Dobro si primjetio. Jeste mixed green leafs sa sosom za cesar salatu,al to je samo danas,inace je obicno zeleni kupus i paradajz na domaci nacin. ;)
Printable View
Svaka čast kad možeš ribu-kukuruz-mlijeko :burp:
Mlijeko za svaki obrok minimum jedna casa, iako znam ljude sto ne podnose laktozu,ja sam odrastao na mlijeko pa ga sad mogu bilo kad i sa bilo cim,sve je stvar navike,al da ne unisti ukus tokom rucka ne otpijem ni trecinu case,nego na kraj ostatak popijem.
Neznam jeli neko probo ali dzem i curka,odlicna stvar,ko se ne gadi da eskperimentise sa hranom odusevice se.
džem i curka -idu,biftek i narandza-idu,ali da se popije vino ili pivo;)
ja sinoJ spapatrljih nekak'i TITOV kolač (tako sam ga ja krstila, inače mu je pravi naziv 'kolač na metre' što ga iskobeljah iz 'Jugoslavenske knjige recepata' izdate 1987.god.
mogu vi reć da je odličan! i jeftin...
a evo i korpus delikates
http://img28.imageshack.us/img28/732...o0017hh.th.jpg
* Kore:
* 4 žumanca
* 25o gr. šećera
* 1,5 dcl. vode
* 1,5 dcl. ulja
* 450 gr. brašna
* 1 kesica praška za pecivo
* 4 bjelanca(posebno umućena)
* 2 kašičice kakaa
* i po potrebi vEronike ukoliko je tijesto gusto, ocijenićete sami
Žumance i šećer dobro izmutiti mikserom, pa u tu smjesu dodati vodu i ulje, zatim brašno pomiješano sa praškom za pecivo
* Sve dobro umutiti i u to dodati čvrsti snijeg od bjelanaca (kašiko po kašiku da bjelanca ne 'splasnu')
* masu podijeliti na 2 dijela i u jednu staviti kakaa. U dva velika pleha veličine rerne obložene papirom sipati smjese i peći na 180 c nekih 20-ak minuta...Kore izvaditi i podijeliti na 3 dijela -vertikalno
Za fil je potrebno:
* 8 dcl. mlijeka
* 200 gr. šećera u prahu
* 2 pudinga od vanile
* 250 gr. margarina
Puding skuvate dok se pripremi kora, i dodate u pjenasto izmućen margarin sa šećerom...
kore idu crna-bijela-crna i naravno fil između njih..
kad sve to fino natrackate i izmolerišete pospite rendanom 'Menaž' čAkoladom, ostavite da se 'ladi u fLižider, pa mezite poslije neka 2 sata..
s tim što ću sljedeći put staviti jedan puding od vanile, a drugi od šumskog voća...da bude još šarenije :D
meni je ovako ispao
http://img860.imageshack.us/img860/9...oto0013.th.jpg
Hahaha kakav je ovo podforum sad tek vidjeh :D :D otvoriste mi apetit mora sam pojes nesto :D ....
iha...kako bi se ovo smazalo za tili sekund!!!
ja samo da dodam, u sluchaju da uzimate zamrznuti file, stavite ga u pivo da se odmrzne, nikada nisam pitala babu zbog cega, valjda bude riba socnija ako je inace malo suvlja....ako neko zna pravi razlog neka izvoli da nas obavijesti!!
ja sam inace jutros za dorucak spremala przenice, jer ih odavno nisam jela, a ostalo mi je hleba nekog katunskog iz maxija, koji nije bijeli...
vjerujem da svi znate kako se ovo sprema, jer je macji kasalj stvarno, ali eto da podijelim svejedno!
noc prije sam hljeb izrezala na parcad, ne tako debela a ne ni tako tanka...i ostavila tako u kesu preko noci, neko mi je jednom rekao da ako tako uradim da ce se hljeb prosusit i da nece upijat previse jaja u sebe...
smjesa za umakanje hljeba:
posto je bilo oko 18-19 parcadi stavila sam prvo tri jaja, malo soli i samo malo secera, zatim mlijeka, pa poslije po potrebi dodala jos dva jaja
i onda isprzila to na vrelom vrelom ulju...
ukus malo drugaciji zbog vrste hljeba, ali uz feta sir, zdenku, i zimsku salamu, nista mu nije falilo!!!
http://www.coolinarika.com/recept/ga...nim-kajsijama/
Upravo zgotivio. :)
pošto za kaznu nijesmo imali ništa za ručak (otac i ja zajebasmo stvar i iznervirasmo keverinu), ja sam spremila kuću (standardno subotom), kao i Jaffa kolač...
e, da, tata je spremio supu sa svim i svačim..a boja joj je bila ka' da smo krpe otkuvali :cool:
opuvaše po' pleha za po' sata..
http://img852.imageshack.us/img852/1...to0018i.th.jpg
1 avocado
1 poveci paradajz
1/2 ili cijeli ljubicasti luk
1/2 soka od limuna
so..biber po zelji...
paradajz isjeckati na sitne kockice
zatim dodati sitno isjeckan luk
avocado zgnjeciti, da bude kao pire, i dodati smjesi
dodadti limunov sok
i posoliti i zabiberiti po zelji :)
moze se jesti uz tost, ali preporucujem tortilja chips :)))
prijatno
Attachment 58927
Ja napravih punjene paprike i zvah Artemis da se otrujemo...Pa ko pretekne...
Izabrala sam za soliranje nesto lagano - Vitello tonnato..paradajz "treshnjice" i mozzarella sir sa maslinovim uljem..
http://www.coquinaria.nl/images/Vitello tonnatokl.jpg
Recept koji nije bas najsjajniji ali prenosim u cjelosti.. Kombinacija ima ..
Priprema
Vrijeme pripreme:60 minTežina:Srednje zahtjevno
- 1 Meso stavite kuhati u toplu vodu. Luk očistite i nabodite klinčićima pa zajedno s lovorovim listom, celerom i Vegetom stavite kuhati s mesom.
- 2 Kuhajte oko 45 minuta, sklonite sa štednjaka, ostavite meso u juhi da se ohladi, a zatim ga izvadite iz juhe i ostavite u hladnjaku preko noći.
- 3 Tunjevinu ocijedite i izmiješajte električnom mješalicom zajedno sa slanim filetima i nekoliko kapara. Dodajte limunov sok i majonezu, malo juhe u kojoj se kuhala teletina, izmiješajte i rashladite.
Posluživanje
Dobro rashlađeno meso narežite na sasvim tanke ploške, posložite ih na pladanj i prelijte umakom od tunjevine. Ovo jelo možete ukrasiti maslinama, kaparima, peršinom, kuhanim jajima i sl.
Sastojci Broj osoba:8 – 10 osoba
- 800 g-1 kg teletine od buta
- 1 glavica luka
- 2-3 klinčića
- 3 lista lovora
- 1 stabljika i list celera
- 3 žličice Vegete
- Za umak:
- 200 g Eva tune komada u biljnom ulju
- 2-3 slana fileta
- 200 g majoneze
- 1 žličica kapara
- sok od jednog limuna
- 100 ml juhe u kojoj se kuhalo meso
- Za ukrašavanje:
- kuhana jaja
- Kiseli krastavci
- crne i zelene masline
- kapari
http://3.bp.blogspot.com/-smSHknu-1v.../funghetti.JPG
Hvala Lepo
Vidjecu kad dodjem kuci sta spremamo ;)
Voće u jogurtu
Osvežavajuće, zdravo i veoma jednostavno za pripremu. Recept je manje više poznat svima. Dok su banane obavezne, umesto slatkog od jagoda možete koristiti slatko od nekog drugog voća (kupine, maline, borovnice...). Priprema: oko 15 minuta.
Potrebno je:
2 banane,
2 čaše jogurta,
1 kašika slatkog od jagoda.
Priprema:
Banane iseći na sitne komadiće.
Dodati slatko od jagoda pa promešati.
Dodati jogurt pa opet promešati.
Služiti hladno.
Jednostavni recepti.
Orade na gradele,barena žućenica sa krompirom,vino
Attachment 60817
ajme,minjo sto mi napravi sad...ko ce meni da spremi oradu na gradele da je meracim uz bocu malvazije...eh...
lignje! njam!
Nešto slatko :) čokoladni mus.... 4 jajeta(belanca samo) umutiti sa 100gr šećera u jednu posudicu, u drugoj umutiti 2,5dl slatke pavlake, 200gr bele čokolade istipiti u mikrovejv. Sve pomješati zajedno. Odvojiti u čašice i na dno staviti prvo višnje,jagode ili šumsko voće šta god, pa preko sipati smesu. Pa u frižider da se ohladi pa uživajte doveče :)
Po izričitom naređenju špagete, Bolonjez sos, domaću supu, salatu, napravila sam i sladoled, mada ću se svojski truditi da im podvalim friško zaklanu i razlađenu lubenicu...
2 godine poslije incidenta u kom je stradala moja jedina amanet serpa i kokica-apstinencije,odvazih se i napravih vrlo dobre kokice.
Postala sam zena.
Moram rec babi da me vise ne zove Piplica.
heh zar nisi cula za microwave popcorns ;p nista ne razmisljas ...............
Jesam.Ne svidja mi se ukus.
obicne il one gadne sa maslacem si jela ?
Prema mirisu i ukusu mislim da su bile te s maslacem.Mislim da cak i pitala da ih prethodno nije umocila...Morala sam bit fina - bijah u gostima.
Nemam mikrotalasnu,upravo zbog talasa.
eto probaj obicne, ........... mmmmmmmmmmmmmm
Neka.Konzerva sam.Volim da isprljam na staroskolski nacin i isto tako uzivam.
ah ja ne, od kad probah ove mene ledja vise ne bole, a ni koleno
Pa fino,ti koristi spravicu,a ja cu prirodnim putem.
jaja, mlijeko, pteoin prasak, i mljeveni bademi sirovi, sve zbrkate u blender, zagustite dozama proteina, i u zamrzivac, eto sladoled
na preporuku druga oktagona, domaci snikers, protein blend, puter kikiriki, med, malo vode,i mrvljeni bademi u shejker i njam
supa od kikirikija,
u tiganju na zeru ulja proprziti luk, dodati vegete bibera i kad se izdinsta fino, provriti vodu, povrcni bujon izmijesati sastojke dodati gomile mljevenih kikirikija, dodati par kasika kikiriki putera, i slatku tj neutralnu onu pavlaku za kuvanje
prijatno u zdravini ;p
Ja zabrčkah lazanje, sa supom svaštarom (brokoli, karfiol, šargarepa, celer, paškanat, peršun, boranija, grašak) i goveđom kockom...
ajmo jedan rexept za mene sa propalog studenta koji nista ne umije spremit :D
proradili stomaci...nijesu se mrštili dok su jeli :D
Ko zna da sprema tiramisu da mu dodjem u posjetu?