Malo li je?
Printable View
Руси ушли!
У хокејашко полуфинале...
[emoji3]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...2129de32a3.jpg
Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Ovo licitiranje vremenom je najjace... Mislim da Putin gleda Netflix i rifreshuje Sun i Daily Mail da vidi kad da krene s napadom.
Sasvim dobar tekst i analiza.
Jasno je svakom upućenom u koliko-toliko u ukrajinska zbivanja od 2014 godine, da Rusi nemaju nameru vršiti neke velike invazije na Ukrajinu.
Još od intervencije u Gruziji 2008 , kad su mogli pregaziti celu državu, jasno je da se njihova strategija oslanja na ograničena i proračunata vojna dejstva.
Oni su od Ukrajine oteli ono što im je baš trebalo, a to je Krim.
A podrška pobunjenicima u DNR i LNR liči na onu podršku sličnima u Osetiji i Abhaziji.
Cilj im je od Gruzije i Ukrajine napraviti države nepoželjne za NATO, jer u NATO ne mogu ući države koje imaju teritorijalne sporove.
Onaj ko bi glasao za prijem Ukrajine u NATO, morao bi istog trenutka biti spreman slati svoju na Krim da ga oslobadja od Rusa, što nisu spremni ni Ameri ni Britanci ni Francuzi...
Dakle, ruske namere sa Ukrajinom i svrha ruske vojske na ukrajinskoj granici su jasni od 2014 godine. I u poslednje vreme, čuli su se i ruski zahtevi.
Ono čega se autor teksta nije dotakao, a tek se očešao te teme, je to da pomene koji je interes Amerikanaca i Britanaca da poslednjih meseci dižu halabuku, ciku i vrisku oko gomilanja ruske vojske na ukrajinskoj granici.
Šta oni hoće od Ukrajine? Šta s njom planiraju?
Da je prime u NATO, nema šanse.
Da je brane od Rusa, takodje su rekli da nemaju nameru.
Pa šta onda hoće?
Verujem da bi Ukrajinci najviše imali koristi od odgovora na to pitanje.
Ali eto, ni autor teksta ne pokušava da dokuči to.
Русија, уз све своје војне потенцијале, није способна да на брз и јефтин начин (конвенционалним наоружањем) побиједи украјинску војску.Није то лако ишло ни под Мариопољем 2014. и 2015. када су украјинске снаге биле у расулу, и зависиле од приватне иницијативе шачице старјешина, добровољаца и олигарха.
Украјина је и без ове конкретне помоћи у виду стотина и хиљада најсавременијих преносивих ракетних система, и гомиле друге опреме која је стигла или стиже, од тада, за ових 7-8 година своју војску подигла из пепела, реорганизовала, модернизовала, увјежбала и опремила.
Украјинска "сила" би у Донбасу прошла као ЈНА у Словенији.
Оно,јак им морал...
А у случају великих операција на Истоку, Кијев би бранили ...трећепозивци и стингери ?
Линија фронта у случају отвореног рата са Русијом не постоји.
Ne zaebaj, pa to znaci da je rat poceo, a o daljoj eskalaciji jeza me fata kad pomislim…
Инвазија на Украјину,дан други, ђеносајд...
Ada kad pomenu paralelu sa JNA, odzvanja mi ono "Rat za mir"..
^
Обама је добио Нобела мирећи бомбама народе диљем дуњалука.
Није паралела већ чињеница.
Шта фали да Велики Штрумф у овој ситуацији најмање узме Оскара за режију?
Присутна конфузија о "зараћеним републикама", "сопственом народу" и осталим нејасноћама питање је за већину Руса, и РФ уопште, мада је то јасно као бијели дан али хајде да се остави простор за друга тумачења,није спорно.Оно шти би у том контексту било много интересантније јесте чути када то креће кретање на "сопствени народ".
Опет Sun нешто крвомути?
Makse, mlaćenje o ugroženosti od nato-a a samo u kopnenom dijelu eu svi oni ne mogu da im pariraju po broju tenkova, samohodki i drugih oruđa kao i ljudstvu.. Ugroženost od nato-a i držanje eu kao taoca energenata, tačno, to je greška eu ali i pokazuje koliko je baćuška širokog srca da širi ljubav i mir..
Čitajući izvještaje posjeta Makrona i Šolca, stičem utisak da je Putin iz egomanijaka narastao u egomanijaka opijenog istorijom.. Što nije sporno dok nije krenuo da tu istoriju mjeri sa određenim teritorijama na koje polaže pravo realno koliko mi na Skadar recimo..
Pazi, ne smetaju zemlje Baltika koje su u natou a Ukrajina smeta zbog..? Ali ajde mi da određujemo nezavisnoj državi koga će da bira za precednika i kakav će joj spoljni put biti, ništa sporno..
Evo se i Kina oglasila u UN, tačno se vidi u kom pravcu duvaju vjetrovi pravičnosti.. Vrli novi svet, neko će reći..
Правичност и љубав међу државама у међународној политици не постоје.
Постоји само интерес .
А то што је униполарни свијет умрео, и што се умјесто једног интереса ,оличеног у колективном Западу ,сада на међународној сцени барата са више њих, није ствар избора већ морања.
Па коме зека, а коме ....
Ukrajina, zemlja za potkusirivanje kao nekad SFRJ.
Zemlja kojoj je suđeno, da završi rasparčana, da li silom ili milom.
Zemlja koja će biti na kraju par manjih zemljica i koja se neće ekonomski moći vratiti narednih 50 godina.
Šablon je isti, pogledajte vijesti sa početka 90tih kod nas, upakujtebih u riječi 21. vijeka, i dobićete isto.
Rezultat svi znamo...
Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
Sada idu one formalnosti i ko će na koju da se ,,primi". Donjecka narodna republika nije dio Ukrajine i Rusija je tu da im pomogne ili Donjecka narodna republika je dio Ukrajine i Rusija je agresor. Kako god (a neće biti baš dobro), Krim vol. 2 se neće desiti.
Sent from my moto e5 using Tapatalk