Ako oće neko da ga častim da je ne kupuje 1€ ne treba mi ništa jer ne prelazim mjesečno 60km
https://i.postimg.cc/fyyfWpqh/20240126-094036.jpg
Printable View
Ako oće neko da ga častim da je ne kupuje 1€ ne treba mi ništa jer ne prelazim mjesečno 60km
https://i.postimg.cc/fyyfWpqh/20240126-094036.jpg
A pa samo je ideja ljudi na Balkanu da ugase start stop, nije bezveze uveden u zaključilo se da značajno u gradu smanjuje karbonski otisak.
Ako ga smanjuje onda znači da se manje troši goriva.
Samo kod nas ne treba partikularni, DPF, miči plivajući... Nekad se tako pričalo ne treba katalozator, koji će mi pojas, neće oni (ko su oni) meni da kažu kako da postupam sa svojim autom i sobom...
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Svi bi mi ostavili i EGR i DPF i sve ali nemamo za zamjenu. Jedan DPF kosta i do 3000 eura.
Moze ako ti je nick Bizban. Ovako tesko…
Onda kupiš vozilo bez toga.
Ima li DPF Dacia?
I ja bih vozio nešto moćno, ali pružim se koliko mogu... Opravdanje DPF je skup i ne mogu da ga zamijenim je smiješno.
Moj Mercedes iz 1994 je sigurniji na putu od 15 godina mladih auta. Djelovi su mu jeftini, održavanje smiješno jer je benzinac.
Ali bolje je kukati kako se nema para za djelove nego kupiti nešto što možeš da održavaš. Pri ovome ne mislim ni na tebe niti na nikog pojedinačno, već na opšte prihvaćeni svijet.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Polakote
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d95a0d191e.jpg
Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
Ja sam ugasio start stop, taman upalis auto, krenes, stanes na semafor on se ugasi i tako u 10 minuta pali gasi nekoliko puta sigurno ne steti motoru i ostalim djelovima pogotovu po hladnom vremenu, to je dobro za produzit vijek motoru i propratnim elementima. :D
Da su taj sistem implementirali prije 40 godina, danas ne bi vidjali ni jedan golf 2 sa milion+ predjenih kilometara, no bi sa 300-400k isli u staro zeljezo. :D
Isti slucaj i DPF ubacen je da bi smanjivao emisiju co2, a fabrike i brodovi stari po 30-40 godina izbace vise za dan nego 1000000 auta za 1000 dana rada.
Da predjemo konacno na struju pa da pocinemo od toga, baterija koja drzi 10 godina, pa onda u smece, a ne moze reciklaza no ide direktno u zemlju i to zemlju treceg svijeta, jer necemo Ameriku i Eu da trujemo jel.
Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Start stop se ne koristi tj ugašen je dok je vozilo hladno.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Kad ga nagazis i ugasi ti se na semafor pa se skuva turbina :D
Ne znam kako funkcionise na druga auta al zar ne mozes kao na mazdu da jednostavno malo manje pritisnes kocnicu i da se sistem ne aktivira, tj ne ugasi motor?
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Žena na C3 ima S/S sistem, ne znam ni da li radi. Ovo par puta što ga vozih, nikad se aktivirao nije.
Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
U tzv. kreni-stani režimu mi se nikada nije aktivirao, ali zato uvijek kada čekam na semaforu, mora da prođe određeno vreme stajanja, te mora biti pritisnuta kočnica, recimo ako samo ,,ližem” kočnicu onda se start-stop nikada ne aktivira (govorim ako je automatski mjenjač, ne znam kako to radi ako je u pitanju manuelni).
Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni na mazdu se gasi prije nego stanem [emoji1787] tacno je naucio dje su mi rute svako jutro jedva ceka da me iznervira
Bas je kretenski na semafor kad si ledan ili vruć, ili stizem doma dok se otvori garaza on se utuli, slomio bi ga u komade
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Nije to samo gasi i pali, ulozeno je dosta truda oko tih sistema ali da li su glupi i bezveze, JESU (pogotovo na auta koja koriste alaser za startovanje motora).
Ubaci karticu, pritisni dugme za paljenjw, otpusti el. kocnicu, ugasi start atop sistem...ka avion da pokrecm kad sjednem u auto...
Benzin +3 c
Dizel +5 c
kad skoci jedne nedelje, treba nam makar 2 mjeseca da pada da bi se vratio na prethodnu cijenu
Meni se ovo nije dešavalo na Daciu i Insigniu. Da je tako i meni složio bih se sa tobom, u najgorem momentu da se ugasi. Fala [emoji6]Kod manuelnog znam da se neće upaliti ako pritisneš kvačilo neđe dok vozilo staje ili ako ga (ne daj Bože) držiš na kvačilo na semafor.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Evo i zvanicno
Od ponoći dizel skuplji pet, benzin tri centa
https://www.cdm.me/ekonomija/od-pono...ste-goriva-17/
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sad će za 15 dana da spuste za 2-3 centa i tako u krug. [emoji38]
Još bolje [emoji1787]
Sent from my S23 Ultra using Tapatalk