Pa realno flapsovi su bitni pri slijetanju tako da je mogao do Detroita, ali problem je hidraulika. Ako curi sistem flapsova onda sve ide u kitu.
Printable View
Pa realno flapsovi su bitni pri slijetanju tako da je mogao do Detroita, ali problem je hidraulika. Ako curi sistem flapsova onda sve ide u kitu.
Kakav udarac za Boeing.
Screamliner strikes again.
Neka ide u ovu temu - Titan Solara, niskobudzetni visenamjenski dron (proizvodjac ga prvenstveno tretira kao atmosferski satelit), najavljen za 2015.:
http://arstechnica.com/information-t...ric-satellite/
http://titanaerospace.com
http://cdn-media.nationaljournal.com...n=get&id=32004
110 km/h?
A 380 ide 1050 (u odnosu na zemlju naravno) :lol:
Airbus and Japan Airlines agree landmark $9.5bn deal
The deal is a blow for Boeing, which has dominated Japan's aviation market.
According to the deal, JAL also has an option to purchase an additional 25 planes.
Meanwhile, Boeing's 787 Dreamliner continues to remain popular despite this year's temporary worldwide grounding of the aircraft while safety regulators investigated the cause of fires. The firm has received orders for more than 950 Dreamliner jets so far.
Uopste mi nisu jasni.
Ko ti nije jasan ? Boing ili Nippon ?
Ovi sto kupuju Dreamliner.
Za pola godine ocekujem minimum 2 komada dolje.
Pao jedan ATR 72.
http://static.politika.co.rs/uploads...on-Rojters.jpg
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/...avione.lt.html
"Diversifikacija zalivske ekonomije". Tuki. Dvije kompanije profitiraju od egomanije bliskoistocnih feudalaca.
787 je totalni failure, ukopali su samog sebe.
Pun goriva je bio.
E ovo je zajeb :)
http://rt.com/usa/boeing-747-lands-kansas--089/
Sad ga moraju ispraznit da bi poletio...
Poletio.
Bar iz provjerenih izvora kazu.
Odlicno. Vidi se da je underspeed pri polijetanju.
32 godine od pada ovog aviona:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._AN1639565.jpg
Airbus je to.
Kad smo kod Airbusa :
http://www.youtube.com/watch?v=RJxnwF-MPi0#t=409
kakav doktor
Vertical take off nije problematican kad je prazan...
Kralj ladno snima u avionu u svoj ovoj muci..
http://www.youtube.com/watch?v=ART9W7GVync
Mrija u Zagreb:
http://vimeo.com/81826668
Landing approach u Split:
https://www.youtube.com/watch?v=hCa-...e_gdata_player
Kakva frajercina od pilota!
Profi,nema sto
Svaka mu čast. Ovome je letenje pjesma. Doduše, garantujem da nije isti osjećaj putnicima aviona ako je uopšte bilo putnika. Zamisli da letiš pri slijetanju pod ovim uglom i ne znaš zašto si okrenut na takav način prema zemlji a približavaš joj se do zadnjih 5 sekundi kada ga ispravlja i slijeće na pistu. Ja da sam putnik vjerovatno bi u ovoj situaciji pomislio da idem na čepurke.
Ovo je velik avion. Problem je kod Fokkera 100 i slicnih aviona. Ovaj je 737 ER tako da je dosta sirok i ovo naginjanje se ne osjeca.
Vozio sam se Boeingom 747 400, A330, A340...kod Boeinga ne osjecas ovo, uopste, pogotovo ako si oko sredine aviona - samo vidis zemlju pa onda nebo, pa opet zemlju...
Jes da je ubio masu putnika, ali 747 je za svaku pohvalu:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...OJD_Sydney.jpg
Sick kombinacija!
vozio sam sam se sa AIRBUS A 380-800.http://corporate.airfrance.com/typo3...s_01_630x0.jpg
ne osjecaju se turbulencije skoro nista.linija je bila Los Angeles-Pariz.udoban i ogroman-800 putnika na dva sprata.ovi manji avioni su igracke za njega.:tranquillity:
Kakvih 800 putnika?
Ne mogu da se sjetim da je u tim nesrecama kod 747 kljucni uzrok bio mechanical failure, osim ona zbog loseg dizajna cargo door-a.. ili twa 800.
JAL, tenerife, korean 007, lockerbie, air india, filipinci, nijedan od ovih nije imao crash zbog mehanicke greske..
Dizajn cargo door-a kod Flight 811 i El Al - drzaci motora.
TWA 800 nema veze sa eksplozijom kerozina, to su gluposti. Bomb on board, i cao.
JAL i China 611 - losa popravka.
To to, objasni mi, nisam znao
Kapacitet A380 se krece izmedju 407 i 840 putnika. Kada avion ima 3 klase, moze da primi 555 putnika, ako ima samo Economy onda moze do 840.
Avion sa kojim si ti putovao je Air France A380, registracija F-HPJG, tipa A380-861, njegov kapacitet je 525 putnika i trenutno se nalazi iznad jezera Henik.