Izgleda da je remapirana kod Brzog...
Printable View
Mislim da nije, a ako jeste, onda ide 5s do 100? :D
Mozda 8.
nije remapirana, al je i sa tih 12 sec do 100 opet brza od.... pa od vas sto se se javili do sad ;)
Hahahahaha, svaka joj čast :)
Zasto ove Alfe imaju najjacu harizmu od svih "mass production" auta?
Ima li to veze sa preko 100 godina dugom tradicijom,pobjedama na Targa Florio,Mille Miglia,prvom F1 titulom,i nabijanjem koljena u yaya njemackoj konkurenciji u DTM-u?
Mozda...A mozda je "samo" dizajn u pitanju...
za mene kao zensko najljepsa dva moguca automobila su dzulijeta i lanca ali ne znam tacno koja ima ih par po gradu, savrsenstva
Koji bjese ono auto?
Ljepshijom/boljijom da je promijenish.
Nego, Q za ljubitelje Alfe "kojima ne smeta motor na cumur!". (Nikakvo trollovanje, pitam najozbiljnije).
-Qmim vas kapom, objasnite, kako mozete sa naj dizajnom, shto je nesporno, imaju stila do kraja svijeta i nazad, da spojite cumur motor!??! Ne kazem da je auto umjetnichko djelo, nije, ali ipak ne kapiram kako mozete "Stil" i "loz ulje" u isti auto.
provozaj neki 2.4jtdm...a mozes i ovaj slabiji 1.9...pa ce ti biti jasno :)
146 koja jos nije crkla! Toliko o kvalitetu italijanskih motora
http://i.imagebanana.com/img/6brhwfge/Picture353.jpg
Tako je Fabioni !
Trendovi, jbg, ova pomenuta Alfa GT nije nikakva specijalna serija, jednostavno coupe verzija 147ice ili 156ice i ima motore kao i ti modeli, proizvodila se ona i sa pravim busso V6 3.2, al proizvodila se i sa JTDm motorima sto je i ubjedljivo najbolja kombinacija za nashe uslove, ide kao i benzinci te kubikaze a troshi....
E sad, prica o dizelu koji se stavlja u coupe vozila ili cak i sport se moze nastavit al u drugoj temi (koje vjerovatno ima) pa onda tamo mozemo poceti i sa M5 dizelom pa preko AMG dizela....stigli bi daleko onda, al ne bi naishli na Alfu GTA sa dizel motorom ;)
mercedesov 250 CDI je brzi od twin turbo benzinskog motora sa isto konja, a trosi mnogo manje.
tu tvoju pricu mozes neinformisanima, a da ne pomenem da ispusta daleko manje CO2.
ne bi dizel bio skuplji da nije bolji.
kompetetni ste da pricate o ovome, da neko od vas nije diplomirao masinstvo?
CO2 je jedan od produkata sagorjevanja, no između ostalog postoje i čvrste čestice (čađ) koje ima mnogo više u izduvnim gasovima dizelaša (a sa kojim se direkno povezuju pojedine vrste kancera). No, birokratski, u izduvu se mjeri (Euro norme) količina ukljen dioksida, ugljen monoksida i azotnih oksida.
Tehnologija izdarde dizel agregata je skuplja, kao što je i skuplje napraviti karbonsku šasiju naspram čelične, no da li razlika u cjeni čini tu tehnologiju i toliko boljom? Zavisi zašto se koristi.
Tako isto i dizel motori imaju svoje ekonomsko opravdanje (koje nema blage veze sa ekologijom) i tu ništa nije sporno. Ja lično više volim atmosverske benzince, ali to što ih ja više volim nema veze sa s' tim da li su bolji.
Vidim da ti pricas o ovome, pa si vjerovatno diplomirao masinstvo, or not?
250 CDI ima 2150 kubika, common rail trece generacije (koje je skupo, komplikovano, kvarljivo i sve to), 2 turbine koje dizu cijenu odrzavanja, cijenu proizvodnje, motor mora imat jace komponente...), motor ima barem 30% vise elektronike od bilo kojeg turbo benzinca...
Ali, nama interesuje krajnji rezultat: 204 KS. Golf V GTI koji je izasao prije 7 godina je imao toliko snage sa jednom turbinom i sa 150 kubika manje.
Gdje si vidio motor od 2150 ccm sa dvije turbine i 200 KS? Mogu li da ga vidim?
Gdje su danas dizli pokazuje podatak da BMWov motor 2.0 sa jednom turbinom ima 240 KS, normalno ubrizgavanje i normalna turbina.
Opelov 2.0 sa jednom turbinom ima 280 KS. VWov u S3 ima 300 KS. Koliko bi imao kad bi imao jos jednu turbinu?
Zakljucak: dizli nikad nisu bili, niti ce ikat biti tu gdje su danas benzinci.
ja znam samo jedno a to je da odkad vozim dizela a to je evo 15 godina(jedno 5-6 godina sam vozio benzinca i ako bog da nikad vishe)od tada sam ushtedio kozna koliko para,toliko da sam moga kupit jedno 2-3 benzinca a za performanse me boli kita...