Originally Posted by
Buva+gacce
Mislim da je ipak za nijansu drugačije.
Iran kao nuklearna sila sigurno nije doprinos potpunoj hegemoniji i nedodirljivosti Izraela u svom okruženju, i ovoga što rade. A to nisu izolovani i zasebni konflikti, već sve očiglednija strategija da se dođe do 'konačnog rješenja', pretočena u pojedinačne poteze.
Isto tako, takav Iran sigurno nije doprinos promjeni strategije USA, koja napušta tradicionalne fokuse, i usmjerava se isključivo tamo đe ima dovoljnih interesa za osvajanje resursa, i, pod ovim preshjednikom, za oplođavanje najkrupnijeg privatnog kapitala, u čemu Bliski istok zauzima značajno mjesto.
A paradoksalno svemu tome, hipotetički, sasvim sigurno postoji veliki broj scenaria u kojima bi Iran kao nuklearna sila omogućio balansirani i umireniji isti taj Bliski istok.