Morao se trajekt "Prizna" preimenovat u "Trideseti avgust"..
Ne meze se kupit novi trajekt, kojem je ruta jedan ultrauski tjesnac koji se meze preplivat, a da se sve ne politizira na najljigaviji i najogavniji nacin, da se i preko nesrecnog broda cini razdor, podjele, animozitet i da se i preko njega ne kopaju rovovi i ne provociraju politicki neistomisljenici...
Zamisli drzavu u koju brod krstis po datumu parlamentiranih izbora..
Dje brod krstis po danu dje posla jedna dosla druga vlast..
Nema tu drzave...
I niko nista, ka i obicno..
Mada vec vidim kretene dje u sebi mrmljaju "Ali vec postoji brod "Dvadestprvi maj", a postojao je i onaj "Trinaesti juli", pa zasto mi ne bi ovom dali ovo..."
https://photos.fleetmon.com/vessels/...197_Medium.jpg
https://scontent.ftgd4-1.fna.fbcdn.n...fw&oe=64106DC2
Njima je to isto..
Ljepse je da si istopljen i od tebe napravljena neka nova funkcionalna vrijednost, nego sto posle 53 godine dopade u ruke govedima..
Ne pade na pamet ni Svedjanima koji su ga koristili koliko znam od 1970. do 1991. ni Hrvatima, da mu mecu imena po datumima parlamentarnih izbora, ali eto sjetise se odredjena inovativno-mastovita goveda u CG, u svom totalnom kreativnom naponu..
Zato ce za ta goveda i jedna HR biti nedostizna Svedska, po svim mjerilima..i za ta goveda i za sve nas skupa..