Covjek je hodajuca kontradikcija
Pravi glasac i odgovor na pitanje kako se vlast odrzala 30 god.
Printable View
Covjek je hodajuca kontradikcija
Pravi glasac i odgovor na pitanje kako se vlast odrzala 30 god.
https://www.cdm.me/politika/popovic-...onska-obaveza/
Odjava prebivalista je mogucnost, ne obaveza.
Ako nije obaveza, ko ce se odjavljivat?
Ovako, moze neko imat prebivaliste u Nk, pa onda prijavi prebivaliste u Savnik, te glasa i tamo i vamo.
Ili dijasporci zive desetine godina u Njemckoj/Luksemburgu itd. pa onda dodju da glasaju u CG.
Bio je nacrt novog zakona koji mogucnost pretvara u obavezu. Uz mogucnost provjere da li neko zivi na prijavljenoj adresi.
Интервју суво злато.
На сваки помен Спајићевог пребивалишта слати овај линк, да се не шири беспотребна прича.
Није добро пренешен разговор.
МУП не може да контролише одјаву пребивалишта, али од јануара (измјеном закона) мора се пријавити промјена пребивалишта (из општине у општину) и то МУП може да контролише. Да ли ће то је већ друго питање.
Има на РТЦГ портал снимак гостовања.
Stigla ruka pravde koja kasni od 2021godine.
-> kad je sve opustošeno i biznismeni uzeli pare.
https://fb.watch/iFIzWZtajC/
MUP vrlo lako može da kontroliše promjene prebivališta iz opštine u opštinu.
Odjava prebivališta nije obavezna ako se neko seli u granicama Crne Gore, recimo iz Nikšića u Šavnik.
Nije obavezna, jer će tu odjavu da uradi MUP.
Jednostavno, ako neko iz Nikšića podnese zahtjev za promjenu prebivališta u Šavnik, sa evidentiranjem te promjene, jednostavno pasiviziraju njegovu adresu u Nikšiću.
Tako se to i radi u praksi. Dva klika mišom.
S druge strane, oni koji se sele u inostranstvo, obavezni su da urade odjavu prebivališta u Crnoj Gori.
Ali ako to ne urade, situacija se komplikuje.
U suštini, onda treba provjerom na terenu i ukrštanjem podataka iz raznih evidencija utvrditi nedvosmisleno da dotični ne živi uopšte u Crnoj Gori. I nakon toga odjaviti mu prebivalište.
Sve je to već predvidjeno zakonom, koji je u Crnoj Gori malo specifičniji, valjda baš zbog tog glasačkog prava.
Ruse li svima koji su nelegalni ili smao jedan kao primjer?
Znaci dizu cijenu sljunka ovima koje ostanu da rade :)
pa naravno. vec ti je greza sa 13e na 40e dosla i zavrsava se ispod ruke kao da dilujes travu. a pogodi ko jedini ima kamenolom...
Je li ovo moguće da je vlasnik Montenegro petrola Andreja Šuškačević Novović supruga načelnika komunalne policije u Podgorici Miloša Novovića?
Pa kako da čovjek svoje ruši,ko to može tražiti od njega?
Ne mogu da vjerujem da ako je ovo istina nije ovo svaki dan u medijima isticano.
Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...159b15f34e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1e6f1f93a8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...229f60b0b2.jpg
Sa srećom svima koji slave.
https://www.vijesti.me/v/643193?utm_..._share_counter
Nece valjda Marku Janku Batu Carevicu ono porusit?
Ili krstionicu? Crkvu na Rumiju? ex Ministru Mitrovicu kucu daljeg clana familije odnosno sina?
Dritanovu kucicu na Adu? :(
Naravno kad poruse ove tajkuna DPS. Ruka pravde je krenula!
Samo da ne bude da se ovo posle placa jer se zurilo kao sa direktorima osnovnih skola.
Da treba da odgovaraju za devastaciju, aposlutno. Samo da od zurbe ne napravimo zicere sa klizece startove u budzet i da se to pravda a sto je DPS radio.Quote:
unomoćnici "Montenegro Petrola" proslijedili su Urbanističko građevinskoj inspekciji Crne Gore zahtjev za inspekcijski nadzor.
"Imajući u vidu da je dana 13. februara, u akciji kojom je po kazivanju istih rukovodila državna sekeretarka u Ministarvu ekologije, prostornog planiranja i urbanizma Zorica Krsmanović, srušena sepracija koja je vlasništvo "Montenegro Petrola" d.o.o. Podgorica, to vam podnosimo zahtjev za vršenje inspekcijskog nadzora u pogledu sljedećih činjenica - da li je za ovo rušenje/intervenciju u prostoru postoji odgovarjući pravni akt? Da li je navedena aktivnost u skladu sa važećom planskom dokumentacijom? Da li za navednu intervenciju u prostoru postoji projekat - elaborat o rušenju. Molimo za hitnost u postupanju, jer je zbog ovog događaja formiran predmet kod Specijalnog državnog tužilaštva, pa je nužna vaša hitnos u postupnju", navodi se u dopisu punomoćnika "Montenegro Petrola" advokata Nikole Martinović i Vesne Piperović.
E da, srecno drzavnim sluzbenicima ovo povecanje plata. Validno od 15.2.2023.
https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...a-oko-30-odsto
Sigurnim korakom, idemo da na 1 zaposlenog u realnom sektoru dodje 1 penzioner i 2 zaposlena u javnoj upravi. Bice odrzivo
https://www.cdm.me/ekonomija/potpisa...-miliona-eura/
Stize 14.5 miliona sa 4 ipo godine grejsa i 6 mjesecnim euriborom. Sreca pa ne skace zadnjih godinu dana.
A od osvjezenja najbitnija institucija koja je u VD stanju mozda konacno dobije direktora:
Quote:
Na konkurs za direktora Uprave prihoda i carina prijavilo se sedam kandidata, saznaje Televizija Crne Gore.
U trci su aktuelni v.d. direktora Vladimir Bulajić, bivša v.d. direktorice Milena Petričević, Jelena Paović, Marko Miljanić, Almin Dacić, Goran Petrović i Siniša Raičević.
https://www.in4s.net/ijz-registrovao...a-ni-za-jednu/
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Naravno, na forumu MUK, mrtva tišina, ni slova...
Da je ovo izjavio tipa neki političar iz CG koji se izjašnjava Srbinom, ovaj topic bi gorio od postova osude, istih onih koji su koliko je juče strahovali od genocida popusta ponudjenog srpskim državljanima.
Dokazani licemjeri...
https://i.postimg.cc/15ZXp5db/IMG-20230213-210634.jpg
Otkad je Dinoše u političkom životu, vazda je bio albanski radikal. Preslikana verzija srpskih nacionalista, desničara i likova zarobljenih u prošlosti, samo sa albanskim predznakom. Ima on kontinuitet ovakvih i sličnih izjava, samo što ga u zadnje vrijeme nema u javnosti.
Inače, eto ti 20 godina postova po forumu pa tragaj šta je ko za njega pričao.
Nema potrebe za toliko dubokim searchom, prosto čo'ek uporedi pjenu na tastaturu koja je koliko juče isplivala po ovom topicu radi zločinačkog popusta gradjanima Srbije, a danas muk istih kad se dio teritorije CG naziva albanskom.
A dobro, ja mišljah da su Dinošine izjave tema. No ga nema odavno u javnosti pa se i mora duboko kopat da bi se viđeli komentari na njegove ispade kao ministra za manjinska prava i kao poslanika u skupštini.
Zbog čega je ovo Dinoša izjavio, nisu ga pozvali na skijanje na Žabljak jel?
Jel ovo puŠtio bradu sRanja ili zvanja? Znanja sigurno nije[emoji57]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Vjeruje neko u ovo?
https://www.facebook.com/reel/111357...&s=yWDuG2&fs=e