upravo sam to ja pitao.. Dok ne dokazu, da je bas zuti audi vozio tuda, i bas brzinom od +60km/h od dozvoljene, mogu da mu duvaju..
Printable View
upravo sam to ja pitao.. Dok ne dokazu, da je bas zuti audi vozio tuda, i bas brzinom od +60km/h od dozvoljene, mogu da mu duvaju..
To je isto kao da mene snimi kamera u kradji gdje mi se jasno vidi lice, i ja ih pitam, kako cete dokazat da sam to ja?
Jednostavno, kao sto gore pise neposrednim opazanjem snimka. Ukoliko tuzeni izrazi sumnju da je snimak lazan, angazovace se vještak informacione struke koji ce utvrditi vjerodostojnost snimka... itd... itd...
prdnjava rabota. Ako ti vide lice tokom kradje, to si ti, nema tu sto sporno. Onomad kad si ti jurcao, snimili su te kamerom, jasnos e vidi tablica, jurnjava i sve.. Opet nisu mogli da utvrde KO je vozio, ali si se ti javio, to je druga stvar.. Odje se ne moze dokazat KO je vozio i KOLIKO je vozio.. a ti nasi vjestaci samo nek su zdravo
Pa zar se na ovoj slici gore ne vide tablice???, Ko je vozio i ne mora da se zna, jer policija u evidenciji ima ime vlasnika i ako ne utvrdi ko je vozio kaznjava njega...
Ja samo pricam koji je njihov sistem rada, oni su pisali ovaj zakon, i na kraju ako ne mogu nista da ga kazne, imaju pravo da oduzmu vozilo najmanje 3 mjeseca, kao sto su meni...
Bok
tebe su snimili.. Odje se se ne vidi spolja da on ide toliko koliko ide.. o tome ja pricam.. a iznutra moze bit bilo koje auto..
To stoji, evo vidjecemo sto ce biti na kraju, neka napise epilog svega ovdje da znamo za ubuduće kako da se zaštitimo :)
au ovo je zajebano,a dobro su dosli ovi smecari ovo da postavljaju pored hiljadu drugih problema...
Ja jos davno nedje napisah kako ljudi smiju da stavljaju ove trke i jurcanja na youtube a jos svudje tablice snimaju. Nego me niko ne slusa. Da su fino sakrili tablice cao, posle mogu da ga faflaju pa nek Zeljka do ujutru piskara.
cajgeri su neprecizni kad izadju iz fabrike tako da se uopste ne vidi koliko tacno ide sve i da nije diran cajger, mogu po zakonu da ih kazne za "paralelnu voznju" i ometanje saobracaja(ako takvo nesto postoji) i to je sve
dzabe i tablica i lice, kad ne mogu da dokazu koliko vozi... toliko je snimaka audija s4/rs4 b5 iz auta, moze se lako namontirat.. a na sud ne vazi "pa vidi se" no se zna sto je materijalni dokaz, a sto pretpostavka..
Kako ne moze da se dokaze koliko su vozili?
ajde, kako? na osnovu snimka instrument table? Kako ce da dokazu da je to bas njegov audi?
i da dokazu da je njegov audi ne mogu dokazat da je bila ta brzina :)
ne mogu nista dokazat.. Odje treba jedan sasvim prosjecan advokat i bas prelagano da iskuliras na sud i zmureci dobijes spor :D
sigurno da je tako, probaj ti nedje... :)
Napisi slobodno, nema ova prica veze sa MUP-om, jer oni samo privode i pišu prijave, a SUD osudjuje po onim tackama zakona sto sam naveo gore...
Imaju oni dosta pravnika, tako da sto god da kazes oni to vec znaju, samo nece da se cimaju oko ovako sitnih stvari...
A dje se vidi lice i instrument tabla,shto cemo tu?
a dje je pecat na sve ovo? :) xaxaxa morao sam :D
nidje se ne vidi lici i instrument tabla
na zadnja 2 klipa dje je snimano iz audija vidi se lice vozacu audija i r8 kako ide pored...kamera tad ne prelazi na instrument tablu
snimak dje audi ubrzava ono od 50 do (koliko vec:P) vidi se samo instrument tabla, kamera nije ufatila ni centimetar puta, niti lice niti ista
'trka' snimana iz r8, vidi se kako r8 pretice s4 i onda kamera snima instrument tablu (s4 moze biti daleko iza do tad)
pogledaj snimke opet
nije ni bitno uopste
policija odje nije problem, nije pravila problem, niti ce pravit problem
prave ga smecari iz vijesti tj SMECARKA
ma moze rasko konjevic da bude sa njim u auto i da idu 200 po kazaljci ne mogu mu zbog toga kaznu napisat...kazaljka nije mjerodavna kao pouzdano sredstvo za odredjivanje brzine, kao ni video snimljen kamerom koja nije "zvanicna" tj. odobrena od suda MUPa koga god
iduce okupljanje ispred vijesti taman :)
Ti kao da živimo u Luksemburg...Znači,ako ćeš da snimaš sebe i druga đe se trkate,moraš u MUP po njihovu "zvaničnu" kameru i onda znaš da si mudonja?
Što bi sa onim u Sozinu,snimao je telefonom,pa mu oduzeše auto,3 dana priče o njemu po novinama i čuda?Eto,u njegovom slučaju je kazaljka bila mjerodavna :)
https://forum.cdm.me/showthread.php?...-260-km-na-sat
Kako je smiješno ovo nerealno traženje opravdanja kad vozi neko,da kažem,naš,bilo forumaš ili momak kojeg većina nas zna,sve pravnik do pravnika :p
pf pf pf
dokazat se ne moze koliko su vozili,ni ko je u autu
mozda je fotomontaza?
mozda je auto momka stavljeno da racuna KM na ovoj tabli,sto moze da znaci da je sve 20km prekoracio brznu?
i hiljadu ostalih stv
kad napravim video na kojem budem snimio,tablicu,auto,brzinu,i pljuvanje po branu micunovicu i ekipi,sve u 1 ,nek me nazovu
a ovo,mogu samo da gledaju da stisnu LIKE ili DISLIKE,sheruju,itd
Najveci problem je sto si zaboravio broj obrtaja...
snimak iz sozine je JEDAN snimak, znaci continuous ...2,3 minuta traje, non stop kamera ide sa lica vozaca, suvozaca na instrument tablu i usput psuju policiju ili koga vec. I idu mnogo brze nego ova dva momka u s4 i r8 :P Ovi ne mogu preko 110
Niko ne trazi opravdanje. Siguran sam da ti vozis po propisima i da je ovo za tebe divljanje :) a ja jesam pravnik :)
@aCid_cOokiE
upravo
ono je klasican amaterski snimak
a ono je sa 5d 1080p full hd i profesionalac radio klip.molim lepo
meraklija neki.,
a sad se mozemo ostavit dusebriznih prica ko sta koga i kako moze ufatit za auspuh i to.
Zavrsena prica.
or is it? muahahah
trile je prodao auto prije godinu i po dana
prica se da je novi vlasnik izvjesni Čoldo Mališić
brat Djoka Nesanice
Ok, i ja kao sudija kazem "pa dobro, ako ste napravili FOTOMONTAZU od snimka (ovo ti dajem primjer da ovako izjavljena rijec u startu bi ulila sumnju), objasnite tuziocu ili vjestaku kako ste to uradili ili jos bolje, pokazite nam taj originalni snimak....."
ili "objasnite kako ste brzinomjer koji prima signal brzine sa abs senzora ili sa vec cega kao i i obrtomjer, isprogramirali da pokazuje vece vrijednosti, i jel signal koji prima tabla digitalni ili analogni, i odakle vama znanje iz programerske struke"
pa onda kad pauziraju HD snimak vide lice vozaca sa snimka iz S4...
Fizikom objekata koji prolaze sracunaju samo da li se brzina poklapa sa brzinom brzinometra...
Zuti retrovizor na snimku, kao i detalji u autu jasno govore da je S4 zuti na snimak.
Sat pritiska turbine je samo unikatni detalj koji ga razlikuje od mozda neke druge S4 iz CG
Zasto bi morali oni ista da dokazuju, kad bi sa snimaka njima sve bilo ocigledno, valjda treba on u tom slucaju da dokaze da nije :)
Ali najvece je pitanje, moze li se snimak sa nebazdarene kamere fizickog lica koristiti kao dokaz, ako ne moze, sva prica je suvisna i ne treba niko da se frci...a ako moze, osnova bi imali dovoljno... mada imamo mnogo bitnije stvari od ove za sudstvo...
Treba Zeljku tuziti za neovlasceno koriscenje i prikazivanje tudjih video snimaka u komercijalne svrhe kao i narusavanje ugleda osobe cije je ime napisano u clanku, a i MUP zbog dostavljanja privatnih podataka (ko je vlasnik auta) novinarima koji su te podatke zloupotrijebili.
ovdje jasno pise da može...
http://img708.imageshack.us/img708/7696/zobss1.png