najjaca je poruka na prepaidu kad istekne mjesec dana od dopune pa kad pokusate nekoga da zovete: "OVAJ Vas racun nije aktivan"
da mi neko oce objasniti ovu recenicu :D
Printable View
najjaca je poruka na prepaidu kad istekne mjesec dana od dopune pa kad pokusate nekoga da zovete: "OVAJ Vas racun nije aktivan"
da mi neko oce objasniti ovu recenicu :D
I ja sam to primjetio ali me vise nista ne cudi... Kako su toliko nepismeni, ne znam.
Kako su spustili resurse za paket 8.9, ja htio da uzmem, prije dva mjeseca bilo 100 minuta i 120 poruka a sada 100 minuta 40 poruka.
Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Ja imam paket ovaj 18,9, htio sam da promijeim resurse, da imam vise minuta, no me posavjetova ova iz poslovnice da to ne cinim jer ce mi smanjiti sve i min i sms i net... Imaju li to pravo ako sam ja potpisao ugovor prije ovih promijena sa resursima?
Lose te je informisala. Podji opet. Ti ne potpisujes novi ugovor (sto bi ucinio u slucaju da uzimas tel) nego samo mijenjas resurse u okviru postojeceg ugovora, tako da trazi da ti se izmijene resursi po starom. Na to ih upravo obavezuje tvoj potpisan ugovor.
Ako bude problema trazi sefa :)
kako je i normalno da bude, bas nijesam mogao vjerovati sta mi prica... :)
Fala ti
Zna li ko o kakvim promjenama se radi?
http://www.dodaj.rs/f/1r/7O/4fwVF1JF...-07-22-14-.jpg
www.mtel.me/media
Na toj adresi su istaknute sve promjene 30 dana pred stupanje na snagu.
Konkretno sad, cijena poziva prema inostranstvu (iskljucujuci Srbiju i m:tel BiH) skace sa 70,2 ili 72,2 centa (u zavisnosti od paketa) na 85 centi po minutu.
Nista strasno, to malo da nadoknade stetu od vibera.
Dzabe vala... Samo bi lud koristio tu 'povoljnost'...
Cek cek? 85c? Jesu li oni normalni?
Zakleo bih se da je prije 6,7 godina prema usa bilo 40c/minut (i jos dosta zemalja)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Otimacina. Poziv u zemlji 0.15?!
Sent from my iPhone using Tapatalk
Glibovi
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk 2
Ima dva mjeseca, u svim paketima su digli osim u m:go plus new, da bi se ljudi makli sa starih paketa. Isto su i sa porukama uradili, u svim paketima su 3c, osim u tom 1c.
Internacionalni pozivi su bili po 60c, pa su ih digli prije 2 godine na 68c, pa 70-72 zbog novog poreza, pa sad na 85.
Eto se cudu ne mogah zacudit' kad samm vidio koliko su me okinuli nakon malo duzeg dopisivanje SMS-ovima.
Posaljem ja jos jednu da provjerim i vidim da mi skida 3 centa a do 'juce' uzimalli 1 cent.
Zovem ja gospodina i pitam o cemu se radi a on kaze da su promjenili paket, da je sad cijena poruke 3 centa umjesto 1 cent.
Pitam ga ja kad se to desilo i zasto a on kaze prije 2-3 mjeseca i 'tako'.
Pitam ga ja koliko su mi onda jeftiniji pozivi kad su mi poruke 3 puta skuplje a on odgovara da mi nisu pozivi jeftniji.
Ja zbunjen skroz.
Na kraj vrath 'stari' paket dje su poruke cent a pozivi izgleda isto kao do sad.
Bozesacuvaj.
meni su na starom paketu promijenili i sad su 3centa, pozivi isti ostali, barem se nadam itd.svuda u svijet to ide na dolje a kod nas rapidno raste
Obavezno se prebacite na mgo plus new. Morate zvati 1600, porukom ne moze, bar meni nije uspjelo kome god sam mijenjao.
Na svim starim paketima su pozivi 14,9 a poruke 3. Na new-u je poziv 12, sms 1, plus imate 3 CG broja free za mjesec dana, uslov je dopuna od 6e koja ostaje za regularnu potrosnju.
Ja sam valjda na taj paket sad... Jer su mi poruke 1 cent a pozivi su ostali isti valjda...
Nisam znao ovo za 3 CG broja.. Ako dopunis mjesecno 6 eur imas 3 broja bilo koje mreze tokom tog mjeseca? A to ostaje za potrosnju kao regularni racun? Jesam li dobro ukapirao? Ako jesam onda nije lose. Ne uopste.
Ali je tarifiranje 60+60... I gdje pise to za 3 broja?
http://www.mtel.me/images/content/No...d_jul_2015.pdf
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sto znaci to 60s + 60s?
Da ti tarifiraju 2 minuta cim pocnes da pricas ili kako?
A ako si pricao sa nekkim 2 min + 1 sek?
Koliko ti onda racunaju?
3min
Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
A ok, znaci naplacuju 60s za svaki zapoceti minut...
A na drugim paketima je obino 60s + 1s? Znaci samo se prvi zapoceti minut naplacuje u cjelosti, nakon toga se sekund posebno naplcuje? Koja je to vijena SEKUNDA razgovora?
Jeste, Fidel, dopunis 6e, aktiviras tri broja porukom, iz bilo koje mreze, svaki posebno "aktiviraj 0xxyyyyyy" na 14555. 6e ostaje za potrosnju, prema tim brojevima imas ukupno 2000 min.
http://www.mtel.me/article/469
Tarifiranje se uvijek izrazava kao prvi + svaki naredni tarifni interval, ukoliko nema tri razlicita.
60+1s znaci da se po uspostavi veze naplati jedan cijeli minut, bez obzira da li pricas 20 ili 50s, a po isteku tog minuta naplata vrsi po sekundi, po 1/60 cijene minuta. 50s se naplati kao 1min, 60s kao 1min, 61s kao 1min i 1s.
60+15s znaci da se po uspostavi veze naplati jedan cijeli minut, a dalje se naplacuje po zapocetom intervalu od 15s, po cetvrtina cijene minuta, pa bi 61s bilo naplaceno kao 1min i 15s.
60+60s znaci da se, kao parkiranje na sat, naplacuje svaki zapoceti minut u cjelosti, sve do 60s je jedan min, od 61 do 120s je dva minuta, ...
Svi prepaid paketi su prebaceni na 60+60s tarifiranje, tako da tu nema razlike, osim hello one, koji je na 1+1s.
Ovo za hello i send hello im je bila greska u cjenovniku, pa su odmah na sajtu obajavili ispravku da ce se prepraviti na 60+60s.
Zahvaljujem na info.
Dodjeljujem rep sutra.
You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
Evo pokusavam da aktiviram ovo vec par dana i nista za sad...
Prvo mi koleginica (iz SRB) cita sto pise na sajt kao da ja ne znam da citam i pokusava da mi objasni nesto sto ni ona ne razumije. Na kraju mi kaze da mogu da uplatim tih 6 eura i aktiviram te brojeve kao sto pise na sajtu. Sutradan dopunim i pokusam da aktiviram ali prijavljuje gresku da nisam izvrsio jedinstvenu dopunu od 6 eur sto svakako nije tacno. Pokusavam juce cijeli dan i danas zovem opet podrsku gdje mi momak kaze da sam to trebao da uplatim prooslog mjeseca u toku promotivnog perioda. Ja mu kazem da promotivni period i dalje traje pa se on tu zablokira i rece da ce proslijedit' problem tehnickoj podrsci koja ce me zvat' kad se utvrdi problem.
E ebalo sve.
Da pomenem i da sam proslog vikenda pokusavao da aktiviram internet na 7 dana preko 'mtel menija' i nikako nisam mogao. Opet sam morao da zovem, cekam i aktiviram preko operatera... Nije mi jasno kako im nijedan od tih servisa ne funkcionise nego za sve mora da se zove ebeni operater. Sami sebi stvaraju vise posla i komplikacija bez potrebe..
Interesuje me koja je najpovoljnija opcija za pripejd internet na mjesecnom nivou.
obavezno ih nazovi danas i reci da si juče prijavio problem pa da vidiš šta je sa tim.
Da li ti treba na telefonu, uz postojeći broj da koristiš i net, ili za tablet/modem/komp?
Ako je na postojećoj prepaid kartici u telefonu, pozovi *105# i pogledaj različite ponude, imaš u okviru opcija 1 i 3, čini mi se. Tu tvrde da pakete prilagođavaju svačijoj potrošnji, pa za 2-5€ imaš aktivaciju za 15 dana (500MB-1GB) i za 5-10€ za mjesec dana (1-2GB), ove cifre ne moraju biti tačne za tvoj račun, otprilike sam stavio na osnovu dosadašnjeg iskustva. Pogledaj prvo sve opcije, pa vidi koja ti je najpovoljnija.
Ako koristiš m:go turist paket, imaš do 30.09. mogućnost da aktiviraš ovo:
SPECIJALNA PROMO PONUDA ZA KORISNIKE PAKETA m:go TURIST od 27.07.2015. do 30.09.2015.godine!
Uvodi se nova grana sa Internet ponudama u okviru m:tel menija:
1.1 dan Interneta (100MB) za 0,5 eur
2.7 dana Interneta (500MB) za 2 eur
3.15 dana Interneta (1024MB) za 3 eur
http://www.mtel.me/article/476
Ako hoćeš da koristiš u tabletu/modemu/ za komp, kao "data" karticu, pogledaj ovo: http://www.mtel.me/article/391 (5€ 15 dana 3GB ili 15€ 30 dana 10GB), ako je ovo još uvijek aktuelno. Za razliku od ostalih mreža, ovu možeš normalno koristiti i za pozive i poruke.
Ok cool. Tako se desava i meni, ali dok ne rijese ne odustajem :)
Mene to treba za postojeći broj jer bi đetića da obradujem sa smartfonom (do sad je koristio običan telefon samo za poruke) pa da može da koristi viber i ostala čudesa a opet bi sa druge strane da mu ograničim potrošnju (zato ne bi postpejd). Kad se aktiviraju neke od ovih opcija interneta na npr15 dana može li da se desi da mu nakon isteka istih nastavi interner da mu se tarifira po onim nenormalnim cijenama za 100kb pa da potrosi 10-15 eura za 15 minuta.
Cim istekne aktivirani dodatak krenuce mu tarifiranje 40c/MB, a smartfon, fala bogu, loce to kao kamion gorivo :)
Trajanje i preostalu kolicinu podataka moze uvijek da provjeri na *108#.
Ipak, mnogo se vise isplati da predje na postpaid, pa na neku minimalnu tarifu, jer mjesecno internet preko prepaida ispada otprilike 6e ili vise, a na Odaberi vise 8.9 paketu, sa pretplatom 9,02e (sa novim PDV-om), moze da ima 750MB interneta, 80min i 80sms prema svima u cg, ili neku drugu kombinaciju min/sms.
Moze i npr da uzme 300sms, bez min prema svima, a da ima 5000min prema mtel-u, koje svakako ima nakon potrosenih min u pretplati. 750MB ostaje u svakoj kombinaciji, a kad se potrose net se ne tarifira nego ide po smanjenoj brzini, dovoljno za viber poruke i mail i sl.
http://www.selfportal.mtel.me/kalkulator2/#
U svakom slucaju na postpaidu mozes ograniciti potrosnju, pa mu mozes staviti npr. 15e (6e preko pretplate) i kad to potrosi, moze koristiti samo ono sto mu je ostalo u pretplati.
Zna li neko kako da podesim govornu postu za Android? Nesto sam citao na njihovom sajtu i vidim da je to jos iz 2013. Probao sam da pozovem 14777 ali kaze nepostojeci broj.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk
zovi 1600
Imam potpisan ugovor jos nekih godinu i 4 mjeseca na ovaj postpaid 8,9. E sad posto putujem u inostranstvo a tamo ga necu koristiti ima li kakve sanse da se smanji pretplata jer necu nista koristit od ovih resursa ili da makr prebace to nekako na prepaid ili slicno. Pretpostavljam da su sanse za ovako nesto manje od 1% ali eto da probam :) Je li imao ko slicnog iskustva?
mislim da nema nikakve šanse za tim :)
Mozes jedino ja mislim da zamrznes ugovor I to na pola godine
Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Hoće li ko da kupi mtel broj 068500660?