Da zele da utvrde koji sluzbenici to zloupotrebljavaju odavno bi bilo kaznjavanja, a ovako svakim danom je sve vise ziranata koji nisu ni svjesni da nekom žiriraju, katastrofa.
Printable View
Da zele da utvrde koji sluzbenici to zloupotrebljavaju odavno bi bilo kaznjavanja, a ovako svakim danom je sve vise ziranata koji nisu ni svjesni da nekom žiriraju, katastrofa.
Kolege, dajte mi pojasnite metod kako da ja vidim da li sam ikome zirirao za neki kredit, i da dobijem taj izvjestaj sa validnim potpisom i pecatom. Malo mi je suludo da idem od banke do banke, valjda ima neki centralni registar ziranata u CG?
Kako se tacno to zove, i koliko je okvirno para ?
RKB (regulatorni kreditni biro) saglasnost, izvjestaj iz Centralne banke, kosta 3,5e
Zahvaljujem!
Košta 3€ :D
u NLB je 3,50, necemo sad u pe`set centi gledat :))))
kakvi ste lopovi
shut tuuuu
bas ste lopovi 3 EUR kosta samo kazes RKB zamolis ih ono lijepo s aosmjeho i podji izmedju 10-14h jer jedino tada se moze pristupiti registu
Radi do 18h... Po crnogorski, kad se naspava i ust6ane u 10, odradi 8 sati tj do 18...
U bankarskim krugovima kruži priča da je najveća registrovana kamata na kredit iznosila 42 odsto i interesantno da ju je definisala banka, a ne mikrofinansijska institucija.
Show.
aha kruzi prica ...............znam ja mnoge druge price no dzabe kad nisu tacne
Znam i ja mnoge koje kruze pa su tacne ;)
pa potvrdi dje koja banka kad kome, kad znas .............. jos jedna u nizu prica crnogorskih ..................
pa potvrdi dje koja osiguravajuća kuća kad kome, kad znas .............. jos jedna u nizu prica crnogorskih ..................
...vezano za tvoju priču o prevarama osiguravajućih kuća.
...ali ne ovdje, nego na temi o osiguranju. Konkretno, crno na bijelo. Ako nemaš dokaz, onda...
Je li ok?
Hypo objavio oglas za prodaju banaka u Crnoj Gori, Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i BiH!
http://wp.me/p1P4Nf-5PR
Koliki je dnevni limit na bankomatima u Crnoj Gori? tnx
Procitah 5 stranica, oci me zaboljeshe, sve neka pitanja i odgovori oko raznih problema...
Ako rezimiramo... dolazimo li do Hipotekarne Banke kao Banke sa najvecom generalnom ocjenom ili grijesim? :)
dolazimo do zakljucka da je niko ne koristi, jer nista ne valja, al su manji lopovi od hypo i nlb da znas ;p
Potvrđujem ovaj zadnji dio rečenice, za prvi ne znam.
Kad moji klijenti pođu da kod njih uplate svoju polisu (a naravno na uplatnici upišem žiro račun osiguravajuće kuće baš u toj banci a ne u nekoj drugoj), onda ne plaćaju ni centa bankarske provizije. Ako klijent hoće da ide da uplati npr. u NLB, ja mu upišem žiro račun osiguravajuće kuće u NLB i on pođe tamo i plati proviziju od 30 centi - njemu to nije nešto posebno, ali banci 30 po 30...
Zato mi se Hipotekarna sviđa - ako klijent hoće da meni da pare da se ne bi on motao do banke, ja fino pođem u Hipotekarnu i tamo uplatim.
Da li neko od vas ima premium karticu i hipotekarnoj? Konkretno me interesuje trgovina u prodavnicama tehnike, da li procedura kao kod obicnog kredita ili nesto jednostavnija? Primam platu preko njihove banke pa cisto da provjerim vrijedi li uzimati tu karticu?
nijesma mogao da vjerujem, idem u hiypo d aplatim liziing koji je kod njih i an salteru ne mogu da mi vide stanje lizinga,a da stvar bude gora uzimaju mi proviziju 0,2% na iznos a kod njih ga plaćam... bas sam se iynenadio, vise bi mi se isplatilo da sma u Prvu uplatio i platio 0,3 eur provizije
Da nije teta Milka preuzela Hipotekarnu :)
Jedna info mi treba...
Koliko je mjesecno odrzavanje kartice u CKB?
99 centi
Ko o čemu, bankar o poštenju.
Alter Modus: Škola za jačanje preduzetničkog duha
http://wp.me/p1P4Nf-5RK
Milion posjeta na portalu Bankar.me
http://wp.me/p1P4Nf-5S8
Ukupni depoziti banaka su iznosili 2.001,1 miliona eura na kraju septembra, što je u odnosu na prethodni mjesec više za 2,4%, a u odnosu na septembar 2011. godine za 6,6%.
U ročnoj strukturi ukupnih depozita, oročeni depoziti su činili 59,0%, dok su depoziti po viđenju činili 41,0% ukupnih depozita. U strukturi oročenih depozita, najveće učešće imali su depoziti ročnosti od tri mjeseca do jedne godine (52,6%) i depoziti ročnosti do tri mjeseca (22,3%).
Posmatrano po sektorima, u ukupnim depozitima dominirali su depoziti fizičkih lica sa 55,7% učešća.
Depoziti stanovništva su na kraju septembra 2012. godine iznosili 1.113,7 miliona eura i viši su za 0,5% u odnosu na prethodni mjesec, dok su u odnosu na septembar prethodne godine viši za 7,6%. U ročnoj strukturi depozita stanovništva, oročeni depoziti su činili 68,8%, dok su depoziti po viđenju učestvovali sa 31,2%.
Krediti
Ukupni krediti banaka su iznosili 1.891,8 miliona eura na kraju septembra, što je za 0,7% niže u odnosu na prethodni mjesec, odnosno za 3,3% niže u odnosu na septembar prethodne godine.
Koeficijent krediti/depoziti iznosio je 0,95% na kraju septembra, pokazuju podaci Biltena CBCG.
Odnos kredita i depozita uvećanih za ukupno uzete pozajmice iznosio je 0,77 na kraju septembra i poboljšan je i u odnosu na prethodni mjesec (0,79) i u odnosu na septembar 2011. godine (0,80).
Krediti odobreni privredi i stanovništvu dominantna su kategorija u strukturi ukupnih kredita banaka sa 91,7% učešća, dok se preostalih 8,3% odnosilo na kredite odobrene finansijskim institucijama, organizacijama u javnom vlasništvu, inostranim firmama, Opštoj vladi i neprofitnim organizacijama.
kreditne kamate su nenormalno velike.kod svih.ovo su haracli-banke kod nas.