Srpska demohriscanska opcija se... wait for it... sastoji od... Srba... hriscana. :-)
Printable View
Pa za Dr Vuka Kadica kažu da je u struci vrhunski, radi u Hipokratu kao radiolog. Koliko se sjećam za njegovog pokojnog oca su govorili da je dobar stručnjak u oblasti nuklearne medicine, ali sto se politike tiče, sto bi ono rekli, Bože zabrani.
Inace se u početku pominjalo da bi on mogao za ministra zdravlja, sto nisam siguran da bi bilo dobro jer on ima samo iskustva u radu u privatnoj ustanovi, a i nekako je greota da neko ko je stručan i može da pomogne ljudima kojima treba njegova pomoć, bude ministar. Tamo treba posaditi nekog tipa Dr Dobricanin, cojek koji sam za sebe kaže da je ekspert.
Kadić je prije koju godinu pokušavao da reaktivira stranku koju je nekad vodio njegov otac, ali bezuspješno. Na političkom fonu, to je ista politika, sa istom retorikom.
Željko Ivanović je prvi u javnosti, u izjavi za "Newsmax Adria", naveo mogućnost stvaranja "demohrišćanske stranke" okupljene oko Krivokapića (otprilike bi to bila ta ekipa). Interes "Vijesti" je da marginalizuju DF, koji im sve više otkazuje poslušnost, tako da, zašto da ne. Suštinski, osim reberndinga, ništa se ne bi promijenilo u djelovanju i misiji u odnosu na NSD, DNP i slične, samo bi, ovog puta, prosrpski blok bio više pod kontrolom Amfilohija i "Vijesti" (ili se barem tome nadaju Perović i Ivanović).
Не знам како из вијести мисле да могу имати утицај и на уру и на неку нову српску странку, много мачку говеђа глава.
Ако и дође до оснивања нове странке и смјештања дф-а на 10% или мање то ће бити ако ишта цивилизацијски искорак, да не гледамо оне приказе као представнике срба. Србима фали неко као килибарда, интелектуалац финих манира.
С тим што је килибарда после схватио да је био у заблуди, али ето не може се све имати.
Ne bih se toliko radovao tome. Intelektualci finih manira su devedesetih izazivali ratove. Konkretno, dobar dio "novih" je ekstremniji od lidera DF-a, samo što nisu imali priliku da dobiju medijski prostor da se eksponiraju. Vukićević je recimo pravio sačekuše Stoltenbergu oko "Zije" i Gorice, a Vladimir Božović je klasični izdanak memorandumske SANU, partner u skoro svim poslovnim poduhvatima Gojka Raičevića, uključujući IN4S, Srpsku kuću itd. Tek u jugend pokojnog DSS-a i NSD-a ne bih polagao nade.
Ne zaboravi ni gospodina Davidovića, koji finansira cijelu operaciju.
Mislim da ćemo svi prosperirati kad se marginalizuje ta kompletna ideja srpskog nacionalizma. Mijenjanje eksponenata je samo rebrending (šminka, kozmetička promjena, kako god). Bojim se da je to malo šira priča od Crne Gore. Naprotiv, sve više vjerujem da mora doći iz Srbije da bi imalo pravog efekta (a to se ni u naznakama ne nazire). Do sada je u Crnoj Gori uvijek postojao konsenzus da takva politika nema mjesto u vlasti, ali nažalost URA je disruptivno prekinula ravnotežu moći, pa je iluzorno očekivati da će ona u skorije vrijeme gubiti na snazi (naprotiv).
Viđi, nek ne budu pod kontrolom Vučića i nek ne drame sa pozivima ratnim drugovima na otkopavanje oružja i eto napretka.
Svakako mnogo čistije biografije bez nekog velikog političkog backgrounda, što im omogućava veću fleksibilnost, a očekujem da će biti i mnogo razumniji u pogledu puta Crne Gore i spremniji za saradnju sa zapadom.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Srpski nacionalizam će uvijek biti povezan sa svojom maticom u Srbiji.
Samo, zaista mi nije jasno... Valjda bi nacionaliste trebalo marginalizovati, a njihovu politiku suzbijati? Ne razumijem potrebu savezništva sa njima? Je li to zaista dobra ideja? Postoji li neki primjer države gdje je ta saradnja urodila plodom dugoročno?
Savjetnik Boško Vukićević
https://i.imgur.com/1XCm7aH.jpg https://i.imgur.com/2fYeI2D.jpg
https://i.imgur.com/D3XrCc2.jpg https://i.imgur.com/rX9bxjV.jpg
Nakon što se razočarao u politiku po ulasku Crne Gore u NATO, imao je i neki komentar đe je sa žalom konstatovao da će prave promjene u regionu biti moguće jedino ako se ruski tenkovi pojave na ulicama Beograda i Podgorice.
Staložena i mirna glava, pravi za savjetnika.
Vukićević i njemu slični su sa margine društva i dna kace (gdje im je i mjesto) došli do vlasti i savjetnika budućeg premijera.
Bravo, URA! Tako se brane interesi građanske Crne Gore.
Budite reklaksirani, sve je pod kontrolom. :)
Како власт благородно утиче на људе, ако је могао милачић може и вукићевић, само релаксирано.
Milačić: Prava CG snažno podržava učešće predstavnika manjinskih naroda u novoj vlasti
https://www.vijesti.me/vijesti/polit...u-novoj-vlasti
Dodao je da je svima jasno da pripadnici manjinskih naroda, koji su manjinski samo po svom broju, "a nikako po pravu da zajedno sa nama učestvuju u stvaranju boljeg i pravednijeg društva za sve nas, više nisu osuđeni na ekskluzivne profesionalne predstavnike, vezane za bivši režim mrežama interesa, pritiska i ucjena, o čijem radu govore djela."
Blizu je dogovor oko raspodjele ministarstava.
ZBCG će dobiti ministars. finansija, pravde, zdravlja, sporta, ekonomije, saobraćaja i pomorstva, poljoprivrede, javne uprave i minis. rada i socijalnog staranja.
Demokrate nauku, prosvetu i vanjske poslove. Imaju predsjednika skupštine Bečelora.
URA će dobiti mup,turizam,kulturu i odbranu.
Ljudska i manjinska prava su ostavljena za Đeljošaja. Ako mu bude malo onda to ide Demokratama.
Demokrata je kao malo ali pristaće valjda.
Uprave još nijesu podijeljene a mnoge će biti ukinute.
Nije li licemjerno zvati u vlast te "ekskluzivne profesionalne predstavnike manjina, vezane za bivši režim mrežama interesa, pritiska i ucjena, o čijem radu govore djela"?
Mislim, ako su takvi, zašto su ih pozivali uopšte? Ili ne bi bili takvi, da su prihvatili poziv? :)
То је политика, дпс је звао опозиционе странке у владу пар пута, а исте је оптуживао да раде против црне горе. Једном су и ушли.
Тако ће и ове странке мањина, не може то одмах преко ноћи.
Прво да изгубе људе на позицијама, па онда преврат у странци, па онда на следеће или оне друге изборе у власт.
Prećutno je odlučeno da partijsko zapošljavanje bue riješeno tako da će biti otpušteni svi kadrovi Bošnjačke stranke, SDP-a i SD. Platiće cijenu i SDP. Ove partije, vjerovali ili ne, imaju 20 000 radnih mjesta u državnim organima:)
Na njihova mjesta dolazi 10 000 kadrova opozicije pa će još biti ušteda za 10 000 radnih mjesta.
Zaposleni DPS-a neće biti dirani zbog šireg pomirenja i nekih drugih efekata koji bi došli do izražaja. Osim direktora, šefova i visokih funkcionera koji će biti smijenjeni.
A kako zakonski otpustiti ljude koji imaju ugovor na neodređeno? Na osnovu čega ćete utvrditi da li je neko zapošljen po zaslugama ili samo zato što je član neke partije? Kako i zašto bi se otpuštali ljudi koji su članovi partije, a rade dobro svoj posao? Kako smijeniti funkcionere čiji mandat još traje, a da pritom građani ne plaćaju otpremninu ili odštetu ako pokrenu tužbu protiv države? Da li razmišljate o takvim pitanjima i imate li ideje za rješenja?