ne,nece biti kod nas sem na oglasima,a i racunaj jos 100e na cijene sa kp-a.
Printable View
ne,nece biti kod nas sem na oglasima,a i racunaj jos 100e na cijene sa kp-a.
Vidio sam da uskoro treba da izađe google pixel 5a. Većina specifikacija je već objavljena. Jes da je malko veći ekran nego što bih želio, ali je i dalje manji od ekrana na većini telefona. Jedino što nijesam uspio da pronađem informaciju da li konačno podržava rad dvije sim kartice istovremeno. Dosad to nije bio slučaj. Mada mislim i da je dostupnost upitna, i to ne samo kad je Crna Gora u pitanju. Ako bude imao podršku za rad dvije kartice, djeluje kao idealan telefon za mene. Šteta.
Edit za gornji post. Ipak će 5a biti dostupan samo u Americi i Japanu, isto kao i Pixel 6 kad izađe.
Koji Xiaomi uzet tu oko 200eur, vidim ima više nekih vrsta Redmi Note 10...
Imaš na forumu novi poco x3 za 190€, bolji ne bih tražio.
Kolege,
htio bih djecaku da kupim onaj pametni sat za djecu, sa gps funkcijom, u koji moze sim kartica...
Ima li neko da je uzimao djetetu to, kakva su iskustva?
Ja sam m tel korisnik i m tel nema to u ponudi, da li ici preko ponude od nekog drugog operatera, ili kupiti sat posebno u nekoj od radnji pa onda sim karticu posebno ( i kakva kartica treba da bude ) ?
Model sata isto neki ako ste koristili pa znate da je pouzdan?
Sent from my MI 8 using Tapatalk
Imas posebno u telekom 100e sat bez ugovora. A mozes kod njih sa ugovorom.
Meni majka uzela malom od brata,meni je iskreno previse al pocinje u 1 razred,baba je baba. Imas u mobilend i tehnoplus neke po 30e,e kvalitet ne znam. Kazu da su ovi bolji od operatera.
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kupio sinu smart watch preko MTS...glavna mana baterija
Nakon pola god jedva dan moze
Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Prodajete li stare igre? N64 i slicno
Kakvo je sad stanje sa flagship-ovima, iphone otpada.
Galaxy S21+ ili Note 20, bez ultra sufiksa?
Nešto što se može kupiti po ovlašćenih prodavnica, a da nije cijena bas 1000+?
Ispade A72 jako underrated telefon, tj. "poklopljen" od konkurentskih Xiaomija. Zadnjih par godina sam u tripu da svako malo mijenjam ove midrangere, volim da testiram. Brend mi nije bitan ali do sada u toj klasi fakat je najviše imao da pruži Xiaomi. Stoga sam imao Mi 9T PRO pa Mi Note 10, zatim Mi 10T PRO i Mi 11 Lite. Prije neki dan uzeh A72, mislio sam se da li da ga uzmem jer sam unaprijed apsolutno sve znao o njemu ali reko ajde, dosadio je i MIUI više. :)
Veliki sam bio skeptik zbog tog SD 720G procesora, 780G u Mi 11 Lite 5G je ipak znatno bolji a nije ni on neki šampion brzine, tj. nije me nešto pretjerano oduševio. Međutim, jako sam prijatno iznenađen, prvo ekran je mnogo bolji kod Samsunga, i kod Xiaomija je amoled ali ovaj samoled kod Samsunga je bukvalno za klasu bolji ekran, to ja jasno posle bukvalno par minuta korišćenja. Onda taj refresh rate, iako je i kod Xiaomija 90hz ovdje je mnogo bolja implementacija, jako fluidno, bukvalno se stiče subjektivno da je kod Samsunga taj refresh rate i veći.
Ali možda i najveća prednost Samsunga je taj OneUI, aplikacije jednostavno bolje rade, spotify radi nekako fluidnije, instagram takođe. Kameru nisam testirao mada sa OIS-om teško da može da razočara. Baterija BETON, mislio sam da nema šanse da iko ponovi bateriju iz Mi10T PRO, A72 je na putu da ga ozbiljno ugrozi. :)
I na kraju konačno AOD koji stvarno to jeste a ne blijedi pokušaji gdje nestaje posle 10 sekundi uz problem sa prikazivanjem notifikacija na istom. Ako na to dodamo i IP67, baš ozbiljan uređaj u klasi do 400e
Isplati li mi se mijenjati displej na A70?
Malo van teme, kakva obično budu sniženja kod nas za novu godinu ili možda na crni petak? I da li ih uopšte ima?
Samsung je za klasu iznad xiaomia, nema tu price. Mozemo da govorimo "a hardver ovo, hardver ono" ali kad se vidi taj sAmoled displej, a pogotovo UI, vidi se razlika. Takodje mnoge druge stvari, jednostavno je kvalitetnije.
To je kao ono, ubacićemo 5 stvari ali 5 dobro odradjenih.
A kod xiaomia je, ubacicemo 10, ali nijedna od tih 10 nece radit kako treba.
Xiaomi do 200e - preporuka
Sve preko, Samsung i ostali
Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Izgleda da ću se trsit ovog iPhonea 12 i iako su mi u igri bili samo telefoni sa eSIM, ne funkcioniše to ipak kako sam zamislio, tako da se sad troumim izmedju S21+, Oneplus 8T i Oneplus 8 Pro.
Šta bi ste vi odabrali na mom mjestu i zašto?
Da ukratko obrazložim moje pros and cons:
S21+ je sve top i super, ali nema trika da zakučim SD varijantu, tako da mi nema ništa od igranja sa custom romovima i modovima, a to mi je zanimacija.
Oneplus 8 Pro - brine me situacija sa ekranima, dosta slucajeva ima dje se nasumicno pojavljuju green tint i banding oko sepfi kamere, burn in…
Oneplus 8T mi baš djeluje kao telefon za mene, ali su mu kameru toliko žestoko ispljuvalji da ne znam eto. Ako ga ko ima, neka napiše nešto iz prve ruke.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovor “S21+ def” mi ništa ne znači bez obrazloženja zašto, ali svakako hvala.
Xiaomi nije u igri, samo tri navedena telefona.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam ja 8T. Mislim da je punjač ili ti brzo punjenje najbolja stvar kod ovog telefona. Po specifikacijama je to od 0 do 100 za 40 minuta, ali kako se rijetko dešava da se baterija skroz isprazni dovoljno je 10ak minuta na punjaču u toku dana i eto je na 80+. A i bez toga izdrži cijeli dan bez ako se baš baš intenzivno koristi. Ja nisam neko ko se previše razumije u kameru ali sigurno to jeste najgora stvar telefona. Selfi kamera je baš loša. Zadnja već nije toliko ali u ovom rangu i za toliko para bi trebalo da je dosta bolja. Što se tiče samog rada i brzine sve leti. Bukvalno. Mislim da je negdje od marta kod mene nikad se nije desilo da zakoči. Jedini Bag koji sam primijetio jeste kad opališ fotku i oćeš odmah da je proslijediš on ne prosleđuje upravo tu već predhodnu. Iako je ova u galeriji. Moraš nazad pa opet. I ovo nije slučaj da je uvijek već povremeno. Castum romove ne koristim tako da oko toga ne znam.
Sent from my KB2003 using Tapatalk
E bravo! Znači ipak ta priča o kameri nije bezveze? Sa kojim bi je telefonom mogao uporedit?
Amaterski se bavim fotografijom, imam bas simpa mirrorless sistem sa ozbiljnije škljocanje, ali ga ne nosim sa sobom non stop da mi je bas toliko nebitam kvalitet fotki sa telefona.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ne znam sad sa kojim bih uporedio. Imao sam prije ovog OP 6 i naravno da jeste bolja na ovom ali ne toliko koliko sam očekivao.
Ajde ako budeš dolazio u PG javi se da popijemo pivo i usput pročačkaš telefon i vidiš da li ti odgovara. [emoji846]
Sent from my KB2003 using Tapatalk
Pala je odluka na OnePlus 8 Pro.
Pregledao sam dobro sve oko displeja i sve jeste tip-top. Prezadovoljan sam.
#nikadviseios
Edit: Signature kaze OP5 jer pisem sa BlueStacks-a, istekao mi pass na forumu, a ne mogu se sjetit ni starog niti passa od povezanog mejla, a necu da kuckam na telefonu kod sam za kompjuterom :D
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Gospodo zna li neko koliko para je okvirno zamjena displeja na kantu od Samsunga J7?
Isplati li se to raditi...
Sent from my MI 8 using Tapatalk
Mislim da je Exclusive mobile medju jeftinijim što se tiče zamjene ekrana, još ti dodju po tel i donesu ti ga nazad, kontaktiraj ih.
Da li neko zna kakve su cijene Xiaomi uredjaja u MI Store u Deltu u odnosu na radnje poput Multicoma?
Jesu im telefoni iole jeftiniji?
Nisam iz Pg, a daleko mi Delta od prevoza.
Vidio sam da na sajtu Multicoma nema Samsunga A52s, na sajtu tehnoplusa samo bijeli 8/256. Je li to neka nestašica ili će da ih vrate u ponudu po višoj cijeni sad kad se plate povećavaju?
Gledao sam ove prodavnice jer sam se nadao da će biti nekih akcija sad oko nove godine, ali ništa od toga plus je ponuda slabija jer nedostaju neki modeli poput ovog samsunga.
Mobilnisvijet.me pa mali oglasi naletjet ce nesto...
Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
Kada udjem na YT,ekran promjeni boju u svijetlo zutu kao da je dobio zuticu(pu pu daleko bilo)[emoji1787]
Samo na Yt,nijednu drugu app. Sto moze biti? Mozda su djeca sto aktvirala,al me izludje. Imate savjet neki?
Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
Ako je budžet preko 600 eura, preporučio bih ili Samsung Galaxy S10+, ili S20/S21 Founder's Edition. Uglavnom, ako Samsung izabereš, nećeš se pokajati.
sve znas moj Bakisha sa svojih 16 ljeta:)
ali eto iznenadjujuce mi je i to pozitivno sto nisi iphone fan
Evo trazio sam ubih se nema nista. Kada ga resetujem,prvi put kada otvorim normalno je,vec drugi put vraca se na staro[emoji35].
Ne znam sta moze biti ,al me bas strasno nervira[emoji36]
Edit: Eto napravio sam. Kod xiomia je video toolbox
Pogrijesio sam temu,prastajte pa neko neka prebaci vezano xiaomi/android.
Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk