Ako je u pitanju express Alibaba Logistics (3-7 dana), ceka te Fedex 'iskustvo' ;)
Printable View
Kako ću lagano aliexpress da pozdravim:
Porudžbina je bila 11.05.
15.05. je poslata
19.05. stiglo u Uzbekistan
9.06. stiglo u CG
istog dana poslato na carinski pregled i stoji
Meni od 6.5. posiljka 9.6. stigla na carinu i pošta carinjenja danas traži račun sa Aliexpressa da provjere koliko su stvarno koštale dvije sijalice za auto.
Isto ta Uzbekistan pošta.
Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
Evo i meni isto traže.
Još jedan razlog više da ih batalim.
Imam dvije pošiljke, na jednoj imam opciju "download receipt a na drugoj nemam.
Jedino da odradim skrinšot porudžbine pa da ako prihvate.
Aliexpres i meni stoji evo mjesec dana, prelose iskustvo.
BTW novi skem...Cekam gomilu posiljki, za malo se izvalih al vidjeh broj
https://i.postimg.cc/4yND0kgP/IMG-4522.jpg
Meni se u zadnje vrijeme dešava da prodavci ne ostave broj telefona, pa vas kurir nema na koji broj pozvati. Onda oni vrate u poštu i to čeka dok ne vrate nazad. Kad vam tako dugo stoji, pođite u poštu i raspitajte se, dvije moje su zamalo pošle nazad da nisam slučajno došao da se raspitam
Ista stvar i kod mene....Mjesec dana treba otkad udje u CG dok prodje kroz poste do carinskog pregleda...
I sad na carinski pregled stoji evo jos malo 3 nedelje...
Znaci od ulaska u CG do kucne adrese prosjek 2 mjeseca
Prije 15 dana su mi trazili na mail dokaze o placanju, isti dan sam im poslao i to ne mrda.
Ni mail odgovora, ni promjene na trakingu, ni poziva, ni nista.
Bas bezobrazno neodgovorno i sporo....Kapiram ja da je kolicina posiljki ogromna ali neka zaposle ljude...
Garantujem sad da su po odmorima, da radi jedan carinik i 3 vozaca za citavu Podgoricu...
Znaci tih ljudi kojih treba ima ukupno 5, ali zato ovih sto lade jaja u kancelarije ima 500.
U nekom drugom univerzumu, Walmart vrši isporuke dronovima (https://www.walmart.com/cp/drone-delivery/3585490)