Ne moze tako kad nema opciju u podesavanjima poziva,nije sovterski rijeseno za sve zemlje
Evo ti kratak video preko programerskih opcija i usb kabla
https://youtu.be/lDkiK4_VSRA?si=Q2vrFw6yCBdkI2IX
Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
Printable View
Ne moze tako kad nema opciju u podesavanjima poziva,nije sovterski rijeseno za sve zemlje
Evo ti kratak video preko programerskih opcija i usb kabla
https://youtu.be/lDkiK4_VSRA?si=Q2vrFw6yCBdkI2IX
Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
Samo ODIN-a priznajem [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
stari dobri ODIN :D , ali me je nekad i zivaca kostao i slaganje fajlova
Odin od Galaxy S1 i famozne 2011.
Od tada samo Samsung.
Te godine sam i makao S1 i prešao na Note.
Svaki telefon uredno prevlešovan i rutovan [emoji1787]
Čak i dan danas, prevlash se radi pa i ako je nov iz packa. Neće meni CIA da podmeće [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Da se vratimo na temu :)
Zna li neko kako ovu tastaturu dolje da "sastavim", jer me baš nervira?
U pitanju je Fold 5, Gboard tastatura, kad se otvori veliki ekran.
Sve opcije prevrnuh u settings, ne nađoh.
Od ostalih impresija, baterija jeste bolja od s22u al nije od s23u.
A kamera, nije bolja ni od s22u a kamoli od s23u.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d09cbcb7af.jpg
Sent from my SM-F946B using Tapatalk
Koristi SwiftKey [emoji6]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Za prave sladokusce... https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8ab4647584.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Evo i nova Beta Oneui 6.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f0432268ec.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Moj radni setup...
Ako ovako nestabilna dugo oćemo se družiti... https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...97f8980c7b.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Je li tastatura namjenska za njega?
Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Nije, nego od nekog tableta.
Ali sam tražio da ima touchoad i naišao na ovu sa trackpointom.
Ostaje mi da napravim da imam rezličite Lanchere na dva ekrana (unutrašnji da ima desktop okruženje), a spoljni klasično...
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Mogu vam reći da je Android 14 makar za 30% fluidniji od Android 13.
Sa su uzeli Z Fold 6 i stavili ovaj softver, lagano bi prošao kao novi model.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Kakav je Fold 5 u poredjenju sa 4, je li isti k?
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
A šta znam, ja nisam imao 4, već 3 inu odnosu na njega je veliki napredak.
Telefon je nekako skladniji, plus je lakše kucati na prednji ekran. Ne kažem da je idealno, ali je lakše. Valjalo bi da bude još par mm prostora na prednjem ekranu u širini.
Kamera zadovoljava moje potrebe, u rangu je Note 10 koji sam baš volio.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Da neko ne zna foru da stavim na jedan ekran jedan lancher a na drugi drugi.
Pokušao sam razne tutorijale ali ne ide.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Decembararski update.
Nikakve razlike, osim što mi malo sporije sada troši bateriju od 100%. Možda su psihološki ovo stavili [emoji1787]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fd1cac5891.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ako se neko dvoumi za masku za preklopni telefon obavezno neka uzme Latercase.com.
Maska se ne osjeća na debljinu telefona, a osjećaj u ruci je kao sa imaš tenk. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c2295d1ccd.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9e5ca29943.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Sredinom marta dobićemo i mi Galaxy AI
https://www.sammyfans.com/2024/02/12...id-march-2024/
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ipak update košta novo nije donio.
Mora se čekati april. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d8b5deb3c9.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Idemo, kao po obećanju Samsung je u martu predstavio Galaxy AI za Fold seriju. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9f6c92cf3d.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ovo su opcije koje su dodati na Fold 5 a vezene su za Galaxy AI.
Dobra opcija je da sve radi lokalno bez clouda. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...72de70c600.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Nadao sam se u ovoj verziji da će Taskbar moći da se koristi na svim lancherima ali ipak može samo na OneUI
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Izašla verzija za April... https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...53b290826c.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Nije valjda da niko nije ljubitelj preklopnih telefona sem Bugi i ja? :-)
Niko ne komentarise predstavljanje novog Flipa i Folda?
Ja jedva cekam i ove Buds3 Pro slusalice, mislim da ce biti pun pogodak...
Sent from my SM-F946B using Tapatalk
Što se tiče Flip 6.
Mislio sam da će prednji ekran biće veći. Motorola je već tu prešla igricu. Povećali su bateriju kao i RAM (sa 8Gb na 12GB). Takođe malo su povećali rezoluciju kamere
Prelaz je ostao isti kao na Z Flip 5. Dosta solidan Upgrade.
Što se tiče Fold 6
Sličan dizajn, malo bolje performanse.. Iskreno očekivao sam mnogo veći Upgrade u fizičkom smislu.
U softverskom smislu, Galaxy AI pomaže dosta, za sada ga nema na našem jeziku. Postoje nove fore sa olovkom, ali to svejedno mali broj ljudi.
Za mene lično je ogroman napredak to što je oko 10% tanji od prethodnika i dosta lakši.
Realno ko ima Fold 5 nema neku potrebu da prelazi na 6.
Nejasno mi je da je razlika u bateriji između Flip 6 i Fold 6 samo 10%. Trebalo je da bude mnogo veća na Fold 6
Poslato sa ultra mini pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Jedna slika mojeg setupa. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...891e98c40d.jpg
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
ja mislim da svi korisnici Fold-a cekaju isto
siri vanjski ekran
olovku integrisanu u kuciste
kamere sa S ultra...
ali samsung nekako uspijeva da to ne predstavi makar u foldu...
upgrade sa F5 nema smisla...sa F4 ajde i ajde...
ako je i dizjan nesto ljepsi malo ko ce se usuditi da ovo ne ubaci u kakvu masku, narocito zbog olovke, a onda dizjan gubi smisao
Pa iskreno, dvoumim se da li bi valjao malo širi.
Jer za korišćenje jednom rukom ovo je knap.
Ali sa druge strane, značajno bi se povećala ergonomija uređaja.
Mora da su beta testeri Koreanci i Kinezi koji imaju male šake [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Bukvalno je doslo na to da kod svakog flagership proizvodjaca korisnici uzimaju svaki drugi ili treci model jer su inovacije takve da ih skoro pa nema i ne isplati se mjenjati za skoro pa isti tel...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da podijelim iz prve ruke par zakljucaka i poredjenje fold5 vs fold6...
Dizajn mi je mnogo ljepsi, ostrijih ivica mnogo mi se vise svidja sem dijela za kamere koji je sada malo vise izbacen jer je telefon malo tanji a vjerovatno kamere nisu mogli stanjiti pa taj dio izgleda nabudzeniji. Laksi je osjetno sto mi je bas fino unaprijedjenje obzirom da je ovo generalno dosta tezak telefon po konstrukciji.
Ekran ima realnije boje, nisu vise one samsung napucane da prsti, nego su mnogo realnije. Kamere su za nijansu bolje takodje. Ono sto je znacajno unaprijedjeno su zvucnici, daju mnogo cistiji zvuk i jaci nivo, bas ogromna razlika. Bateriju jos nisam stigao da istestiram ali izgleda kao da je slicna kao na petici. Uglavnom fino mi je legao. Ono sto sam primjetio prilikom kopiranja podataka toliko se ugrijao tel da se jedva mogao drzati, ali sada u radu je kao zmija :-)
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
Neka je [emoji4]
Prva stvar, jesi li koristio na Fold 5 natural režim na ekranu? Dođe po default na Vivid.
Druga stvar, osjeti li se dodatna širina u prednjem ekranu?
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Oba su isto podesena, ali je razlika ocigledna.
Ovaj je malo siri a malo "nizi" sa prednje strane i ima malo drugacije i tanje ivice pa je malo veci ekran.
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
Onda je to dodatni plus, mada niđe nisam našao da neki baš toliku razliku vidi u bojama.
Ali da opet nijesu napravili model sa 16GB rama, meni je to neshvatljivo.., pa S20 ultra je imao 16GB još prije 4 godine.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ako neko ima da bi prodao original masku sa olovkom ili makar olovku za Fold?
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Prosle godine se zeznuh te uzeh odmah i to prelunch s23 ultra, bacene pare jer se cijena strmoglavila vrlo brzo
Interesuje me koliko da se ceka pa da se uzme ovaj z fold 6
Nema teorije da dam 1600e za njega
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Zažto ne zamijeniš S23u za FOLD5?
Što više gledam Fold 6, to sve manje imam želje da išta mijenjam.
Poptuno drugačiji osjećaj kada sam nosio Fold 3 i uzeo u ruku Fold 5. Kao iz Juga u neko moderno auto.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Cini mi se ovaj fold 6 tanji i laksi od 5..
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Bogme za oko 700e razlike, samo ti se čini da je tanji i lakši [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Jeste tanji i laksi i ljepsi je :-)
Ja sam zadovoljana upgrade-om. Ako ti nije frka sacekaj malo pa vidi sta ti je ciniti i koliko su pale cijene jer sada jeste skup. Sto se tice kvaliteta i 5 je isto bila bas kvalitetna.
Sent from my SM-F956B using Tapatalk