Brzi test 25-30e al nije pouzdan i ne priznaje ga institut , a pcr 80e . A u drzavnu se ceka od 1dan do 6dana pa zavisi koliko imas srece ili imas li vezu
Sent from my iPad using Tapatalk
Printable View
Mislio sam koliko se čeka da ga urade? Jer sam vidio neke nenormalne gužve.
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Priznaju ga, pa oni rezultati neki dan 147 iz HN su bili brzi testovi.
Moja sestra je dobila u petak vece temperaturu, testirala sa na brzi test nedjelja ujutro i odmah je bio pozitivan. Bolj eprvo probavi taj brzi jer ako je pozitivan 100% je sigurno a ako je negativan onda se prijavite za PCR.
Ovi sto su prelezali, jednbo pitanje, sestra se jutros bas uspanicila. Kada hoce duboko da udahne, cera je na kasalj. Ne moze da udahne a da se ne zakaslje. Kako je vama bilo?
Ja temp 37.4 eo 2 dana, uradih brzi test negativan...
Prastejte na dezinformaciji , ja sam cuo da ga ne priznaju . Josh bolje ako je tako tacan
Sent from my iPhone using Tapatalk
Dajte ljudi, nemojte da pisete ovakve stvari bez navodjenja izvora:rolleyes:
EU ga priznaje, CG ga priznaje, Institut ga priznaje, ali oni u svojim izvjestajim navode broj POZITIVINIH antigen testova. Tacnost pozitivinih antigen testova niko ne osporava. Problem je sto ima dosta primjera (ja ih znam tri, a kolega forumas je gore napisao isto iskustvo) gdje ljudi dobiju negativan brzi antigen test, a onda PCR bude pozitivan.
Nemojte da se gadjate brojkama, pogotvo ne ovim od 98% jer to ne vazi ni za PCR. I nemojte da svodite test na priznaje/ ne priznaje. Citajte sta vam se pise.
Da probamo i ovako:
Ako je brzi test pozitivan- moze se smatrati tacnim.
Ako je brzi test negativan- neophodno je odraditi i PCR, jer je tacnost brzog testa oko 50%.
(izvor: https://www.health.harvard.edu/blog/...-2020081020734)
A ko to kaže da je neophodno?
Ispade ako si negativan na brzi test da nije tačan...
I kažeš tačnost negativnog je 50%, izvor?
Kako ljudi vole da se gadjaju sa procentima...
Pa ja rekoh kako je drugar radio brzi u privatnoj i dali su mu rešenje o izolaciji i nisu htjeli da mu rade PCR.
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Drugu u Mojlab rekli da brzi radi tek 3-4 dana posle simptoma? Jer prvi, drugi dan može pokazati negativan? [emoji848]
To je i mene sad rekla jedna doktorica . Tek posle 3dana od simptoma
Sent from my iPhone using Tapatalk
Vjerovatno je do opšteg stanja organizma i do imuniteta....moja sestra nije imala neke sad strasne simptome imala je bol u grlu, kostima, malaksalost i dijareju, mucninu, izgubila je miris i ukus i nije joj se vratio jos uvijek u potpunosti tj ponekad se vrati, pa posle opet nema....mada su u poslednjih mjesec dana sve veca razdoblja da ima ukus i miris nego da nema...a najmanje dva mjeseca nije imala uopšte. U julu je bila bolesna i tada su ih testirali i drugi put kad su "ozdravili" i pcr je pokazao da je negativna, ali što ona kaže, dzaba PCR govori kad se ona osjeća kao pregazena:)
Ja nijesam imala nikoga ko je kasljao, ali sam citala iskustva mnogih i slušala da upravo taj problem imaju da ne mozes da udahnes a da te ne tjera na kasalj...doduse svi si rekli da je kasalj suv...i takodje su pričali da je uzimanje tecnosti kljucno za olaksanje tih simptoma...vitamini se podrazumijevaju :)
Tacno, sestra ima suvi kasalj i to je najvise muci. Sve ostale simptome nema. Danas nema ni temperaturu. Ali je kasalj najgori zbog bebe, drugo nista ne smeta. Sad se inhalira na fizioloski da malo nakvasi sluzokozu pa cemo vidjeti. Ako ne pomogne, sjutra ce morati u Codru jer je jedina COVID bolnica za trudnice.
U kakvom vam je stanju bilo grlo? Vama koji ste bolovali ili bolujete. Meni je dosta crveno. Tako da je možda sve ovo i od hladnog piva. [emoji4]
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Isto tako, samo grlo grebalo i nos pola dana, nakon toga suvoća nosa bez temperature ili drugih simptoma, ali na testu koji sam uradio kao reda radi zbog odlaska među ljude ipak [+].
Od tada za sada samo glavobolja par puta, najbolje da tako i nastavi, ali je veoma velika mogućnost da neko ima simptome blage prehlade.
Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Vidim da dosta vas čeka kad ga uhvate neki simptomi po principu - možda nije covid, proći će. Pogubno. Najjače oružje protiv covida je pravovremeno reagovanje. Zovnes 1616, pa odes u covid ambulantu. Jako bitno je izvaditi nalaze, kompletna krvna slika, sedimentacija eritroicita i CRP. Ako je uvećan CRP, obavezno idu antibiotici. Meni je CRP bio uvećan, limfociti pali, odmah su znali da sam pozitivan i bez testa, i odmah antibiotik. Rezultat testa je došao kasnije.
- Piti puno tečnosti, svako malo caj ili voda, nista zasladjeno, kada je urin providan ili skoro providan, unijeli ste dovoljno tečnosti.
- Ležati i spavati što je moguće više
- Pokriti se sa Aspirin protect 100
- Vitamini C vit 1000 (x2) D vit 2k - 5k, Zn od 25, kompleksi vitamina
- Bulardi obavezno
- Ko ima dijareju - smecta
(sve ovo naravno uz konsultaciju sa doktorom, posebno za aspirin)
Covid uglavnom nije strašan kad se odreaguje na vrijeme i sve ispoštuje. Ali je najbitnije reagovati na vrijeme. Virusne respiratorne infekcije ovog tipa su podmukle kad napadnu pluća, i nemaju uvijek toliko simptome dok ne naprave štete, a onda je mnogo teže sanirati štetu.
Reagujte na vrijeme.
meni je brat imao uvece tem. 37.8 takodje i izjutra posto naravno nije mogao nikoga da dobije u kovid ambulante otisao je privatno u moj lab uradio brzi test dje su mu oni rekli da je tacnost toga testa 98% i posle sat vremena dobio rezultate da je pozitivan.
vecina sa simptomima je sad pozitivno, ovi što su negativni većinom su oni što se testiraju zbog putovanja i slično
Koliko je bio CRP, ako se sjećaš?
Ovo pitam jer iz sopstvenog iskustva sa ranijim virusima znam da CRP ne ide visoko, sa bakterijama ide puno više (>50).
Povećali su dozu vitamina D, 2000-5000IU, što je dobro ali bojim se da je kasno kad počne da se uzima nakon simptoma.
Ja imam standardne simptome prehlade, upale grla...popijem Rapidol i kao novi sam. Teško da je Corona, inače bih pronašao lijek u vidu Rapidola S. Još se razmišljam dal da se testiram.
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
Dok ne razmisliš-śedi doma[emoji1]
Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Pisao sam već ranije, ja sam neko ko je jako osjetljiv na virusne infekcije, gripove i sl. Zadnji put sam bio nagrđen u februaru, 10 dana prije početka pandemije.
Postoje ljudi za koje znam iz bliže i dalje familije koji se ama baš nikad ne razbolijevaju od gripova. Dugo sam vremena tražio razlog, naša medicina mi je samo djelimično pomogla da otkrijem.
Izgleda da je problem u deficitu vitamina D. Zato od kad je korona svi pričaju o njemu. On vjerovatno nije jedini razlog ali jeste jedan od bitnijih.
Nijedan organizam nije isti, i to je sušta činjenica. Neće svi jednako odreagovati na koronu, kao ni na bilo koji drugi virus.
Dakle nije korona sama po sebi toliko presudna koliko je bitan naš individualni organizam i imuni sistem.
Svakako, trebaš zaštiti ljude oko sebe, odmaraj se i sve druge preporuke koje idu.
E ja sinoc nisam do 3h mogao zaspat od bolova u misice i kicmu , na kraju sam ustao i popio spedifen i zaspao nekako. Popodne idem najvjerovatnije da odradim onaj brzi pa da vidimo situaciju. Dje ga je najbolje odradit ?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Mojlab u dalmatinsku, za minut gotovo i na mail nalazi posle 30min.. 25e
Meni je CRP bio 32. Sedimentacija 4.
Korisna stvar za one koji su sami u izolaciji, sva trgovina se može odraditi na www.ideaonline.me, platiš karticom, i dostave na prag čak i ako si pozitivan. Samo naglasiš u napomeni da si covid pozitivan, onda te dostava zovne, ostavi u paketima na pragu vrata, odmaknu se, ti preuzmeš. Spasonosna stvar. Ako želiš dostavu istog dana onda je bolje što ranije obaviti trgovinu, inače slobodni termini budu tek sjutra.
Minimalni iznos trgovine je 15 eura. Dostava im je besplatna.
dobar je Rapidol S ali meni on djeluje tek posle 30-40minuta , dok Spedifen u roku od 5-10min bol prestaje (e sad vj je nezdrav , mada se trudim da to pijem jedino kad je bas neizdrzljivo ili kao sinoc kad se ne moze zaspat od bolova)
Momci, preporuceno je da se tokom korone ne pije brufen nego paracetamol, osim ako nema nesto novo u vezi toga.
CRP kod virusa ne mora biti povecan.
Slažem se, samo paracetamol. Svi NSAID ljekovi utiču na krvnu sliku i imunitet i valjalo bi ih izbjeći...
CRP neće biti povećan pogotovu ako nema simptoma ili su blagi, jer je CRP pokazatelj upalnog procesa i jake infekcije. Tako da, ako nemate uvećan CRP ne znači i da nemate covid, ali ako imate simptome i uvećan CRP, treba što prije reagovati. Sve i da nije covid, uvećan CRP znači da neka upala/infekcija u tijelu postoji, to je svakako razlog za odlazak kod doktora.
Nemaju cvrste dokaze, ali preporucuju da se prvo pocne sa paracetamolom, jer ima manje nuspojava, pa onda ako mora ibuprofen:
“There have been some news reports of anti-inflammatory painkillers, such as ibuprofen, making coronavirus worse. The Commission on Human Medicines has now confirmed there is no clear evidence that using ibuprofen to treat symptoms such as a high temperature makes coronavirus worse.
You can take paracetamol or ibuprofen to treat symptoms of coronavirus. Try paracetamol first if you can, as it has fewer side effects than ibuprofen and is the safer choice for most people.”
Link: https://www.nhs.uk/conditions/corona...ptoms-at-home/
Testirala sam se u Covid centru na Zlatici i preko aplikacije vidjela da sam pozitivna. Prva dva dana katastrofa, boolovi u leđima, mišićima, kašalj, al bez temperature i gubitka čula mirisa i ukusa.
Zanima me šta sad. Tamo se niko ne javlja. Da li će me neko zvati iz COVID centra. Mislim da ću preživjeti bez hemomicina, al za svaki slučaj, voljela bih da ga imam, ako stvari krenu po zlu, da se neko javi na taj telefon i pripiše.
I ja odradih test , zakrka mi do mozga onaj stapic . Sad stize nalaz pozitivan :/ . Mada mi je ova sestra rekla odmah cim me tako bole ledja da je vj to to
Sent from my iPhone using Tapatalk
ada rekli smo ti ođe da je mala šansa da ne budeš, samo krkaj i pij dosta tečnosti i odmaraj i ne brini