Za kakav tebi to posao treba? Ako ćeš ćešće, onda uzmi bušilicu kao što kaže, ako trebaš ponekad da postaviš kakav nosač, šrafilica završava posao uz malo više vremena itd. Sve zavisi što i u kojoj mjeri bušiš.
Printable View
Za kakav tebi to posao treba? Ako ćeš ćešće, onda uzmi bušilicu kao što kaže, ako trebaš ponekad da postaviš kakav nosač, šrafilica završava posao uz malo više vremena itd. Sve zavisi što i u kojoj mjeri bušiš.
moracu busilicu sds , ocu da se maknem od produznih kablova više:))) slaba struja
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Onda ne uzimaj aku busilicu klasicnu, nego nesto ovog tipa.
https://www.alatimilic.hr/shop/image...ka-500x500.jpg
Odlična joj i cijena ako ima bateriju i punjač. Ako se uzimaju baterije i punjači ide ta cifra prilično više. Gledao sam je prije neki dan. Predloži mi radnik da se uzme šrafilica sa kojom dođu baterije i punjač i ispadne jeftinije plus dobiješ šrafilicu. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...da27ea5493.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fffbdb0620.jpg
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ako ćeš da bušiš zid, aku bušilica i aku pneumatski čekić jednostavno nijesu za poređenje. Vrlo brzo ćeš se pokajati ako uzmeš običnu bušilicu.
knipex vs wiha?
klijesta i srafcigeri?
narucena 250 eura na firmu kakva ce se pokazati javljam...
za kolegu svejedno ti je knipex wiha :)https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0596b0de08.jpg
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e697c7175e.jpg
Za kliješta se majstori kunu u knipex, pa imam kući jedne za vezanje armature, brutalne su.
imam wiha srafciger sa 8 dodataka. svaka preporuka.
Gdje se nalazi servis za Dewalt? Da ne nosim u Okow već direktno kod njih
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Mislim da je Okovov servis a kod njih ne možeš da pristupiš lično no samo u radnju da ostaviš.
https://www.villager.rs/products/vat...umni-kompresor
Ima li ko iskustva sa ovakvim kompresorima? Ne mora bit bas ovaj model
Uopsteno sa villagerom? Bezuljni?
Javi se ako krenes da kupujes, mozda neki popust zavrsimo.
Imam vec popust nego me zanimaju iskustva
Genericki kinez,ka i sve od Villager. Naljepnica druga samo. Mozda ga je neko i koristio pa moze reci nesto vise, a ako ne trazi slicne modele kod drugih firmi koje kace naljepnice pa vidji iskustva sa njima.
Viliger kompresor ima ga prijatelj u automehaničarsku radnju, ne zali se samo sto je uzeo neku bocu vecu da mu drzi kapacitet
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Meni se sve vilager dobro pokazalo...
Hvala ljudi
Ljudi, marke alata Parkside jos nema kod nas, jer se po Srb i Hr prodaje u Lidlovim prodavnicama, ali je li iko imao iskustva sa ovim alatom, je li ko imao priliku da radi s njim?
Alat je njemacke proizvodnje, i po iskustvima se stice utisak da ima odlican odnos cijene i kvaliteta.
Nije profi alat (mada ga mnogi svakodnevno gaze i nemaju zamjerku), ali ono sto svi kazu da je odlican izbor za hobi poslove.
Cak ga Svarceneger reklamira :D
Ono sto je dobro kod ovog alata je sto mozete da kupite odvojeno bateriju (35€- 4Ah i kompatibilna je sa svim aku uredjajima od Parkside-a) i punjac (25€, puni 4Ah za 1h), a onda sve ostale uredjaje kupujete "suve" (bez baterije i punjaca), tako da vas recimo aku busilica ispadne 30€, udarni odvijac isto toliko.
Sto mislite o ovome i ima li ko iskustva sa ovim alatom?
Ja sam pomalo radio sa njim (ne posjedujem ga), za te pare ne da se isplati, nego je poklon.
Neka ispoštuje garantni rok za to uloženo, opet se i više nego isplati (a koliko sam uspio čuti, radi i po 5-6 godina bez problema).
E, sad je problem što kod nas nema Lidla (još uvjek), pa je problem i sa tom garancijom.
Za te pare, bateriju i punjac imate i za Einhell,koji je kvalitetniji
Nije njemacki proizvod nego klasican kinez sa markicom.
Nemam iskustva sa istim, al po onom sto sam procitao, izgleda da je kako vas zapane, moze dobar primjerak a moze i neki koji ce otkazati vrlo brzo.
Takodje, kako mi se cini, njemu je cijena na akcijama bas niska( i ogranicen broj komada u radnji, jer sam vidio da su po Srbiji kampovali kad je neka veca masina u pitanju) a inace sasvim prosjecne cijene sa amaterski alat.
Uzimali su ljudi(a i ja nekad) workers best u Okov pa im je trajalo godinama. Ja imam ubodnu, koja se iskrivila al radi i dalje,iako sam je zadnji put koristio prije 8 godina bar. Takodje, mala ceona brusilica,ono kao Dremel, koja isto radi a ima skoro 15 da je kupljena.
Parkside imate na stocnu pjacu sad trenutku ispituju trziste :)
ti preprodavci drze mu cijene da je po.meni bolje uzeti u Okov bosh enheil sa garancijom za iste pare ....
set nastavaka prodaju i nece da spuste za 20, 30 eura e vala bolje je uzet wihu ili de walt nastavke....
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...34720bbcfc.jpg
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Vidio sam i ja par puta na pijacu i po oglasa. Cijena ladno kao za profi alat. Sto se nastavaka tice, takvi brendovi ne mogu primaci profiju.
Inace, u Cerovo sam uzimao Milvoki pz2 nastavke(najvise ih koristim),po cijeni od tipa 70c komad. Kvalitet i obrada najbolji od ovog sto sam probao. Wiha i bosch daleko iza. Jednostavno lezi u seraf,nema iskakanja itd. I kvalitet je bas dobar, desetak nastavaka sigurno moze godinu, ako ne i dvije.
Ja sam zadovoljan wihom , npr. njihove sjecice precizne su mi se najbolje pokazale sto se tice trajnosti i kvaliteta . E sad ne znam kakav je u srafovskom dijelu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije to lose,nego je Milvoki klasa iznad
i sa cijenom
best bay je bio prije oar nedelja na pjacu 150 eura polovne 18v milwokee srafilice sa cekicem , baterija i punjac
na licu mjesta probas e vrijedjelo je svaki euro https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b21823c357.jpg
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Cijene na pjacu su postale nerealne. Davno je nedje Milvoki srafilica polovns, sa baterijama i punjacem prodavana za 350eura. Na pitanje sto bih uzimao polovno ako za tipa 100e vise imam novo sa garancijom, rece mi da ja nemam para i da ce pravi kupac odma to uzet :joy:
Nisi ti pravi kupac, prodaje polovnu gidoru garnituru wurth
100e, ja mu kazem da je nova 110eura , on mi ne vjeruje , onda zovem pred njim i pitam u wurth koliko je i odgovaraju mi da je 110e, onda mi kaze moja ipak vrijedi 100e
Viđeh popuste u OKOV meni je ova kutija vrh jer stalno razbacam na sve strane kad nešto koristim poslije se ubijem tražeći.
Sviđa mi se materijal i ovoliko pregrada bukvalno.Ne zauzima previše prostora.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ee89e4ccb6.jpg
ja nesto ne volim ove metalne ,odlicne su sa pregradama mozes lijepo sortirati a za rad stalni bolje su mi ove plasticne
mozes da sjedis na njih :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0761010029.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...eb4939a4e8.jpg
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
mozes da sjedis na njih ako imas malu kilazu,i da ne mrdas na nju vec da sjedis mirno,te zute plastike se brzo izvitopere i ne mogu da zatvaraju dobroja sam kupio jednu i probao da sjedim na nju ali posle nekoliko upotreba ,iskrivila se
mada ja imam 100kg
https://www.beorol.rs/kutije-za-alat...-metal-lock-26
Ovakvu sam uzeo u radnju prije Skadra ima 4-5 godina sigurno, ako ne i vise. Tad je bila 20 i neki eur. Ispala mi puna iz ruke i polomio se cosak jedan. Na brzaka zakrpim to pop nitnama i parcetom ali lima. Kupicu drugi dan novu, od tad ima barem 3 godine. I sjedio i stojao na nju, po 20 kila ima tezine cesto i evo jos traje. Stanley te iz Okova sam imao, al ne moze godinu mi izdurat, polomi se sva. Bolje su mi one crne sa crvenim kacenjima.i ruckom, workers best. Plastika.je elasticnija i bolje trpi opterecenje. A visestruko jeftinije.
Prije gledah u Cerovo:
https://cerovo.com/proizvod/kutija-q...pro-600-profi/
Ako znam, sve ove plasticne mi nesto ne ulivaju nikakvo povjerenje, ne moze se coek odlucit.
Ako nemas posebne zahtjeve, one iz Okova crne sa crvenom ruckom, najjeftinije, su ujedno i najbolje. Stenli x2 i jos neki, ovi su ih nadzivjeli sve, a isto se pune.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...11d4ec79bd.jpg
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Kupih Dewalt D25133K cini mi se dobra ovako na oko, nisam je probao i ko zna kad cu.
Na akciji u Okovu sa 200 na 150 i motalica 25m sa 50 na 25. :)
Ima li šta interesantno na popustu za rodjendan?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakav je Milwaukee?