Kućanski aparati - mali i veliki
Ja sam skoro saznao da imaju bojleri na toplotnu pumpu, ili po seljacki bojler koji ima spoljnu jedinicu kao klima.
Mislim da mi je ovo sledeca stavka, i roknem ga ispod krova i umotam ga dodatno sa vunom. To mi dodje tacno iznad kupatila i dalje prema svim cesmama. 200L taman kolko treba.
“Grijanje sanitarne vode na 55 °C plus program za dezinfekciju protiv legionele. Bojler je zapremine 200l potrosnja struje 800W , dok daje snagu 3,5kW”
Samo je pitanje je li 55 dovoljno, na koliko ide temp vode “na pola” u ove klasicne bojlere. I ovo “sanitarna” mi nije jasna, nije za pice, ali jeste za sve ostalo? Zadto je u opste drugacije nego za druge bojlere?
https://www.plaminzenjering.com/klim...plotnom-pumpom