Na miru da se gleda nocas protiv Čola. Ljepota.
Real se cuvao danas za Bayern
Printable View
Na miru da se gleda nocas protiv Čola. Ljepota.
Real se cuvao danas za Bayern
Rekli bi se da je trka za šapmpiona gotova
Veče taktičkih promašaja na obje strane, rekao bih, poslije vrlo zabavnog i živopisnog prvog poluvremena. Flick insistira sa visokom linijom nakon što je masakriran u Kupu, nakon što je cijele prošle sezone primio golova i golova od Atletica, i naravno i večeras Atletico stvara nekoliko kolosalnih šansi i pukom srećom samo jednu realizuje (valjda Griezmann da časti staro društvo na oproštaju tako što neće dati gol). Drugo, Araujo više nikad ne smije da igra desnog beka osim ako nije baš zajeban protivnički igrač na lijevom krilu, jer ama baš ništa ne nudi u napadu - čista sreća da se povrijedio i da je Eric Garcia preuzeo to mjesto. Cholo potpuno promašio sa Nicom Gonzalezom na lijevom beku - em ga je Lamine Yamal nekoliko puta pošteno isprosipao, em je rukama uhvatio loptu i prekinuo čistu kontru Barce, em je sad zamalo napravio penal i zasluženo je završio sa crvenim. Ne znam isto što mu komplet sredina i odbrana rade kod gola: Olmo i Rashford razmjenjuju duple pasove preko cijelog terena, presinga nema, Rashforda puštaju da vozi cijeli teren, njih dvojica protiv sedmorice daju gol... neozbiljno. Razumijem da puštaju Rashforda jer ne umije ništa, ali eto ipak se desi, tačno ga je dao jedino kako je i mogao - slučajno i kroz noge golmanu.
Aooo lopta pa noga....inercija ga ponija posle noge. 🟨 Ce ovo biti
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Sa sve +1 uz dosta srece Barca ode.
Pobjeda se pise,teska utakmica.
Posle poraza Reala,meni i poraz bi bio ok jer +4 ostalo. Ovako +7 ,mirno se ulazi u natsvak da se uzme titula.
Srijeda novi mec,isti protivnici.
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Mora se reći da je ovo u najboljem slučaju promiješan sastav Atletica. Pola najboljih igrača je počelo meč na klupi, a ovi najbolji nisu ni ulazili. Biće drugačije u srijedu zbog toga, a i drugo poluvrijeme su odigrali na X zbog igrača manje. Zamisli kad Lewandowski uradi više kad ne pokušava ništa nego kad pokušava nešto, a i to je bolje od onoga što (ne) daje Ferran. Barca bez šansi i ideja cijelo poluvrijeme, dosta je to loše izgledalo. Pred vikend ja sam samo htio da ostane +4, pa nakon današnjeg rezultata Madrida sam htio +7 da se dobro odlijepi Barca, a nakon Giulianovog gola i predstave u prvom poluvremenu bih potpisao X odmah. Srećom crveni je sve promijenio i odredio, bila bi velika šteta da se nije pobijedilo.
Titula je sad blizu da ne može bliže, čak je i dobro što je El Clasico tek u maju. Najcrnje su ove sezone kad se prvenstvo riješi do aprila i istovremeno se ispadne iz LŠ, i onda idu dva mjeseca beznačajnih utakmica. Dobro, biće tri zajebana meča do El Clasica jer idu krvnik Celta i paklena gostovanja Getafeu i Osasuni, ali i u Madridu su se izgleda odjavili i stvarno treba da bude epski kolaps da se ovo lagano ne privede kraju.
Rashord sto promasi 1v1,kako se covjek spetalja,srecom nije bitno u tom trenutku. Dobro je sto tores pogodio,vratio je toliko samopouzdanje pred revans sa AM. Mislio sam da ce na 2:0 odmoriti Yamala,ipak je trebao da ne igra cijeli mec,kao ni Pedri. Jer ipak oni su kljucni od ostalih igrača. Solidan mec odigran,nisam ocekivao 4 gola. Titula je tu,tesko da ce izgubiti 3 meča od 8 kola + el clasico kuci,titula odbranjena .:blush:
Kao sto rece kolega,ako ispadnu Barsa i Real sada iz LS,mozemo slobodno staviti katanac na topic. -9 u Aprilu.:okhand:
Vala baš, mogao je na poluvrijeme da zamijeni i odmori te najbitnije igrače, ali odjednom je bilo čupavo na 2-1 i zato ih je (ispravno ipak) ostavio.
Smor baš ako titula bude rano odlučena, i zna se odavno i koja 4 tima idu u LŠ, i onda jedino ostaje klanica za opstanak jer je 5-6 timova u opticaju za posljednje mjesto za ispadanje. Računam da su Levante i pogotovo Oviedo otpisani.
Da slazem se ,bilo je cupavo na 2 1,al Ipak koliko god,bitniji je meč u utorak. Ajde Yamal je mlad, vjerovatno ima snage al Pedrija je trebao izvuci po meni. Jos skoro bio povrijedjen.
Real me kiksao, svako je ljepse -9 nego -7,al malo je dva dana da se odmore pogotovo znamo kakvim tempom igraju igraci AM.
Bez Cubarsija su,opet ce biti Garsia i Martin,ne vjerujem da ce dati Arauho prednost.
FDJ se vratio, pitanje koliko je spreman,al 20 min ako se udje u neizvesnosti (mada realno tesko) kljucno je imati vise igrača spremnih.
Edit.
Simeone gledam sastav cijeli tim stavio drugu postavu protiv Sevilje. Cio tim mu je odmara za utorak
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Kakvih 25 min Barse
Svaka im čast
Colo prosut,steta ovo za 0 3
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Yamal stvarno nevjerovatan. Gasi Simeona.
Tu es mon hero.
Julian Alvarez je svemoguć, ali kriptonit mu je izvođenje penala u penal seriji. Nakon čuvenog malera sa duplim dodirom u LŠ, večeras u finalu Kupa mu Remiro skida penal. Svaka čast Sociedadu, samo sam penal odgledao doduše pa ne znam kako je igra išla - vidim gol u prvom minutu čim je počelo i gol iz penala.
Povrijedi se Lamine Yamal nakon izvedenog penala. S obzirom na to da je zadnja loža u pitanju, možemo se pozdraviti s njim u narednih mjesec dana. Raspored je brutalan, ali prvo da privedemo kraju ovu utakmicu sa opasnom Celtom pa ću onda da očajavam. Izgleda da sam odabrao pogrešnu neđelju da prekinem sa šmrkanjem lijepka.
Za sta da ocajavas za mrtvo prvenstvo koje je rijeseno
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Barca bez Laminea Yamala i Raphinhe ne može gol da da nikome, evo pogledaj ovo drugo poluvrijeme protiv Celte kako je izgledalo. Getafe je precrn i kad je najbolja ekipa protiv njih, gostovanje Osasuni je pakao i inače - Barci se može lako desiti 1 ili 2 boda iz ta dva meča. Izgubi li se El Clasico, Madrid je tu na jednu utakmicu, sa međusobnim boljim skorom koji u Španiji presuđuje.
Nisam gledao drugo poluvrijeme,a pretpostavljam da je tako kao ato kazes.
Vidim da su ipak dali gol,al mali offside je sviran.
Slazem se,vraski tezak posao ceka za vikend,i Canselo se takodje biti out za vikend,tako 1 bod ce biti puna kapa ...
.
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Dobro, sad ni najgori pesimista poput mene više ne može da mrači i crnjači. Bellerin je sinoć odradio veći dio posla, ali kako je danas bilo slatko dati ovim smećarima dva gola na nepostavljenu odbranu. Prva pobjeda na njihovom stadionu od 2019.
Titula je naša....[emoji123]
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
Biće zanimljivo ko će ispasti, večeras je moglo još dodatno da se zakomplikuje da je Levante pobijedio Espanyol, ali ostalo je 0-0. Levante je sastavio nekoliko dobrih utakmica i iako je izgledao prežaljen, sad se dobro primakao ostatku lige. Espanyol je u jednom trenutku bio peti na tabeli, ali nemaju nijednu pobjedu u kalendarskoj 2026. i nenormalno je da su uvučeni u borbu za opstanak. Sevilla nakon ovog kola i zvanično ispod crte i s obzirom na raspored i očajnu formu, lako bi mogli da izlete iz lige.
Pedri spreman za El Clasico!https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...dc51e0df7f.jpg
Sent from my XRN 12 Pro 5G using Tapatalk
pep ovo, klopp ono, mourinho ne znam sto... red je da se slozimo da je carlito menadzerski GOAT, kad mu se za toliko godina niko nije pobio na treningu reala.
Apsolutno najjaci karakter je anceloti
Realno vodio je uvjek timove sa superzvijezdama i nikad problem imao nije
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Mislim da im je sad već izvjesno vraćanje Mourinha odličan potez. Koliko god da je meni arhidžukela i naporan i ne radujem se narednoj sezoni s njim, koliko trenera ima koji mogu da opravdano stanu ispred tima i traže da bude po njihovom? Stari gonvar je sigurno već uslovio Florentina sa prodajom 2-3 glavna krivca za ovu situaciju da bi mogao da se pokaže kao veliki šerif koji čisti grad od otpadnika i stavlja svoj pečat čim ujaše u varoš i obiđe salun. Kad su se već zajebali trošenjem Xabija Alonsa, ovo je najbolje moguće vađenje.
Za ovu situaciju koja im se dešava, meh, dvije sezone bez trofeja stvaraju takvu atmosferu same po sebi. Ono jeste, bar Madrid ima neki pedigre, ali eto, ni oni nisu iznad takvih stvari. Tukli su se Ronaldinho i Eto'o u terminalnoj fazi Rijkaardove Barce, ko se toga sjeća...
Prizvao sam, bajao, dodolisao, vračao i iskreno priželjkivao - i u 80. minutu na 0-1 za Espanyol izgledao sam potpuno nemoćno. Srećom, na scenu stupaju svi igrači Seville, koji se ne zovu Alexis Sanchez, i snagom volje i prijateljstva za deset minuta okreću meč, dobijaju 2-1 i iz zone ispadanja lete na 12. mjesto. Mislim, greota da ispadnu, a i Barcu su tako lagano tresnuli 4-1 na jesen, baš bi bila šteta. Espanyol je iznad crte i dalje, da vidimo mogu li da potonu do kraja jer su se veličanstveno raspali u ovoj godini.
Uh kakva igra Barse,izgleda ce natrpavat nocas dokle budu mogli.
Barselona djeluje kao neko što ima veliku želju a p enis joj 2cm:joy:
Čestitke Barsi i navijačima. Imate što i slavit.
Realu više sreće dogodine.
I od mene čestitke
I Real i Barselona ako odbrane ne ojačaju, Real i sredinu mrka kapa i sljedeće sezone u Evropi.
Arena dobru stvar radi, multiprenos cripple fighta za opstanak. Viđeli ste da je pola lige u 5-6 bodova, tu od 39 do 45 - ono što je u normalnoj ligi dovoljno za opstanak, ovđe zamalo donosi Evropu, ali sa druge strane niko nije siguran i bar je zanimljivo. Centralni događaj dana je direktni duel Levante - Mallorca, a ostali vjerovatno gledaju kako da čupnu bod i nadaju se da jedno od ovo dvoje otpiše onog drugog.
Hahhaha već svuda po gol u prvim poluvremenima, kako se daju golovi kad se mora.
Upravo Levante poveo, Mallorca u bezdanu sa 39 bodova, kako je to čudno napisati. Imaju Oviedo poslednje kolo ali daleko da im samo pobjeda osigurava opstanak, moraće danas da kopaju.
Interesantno poluvrijeme, i vrlo si dobro primijetio kako, nažalost, svi ovi mogu da igraju i daju golove kad treba. Elche vodi i ima igrača više i vjerovatno uzima 3 boda protiv Getafea, a to nam je bitno jer u posljednjem kolu igraju protiv Girone koja je sad u zoni ispadanja i njih dvoje imaće direktan meč za opstanak.
Nevjerovatan multiprenos.
Gironu nisam gledao puno ove godine, tako da su možda zaslužili ali ovaj tim ne djeluje da je za ispadanje.
Može li ovaj Getafe do Evrope posle Covid sezone a sjećamo se i one generacije sa Casquerom, kojega Pepe "usmrti" one noći na Bernabeu-u?
Napeto na Girona - Elche, poveo Elche čak, srećom Girona izjednačila čim je počelo drugo poluvrijeme. Ušao je momčić Stuani, može li baš on u svojoj 53. godini da bajkovito spasi Gironu. Sad gledamo klasičan nokaut meč dok vrijeme curi, Girona napada, a Elche je u stvari imao ozbiljnije šanse da završi posao.
Mallorca vodi, Osasuna gubi, ali međusobno je bilo dva puta 2-2 i sad se gleda ukupna gol razlika, a Mallorca je gora za 6 golova. Za dodatnu muku, u martu je Mallorca imala 0-2 protiv Osasune i primila je golove u 89. i 94. minutu.
Zanimljivo, ali i Levante gubi. Ako Girona povede i ostane ovako, Elche, Levante, Mallorca i Osasuna bi svi bili na 42 boda i ispali bi Mallorca i Osasuna. Biće vrhunskih 15 minuta do kraja.
I na kraju ništa. Prečka Lemara je bilo najbolje što je Girona mogla i Elche ostaje, a oni idu dolje, a sa njima i Mallorca.
U stvari, kad malo razmislim, ovđe je ispod radara potpuno prošao Alaves. Završili su sa 43, a ključna 3 boda su osvojili prije 10 dana kad su kući dobili pjani i mamurni rezervni tim Barce koji je na utakmicu došao direktno poslije proslave titule. Da su tu uzeli bod ili nijedan, bili bi ispod crte.
Kako je kratko vrijeme od učešća u LŠ i drugog mjesta do ispadanja. Surovo.
I Mallorca sa drugim najboljim strijelcem lige u kanalu.
Gordon stigao u Barsu iz Newcastla. Ne za tako malo pare,iskreno ne znam odakle ih stvorili.
Nisam ga pratio,al ovaj drug sto gleda engleze ga fali.
David Sila se spekulise da ce da potpise kao slobodan igrac(koji ce im Q)
Za Alvareza su poslali ponudu 100 milki,AM lagano odbio. Vjerovatno ce ici neka kompezacija tipa Olmo/Tores+ pare
Previse forsiraju napad,a odbrana je trop od murava. Nadam se bar 1 dobrom cenralnom stoperu.
Arauho ce biti na prodaju,Casado,Olmo vjerovatno (tesko ce moci da ga zadrze) ,Vele Rasford isto ostaje za 30milki,aoo .
Ako ne prodaju Yamala nekome za pola milijardi. Sto se desava sa kupovinom, nestvarno
Sent from my Xiaomi 17t
Čudan transfer i ne znam šta da mislim. Najpoštenije bi bilo reći "bolje oni znaju nego ja", pa da vidimo što će biti.
Prvo, preplaćen sigurno, ali izgleda da je bila trka prije svega sa Bayernom, a onda i Liverpoolom, i da je to onda diktiralo cijenu. Biće da sva 3 kluba imaju neki isti napredni model za analitiku i statistiku pa Gordon iskače po svim parametrima. Drugo, odigrao je značajno lošiju sezonu nego neke ranije, što nikad nije dobro, mada jeste prinudno i češće igrao špica umjesto krilo. Treće, mislim da je Flick dao amin i mislim da je zaslužio nakon ove dvije godine da se njegovo mišljenje itekako uvaži (stopirao je dovođenje Bastonija navodno), tim prije jer su Barca i Newcastle igrali 3 meča ove godine pa je imao prilike da ga vidi i uživo. Isto ima smisla jer Gordon trči kao sumanut i radi presing 90 minuta, što Flick voli, a vrlo moguće da je on u perspektivi zamjena za Raphinhu, i nekako je sličan profil i igrača i dolaska ("ko je ovaj iz donjeg dijela engleske tabele, što će nam?"). Ja sam skeptičan po pitanju njegove tehničke sposobnosti, ipak Barca dosta vremena provodi igrajući na sabijenom prostoru i tu mora da se i umije i brzo igra, a ovaj nisam siguran da to ima.
Zanimljivo da je Barca 80ih znala da dovede odlične igrače iz Britanije (Archibald, Mark Hughes, Lineker) i onda je od Cruyffovog doba nastala neka vrsta tihog embarga i punih 40 godina nijedan nije došao... sve do Rashforda, a evo i sad Gordona.