu s trga, bjeze, opste ludilo nastade, napu i nam se lokal u sekundi.
Gledam sto se desava, kamenice pocele da lete naokolo, neki klosari poceli da gadjaju koga stignu. Taj metez nike dugo trajao, mozda minut-2, i stvari se vratise u normalu. Onda je policija naokolo trcala i vatala ove sto su gadjali.... 3 dana u Leon nam je bilo sasvim dovoljno.
Od lokalne hrane smo probali Nacatamales, to je kao svinjetina sa zacinima i krtolom, zamotana u list banane. Dosta je ukusno, ali i masno. Drugo nacionalno jelo je Gallo Pinto, koje se uglavnom za dorucak jede. Prigani oriz sa zacinima, sosom od pasulja i sirom. Meso im nije previse zastupljeno u ishrani jer je skupo, i ako ga jedu jednom nedeljno, to im je uspjeh.
40 dana na put.
Juce oko 1 popodne smo stigli u Granadu, kombijem, nakon nekih 4 sata voznje. To je dio plana ka putovanju jugu, put Kostarike. Kombi nas je ispao 20e po osobi, preko Gekko plarforme, nas 20ak turista je bilo. Kupi te iz hotela i ostavlja u hotel. Skroz ok, s obzirom da bi alernativa bila chicken bus do Manague, pa onda drugi do Granade. Ti autobusi su nikakvi i staju svako malo, i zaista je cimanje. Ko oce da ustedi, naravno na je bolja opcija, ne bi ispalo vise od 5-6e po osobi.
U Granadu smo rezervisali 4 noci, lijep hotel na trg, 50e za noc. Nije malo, ali Granada je osjetno skuplja od ostalih gradova. To smo odma vidjeli i u restorane i kafee. Granada je glavni turisticki grad Nikaragve, osnovan od strane spanaca prije ravno 500 godina. Tradicionalno grad u kocke, sa glavnim trgom oivicen zutom katedralom i drzavnim zgradama. Dosta je mirno, masu mirnije nego u Leon. Ima turista, ali nije guzva kao sto smo ocekivali da ce bit. Granada podsjeca na Antiguu, s tim sto je Antigua za 2 koplja ispred, sto se tice razvoja i posjecenosti.
Dosta su zgrada ovdje obnovili, cisto je, ali fali im jos ulaganja u turizam da bi privukli vise ljudi. Cim izadjes iz hotela napadaju te da ti prodaju ture i cuda. To je bas bezveze, jer ti svaki sekund neko prilazi. Ispred svih restorana stoji neko i prilazi ti s menijem dok setas niz ulicu.
Granada lezi na jezero Cocibolca, koje ima preko 300 nekih ostrvcadi, sad idemo na turu brodom, da vidimo kako to sve izgleda...
Vrucina je velika, 30+stepeni preko dana i popodne se mora odmorit 2-3 sata, jer bas smlati koje je napolje od ujutru...
Naokolo ima i nekoliko vulnaka, najpoznatiji je Mombacho. Vidjemo ocemo li ici na turu, i koliko je zahtjevna, posto nismo u formu da savladavamo na ovu vrucinu nekoliko stotina metara uspona 3-4 sata... https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...cf293cb045.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...40e0ab167c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...331cc750c9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...517283576c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5ecd59fdf3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b0be9f93ae.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...daa97e2685.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...41e4210b9c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5f02b4ad94.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0ef7182712.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e6843ffdfb.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...550f974038.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e8cb31a909.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ca4a18fee9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ece876f144.jpg
Sent from my SM-A536B using Tapatalk

