Originally Posted by
BAR
Без велике филозофије, елиминација нуклеарне пријетње Израелу и С.Арабији.Излобирано још давно.
Даље можемо ширити причу у неком стратешким правцу, говорити пацификацији арапског залива, кроз уклањање опасног и агресивног играча (Сирија, Ирак, Јемен) што ће омогућити да САД извуче огромне поморске и ваздушне снаге из региона.
Русијом ће се бавити Европа (3.5% за одбрану), гдје ће САД у неких 10так година остати пружати углавном само нуклеарни кишобран и логистичку подршку.А САД пребацују скелу на Пацифик.Моје мишљење.
Наравно под условом да се ова операција заврши успјешно и у потпуности.
Данас су САД пријавиле прве губитке, троје мртвих и пет рањених.