Suština svih razlaza je u neispunjenim očekivanjima, jer očekivanje i realnost mogu da budu dijametralno suprotni, što često i jesu.
Printable View
Suština svih razlaza je u neispunjenim očekivanjima, jer očekivanje i realnost mogu da budu dijametralno suprotni, što često i jesu.
Samo spamujte drugari. Stizu pokloni a zora.
Mene kad god je zena varala vagao sam koliko srecna folazi kod pasa. A psi su spijuni [emoji1]
Šta ako ta djevojka ustvari trezveno razmišlja?[emoji6]
Mislim, emotivno se investirala u taj brak s čo'ekom svog života... On je voli, pazi i skida joj zvjezde... imaju sve predispozicije za predivnu zajedničku budućnost. E sad, život je pun izazova, neočekivanih situacija, uspona i padova... još ako su tu i djeca.. Iskalkulisala je da zbog njegove usputne slabosti ne vrijedi krahirati priču koja ima puno više pozitivnog i vrijedi se boriti za njen spas.
ta se usputna slabost obično završi tako što su zvijezde jedino što joj skida jer se jadničko skroz istroši na ljubavnicu
^^ Hahah ti si izgleda neki duhoviti, pošto ne znam u kom univerzumu postoji muškarac koji 'voli, pazi i zvijezde s neba skida' svojoj ženi, a uz to je i vara.
Negoo... razmišljanje te žene jeste trezveno i vrlo racionalno. Ali nije razmišljanje žene koja voli, već one kojoj je udoban život pored tog čovjeka, a koji sama ne bi mogla da priušti. Legitimno, ali je jasno da je riječ o interesu, a ne o ljubavi.
Nerijetko se desi da se i taj muškarac zaljubi i da sam želi da ode, pa se čude kako to kad su praštale i praštale.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Marksisti posmatraju brak kao ekonomsku zajednicu, tj. bolje bi bilo i da nema braka nego da muškarac izdržava ženu koja ništa ne radi. Ja bi volio da žena mene izdržava, tj. to sam nekad tako mislio, sad posmatram brak i porodicu kao nešto što je izvan životinjskih nagona, nešto što razlikuje čovjeka od životinje. U svakom slučaju, bolje razvod nego truli brak đe muž vara ženu ili obrnuto. Evolucijom se u prirodi žena utemeljila potreba za muškarcem koji može da je zaštiti, odbrani i da se brine o njoj(zi) i to ne samo u materijalnom smislu. Međutim, savremeno društvo, najviše pod uticajem marksizma, postavilo je nove obrasce ponašanja i mišljenja, a mi se moramo povinovati sviđalo nam se to ili ne. Jedino što nikako ne možemo da riješimo i pored sveg napretka u razmišljanju i sistemu jesu manijaci koji biju ženu, žene koje ostaju sa nasilnicima i nikakva zaštita žena od nasilnika. A hiljadu bi se moglo nać rješenja, koja možda koštaju ali opet, zar je samo novac bitan.
Koliko su sad te alimentacije u praksi za jedno dijete ili dva?
Ja sam neko ko treba da plaća :)
Zavisi od konkretnog slučaja. Sud će odrediti visinu alimentacije u skladu sa svim tvojim primanjima (koje prikažeš). Po pravilu ne bi trebalo manje od 15% a ni više od 50% od visine prihoda. Minimum ranije je bio oko 65e po djetetu, ali iako bi bilo logično da alimentacije prate rast plata, ne znam da li se tu šta mijenjalo.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Ne znam što da ti rečem ja sam na tako što i računala, a imam sva sreća sposobnosti da se ne opterećujem time.
Što se mene tiče tehnički je mrtav.Najjače još zbog para da je ka tehnički u žive.
Zar nije zakon donesen da ako lice ne placa alimentaciju drzava to preuzima i onda je placa a zauzvrat neplatisu goni svim svim pravnim sredstvima ukljucujuci i put u zatvor... takva je bila prica
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Drugari još 36 postovano obrisano kao čisti spam.
Dopsivanje možete na poruke, viber, whatsapp i slično.
Pošto mi je dosadilo da se ponavljam, i molim da ne spamujete, sljedeće ko krene biće počastvovan odmorom.
Svi izrazi u mojim postovima su rodno senzitivni.
Jel ovo spam..ako muškarac ima dobrog advokata u CG ako je bio u advokaturu sa Anom Đukanović sestrom Mila Đukanovića u kancelariju što da očekuje.
Mislim na sina Ane Hajduković.Koji se razvodio prilično mučno.
Tih 65 se odnosi na one koji su na minimalcu. Ograđujem se u slučaju ako se ta minimalna cifra povećala u međuvremenu. Ali ako i jeste, opet je malo.
Posebno je problem što ima i vrlo dobrostojećih koji gledaju da prikažu da su u što lošijoj finansijskoj situaciji kako bi plaćali što manje.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Bude ili ne bude zanosa, mladosti, iskustva, ali to su sve naši izbori. Gradimo predstave kakve bi željeli da budu, a ljudi griješe. Za razlaz je uvijek potrebno dvoje.
koji naši izbori dostini je partija našla ženu/muža, da ne pominjem familiju
Partija našla muža/ženu o čemu ti.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8dc2fb9be2.gif
Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
Ti neki ne dolaze na ovu temu.
Jedan Elon Musk bježi od alimentacije tako što ročišta zakazuje u Teksasu đe je alimentacija maksimum 2 iljade mjesečno po đetetu ili tako nešto. Biće mu fali sa neke šarafe na satelite. Što bi naši sugrađani bili gori od Elona...
Minimalna plata je 600 eura a 15% od 600 bi trebalo da je 90.
problem kod alimentacije predstavlja davanje sirovog iznosa zaracenoj strani.
mnogo bi ljepse bilo da je odredjeno po godinama, paketi, pa recimo za dijete od 1-2 godine mjesecno:
5x pelene
15x kasa
itd…
dje se podrazumijeva snabdijevanje 50% potrebnih stvari za taj uzrast
ostalih 50% na teretu drugog roditelja
(svima) kontrola sprovodjenja roditeljstva, prirucnici, udzbenici, casovi…
drzavna ‘narodna kuhinja’ za potrepstine ovog tipa.
Valjda treba 15 % od plate koju davalac alimentacije ima a ne od minimalca?
Mislim da ima i gornja granica, nešto tipa 200 eura ili tako nešto.
Premalo. 200e za dijete mjesecno je jednostavno premalo.
Mislim da to za gornju granicu nije tačno.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Ako je GORNJA granica 200? Premalo. Zamisli lik ima dobru, odlicnu platu jer mu je dodijeljena ta gornja granica a na dijete trosi 200 mjesecno? A siguran sam da toga ima dosta. 200e je jednostavno premalo da opskrbis esencijalne potrebe...
A nije nego realno ako neko ima npr 2000e platu da daje na dijete 200 i to je to? Svi znamo sto moze da se kupi sa 200 za mjesec. Ako imas dobru platu logicno je da podizes to dijete u skladu sa tim pa kakve god bile varijabile odnosa sa bivsom zenom
rekao si da je 200 za dijete malo i ne umijes odgovoriti je li 400 malo?
dijete moze imati par godina ali i 17 isto. niko pominjao nije koliko ko zaradjuje nego si sam rekao da je 200 malo - aludirajuci da samo taj sto daje alimentaciju treba da finansira
a ja sam aludirao da i druga strana treba da ucestvuje sa isto toliko, pa je li 400 malo ?