NSX, kao i obicno, sudi o globalnoj epidemiji na osnovu iskustva ljudi oko njega (+forum).
Super ti je u tom bubble-u.
Printable View
NSX, kao i obicno, sudi o globalnoj epidemiji na osnovu iskustva ljudi oko njega (+forum).
Super ti je u tom bubble-u.
Ako bih ja sudio po iskustvima ljudi oko mene, primio bih vakcinu danas.
Hvala na pažnji.
Što Remark reče, svak izgleda sudi samo po primjerima koje lično zna...
Momak 39 god, kog sam poznavao, bez komorbiditeta, preminuo...
Kolega i rođeni brat njegov, 40 godina, ležali skoro mjesec dana u bolnicu, sad moraju 3 mjeseca kući strogog mirovanja...
Koleginica isto 40 godina, leži 10 dana sa upalom oba plućna krila, otac joj, majka, zet, svi u bolnici (i sestra i muž su joj bili zaraženi ali nije bilo potrebno bolničko liječenje)...
Ovo samo pominjem mlađe ljude, a i starijih znam podosta koji su morali na bolničko liječenje zbog upale, koja ko zna kakve će posljedice ostaviti...
Ako treba da biram između potencijalne opasnosti, i sigurne direktne opasnosti, uvijek ću izabrati prvu opciju... Jer nije samo pitanje hoću li se ja zaraziti, već hoću li to prenijeti roditeljima, rodbini i sl, tj nekom iz rizične grupe...
Od ljudi koje znam troje umrlo. Kućni prijatelj i snahini roditelji. Znam za klinca od 17 godina u bolnici sa upalom pluća. Nije naivan virus ni malo, a očigledno je neka vrsta ruleta kad ga dobiješ kako ćeš da prodješ.
Eto je @lucke91 pisao ođe da se od života rastajao zbog virusa.
Definitivno bih se založio da samo vakcinisani mogu da uđu u državu, pa kome ne smeta da ćuka u svoje selo neka se ne vakciniše.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
e lucketa zaboravih zbilja, btw ja imam 38 god. i ne bih da se lažem da sam mlad, ne tako davno redovno su đedovi postajali sa toliko god. sad što je danas naopako vrijeme to je druga priča
mi svake god. imamo preko 200 umrlih mlađih od 40 god. nevezano za koronu, ako izađemo iz ovoga sa 50% preležalih nekako je logično da su bar 100 morali biti pozitivni
Dozvolite da postoje osobe koje ne žele biti dio te priče. Devet i kusur mjeseci slušamo na dnevnoj bazi izjave raznoraznih stručnjaka, ljekara, naučnika... gdje se u svakoj podvlači uvijek isto - virus je jedna velika nepoznanica. Uporedo ide priča da je za kreiranje, ispitivanje i provjeru sigurnosti i djelotvornosti neke vakcine potrebno od 5 - 7 godina. Sada, kada farmakorporacije nakon svega par mjeseci imaju ultra brz odgovor i kako kažu najefikasniji ikad, cijela priča o masovnoj i prisilnoj vakcinaciji poprima uznemirujuće tonove i podsjeća na nekakav distopijski scenario.
No, mi već živimo u filmskoj noćnoj mori iz koje, sve su prilike, nema povratka na staro - bilo s vakcinom ili bez nje- makar se cijela populacija vakcinisala. Agenda WEF Reset 2021 projektuje neki novi post-covod svijet kojeg ćemo postati svjesniji narednih mjeseci (nije nikakva teorija zavjere), tako da se ostavite priče o antivakserima, pripremite se za novu eru koju neće krasiti ljudske slobode i blagostanje. [emoji6]
Sent from my Huawei P30
Iha opet neke teorije zavjere :joy: Salim se naravno, ko god malo bolje pogleda situaciju, jasno se vidi da imaju neke morbidne namjere. Slucajnosti su samo prica za naivne. A ovo oko prisilne vakcinacije samo da bi se putovalo je kao iz nekih filmova strave i uzasa, dje nestade demokratija, sloboda misli, izbora itd. I naravno obicni svijet u tor da primi vakcinu, a ultra bogati sa svojim privatnim avionima nece morati ni da sa jave nekome na granici neke zemlje (ako granice uopste postoje vise u bilo kom obliku u vecini zemalja, bez formalnom) a ne da se vakcinisu. Orvel se vjerovatno okrece sad brzinom svjetlosti ;)
Znači:
Ljudi su savršena bića sposobna da prave viruse, dresiraju ih i upravljaju sa njima.
Na planeti zemlji postoji ekipa koja upravlja svakom državom na toj istoj planeti.
Ako je ovo gore tačno koji penis je uopšte potrebno da se radi ova predstava na globalnom nivou kako bi se ubijedila Milodarka iz Mojkovca da primi vakcinu?
Bas mi je nekako toplo oko srca kada vidim starwalkera iz 2009/2010
Mene zanima oće li država tražiti da se svi vakcinišu, i oni koji su koronu preležali tj testom utvrdili da imaju antitijela?
Jedno je sigurno, posle muke koju prezivjeh, bez mikrosekunde razmisljanja pristajem da mi daju 5 vakcina ako treba, ne 95% uspjesne nego i 50% uspjesne, samo ako ce mi to dati neku sansu da opet tu muku ne prolazim. Ruska ili američka, daj jednu u lijevu drugu u desnu ruku :joy:
Vjerujte da sam shvatio da je gospodski umrijet od infarkta za 3 sekunde nego se mučit od nečega dugo vremena a da lijeka nema.
Ja ruskoj vakcini vjerujem samo ako je Putin primi i to direktnim prenosom na tv [emoji16]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Potrebno je minimum 2 godine detlajnih testiranja pa da imamo neke informacije o vakcini, ovako niko ne znam ko su ti sto su testirani, kako se osjecaju, prcaju nam da je vec na 95% uspjesnosti, dje su ti rezlutlati ko je to prezentovao? I kina je konstantno govorila kako nemaju zarazenih, a sad odjednom su imali ko zna koliko samo su to krili, kako covjek da vjeruje da su ova ispitivanja isto tako uspjesna? Kako god, pazite se, maska obavezna, sto manje kontakata i guranje u masu ljudi, izbjegavati bilo kakva okupljanja i to je to, ako nema virusa ne moze ni da se prenosi, vidjeli smo to kad smo bili korona free...
Pretpostavljam da si u naučnim publikacijama i časopisima tražio rezultate istraživanja...?
Sent using Tapatalk
A ovo je neciji diplomski bio, oprosti nisam znao...cus naucni rad, o cemu ti pricas, ovdje se radi o zivotima ljudi, pa zar nije normalno da izadju pred svima nama sa rezultatima, da pokazu ko su ljudi koji su primili vakcinu, koje su kontra efkete imali ovih 5 %, koliko dugo traje imunitet na korona virus, koliko puta mora da se primi vakcina da bi smo potpuno eliminisali kovid i da li je to moguce, itd itd... to treba da se prezentuje na svim Tv mrezama, da znamo sta je to sto ubrizgavaju u nas...
Ni 100 godina nije dovoljno da se zna uticaj npr. neke vrste hrane na čovjeka, a ne virusa i vakcina.. za banalne stvari se posledice tek pojave posle 10 god. npr, a ne kod složenijih, novih i totalno nepoznatih i neistrazenih kao što je ovo
Ne brinem ja za moje zdravlje drugar, meni su djeca i porodica na prvom mjestu, i ne bih mogao da zamislim da im se nesto lose desi, nista ne znamo o vakcini, samo pricaju da je efikasna. Da li ce djeca morati da prime vakcinu? Jesu li testirali na djeci vakcinu? Znam nekoliko slucajeva gdje su djeca posle MMR vakcine dobila autizam, znaci nisam ja u pitanju, ove informacije me intesuju kao roditelja, ali posto je tebi sve jedno, meni nije i nikad nece biti...
Valjalo bi da se otvori stranica o MMR vakcini, i sta ljudi odavde misle o tome.
Veli zna nekoliko slucajeva da se dobio autizam od mmr
Treba pjeske sa ovim arapima preko brda bjezat sa balkana
Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Ne bih rekao ništa specijalno, kod nas su čak mngo rigidniji zakoni. Što je ''najgore'' tamo imate neke doktore, dakle školovane ljude koji su anti-vakseri.
Isto kao što mrkve izoštravaju i popravljaju vid, i ta paljevina je došla sa zapada pa se ođe primila i traje.
Gostovao je pije godinu ili dvije kod Joe Rogana ovaj lik:
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Hotez
Detaljno je objasnio da se uzročnik autizma formira još u trudnoći da vakcina nema veze sa tim. Ko želi neka potraži na yt tu epizodu pa neka posluša. Rekao bih da mu reference nisu sa Megatrenda.
Ne želim dublje da ulazim u diskusiju jer ovdje stručnjaci moraju davati izjave, ali evo pogledah ovaj članak pa onda bacih pogled i na ovaj a nisam znao ništa o tome
https://en.wikipedia.org/wiki/Autism#cite_note-18
''Risk factors during pregnancy include certain infections, such as rubella, toxins including valproic acid, alcohol, cocaine, pesticides, lead, and air pollution, fetal growth restriction, and autoimmune diseases.[18][19][20]''
Dakle ipak nije da nauka isključuje povezanost rubeola virusa sa autizmom, doista ođe se kaže tokom trudnoće.
Ne bih rekao da te interesuju, čim čekaš da informacije dobiješ od mass medija, sa youtube kanala i društvenih mreža...
Da brineš za zdravlje bližnjih, potrdudio bi se da dublje istražiš materiju, iz relevantnih naučnih krugova i publikacija, pa ne bi dolazio u situaciju da pišeš postove kakve pišeš...
U svakom slučaju, tvoj život, tvoj izbor, evolucija je nezaustavljiva...
Ima posebna tema o vakcini gdje je dosta toga napisano https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app
Sent from my Motorola 8400
Zašto je domovina oca imunologije danas najveći skeptik vakcinisanja?
https://www.index.hr/mobile/clanak.a...ndex_tid=74935
Sent from my Huawei P30
Francuzi malo razmisljaju, a ne prihvataju sve sto im se servira kao da je to cinjenica. Sto se tice dobijanja relevantnih informacija iz 'naucnih' izvora kako da coek dobije relevantne informacije kad je cinjenica da farmaceutska industrija lobira, i ima ogroman broj medicinskih 'strucnjaka' na svom platnom spisku (direktno i indirektno) - to nije teorija zavjere. Bas ce ti sto dobijaju novac da guraju proizvode farmaceutske industrije da brinu o necijem zdravlju - sama vjerovanje da ce oni da brinu o necijem zdravlju je smijesno, i krajnje naivno.
Vakcina nece biti obavezna ali ce je primiti i veliki dio antivaksera iz nekoliko razloga:
1. Nece moci izaci iz zemlje.
2. Sve vakcine koje budu koriscene u 2021 nijesu klasicne vakcine koje rezultiraju imunitetom krda. Prve vakcine ce da stite od bolesti ali najvjerovatnije nece zaustaviti sirenje virusa. Tj primaoci vakcine ce u 90% slucajeva biti potpuno asimtomaticni ali ce ipak prenosti virus.
3. Kada svi koji zele prime vakcinu, recimo 70%, sve restrikcije ce biti skinute i ovih 30% ce naprosto nadrljati jer ovo zlo se siri 10× lakse od svih vidjenih respiratornih virusa.
4. Klasicna vakcina koja stvara imunitet krda za bilo koji korona virus u proslosti nije izmisljena jer covid previse mutira
Takodje da dodam da poredjenje sa prosloscu i dinamikom razvoja vakcine nije jak argument.
Svinjski grip se pojavio pocetkom 2009 a ja sam i moje dvoje djece primili vakcinu 2011. Tada je 100x manje novca i napora bilo ulozeno a virus je bio mnogo manje aktivan sto znacajno otezava testiranja.
Sto se desilo sa ovih 10 %?
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Zabrane donose politicari i oni nece ulaziti u finese ali posto asimptomaticni slabije prenose onda ima i neke logike da samo vakcinisani mogu da udju.
Ovo pod 3. cemo da vidimo kad skinu sve restrikcije. 30% nevakcinisanih i 70% asimtomaticnih je i dalje veliko polje djelovanja za virus kada sve zivo radi u zimskim uslovima
Osim ako neko zivi ultra zdravim zivotom bez poroka i upotrebom samo organske hrane meni princip antivaksera uopste nije jasan.
Za obicnog covjeka mnogo je veci rizik od Korone nego od vakcine.
ma bijeli šećer i cigare su opasniji za zdravlje i od korone i od vakcine pa eto ih u prodavnicu
ne, hoću da kažem da uzrokuju mnogo znatnije skraćenje životnog vijeka od korone, koliko sam gledao nama je prosjek godina umrlih od korone skoro isti sa prosječnim životnim vijekom, za dijabetičare i pušače to je znatno skraćeno