Ne zna se ko vise trolluje na ovom topicu, ti ili Takumi. :D
Salis li se to da si stavio cijenu polovne baterije ovdje kao nesto relevantno? lol
Printable View
Mi smo vam gore neđe napisali.
Sjedimo zajedno na kafu na stari Aerodrom i pišemo na ovom topicu [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
A ovi misle da cemo oci da povadimo jedan drugome :lol:
Nakon početnog odbijanja građana Njemačke nakon ukidanja subvencija na kupovinu EV, desio se zaokret u drugoj polovini 2024m
Do oktobra 2024 se broj prodatih EV vozila u Njemačkoj vratio na nivo iz 2023 a to je omogućio rast prodaje u oktobru.
Malo dijagrama kako na kraju oktobra 2024 izgleda prodaja u Evropi.
Dizeli su došli na samo 12% dok EV (svi zajedno) imaju preko 50% prodaje u okviru Evropske unije.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a8b5fea939.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7ebab3c545.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6cb38b2a68.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a823487c11.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c1d4606329.jpg
Budućnost je stigla.
Bugane, reaguj!
14.000e u džepu za godinu dana se ne slaže sa tvojom tvrdnjom[emoji1787][emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Koliko rece km? 50000?
43.000 za sada.
Malo sam promašio plan.
Isti je bio 36.000 km za godinu dana, ali očigledno je da više vozim kada je već džabe.
Sa druge strane, Insignia mi troši tačno 300e godišnje goriva [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Pa to je zato sto ga vozite par hiljada km godisnje.
Znas li kakva mi je ova tvoja prica, kao da mi dodje neki SerGEJ i da mi kaze napusti džajku, nemoj da radis nista, jedino sto treba da radis je da mi das guzice 2 puta dnevno i imas 5000 mjesecno.
A vozim ga par hiljada godišnje jer imam drugo...
To je bila poenta kupovine vozila [emoji1787]
Nikako to da skapiraš [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Jbg, nemamo još taj standard, dva auta, jedno E za lokal i drugo za duže staze...
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Kažeš ti koji samo u aplikaciji imaš par auta [emoji6]
A ni jedno E [emoji1787][emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Zanimljiva cijena. Trebalo bi da je jos u granciji. Ima povracaj PDV-a
https://m.mobile.de/auto-inserat/ope...e=eyecatcherAd
Sa koliko si ti na 0 kada kupiš ICE vozilo [emoji1787]
Prvo pravilo kada kupiš novo vozilo je da mj brzo padne cijena. Meni je svejedno, jer ja svaki dan dobijam na njemu.
Stoga,
Ja niđe ne žurim, naprotiv, uživam u vozilu koje se meni sviđa, koje mi štedi budžet, koje mi je tiho...
Usput slušam ljude koji pričaju kako sam se zeznuo i da neće dugo.
Slično sam čuo i za BTC prije 10ak godina [emoji1787][emoji1787]
A vi kako te [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
uzeo neki rumun prije nekoliko dana, I tata bi sine... https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fd847ac8ae.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5e24fc03b9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5ee290392d.jpg
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Ne kapiraš i dalje da će u EU sve biti na EV do 2035.
Zašto ne bi svi proizvođači pobrali još malo novca od ICE mašina kada im se može [emoji1787]
Ovo podseća na vrijeme kada JE EU postavila standard za kabal za sve i iPhone na USB-c.
Bilo je neće Apple dati [emoji1787]
Prije će napraviti telefon bez konektora i ostale budalaštine. Znašbkako se to završilo? Pogledaj dno svog iphone pa javi ima li neka rupica i je li Lighting konektor [emoji1787][emoji1787]
Zakon kaže do 2035 i Lotus a i Toyota će imati samo takva vozila na prodaju u EU.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ja ne želim da budem na 0.
Nego ću za 5 godina svaki mjesec biti u plusu samo od goriva par stotina. [emoji6]
I da u tih 5 godina sam uračunao jednu zamjenu baterije od 10.000e.
Da ja ponovim.
Što manje ljudi bude vozilo EV za MENE lično je bolje. Više punjača, više besplatnih parkinga, niže cijene punjenja...
Tako da ja nikog ne ubeđujem da kupi, jer to ne valja, pi pi pi [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Znamo Bugi da si doktorirao sve ovo, ne brini. :)
Hvala hvala.
Ček još malo da se hvalim [emoji6]
Na drugom Redovnom servisu kod Osmanagića mi je naplaćeno 38e.
Redovni servisi se rade na svakih 20.000e.
Za isti redovni servis na Insigniu se plaćalo oko 300e.
Hvalite me usta moja [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ka da si iz Kuča :))))
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Zato sam ih "podnio" pod Electric.
Realna priča je da ja očekujem da izmisle neki tip super kondezatora koji će puniti instant i držati ili "pretakati" polako u bateriju.
Ili da napokon dođu do rješenja fuzije gdje će priča o baterija, solarima, nafti i energiji postati nebitna...
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ima li kakve povoljnosti za uvoz polovnog el auta?
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Nema.
Auto mora biti novo, tj na carini na ulaznim papirima od carine mora pisati da je nov. Na izlaznim papirima može sa piše bilo šta...
Ako imaš vezu na carinu MOŽDA se i to može napisati.. Ne poznajem carinske procedure previše, ali šta se dešava u drugim granama privrede pretpostavljam da ni ovo nije nemoguća misija.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
https://www.reuters.com/technology/n...us-2024-11-21/
Skoro 6 milijardi duga , 6000 radnih mjesta, ko zna koliko sitnih preduzetnika...
Bankrot Svedske tj EU fabrike baterija za EV vozila...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Kineska el. auta, fejk koveri Brembo, minijaturne plocice a 800 konja:
https://i.postimg.cc/WbjDtYBj/IMG-6907.jpg
https://i.postimg.cc/Z5HsXgSq/IMG-6908.jpg
kinezima eno svako malo tockovi odpadaju u sred voznje...mozda nisu elektricni..ali nema veze... kinezi su... tako da se ne bih zalijetao
https://cdn.kangnamtimes.com/kangnam.../image-246.png
Nvm, ignore. Nije uopste u EU a i po onome sto nadjoh na netu malo mozga treba ukljuciti pa vidjeti jel' fake ili nije.
1.) Auto na slici Geely Coolray
2.) Felne na autu od Cherry modela
3.) Problem prijavljen Cherry servisu
...
Oh taj internet...
ja okacih sliku koju prvu nadjoh...a evo video...
https://www.youtube.com/watch?v=oSrRJM-AZn8
i ovo zaboravih...nije geely na slici... nego Chery Omoda 5
https://cdn.kangnamtimes.com/kangnam.../image-245.png
https://cherymotor.com.au/sites/defa...?itok=NRRBNrPd
Google Lens me odveo na neki totalno drugi "story", totalno identicna slika kao tvoja prva, my bad.
Na terenu sve redovno…
https://www.instagram.com/reel/C-c4Y...V1bm9wcTlrcWJm