12.5l potrosnju mozda ima s3 od 300konja il jelte mozes kupit porodicnu hondu...i onda fatanje za glavu
Sent from my iPad using Tapatalk
Printable View
12.5l potrosnju mozda ima s3 od 300konja il jelte mozes kupit porodicnu hondu...i onda fatanje za glavu
Sent from my iPad using Tapatalk
Aha, S3 bas toliko trosi, sestom na 1500 rpm.
Motor od te Honde je jedan od najboljih motora ever made, i mozda najizdrzljiviji motor danas pa ti vidi.
Vidi koliko mu je trosio kada je sve bilo OK, ne zaboravi da je 2.4 auto, 200 KS.
P.S.
http://i.imgur.com/UqmjDLk.jpg
MG je baš katastrofa, na nivou Zastave...mada je Zastava vjerovatno 1 in 1
Vidi Minija i njegov "BMW" motor.
hahahahah da da
Ne, ja vjerovatno pricam napamet i hocu da unistim covjeku motor.
Mjerkam ovu hondu accord u tivat sto je na autodiler,ali covjek nece kompezaciju...Hondu nisam nikad imao,bila bi to fina prilika,jos je u pitanju odlican auto i prvi vlasnik...Tako eto nekome prilika ko ima toliko kesa da dodje do odlicnog auta jer je auto u tip top stanje.
Nisi me razumio. Ja samo želim da čujem na osnovu čega baziraš svoje preporuke oko ulja? Ako sam ja dobro isčitao mnoge forume, tekstove i članke ljudi koji poznaju tu problematiku, mislim da niđe nisam našao preporuku poput tvoje. Idealno bi bilo da se može sipati ulje čija gustina neće povećati potrošnju ali to ne ide tako kod svih motora koliko sam upsio saznati. Uostalom to oko preporuka ulja nije naivna stvar, sve zavisi i koliko je motor prošao, temperaturne varijacije zone u kojoj se vozi itd.
Zato pitam da bi učestvovali svi sa kvalitetnom diskusijom vezano za to pitanje. Najbolje je otvoriti novu temu na kojoj će se o tome diskutovati. Zaslužuje svakako kako bi se kvalitet tema podigao na veći nivo.
ovo za ulja? pitajte gospodina doktora http://motornaulja.blogspot.com/
Fabia, bi li napisao zašto smatraš da je ovo amsol ulje bolje od ovih ostalih: mobil1, castrol, itd.? Misliš li da je to zbog toga što su ovi šverc (kod nas), pa je ovo bolje zbog toga što ga naručuješ iz inostranstva i original je, ili što je generalno amsol ulje bolje od gore navedenih. Pošto bi ga i mi sipali, jer si gore naveo da smanjuje potrošnju i ređe su zamjene. Pa možeš otvorit novu temu ako ti nije crnjak da ne kvarimo ovu.
Na potenciranje Amsoil-a, evo jedan odgovor sa drugog foruma (copy-paste):
"1. npr. Mobil1 (europske formule 5w50 i 0w40), Motul v300, 8100, Aral
supertronic, Castrol RS i SLX, ELF excellium i HTX u svim viskozitetima gaze
taj amsoil po svim performansama a pogotovo u europskim servisnim
intervalima. Naime ako si vidio ameri mijenjaju ulje na max 5-10kkm (obicno
na max 7,5k milja) pa su i njihova ulja prilagodjena takvim uvjetima. M1
5w30 (americki) i M1 0w40 (europski) su razliciti u kvaliteti, bazi i
kolicini aditiva svjetlosne godine. Tako je i s ostalim uljima jer vecina
ulja na USA trzistu je hidrokrekat ili u najboljem slucaju HC+PAO. U europi
vecina sint ulja je mix PAO+ester ili HC+PAO+ester.
3. ako vec hoces neko americansko ulje potrazi Chevron Delo 400 (sintetiku,
moze se naci kod nas) ili Redline (vidio ga u austriji).."
Evo ne vidim nego ti iz iskustva pricam.
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
taj u mg je hondin motor ne?
Jeste.
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Uzeh auto juce i malo sam samo vozio. Nisam primjetio nista drugacije nego sto je bilo... Eo da vidim jos par dana pa cu onda zakljuciti...
Juce ih pitah imaju li i dalje ono ulje sto su mi ranije sipali i ono imaju, ali ne znam zasto su poceli drugo da mi sipaju... S obzirom da znam te ljude tamo, muka me da se svadjam i raspravljam, ali nedje drugo mislim da bi mi platili i razliku u gorivu koju sam potrosio zadnjih 20.000km...
U pitanju je ovlasceni servis za Hondu...
http://www.cdm.me/auto-moto/automobi...stu-u-svedskoj
Kakva je ovo prevara, je li ovo realno? Mada, danas je sve ovakvo, sve je laz osim ajfona.
Pa taj pogon je koma. Kao i 95% 4X4 pogona.
I sramota je za Hondu, imaju SH-AWD koji je najbolji 4X4 na svijetu a oni i dalje koriste 4X4 ala audi.
Najbolji trenutno pogon ima subaru
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Nema.
Hahahahaha tragedija!
Ajde Fabija ti mi objasni zasto ne koriste ovaj sto si pomenuo??
U Acurama ga koriste a kod sebe ne? Da se ustedi? (a da se ovako obrukas)
Da se ustedi.
Ali pazi, za USA imaju 2 4x4 pogona, ovaj i ful time awd koji je dobije uz doplatu. Za europljane ih boli kita.
Ja ti kazem da nema.
Vilsone ima li neko auto a da ga ti nisi vozio? I ima li koje auto da valja a da nije Japanac ili Koreanac?
Ima ,ŠKODA FABIA ELEGANCE.. :)
http://www.forum.cdm.me/image/jpeg;b...rF/rfCCj//2Q==
Moj quatro pogon radi savrseno whatsoever
mislim da audom mogu da ga dzibre svi ti sesnaestasi (4x4=16)
Audi ima prelos pogon. To je opste poznato
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
kad je audi karao sa svojim kvatrom ostali su proizvodili sporete na cvrsta goriva
I sa trakcijom nos mu bjezi opasno. Svaki lakat na suvo pravi problem. Zamisli tek snijeg.. Moras rucnu u svaku krovini da upotrebljavas.
Sent from my LG_G3 using Tapatalk