Malo o finansijskim aspektima
Belgija platila 12 eura po dozi vakcine, Pfizer se naljutio zbog objave cijene
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...ef=read_more_m
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Printable View
Malo o finansijskim aspektima
Belgija platila 12 eura po dozi vakcine, Pfizer se naljutio zbog objave cijene
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...ef=read_more_m
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Još jedna neželjena reakcija na vakcinu kod med. osoblja, ovaj put u programu uživo:
Ostaje pitanje zašto je baš ona izabrana za prezentaciju ako već ima istoriju padanja.
https://noizz.rs/noizz-news/medicins...korone/xb2tzd6
Sent from my Huawei P30
Vegani na potezu
Islamska zajednica BiH: Muslimani moraju birati cjepiva koje nemaju svinjsku želatinu
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2241855
Sent from my Huawei P30
Uživo vakcinacija - Minhen
https://fb.watch/2EbA00xYec/
Magazin Science
Suspicions grow that nanoparticles in Pfizer’s COVID-19 vaccine trigger rare allergic reactions
Dec 21. 2020
https://www.sciencemag.org/news/2020...rgic-reactions
Sent from my Huawei P30
@starwalker kako komentarišeš to što najveći zagovornici protivu vakcinacije/maski i generalno likovi kojima je korona prevara, među prvima primaju vakcine?
Posebno je to izraženo među republikancima (US) koji su među glasnijim antivakserima, pa opet među prvima primiše ovo?
Nisam pratio, interesantnija mi je Evropa i ova naša balkanska močvara. Konkretno, jako mi se dojmio današnji komentar komšijskog epidemiologa Capaka koji je na novinarsko pitanje zašto se ne vakciniše pred kamerama kako je najavljivao ljetos - odovorio da mu je to - provokativno pitanje.[emoji38]
Takođe, predsjednik Milanović je juče uputio poziv premijeru Plenkoviću da to obave zajedno i javno, no iz Vlade mu je stigao odgovor da trenutno nije u planu vakcinisanje političara. [emoji848]
Pored toga njihov ministar zdravstva Beroš takođe je nekidan obznanio da će prepustiti dozu starima i nemoćnima jer on ionako ima imunitet u narednih 6 mjeseci.
Sve redom znakovite izjave.
Šta je s Vučićem, nema ga niđe. [emoji3]
Sent from my Huawei P30
Jedino premijerka da je primila od tih 'glavara'.. Čekaju da vide oće li počet da emituju 5G ovi što su je primili [emoji38]
u prilogu...https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a7c4b2d371.jpg
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
kursadžije plaču za ovakvim humorom
Kako se naš zdravstveni sistem priprema za vakcinu? Iako se u većini evropskih zemalja krenulo sa programom vakcinacije, prvi dani protiču blago rečeno u haosu, jer se države nisu dobro pripremile.
Tako su u UK odlučili da odlože drugu dozu vakcine sa 6 na 12 nedjelja, što može ugroziti čitav program, jer nema dokaza da će vakcina biti efikasna ako se druga doza primi nakon 12 nedjelja. U Njemačkoj i Danskoj se ozbiljno razmatra ovaj potez, jer nema dovoljno vakcina, mada ljekari podržavaju ovakvu strategiju, jer će više ljudi primiti bar nešto.
U Francuskoj je do sada vakcinisano oko 7.000 ljudi, odnosno svega 0,01% populacije. Uz to, dobar dio stanovništva ne vjeruje državi i zdravstvenom sistemu, pa se opire vakcinaciji.
Španija nije obučila dovoljno medicinskog osoblja za potrebe vakcinacije.
U Poljskoj je izbio skandal, jer se otkrilo da su poznati imali povlašćeni tretman prilikom vakcinacije.
U Grčkoj su vakcinu prvo primili premijer, ministri i drugi funkcioneri, a pojedini su objavljivali selfije sa vakcinacije i time opravadano izazvali gnijev javnosti.
U Holandiji je tek danas počela vakcinacija.
Sve zemlje se žale na spore i birokratske procedure Evropske unije.
---
Pošto ćemo zajedno sa Albanijom, BIH, Makedonijom i Moldavijom biti posljednji u Evropi koji će započeti vakcinaciju, oćemo li iskoristi ovo vrijeme da učimo na greškama drugih ili ćemo prolaziti kroz isti (ili još gori) scenario kao ostatak Evrope?
danas 640 zaraženih potvrđeno što znači puta 5-10, dok dođe kod nas neće nam vjerovatno više ni trebat
naravno da postoji, vakcine i služe da se dođe do grupnog imuniteta ali kako smo krenuli i kako nam vakcine kasne taman će doć kad bude bio neznatan broj zaraženih
Treba uraditi obavezno testiranje na antitijela mjesec dana poslije preležanog COVIDa.
Makar bi znali đe smo u tom pravcu.
https://scontent.ftgd2-1.fna.fbcdn.n...16&oe=6020A780
Onda se narod čudi što je sve više antivaxera.
Od navedenih bih uzeo AZ iako je manje efikasna, i to samo ako mi zatreba zbog putovanja. A i ne znam kako bi mi držali ostale kad nemamo uslova za njih
Znaci zadnji smo supak od svijeta, ne ocekujem da cemo zavrsit vakcinaciju do kraja 2022
Evo da vidimo oce li sta reci na pressu danas u 15h.
ispravka za moj gornji post: Bjelorusija je pocela jos ranije vakcinaciju (ruska vakcina).
Tako da je ostalo 5 drzava u Evropi da nisu pocele (a kad ce ne znamo).
Procitah upravo na portalu Vijesti clanak o tome kako vakcinacija ide jako neorganizovano u Njemackoj, dok recimo u Izraelu vakcinisu 150.000 ljudi dnevno.
Ono dijelim ja zabrinutost novinara za njemacku neorganizovanost ali kako se ne sjetise istraziti ponesto o vakcinaciji kod nas?
šta da istražuju kad je nema :)
Nama nece trebat vakcina, 'odgorecemo' do ljeta svi :)
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
U slučaju da se vakcinišem?
Biću oslobođen obaveze nošenja maske?
- NE
Restorani i lokali ponovo se otvaraju i normalno rade?
- NE
Stiče se imunitet na kovid?
- NE ZNA SE
Prestajemo biti zarazni za druge?
- NE ZNA SE
Ako vakcinišemo svu decu, počinje li škola raditi normalno?
- NE
Zaustavlja li se socijalno distanciranje?
- NE
Vakcinišemo li se i majka i ja, možemo li se zagrliti?
- NE
Hoće li vakcinisanje ponovo otvoriti bioskope, pozorišta i stadione?
- NE
Hoće li se vakcinisani moći okupljati?
- NE
Koja je stvarna korist vakcinisanja?
- Virus vas neće ubiti.
U redu. Jeste li sigurni da me vakcina neće ubiti ili osakatiti ?
- NE
Sistem nadzora nuspojava funkcioniše?
- NE
Obeštečenje u slučaju negativnih nuspojava snosiće proizvođač, dobavljač, država?
- NE
Statistički gledano, virus me verovatno ne bi ubio ... Zašto bih se trebao vakcinisati?
- ZA ZAŠTITU DRUGIH
Dakle, ako se vakcinišem, jesu li drugi 100% sigurni da ih neću zaraziti?
- NE
Ja mislim da je pametnome dosta.
Šanse da umreš od korone su hiljade puta veće nego da umreš od vakcine (ako ove druge uopšte postoje)...
Pametnom dosta...
Sent using Tapatalk
Vrh obrazloženje zašto primiti ovu vakcinu razvijanu 3 mjeseca kod Bil Gejtsa. Kad dodje vakcina potrci da ne prodje [emoji23]
Ma ok, priznajem da sam bio malo ironican, ali ne mogu da ne budem skeptican nakon toliko negativne propagande koje gledamo svakodnevno, od spriceva sa laznim iglama, do priznatih doktora sirom svijeta koji negiraju korona virus, farmaceutskih mafija itd. Bas vise ne znam kako se zovem a kamoli kao gradjanin i roditelj 4 djece da osjetim to povjerenje u istu, da povedem sjutra djecu da je prime... Bas ne znam sto da mislim. Evo pratim sve sto se desava, mnogo mi vise toga ide u prilog da je ne primim no primim.
Kolegi je došao u posjetu rođak sa gospodom da mu čestita novu godinu i nausput mu saopštio da ne vjeruju u koronu i da malo kašljuca. Trenutno su svi pozitivni a kolega se raspada.
Nema te vakcine koja nama može pomoći.
Ne mora da se mre odma', može i natenane. ;)
Lik Montanjije (franc. Luc Montagnier; Šabri, 18. avgust 1932.) je francuski virolog, dobitnik Nobelove nagrade za fiziologiju i medicinu 2008.[1] Godine 1983. izolovao je HIV virus.
Prevod na CC
https://youtu.be/p3tigDtyhFA
Sent from my Huawei P30
Nije vala velika filozofija, na jednoj strani imaš priličnu vjerovatnoću da umreš, ili trajno oštetiš zdravlje, a na drugoj imaš POTENCIJALNE nus pojave...
Đeca se realno ne moraju vakcinisati, jer odlično podnose, a za "stare" panjate ne postoji izgovor...
Naravno, ovo ne znači da se slijepo vjeruje bilo kojoj farmaceutskoj kompaniji, jer sigurno nijesu razvili vakcinu iz altruizma, već zbog ogromne zarade... Stroga kontrola i regulativa...
Postoji 6-7 plus vakcina, koje se u svijetu koriste, je li svaku Bil Gejc napravio za 3 mjeseca...?
P.S. Ako ih ima još koji ne vjeruju u koronu, nek pročitaju iskustva mladih kolega forumaša...
Sent using Tapatalk
šta ti je prilična vjerovatnoća? statistički gledano veća vjerovatnoća je da se umre od cigara i slatkiša pa svako može da ih kupi u prodavnicu
Samo što dijabetes nije zarazna bolest, a pošto i pasivno pušenje ubija zabranjeno je pušenje u javnim zatvorenim prostorima. Kao što sam rekao, da oni koji ne žele da poštuju mjere rizikuju isključivo sopstvene živote, ne bih imao ništa protiv da im se ne nameću nikakva pravila. Od nečijeg pijanog zadaha ne mogu da postanem alkoholičar, niti mogu da postanem dijabetičar gledajući dijabetičare ili bilo koga drugog kako jede slatkiše. Porede se babe i žabe.
Oni koji su odlucni da poboljsaju sopstveni zivot bi to uradili, evo ja sam prvi (barem sto se cigara tice) koji je upravo to i uchinio prije desetak godina al' opet poredjenje ti je smijesno totalno. Ostavljanje cigara na dugi rok nema nikakve negativne posljedice za organizam dok za slabo istrazenu vakcinu jos uvijek niko ne zna da li ima, ili ne.
Sta vise, sve COVID19 vakcine su pravljene po "hitnom postupku" i ne postuju niti S od standarda koji su propisani za regularne vakcine (u ovo ne spada vakcinacija protiv sezonskog gripa koja postuje neka totalno druga pravila). Koje je tvoje obrazlozenje za to?
Ne kazem da neko proizvodi COVID19 vakcine da bi namjerno nastetio popluaciji XYZ, vec sam samo oprezan sa necim sto je itekako neistrazeno. Jedini nacin da se licno vakcinisem jeste da prodje barem par godina (kada cemo imati detaljnija istrazivanja, nadam se) ili da mi je posao (srecom, jos uvijek nije) uslovljen time da sam vakcinisan.
Ne zaboravi da postoje dva spektra u ovoj prici i to oba sa strane nauke a nista manje nisu niti jedni, niti drugi obrazovani ili priznati u svijetu. Jedni kazu "Da, treba se odmah vakcinisati!" a drugi "Ne, ipak nije sve dobro istrazeno, ne treba zuriti!". To kod tebe ne budi sumnji da sve treba uzeti sa barem malom dozom sumnje da ipak nije sve bas crno-bijelo i mozda preispitati samog sebe koliko je pametno zaletiti se i primiti vakcinu odmah cim se pojavi?
Lijep monolog, bez zezanja, ali ne vidim ikakvu potrebu za pitanjima koje si postavio, jer niđe nijesam rekao da je vakcina sigurno bezopasna, niti da je napravljena po svim standardima koji su važili prije GLOBALNE PANDEMIJE, koja se dešava jednom u 100 godina...
Kao što napisah više puta, mnogo je veći rizik od korone, za koji sam 100% siguran da postoji, nego potencijalni rizik od vakcine...
Dok se ne pronađe lijek, ili se stekne kolektivni imunitet kroz dovoljan procenat preležalih, alternativa nema, ako mislimo da se život iole vrati u normalu...
Sent using Tapatalk