Originally Posted by
Dejan
Sve potpisujem, samo da se na ovo nadovežem.
Čim činioci novog vladajućeg saveza potpišu sporazum o zajedničkom djelovanju (a o čemu će bez sumnje biti upoznat @wulfy), znaćemo da li se radi o mijenjanju sistema ili o nastavku istom. Zašto ovo kažem? Zato što se u svakom koalicionom i sličnom sporazumu nalazi pisani trag o podjeli resursa.
Ukoliko dijeljenje resursa bude ograničeno na mjesta na koja se ljudi imenuju politički (tipa ministri, zamjenici ministara, potpredsjednici vlade i sl) i ne bude uključivalo mjesta na koja se ljudi biraju konkursima, možemo se nadati da nova većina ide ka nekoj promjeni sistema.
Ukoliko se u toj sporazumnoj podjeli resursa nađe bilo koje mjesto na koje se ljudi biraju putem konkursa, o čemu onda ima da se priča osim da konstatujemo da se radi o nastavku istog sistema? Ako se bude insistiralo o nečemu takvom, kao neko ko je glasao za njih, od URE očekujem da obori ovu većinu, jer očito bi se radilo o tome da imamo nezasite pojedince koje su očevi, kako je pok. Milovan znao reći, gladni pravili, koje je zapalo da se pitaju nešto, a takvi nam na vlasti ne trebaju.