Svaka cast,kod mene nema zemlje...samo krs :D
Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Printable View
Moji to sade malo vise, ove god 200kg krompira se sadi, 30ak kg luka,dosta graska i svo ostalo povrce, mada u nk ce tek za 20ak dana poceti sadnja, sad se pripremaju njive :) ja sam tu samo ispomoc, ali to su bas lijepi poslovi, umoris se ali osjecaj je strasan :)
Znam druze,al iskreno al i sam napisao koliko je to luka? Bolje da si usadio 4kg,vise krompira,i ostalog povrca onda bi mogao prodati po malo svega,al ovako samo luk tesko ce ti ici. A pritom izvuci vise € za sebe.
Ne pricam ti napamet,eto 40 godina moji prodaju na malo. A zemlju obradjujem eto skoro 25god,zadnjih 5-6 god kako zivim u stanu manje sam u imanju,al uletim za vikend da radim.
Jagode su ti top za sadnju dobra zemlja to ce vrhunski rod biti.
Tresnje moras cekati bar 5god da bi formiralo stablo,da bi imao sto da uberes.
Meni se djeca najsrecnija kada podju na imanje,i beru same sve
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Možda mu nije bilo loše da je jesenas usadio bijelog luka, domaći ima finu cijenu 4/5€
Ma nek prodje luk po euro domaci na veliko,da izvucem nesto od ulaganja oko uredjenja imanja,krompir je veliko mucenje a mala para, posle sto veli kolega moze i bijeli ili jagode .ne znam jos nista sigurno, samo znam da necu odustajat od zemlje [emoji4]
Tresnje kad god dodju cekanje se isplati,volimo ih svi [emoji3059]
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Sada ti ostaje samo upornost da izguraš do kraja.
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Moji su ljeti na selo tj od kada u proljeće krenu ljepsi dani. Otac bi vjerovatno iskusio da nešto ne radi pa ima baštu. Bijelog luka, crnog luka, pasulja, sargarepe, cvekle, sokove od brusnice, itd imamo tri familije tokom čitave godine.
Doduše selo je dalje od Podgorice (1350m2 nadmorska) i nike za ove varijante da obradujes zemlju i da radiš. Ovo je tebi sjajno, koliko ti treba od kuce do kuce sto bi se reklo.
Iskusio = izludio
taj luk ako ti rodi,oglasi ga ovdje na forum i proci ce bez problema koliko god da ti rodi,pravi crmnicki luk je kao jabuku da jedes,bez premca
Jesu kome procvjetale trešnje? Ove godine dosta kasne.... Nece se moci ubrati prije 15 Maja sigurno
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Višnje nekako kasne u odnosu na trešnje, ali sad će to sve da bukne :)
Tresnje eto danas vidio krenule, nisam stigao da slikam jer imao sam rabote oko ovoga cijelo jutro sadnje paradajza i krastavaca.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...499af984c7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e8fd7a6bc1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...27c82421f1.jpg
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...bde1a27296.jpg
Presadice ih ako na to mislis :)
Ja malo.okasnih, ali neki da usadih grdilo rasada, uzeh neke kalupe u cvijetni centar u HN, jwdan kalup= 72 slota za sadnice, ljepota..
Najvise usadih tikvica, pomidore, kukumara, balancana iliti patlidzan i paprika, a ima jos od drugih stvari pomalo, i meni najmilike ljute papricice, talijansko neko sjeme, petardo se zovu [emoji1787][emoji1787]
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Da da,naravno ostavlja se ovako jedno 15-20 dana ,zavisi od vremena pa ide sadnja na otvorenom. Samo ove sadnice se ne drze na otvorenom,nego u improvizanom plasteniku od 0.5 visine.
Slikacu za 10 dana da vidite kako ce bukne- tj poraste.
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Ok ,nego mi izgleda na sliku da ima dosta zemlje i da je velika ova kesa ,i da bi za tako mali rasad moglo da ostane u toj kesi ,mozda grijesim ?
Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Moze da ostane jos neko vrijeme, dok ne nikne jos malo, ali kad krene da se razvija i raste, ovo iako djeluje prostrano, ipak nije dovoljno da se biljka ljepo pruzi..
Mada ja ove moje planiram da presadim taman kad dosegnu ovako neku visinu, plus ovi kalupi sto imam su super ali je guzva i udavile bi sadnice medjusobno da ih previse pustim.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Mi sadimo ovako zadnjih 10 godina,kesa jeste veca al korjen moze dobro da se razvije i kada se usadi u zemlju ne moze da ne primi,i na pr kastavc kada krene plod vec u kesi nalazi i za 7-10 mozes da ga uberes posle sadnje. Eto slikacu vam kada poraste,podjsetite me ako zaboravim
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Počelo sezonsko, biće svega :)
To to... Cvijece i kafa, a đeca vezana u sobi, preventivno... [emoji6]
Krenulo je dobro za sadhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...64dec1c897.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fcdd52d2fa.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c97a11aa9e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...596bd568f7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c0003a1655.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3197849984.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c3bf04d850.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6104f4c60f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...488141474d.jpg
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Sa srećom [emoji846][emoji106]
Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Bravo, nema nista bez svoje. U subotu ide krasravac i paradajz sadnja,ako ne zaboravim slikacu....
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Eto par sličica i mojih. Danas sadnja paradajza,ne stigoh da ga slikam,izbacicu za koji danhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...edb1550872.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5d01c49781.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...43975b17fd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9dfef3b3c8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d4957a80a3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...819d4a2cf7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3757cced2d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e7515d2a9f.jpg
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Paradajz sa trskama,krasatavac na mreži,crni luk,krompir i na kraju trešnje počinju polako da "crvene"ako bude lijepog vremena https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...71dd554fdd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...543b67dd91.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ee9389e89c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...460b4891b4.jpg
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Jesi li radio zimsko prskanje tresnji? Ja ne prskam ali se rijetko desi da je ne napadne ona ljepljiva musica. Vidim tebi čist list, meni već pocelo malo da hvata na listove.
Bravo ljudi [emoji122]. Evo moja skromna basta ,mislim presmijesna je u odnosu na ovo vase ali eto za merak [emoji16]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...eac133904e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c4af7b98c0.jpg
Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Mislim da nismo,al mogu ti provjeriti,da ne zovem starog sada. Nisam siguran
Breskve i kajsije smo prskali,jer sam ih ja prskao.
Mada kasni ove godine,eto 15 dana i jace. Prosle godine jeli smo ih 28 aprila,eto danas djeca koje zrno,al skroz bezukusne. Lose vrijeme ove godine
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Moja visnja stara 7 godina,ja je zasadio kod zgrade dje zivim
Orezao je na vrijeme, krenuo pupoljak, okopao, odjubrio stajnjakom i odjednom kada je grom zagrmio u nju
Malo je rec da me dusa za njom boli.
nit ko zna sto joj je,niti iz poljoprivredne znaju. davao joj prihranu,prskao je, dodavao aspirin...kad orezem granu zeleni se[emoji2357][emoji2357][emoji2357]ima li ko iskustva ili neki savjet
Slika iz prosle godine i isti period od ove
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e41675b621.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...b62a76da9a.jpg
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Da je nijesi sa stajnjakom izgorio? Ne smijes pri stablu (korjenu ) da stavljas djubre .
Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
Ne moze od stajnjaka vocka stara da izgori, koliku je vidis gore, toliki joj je korijen dolje
Jedino me strah da se neki "dobrodusni komsija" nije nekom hemijom posra u nju
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Moze i to,a prije bi reko da je sama od sebe.
One osjetljive,kao tresnje. Tako je bratu,bila visoka preko 5m,puna roda, iduće godine drva smo nalagali od nje...
Nema pravila
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Krenulo je dobro, sve domace, bez trunke hemijehttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ea38c9d99b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...48f13cdff8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...2a17cb21d9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...826f8942bf.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...58c8e65088.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...2b90f315c9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7f68a7bffe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...192aa9716b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...bf2f00bfee.jpg
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока