Izvini, ne znadoh. Briši onda i hvala na info. :)
Printable View
Izvini, ne znadoh. Briši onda i hvala na info. :)
Nece da moze, mora to moderator da obrise (:
Na temu: Sjecate se da sam spomenuo onaj famozni Joop! sto traje 48 sati i ne ubija ga ni obicna ni slana voda? Sat koji mi je bio na ruci prilikom prskanja nakon mjesec+(?) dana i dalje mirise na njega i to 10 cm udaljenost. Ne pomaze ni slana voda ni obicna. Miris je neunistiv!
4 mjeseca kasnije.....
https://i.imgur.com/KwabL3gh.jpg
Ali ne mogu da vam opisem kako je parfem bio zapakovan, to nije normalno. Cekam jos Hunter Intense koji je isto porucem sredinom Marta.
Ahahah i ja ga sad dobio na ovaj sekund
Otpakivao sam ga sjekirom:)
Pardon ja sam dobio sad rasasi
Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Ja cekam Raghbu isto, vidim da je na postu stigla, posle 4+ mjeseci. [emoji23]
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Je li od brata iz Indije sa ebay-a?
Probah Al Haramain l'adventure, i malo je reci da sam razocaran..
Koliko ga je @direktor hvalio...
Armaf sto se tice projekcije i trajnosti je 10x bolji..
2/2021 Ventana batch. UAE, a prvi mi je bio France.
Otvara se Belodore parfimerija u centru Podgorice - ugao Njegoševe i Bokeške.
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
https://mojaparfimerija.com/px_image...ski-parfem.jpg
https://static.limundoslike.com/orig...-277399081.jpg
http://parfemicene.com/slike/velike/...ski-parfem.jpg
Favoriti.
I što je tema označena sa MEN?:swear:
Raquel, konačno da nazremo kako izgledaš :).
Imam Pure Poison samo ne izgleda baš tako https://th.bing.com/th/id/OIP.gcXVjH...d=ImgDet&dpr=3
Predivan ali mana mu je slaba trajnost
Neka preporuka gdje uzeti AdG Aboslu?
Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Drugari, da nema neko od vas nešto od starih verzija da bi prodao ili mijenjao za nešto drugo?Pozdravhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c227e4110f.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Starije verzije su dosta rijetke, a samim tim i skupe. Vjerovatno znaš i sam, tako da ako neko i ima nešto vjerovatno će tražiti adekvatnu zamjenu.
Ja bih volio da se domognem parfema Missoni Uomo, no kako sada stvari stoje teško i nikako.
Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Neko probao novi Sauvage Elixir??
Prodaje li ko bоčice za dekantiranje, po mogućnosti veće (50ml)?
Treba mi 2-3 kom
https://scontent.fbeg7-1.fna.fbcdn.n...56&oe=6164FD4D
Amber Aoud:cool:
Da poželiš da se završi ljeto.
Sjećam se da je neko tražio Davidoff Cool Water, mada je to bilo prije ljeta, logično. Isto kao što je logično da je na akciji poslije ljeta - u Cosmeticsu 40 ml za 18 €. Korektna cijena, a ta akcija traje još 3 dana.
Koja je realna cijena Encre Noir-a ?
Vidim cijene od 30-40e pa do 100?e?
30-40 je realna
Realna jeste. Trenutno se svugdje prodaje po 50-55, ne nadjoh nigdje jeftinije.
Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Probao.. Dobar parfem.. Na početku začini.. Barbershop miris sa lavandom dominira satima.. Poslije u bazi malo podsjeca na Sauvage i sladunjav je tad.. Više za zrelije osobe, 30 + i zahtijeva dress code.. Projekcija i trajnost vrhunski.. Cijena ipak previsoka mada je sve preko dva spreja suvišno tako da 60ml može trajati godinama.. [emoji41]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Traje baš masu elixir...
153€ u barcode - 60ml
Inace dobih na poklon bentley intense for men (moze se naci 40e) parfem koji vrijedi duplo, troduplo više....
Ima li ko da prodaje Chanel Bleu Gold muski? Imam Yves Saint Laurent Y 2021. 100 ml, potroseno malo. Placen 130e u Barcode
Prodje ljeto i ne kupih ni jedan ljetnji parfem, onda naravno odlucim da kupim neki i ucinje mi se fin pa kupih Moschino uomo, ali mi nije bas ljetnji, vise mi se cini za jesen ili proljece.
Gdje povoljno kupiti Chanel bleu edt original naravno?
Zimus potrosih Spirito Fiorentino pa uzeh novi, probah ELDO Rien Intense, e mozda nijesam trebao, no i njega kupih bas mi se dopao, a vidim i traje. Svaka preporuka, ovako na prvu.
Pravo da vam kažem, bio sam pripremio jedan post, ali sam morao da ga korigujem. Razlog je taj što sam u posljednjih nekoliko dana shvatio koliko je moje znanje o parfemima skromno, a takođe nijesam bio svjestan koliko sam zapravo imao sreće kad sam ih uglavnom dobijao na poklon. Zbog toga sam mislio da mi se skoro svi parfemi sviđaju osim JPG La male. No jedan dan u parfimeriji Cosmeticsa mi je bio dovoljan da vidim koliko sam bio u zabludi. Dakle, testiram 4 parfema i to sve hvaljeni:
Cartier Declaration, Givenchy Pi, Versace Eros edp (novi) i Bvlgari Man Wood Neroli. Declaration i Pi su mi apsolutno odbojni i nadam se da neće više na moju kožu, dok druga dva - pa srednja žalost, ništa posebno. Shvatam da je u pitanju moj ukus i da to ne znači kako su to loši parfemi (vjerovatno su fantastični), ali da sam takve mirise (slične i jesam) pomirisao na Avonovom ili Oriflameovom katalogu pomislio bih "od jeftina mesa..." :) A upravo su Avon i Oriflame parfemi bili povod za moj post, jer se može probrati za vrlo malo novca solidan parfem pogotovo unazad nekoliko godina otkad su počeli da prave nešto jače od edt. Možda nekome bude od koristi. Prednost je to što se za dosta od tih parfema može naslutiti miris u katalogu.
--------------------------------------------------------------------------
Da krenem od Avona. Oni štancuju kao ludi i imaju skoro 1000 parfema (ogromna većina se više ne proizvodi) na fragrantici pa ne znam koliko ću biti od pomoći.
Što se tiče edt-a već sam pominjao Wild Country, ali flanker Wild Country Freedom mi je još prijatnije iznenađenje. Maksimalna cijena u akcijskom katalogu je 13 €, a bude to debelo ispod. Naravno da ima još edt-a vrijednih pažnje, ali neke od hvaljenih iz kolekcije Black Suede mi se nijesu sviđeli kad sam uzimao istpimene roll-onove (Wild Country Freedom sam talo testirao prije nego što sam kupio parfem).
Što se tiče edp-a Avon ih je počeo pravit tek od 2018. i zasad ima 3 (čisto) muška, sva 3 iz kolekcije Segno. Prvi je upravo Segno koji jednostavno nijesam mogao svarit pa sam ga na kraju koristio kao osvježivač (e tako mi tog osvježivanja). Nota viskija me je zainteresovala, no uzalud. Performanse su mu veoma dobre, opet na moju veliku žalost. Nakon toga izbacaju flanker Segno Success, ali miris iz kataloga mi nije bio dovoljno inspirativan da ga naručim. Treći je ovogodišnji Segno Visionary koji me odmah kupio notom ruma, a nijesam očekivao da će mu miris biti toliko sličan Bvlgari Man Black Cologne. Ne samo što ga trenutno đeljem i bočica se vrlo brzo prazni, već i komplimenti pljušte. Veoma prijatno iznenađenje, a akcijska cijena je do 17 € (trenutno Segno Visionary nešto preko 8 €).
Uporedo sa početkom proizvodnje čisto muških edp-a počeli su i sa unisex edp parfemima. Dva su zvanično takva i to iz kolekcije Attraction One (Fresh i Intense). Nijedan od njih mi se ne sviđa, no vratite se na početak posta. Cijena je tu do 15 € kad je akcija, no imaju verzije od 10 ml za par eura.
Od edp-a još imaju bolju kolekciju Artistique no nemojte vjerovati fragrantici kad kaže da su skoro svi unisex, jer samo 2 mogu ući u tu grupu dok su ostali 100 % ženski (uzeli smo ih ja i supruga sve po 10 ml). Što se tiče ovih 2, to su Oud Grandeur i Amber Ardent. Meni su dosta slični, a radio ih je Rodrigo Flores-Roux, ako nekome to nešto znači. Projekcija i postojanost su odlični, a Amber Ardent mi je ljepši. Ipak meni više vuče na žensku stranu pa mi ne odgovara što je opet moj ukus. Bočica košta 15-ak eura, ali prodaju male po 10 ml za par eura i to vam preporučujem.
-------------------------------------
Što se tiče Oriflamea on ima tri puta manje parfema od Avona, ali to je opet tri puta više od prosječnog dizajnera. Tu ipak mogu biti od pomoći.
I oni su poput Avona za muškarce radili samo edt do prije 3 godine. Od tih edt ja obožavam Flamboyant i sama informacija da je redovno u otprilike svakom drugom mjesečnom katalogu od 2008. je dovoljna. Veoma citrusan i upoređuju ga sa Davidoff Adventure (nijesam ga koristio pa ne znam je li klon). Više all season nego ljetnji. Takođe je u katalozima redovan Ascendant koji je klon Armani Codea, ali ga ja nijesam kupovao jer nijesam oduševljen Armani Codeom. Još bih izdvojio voćno-drvenasti Signature, lijep nenapadan miris. Cijena za sve edt parfeme je oko 12 eura otprilike. Može se još od njih probrati, ali ova 3 su moja preporuka.
Kad su u pitanju edp, prije tri godine su napravili Posses the Secret Man. Da budem jasan, ako volite PR Invictus ne razmišljajte. Odlična projekcija i postojanost, malo manje sladak od Invictusa, ali očigledno odličan klon. Oriflame je prilično izdašan kad je raspršivač u pitanju za razliku od Avona pa vam ne treba dupla aplikacija. Akcijska cijena je oko 17 € za 75 ml. Sljedeći edp koji su napravili je ovogodišnji Lost in You. Nekako me je podsjećao na Avon Wild Country pa sam ga ipak poklonio. Sada Oriflame prodaje minijaturne testere po 12 centi tako da je najbolje to probati pa eventualno naručiti. Idućeg mjeseca se pojavljuje treći edp - flanker Ascendanta pod nazivom Ascendant intense. Naručio taj tester pa javljam ako mi se svidi.
Nije to sve od Oriflamea, prije dvije godine su izbacili i parfum - Eclat Style. Veoma oštar, veoma muški, lišen bilo kakve slatkoće. Poseban više nego lijep po meni. Otvaranje vrlo agresivno ali poslije nekoliko minuta se smiri. Projekcija i postojanost odlični pogotovo ko koristi na odjeći. Meni šal miriše danima. Problem je što se čak osjeti i poslije pranja. Za hladnije i kišne dane, rekao bih. Akcijska cijena je oko 27 €, opet je to - parfum. Sada i oni imaju bočicu ovog parfema od 10 ml, odlična stvar. Ovog mjeseca su izbacili novi parfum istog naziva kao pomenuti edt - Signature. Očigledno im je prifalilo inspiracije kad su imena u pitanju jer osim što je prijatan nema mnogo veze sa istoimenim edt (nit kruške nit nektarine u notama), drugi parfimer itd. Uzeo sam tester i sve pohvale za miris. Za performanse ne znam dok ne stigne bočica. Cijena je 30 €, ali ako se uzme i ženski onda je po 26.
To je to od kataloške prodaje, nemam nikakve koristi od Avona i Oriflamea, samo štetu po novčanik :)
Što se tiče ostalog, prošlog ljeta uzeh za zimu CK Obsession i zbilja odličan parfem za malo para pogotovo kad su u pitanju performanse. Ove godine se častih sa Bvlgari Man in Black i što da vam kažem - obožavam ga.
Ovog proljeća za poklon dobih na poklon Creed Millésime Impérial. Nikad nijesam mislio da ću koristiti Creedov parfem, ali eto, i to se desilo. Piše da je unisex, ali muški je to parfem. Miris je prelijep, performanse – skromne. Jeste da je ljetnji, ali ne mogu shvatit da neko daje ogroman novac za tako loše performanse. Vjerovatno je Aventus mnogo bolja ideja.
U planu je da u dogledno vrijeme kupim Erbario Toscano - Cuore di Pepe Nero, samo čekam akciju u Cosmeticsu. Predivan parfem.
---------------------------------------------------------------
Na kraju (odužih) par utisaka iz parfimerije:
Davidoff Cool Water – edt. Meni je taj miris prilično neinteresantan, OK, ali poput Invictusa - ništa specijalno. Ni na mojoj koži nije puno trajao.
Armaf Club de Nuit Intense Man (edt – pretpostavljam). U isto vrijeme kad sam probao Cool Water, na zglob druge ruke mi je prodavačica naprskala CDNI. Početni utisci su bili OK, no interesantna stvar se dešava śutradan kad se vraćam s posla i oblačim majicu koju nosim po kući i osjećam dobro poznat miris. Provjeravam jesam li poludio jer se sjećam košulje koju sam nosio u parfimeriji, otvaram ormar i čitav miriše. No iznenadilo me da se toliko osjeća na majici koju sam obukao pola sata nakon što mi je naprskan 1 sprej i to mala količina na zglob a pritom je dio mirisa „upio“ rukav košulje koju sam tada nosio (čak sam sačekao da se osuši prije nego što je došlo u dodir sa rukavom) . U Cosmeticsu je 105 ml 50 €. Prepoznao sam ko u mojoj okolini koristi Aventus i moj nos tu ne primjećuje razliku. No nebitno, za 50 € takav miris i performanse nemoguće je da ima konkurenciju. Velika preporuka.