Evo poslednjeg stećka u mraku, mnogo se lakše razaznaje sa sijenkama... :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c5ddee98f2.jpg
Sent using Tapatalk
Printable View
Evo poslednjeg stećka u mraku, mnogo se lakše razaznaje sa sijenkama... :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c5ddee98f2.jpg
Sent using Tapatalk
10. - 15. vijek. Bogumili. Pojavili se, navodno, u Bugarskoj/Makedoniji. Najvise stecaka se moze naci u Bosni, reonu Durmitora i zapadnoj Srbiji (dio oko Zlatibora). Nedje sam slikao neki stecak u Crkvickom polju. Potrazicu. Zasad evo par s ove lokacije:
https://i.ibb.co/4T7jhrt/Miyajima-870.jpg
https://i.ibb.co/JvPhwHz/Miyajima-880.jpg
Da li bi mogao neko da napravi retrospektivi odlizaka na planinu? Predloge i sugestije.
Mislim da bi to onda trebalo ubaciti u prvom postu i dopunjavati...
Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Mi smo u dan uradili cijeli prsten, mada je mnogo laganije ako se ostane u Zineplu spavat. 'Donji' dio prstena Pluzine- Trsa- Prutas- Sedlo, pa izadjes na Zabljak. Pa onda mozes na Vrazje jezero, prelijepo je. Imas i Zminicko blizu Njegovudje. To je za jedan dan dosta i spavat na Zabljak. A ako neces na Vrazje i Zminicko jezero, mozes odma na 'gornji' dio prstena, preko Male crne gore i Nedajna, opet izlazis na Trse.
A ako sve ovo uklopis ispada tura od 2 dana, i jos ponesto oko Zineplua obic.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Scepan Polje, pun pogodak, preko preporuke kolege @kimmi - ja :)
Sjutra rafting.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e9333bd9c1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9519153566.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...43583baeca.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f4b6768c3c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7c3b6cabaa.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...72a8cc93e8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...04909df9ae.jpg
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Lijep pogled na Pivu sa terase... :D
Most je priča za sebe, preko mosta je zvanično Bosna, taj dio je CG dala Bosancima u zamjenu za Sutorinu (ne znam na koju smo im foru to uvalili)... Znam da ima jedan tip koji živi tamo preko cijele godine, mislim sa niko više ne ostaje zimi... Dolazi po namirnice u kamp, izolovao se od svijeta koliko može...
Ako imaju Premier dunju ili kajsiju, obavezno probaj...
Sent using Tapatalk
Pogled odlican, voda prebistra...
Bas je za odmor idealno... Kisa pada, 12 stepeni... Kakav kontrast u odnosu na primorje :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ef02a13659.jpg
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pozdravi Todora ako je u kampu :) premier rakije pravi njegov rodjeni brat
Brat od strica... :D
Sent using Tapatalk
moze li se kupit gdje ta rakija ?
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ja je u CG nijesam vidio, u NS je destilerija...
Sent using Tapatalk
Ovaj kamp izgleda odlično, definitivno sam tu kad se budem odlučio za ove obilaske što smo pominjali. Javljaj Mojsije utiske sa raftinga, ima i 10 godina sigurno kad sam zadnji put bio tako da bi valjalo i to ponovit. :)
Cijene su koliko vidim skroz korektne.
PS, Premier rakija velite, je li to ova? https://rakijapremier.com/prodavnica/ :)
Moguce, davno je bilo kad je dolazio sa ekipom iz NS i kad smo pili, ima preko 10 godina. U tom kampu sam prenocio preko 20 puta, sad su dodali i neke manje kucice. Premier rakije sam gledao jedino u marketu Trejding u city kvartu, 40ak eura je boca bila. Bas dobre rakijice :)
Rafting u julu i avgustu je za porodice sa đecom i kuliranje... Ne očekujte uzbuđenja previše, ali svakako je odlično da se čoek razladi...
Bitrate to je ta rakija... Čuvam jednu dunju doma za specijalnu priliku, a bgm sam ih dosta spuštio... Kajsija je možda i bolja, no ja generalno samo dunju pijem...
Đuro, dolaze novosađani i dalje svako ljeto bar po 2 puta... Tada se obnove zalihe rakije, a prošle godine su donosili i neki kulen od srndaća... :D
Sent using Tapatalk
Najbrze sto smo se spustali od Brstanovice do Scepan Polja je 35 min, za prvi maj. Nikad toliki vodostaj nije bio, bio je i jedan forumas sa nama tada :) Bato Zivkovic je skiper bio, ja sam najvise volio sa njim da idem. U ovo doba je bas laganica, po dva sata voznje ima.
Poyy sa žbhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...917fec0185.jpg
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ec4f9df3e7.jpg
Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
[emoji1783][emoji1783]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6a66ce318e.jpg
Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Top tema...
Njegoševom stazom do mauzoleja, a ne kolima :D
https://i.imgur.com/GXrBEcq.jpg
Okolina Ivanovih korita
https://i.imgur.com/6FZx2IK.jpg
TT
Da, maj je obično najbolji (tradicionalno za 1. maj kampovi org rafting, bude masu ljudi i dobra za*ebancija), sa dobrom ekipom i kraj aprila... Mada ne valja nekad ni kad je previsoka voda, jer zna ublažiti bukove...
Sent using Tapatalk
Bilo je 6-7 dobrih brzaka, ostalo osrednje. Vrijedi poci i sad. Svakako cemo i dogodine u maju da vidimo i kad je jace.
Danas je na stotine ljudi bilo na vodu.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja sam nekoliko puta bio u maju i odlicno je, nema puno guzve, odradi se spust baš baš dobro, odabrana ekipa da se vesla malo jače i ne fali adrenalina :-)
Sent from my SM-G973F using Tapatalk
@joni ovako nesto bolje izgleda? :-)https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5e1501cd46.jpg
Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Sto obic tamo oko pljevalja i bijelog polja?
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kod Pljevalja jedno fino mjesto dje se može i okupat https://vimeo.com/444550653
Meandre ćehotine
Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
Ne bješe loše juče na Biogradsko jezero, čuh da je prošli vikend bilo masu kola. Juče samo par kola, mada je i vrijeme bilo oblačno, ali srećom, bez kiše.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ddc95e4264.jpg
Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Na Biogradsko je banja da se prošeta, ja sam bio prije par nedjelja ali baš bješe masu ljudi
Je li ovo ok ponuda - meni se cini da jeste...https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f0d118785e.jpg
55 EUR = večera, noćenje, doručak, rafting, ručak.
A nije zbog para i bogatije ponude nego mi se čini ovo mnogo autentičnije od "sterilnog" Polar Stara.
https://monteriver.com/kanjon-tara-r...nevni-aranzman
Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Ne može se upoređivati rafting ispod mosta sa raftingom na Šćepan polju... Ispod mosta je bukvalno za razgledanje, mogu da idu i bebe od godinu dana...
Mada cijena za noćenje u Polar star-u, rafting i zip line od 70€ je korektna (regularna cijena rafting + zip line je 60-65€)...