Mozda i ne poskupi koliko se mislilo,dollar opada,cijena nafte opala taman ono sto je skocilo ovo ga izjednaci
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Printable View
Mozda i ne poskupi koliko se mislilo,dollar opada,cijena nafte opala taman ono sto je skocilo ovo ga izjednaci
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
Ja očekujem benzin do 2 centa da poskupi
Dizel do 5 centi max. Ne preko toga...
Mada rano je još pisat o tome ipak je petak. Imamo još 3 dana do obračuna...
Srecom usvojen strateski plan pa imamo naftne rezerve...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Barel na 67$ trenutno...
Dizel +8
Benzin +2
Sjutra znaci da punimo full , ponedeljak nece biti goriva [emoji1787]
Sent from my RN12 Pro using Tapatalk
To je to pocinje ljetnja sezona
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
8 centi dizel skuplji, ekstra haha
Obavještavamo Vas, da od datuma 01.07.2025. godine važe sljedeće cijene naftnih derivata:
BMB 98 1.49 eur/l (+0.03)
BMB 95 1.45 eur/l (+0.02)
Eurodizel 1.38 eur/l (+0.08)
Lož ulje 1.31 eur/l (+0.07)
Ko ima instagram neka pogleda prvi stori.
https://www.instagram.com/montenegro...kwbjM3MWR2bzR5
Evo ne mora stage 1 da se radi više
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8834f78e04.jpg
Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
u normalnoj državi bi morali da odgovaraju ako nakon sipanja tog goriva ne dobiješ +8,1% ubrzanje :P
Moja procjena za utorak
Benzin - 4 centa
Dizel - 2 centa
Ima li kakvih zvanicnih info?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zbog dana državnosti se pomjera obračun. Pa će se obračun obaviti 16-og Jula, a nove cijene će važiti od 17-og.
U Hrvatsku vlada ukida uredbu o kreiranju maloprijnih cijena goriva. Znači uvodi se slobodno tržište cijena. Slijedi efekat "kuvane žabe" cijene će postepeno biti uvećane. Sto to znači za nas. Posto imamo slične uredbe i slične cijene to brzo možemo očekivati i kod nas. Kupovati će električne automobile i ko neće.
https://www.index.hr/mobile/vijesti/...vijesti_prva_m
Prvo će cijene pasti jer tako funkcioniše konkurencija i kapitalizam
Onda će se napraviti duopoli i monopoli jet tako funkcioniše korupcija.
Poslato sa pisaće mašine S24 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Demokratija bajo
Obavještavamo Vas, da od datuma 17.07.2025. godine važe sljedeće cijene naftnih derivata:
BMB 98 - 1.45 eur/l (-0,04)
BMB 95- 1.42 eur/l (-0,03)
Eurodizel - 1.36 eur/l (-0,02)
Lož ulje - 1.30 eur/l (-0,01)
Saglasno odredbama Uredbe o načinu i visini elemenata na osnovu kojih se formiraju maksimalne cijene naftnih derivata („Službeni list CG“ ,broj 23/21 i 10/25 ) naredni obračun će se obaviti 28.jula 2025.godine, a eventualno izmjenjene cijene naftnih derivata važiće od 29.jula 2025.godine.
Mene zanima kako i kojom logikom rade obracune?
Dollar opao uodnosu na euro u zadnja 2 obracuna,i kada je bio problem sa Iranom i poslje.
Barel konstantno zadnjih 20 dana ispod cijene kada je dizel kod nas bio 1.28e prije problema sa Iranom.
Sent from my SM-A556B using Tapatalk
nikad cijena goriva nije pala istom brzinom kojom je porasla....
Novo poskupljenje od utorka.
Za sad je već rano pričat i davat bilo kakvu prognozu al očekujem po ovome cent do dva gore.